Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE (S5830) [ANA KONU] ★★ (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.003
Cevap
72
Favori
1.494.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • youtube de ace ile oynanan angry bird videoları var.

BİR DE BU BAŞLIK ALTINDA VEYA GALAXY ACE BEN YAPTIM OLDU BAŞLIĞI İLE BU TELEFONLA YAPTIKLARIMIZI PAYLAŞSAK ROOT ROM OYUN, UYGULAMA FOTO GİBİ.
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: IaTad

quote:

Orijinalden alıntı: ex-sniper

quote:

Orijinalden alıntı: Oakie

Arkadaşlar Bende Bu Telefonu Almayı Planlıyorumda Ama Bişeyi Merak Ettim Mesela Araba Yarışı Oyunu oynadığımızda Telefonu Sağa Sola Çevirdiğimizde Arabaya Yön Verebiliyormuyuz :D Yani Harekete Duyarlı Sensörü varmı

evet...telefonu direksiyon gibi kullanıyosun

kendini oyuna kaptırdınmıda seni gören telefon bağımlısı yada deli sanır

Eyw Kardeş :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

quote:

Orijinalden alıntı: antiACEtor
    quote:

Orijinalden alıntı: pasa1849
    semender44 telefonun dahili hafızasını arttırma yolu biliyorsan anlatabilirmisin isterse bozulsun umrumda değil ne olursa olsun deneyeceğim.

pasa1849 için özeldir. XXKPH 2.3.4 üzerine inşa edilmiştir.

Şimdi en az clas 4 bir hafıza kartı gerekiyor. Linkteki adresten programı indiriyorsun.
    http://download.cnet.com/Partition-Wizard-Home-Edition/3000-2094_4-10962200.html?part=dl-6285158&subj=dl&tag=button İndirdiğin programı kuruyorsun. Hafıza kartını kart okuyucusu ile bilgisayara takıp programı açıyorsun. Eğer bilgisayarında tek bir harddisk varsa hafıza kartı Disk 2 olarak görünür. Buna sağ tıklayıp "move/resize" seçtiyoruz. Kartın yüzde onu kadar en sağdaki küçük ücgeni sola doğru çekerek yer açıyoruz. Şimdi unalocated şeklinde tanımsız bir alan var. Buraya create new partition deyip dosya türünü ext2 olarak seçiyoruz. Sağ üstteki apply butonuna basıp işlemlerin bitmesini bekliyoruz. Şimdi birincisi fat32 ikincisi ext2 iki bölümümüz oldu. Her ikiside primary olmalı değilse sağ tıklayıp modifie seçeneğinden primary olarak ayarla. her ikisinede sağ tıklayıp format seç birincisi gene dosya türü fat32 ikincisinin ext2 olsun apply tuşla ve bitmesini bekle. bitince programı kapat kartı bilgisayardan ayır.

Şimdi ctrl+alt+del yapıp işlemler bölümünden kies'e ait çalışan iki dosya var kies.exe, kiesdplr, kies update gibi içinde kies geçen bütün uygulamaları kapat.
    http://www.mediafire.com/?ir4zlqias6gv520 adresindeki dosyayı indir. Küçük olması için 7zip ile sıkıştırılmış winrar ile açılır. Bunları bir klasörün içerisine açıyorsun.
    Odini çalıştır, yükleme dosyalarını açtığımız klasörden
    OPS kısmına dosyaların ya da programın yanında çıkan "Cooper_v1.0.ops" dosyasını
    BOOT kısmına Firmware'ın içinden çıkan APBOOT dosyasını,
    Phone kısmına MODEM dosyasını,
    PDA kısmına PDACODEROM dosyasını, (bir hata mesajı gelecek tamam de geç)
    CSC kısmına ise CSC dosyasını gösteriyoruz.

Telefonumuzu kapatıyoruz. Hafıza kartı ve simkartı çıkartıyoruz. Menü+ses aşağı+güç basarak ekranda downloading yazısını görünce usb ile bilgisayara bağlıyoruz. Odin sağ üst penceresinde sarı şekilde bağlandığımız port yazacaktır. Bismillah deyip START'a basıyoruz ve sağ üst pencerede yeşil olan kısmın tamamen mavi olup içerisinde PASS yazana kadar bir şeye el sürmeden bekliyoruz.

Mavi pass yazısını görünce telefonu bilgisayardan ayırıp ayarlar kısmından dili türkçe yapıyor ve gizlilik kısmından fabrika ayarlarına dön yapıyoruz. kapanıp açılıyor. Şimdi tekrar telefonu kapatıyoruz. Hafıza kartımıza http://www.filesonic.com/file/1218732234 adresinden indirdiğimiz apk dosyasını kopyalayıp sim kartımız ile telefona takıyor ve telefonun açılmasını bekliyoruz. İlginç bir açılış olacaktır (değişik animasyonlar ve biraz uzun sürmesi gibi, bunlar normal) telefon açılınca dosyalarım uygulamasını kullanarak karta yüklediğimiz terminal programını kuruyoruz. Şimdi bunu çalıştıralım.
    Mavi bir ekran çıktı altında klavye var.
    Klavyeyi kullanarak şu komutu verin
    su
    Şimdi superuser olmanız gerekiyor diyecek "allow" seçin" devam edin
    df
    a2sd cachesd

Bu iki satırı yazınca uzunca bir liste çıkacak bu esnada ana sistem dosyaları hazırladığımız hafıza kartına aktarılıyor bekliyoruz ve rebooting yazıp kendiliğinden kapanıp açılıyor. Buraya kadar gelebildiysen herşey yolunda gitmiş demektir. Ayarlar kısmından baktığında uygulamalar için 178 MB boş yerin olduğunu göreceksin. Yüklediklerinde burayı azaltmayacak. telefonun dodex+root edilmiş darkemor a2sd yüklü clockwork mod, ve sistem kurtarma yedek alma yüklü 2.3.4 versiyonlu bir şey oldu. Kapat butonuna bastığında yeni menüler göreceksin, yeni uygulamalar sürprizler vs. Ace dünyasında bundan iyisi ve güvenlisi yok. Bunları başarabildiysen artık ext2 için yüklediğin alan kadar mesela 8 gb kart için 800 MB boş yerin var isterse dünyayı yükle.
    testleri yapan selmanselek çömezime teşekkürler.

bu gio icin oluyormu acaba

üstad dediklerini harfiyen yaptım ancak bi problemim var..hersey sorunsuz oldu ama dokunmatik geri tuşunun ve menü tuşunun ışığı yanmıyo nedense..ama işlevini görüyo..neden oldu acaba??

• juice defender ultimate i kullanan arkadaslar(varsa) kullanımını anlatabilir mi?çok karısık gibi duruyo
  • arkadaşlar sayfa 71 de sonlarda 1-2 mesajım var onlara kullanıcılardan cevap alabilir miyim?
    şimdiden teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar iyi geceler bu root olayını nasıl yapabilirim ? Yardım istiyorum telefonum ace 2.2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A_R_D_A -- 10 Temmuz 2011; 23:46:19 >
  • Arkadaşlar Telpanın sitesinde Ace te şöyle bi not var:

NOT: Android Market yazılımı yayında , Kies üzerinden cihazınızı güncelleyebilirsiniz.

Cihazı güncellediğimizde android marketi kullanabiliyo muyuz? Yoksa daha öncesinde başka işlemler yapmak gerekiyo mu *#272*imei numarasi# tarzında bişey??
  • daha önceden yapmamışsanız o şekilde kalsın. eğer ECT yi seçtiyseniz TUR a tekrar getirin. kiesi açıp kontol edin güncelleştirme var mı?
  • Sayın black.jack,
    Fiyat Son 550 TL'dir. 2.telefonum olduğu için takas düşünmüyorum.
  • cihazımı unlock yapıp kullanmak istiyorum :( please help
  • quote:

Orijinalden alıntı: aymekaa

quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

merhaba arkadaşlar yaklaşık bir hafta önce telefonuma yasal takip adı altında bir mesaj geldi. mesaj içeriği "xxxxxxxxx ımeı numarası klonlanmıştır cihaz 30 gün içinde kapatılacaktır, satın aldığınız yere başvurunuz".. ancak gelen mesajdaki ımeı numarası başka benim telefonumun ımei nosu başka. böyle bir durumda sizce ne yapmalyım.

Telefonu iade edip, para iadesi alın yahut değiştirin. Hiç uğraşmaya değmez.

ama gelen mesajdaki ımeı numarası başka (numaraya e devlet sitesinden de baktım klonlanmış diyor) benim telefonumun ımei numarası başka bunda bir gariplik yokmu? (benim telefonumun imei numarası e devlette uygun ithalat olarak gözüküyor.)

arkadaşlar bilgi lütfenn

• nereden aldınız
  • ikinci elmi, internet mi, mağaza mı
  • arkadaşlar galaxy ace de şu push mesaj olayını engellemenin bir yolu varmı acaba ben turkcelli aradım 2 defa bu konuyla ilgili malesef bana yardımcı olamıyorlar koskoca şirket bu olayı çözmekten aciz telefonum internet kullanımına açıkmış o yüzden de böyle mesajlar alırmışım eğer interneti kapattırırsam almazmışım ben senin verdiğin hizmetlerden faydalanmıcaksam neden sana para ödeyeyim oldu olcak konuşmayada kapatalım hattı önce satmak için bin kere arıyorsunuz sonrada kapat o zaman kurtul diyorsunuz kullanırsan böyle mesajlarda alırsın buna yapacak bir şeyim yok diyorsun iyide kardeşim benim es kaza onay verdiğim bir yığın ücretli uygulama ve üyeliklerimin parası senin cebinden mi yoksa benim cebimden mi çıkacak sorusunada cevabın yok malesef tam bir dolandırıcılık örneği

bilmeyenler için ufak bir hatırlatma push mesaj diye tabir edilen mesaj sekli sms şeklinde değil telefonun ekranında bir anda uyarısız bir şekilde belirmekte galaxy ace da sadece tuş kilidi sesine benzer bir ses çıkmakta kullanıcıya iki secenek sunarak onaylama veya red istemekte örneğin:başlık;Turkcell Menü :falanca video uygulaması haftalık uyeliği için 9.5 tl ye hemen uye olun... uyeliginiz teyit almaksızın her hafta yenilenecektir para iadesi yapılmayacaktır.bu mesaj şekli kullanıcıyı gafil avlamak uzere dahice tasarlanmış bir dolandırıcılık yötemidir çogu zaman kullanıcı bunun bir telefon menüsü sanarak onaylaması veya dikkatsizce elinin tamam botonuna dokunması olasıdır heleki dokunmatik ekranlı telefonlarda. bu ve buna benzer bir dolu mesajla boğusuyorum son haftalarda ve eğer ben bu mesajlara tamam onayını verirsem nur topu gibi paralı bir üyeliğim oluyor ve malesef ki turkcellin bana önerisi telefonunu internet kullanımına kapat oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: A_R_D_A

Arkadaşlar iyi geceler bu root olayını nasıl yapabilirim ? Yardım istiyorum telefonum ace 2.2

5. SAYFADA POSİTRON nicli arkadaş anlatmıştı.. bir bak istersen..

http://dl.dropbox.com/u/34896863/ISO-8859-1__SuperOneClickv1.7-ShortFuse.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haddat -- 11 Temmuz 2011; 15:22:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: toros71

nereden aldınız

kipadan aldım kampanyadan
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: toros71

nereden aldınız

kipadan aldım kampanyadan

aldığınız yere müracaat edin sorunu çözerler herhalde
  • üstatlara sorulur; bu soruyu androit geliştirebiliyor diye soruyorum.
    microsdhc hafıza kartını bilgisayar harddisklerinde olduğu gibi uygulmaların kurulduğu bir böüm birde depolama yapılan bölüm olarak bölebilirmiyiz
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemus

arkadaşlar galaxy ace de şu push mesaj olayını engellemenin bir yolu varmı acaba ben turkcelli aradım 2 defa bu konuyla ilgili malesef bana yardımcı olamıyorlar koskoca şirket bu olayı çözmekten aciz telefonum internet kullanımına açıkmış o yüzden de böyle mesajlar alırmışım eğer interneti kapattırırsam almazmışım ben senin verdiğin hizmetlerden faydalanmıcaksam neden sana para ödeyeyim oldu olcak konuşmayada kapatalım hattı önce satmak için bin kere arıyorsunuz sonrada kapat o zaman kurtul diyorsunuz kullanırsan böyle mesajlarda alırsın buna yapacak bir şeyim yok diyorsun iyide kardeşim benim es kaza onay verdiğim bir yığın ücretli uygulama ve üyeliklerimin parası senin cebinden mi yoksa benim cebimden mi çıkacak sorusunada cevabın yok malesef tam bir dolandırıcılık örneği

bilmeyenler için ufak bir hatırlatma push mesaj diye tabir edilen mesaj sekli sms şeklinde değil telefonun ekranında bir anda uyarısız bir şekilde belirmekte galaxy ace da sadece tuş kilidi sesine benzer bir ses çıkmakta kullanıcıya iki secenek sunarak onaylama veya red istemekte örneğin:başlık;Turkcell Menü :falanca video uygulaması haftalık uyeliği için 9.5 tl ye hemen uye olun... uyeliginiz teyit almaksızın her hafta yenilenecektir para iadesi yapılmayacaktır.bu mesaj şekli kullanıcıyı gafil avlamak uzere dahice tasarlanmış bir dolandırıcılık yötemidir çogu zaman kullanıcı bunun bir telefon menüsü sanarak onaylaması veya dikkatsizce elinin tamam botonuna dokunması olasıdır heleki dokunmatik ekranlı telefonlarda. bu ve buna benzer bir dolu mesajla boğusuyorum son haftalarda ve eğer ben bu mesajlara tamam onayını verirsem nur topu gibi paralı bir üyeliğim oluyor ve malesef ki turkcellin bana önerisi telefonunu internet kullanımına kapat oluyor

Kardeş hücre bilgi ekranını kapatmayı dene istersen bir, sadece tahmin edeyim dedim.

kapatmak istersen. mesajı aç, menü düğmesine dokun ayarlar de, altlarda hücre yayını yazar o işaretliyse kaldır inşallah bir daha çııkmaz.

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.