Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY ACE İ ANA KONU [Teknik Yardım] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.866
Cevap
33
Favori
138.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dediğin gibi yarın gidip gözümüzle bakacaz artık.ürünler olsada telefon yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanjui

quote:

Orijinalden alıntı: emrekurt92

Selamın aleyküm arkadaşlar beni de ekleyin. Bir sorum olucak telefonu rootladıktan sonra kendi ayarlarından format attım fakat telefon hafızası 27 mb dolu gösteriyordu. bunun nedeni root mudur ?

Hayır, telefonun içindeki standart uygulamalar götürüyor.

teşekkürler :)
  • quote:

quote:

quote:

Selamın aleyküm arkadaşlar beni de ekleyin. Bir sorum olucak telefonu rootladıktan sonra kendi ayarlarından format attım fakat telefon hafızası 27 mb dolu gösteriyordu. bunun nedeni root mudur ?

Önemli değil, iyi forumlar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İyi geceler hocam bende programları hafıza kartına aktardığım halde telefon hafızası çok dolu acaba mesajlar mı yer kaplıyor ? ayrıca bellek kartı sürekli hata verip duruyor bu da telefonun donmasına neden oluyor ? acaba pes 2012'yi donmadan oynayabilir miyim ? s5830 sürümünde flash desteği gelmişti bunda hala yok sanırım ? sorularım bu kadar çok teşekkürler, bu arada benide listeye ekleyebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Marjinalyus

quote:

quote:

quote:

quote:

İyi geceler hocam bende programları hafıza kartına aktardığım halde telefon hafızası çok dolu acaba mesajlar mı yer kaplıyor ? ayrıca bellek kartı sürekli hata verip duruyor bu da telefonun donmasına neden oluyor ? acaba pes 2012'yi donmadan oynayabilir miyim ? s5830 sürümünde flash desteği gelmişti bunda hala yok sanırım ? sorularım bu kadar çok teşekkürler, bu arada benide listeye ekleyebilirsiniz

Alıntıları Göster

İyi geceler... Ne kadar dolu ? pes 2012 donmadan oynamak için chainfire3d ayarlamanız lazım (konuda var) bundada flash desteği var root ile yapılabiliyor. Listeye ekledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tinki vinki

quote:

quote:

quote:

quote:

İyi geceler... Ne kadar dolu ? pes 2012 donmadan oynamak için chainfire3d ayarlamanız lazım (konuda var) bundada flash desteği var root ile yapılabiliyor. Listeye ekledim.

• 35 mb boş alan var şuanda, app2sd programı ile baktım taşınamaz 9 program var onların toplam boyutu 38 mb.
    telefonuma root yaptım, tam yetkiye sahibim ancak daha önce flashplayer yüklemeye çalıştığımda flashplayer sürümü telefonumla uyumlu değil hatası almıştım.
  • quote:

35 mb boş alan var şuanda, app2sd programı ile baktım taşınamaz 9 program var onların toplam boyutu 38 mb.
    telefonuma root yaptım, tam yetkiye sahibim ancak daha önce flashplayer yüklemeye çalıştığımda flashplayer sürümü telefonumla uyumlu değil hatası almıştım.

Hmm bende tam 70 mb boş var. Flash playeri öyle yüklemeyeceksin.

Flash Player 11 Kurulumu
    Normalde telefonumuzun işlemcisi Flash Player desteklemiyordu ama Adobe Armv6 işlemciler içinde bu desteği sağlamıştı geçtiğimiz günlerde. Şimdi kuruluma geçelim.

(Programların Kare Barkodları aşağıdadır. Onlarıda kullanabilirsiniz )
    1- İlk önce Flash Player 11 ihttp://www.sebahattint.com/dosyalar/android/flash_player_11.apk indirin ve normal bir şekilde yükleyin.
    2- Lib klasörünü içeren dosyayıdahttp://www.sebahattint.com/dosyalar/android/lib.zip indirin.
    3- Lib klasöründeki dosyaları Root Explorer yardımıyla sistemdekilerle değiştireceğiz. Root explorer ıdahttp://www.sebahattint.com/dosyalar/android/root_exp.apk indirin.
    4- Lib.zip i açın ve…
    libflashplayer.so
    libstagefright_froyo.so
    libstagefright_honeycomb.so
    libysshared.so
    dosyalarını sd kartınıza atın.
    5- Şimdi Root Explorer ı açın (ilk defa giriyorsanız super user izin vereyim mi bu programa diye bir soru soracaktır ona Allow diyoruz:) ) ve üstteki Mount R/W butonuna tıklayın. Sol üst köşede Mounted as R/W yazdığını ve butonun R/O olaran değiştiğini göreceksiniz. (Read/Write – Read Only) Bu işlemi yapmazsanız yukarıda belittiğim dosyaları belirteceğim konuma yazmanıza izin vermeyecektir sistem.
    6- Root explorer a girdikten sonra aşağı doğru inin ve sd card klasörünü bulun. Oradan daha önce atmış olduğumuz dosyaları seçin. Çoklu seçim için Seçenekler tuşuna basın (orta tuşun solundaki tuş) Multi-Select seçeneğine tıklayın ve 4 dosyayıda seçip, Copy e tıklayın. Daha sonra geri ana dizine gelin yani ilk ekrana. Bu sefer /data/data/com_adobe_flashplayer/lib/ klasörüne girin ve Paste ye tıklayın. !Dikkat! Bu işlemi gerçekleştirirken yetersiz alan uyarısı alıyorsanız varolan lib klasörünü silin ve yeni klasör oluşturduktan sonra dosyaları kopyalayın lib e.
    7- Son olarak libflashplayer.so basılı tutup. Permission a tıklayıp tüm izinleri veriyoruz. Yani hepsini işaretliyoruz. Bunu diğer 3 dosya içinde yapın. Hepsine bu izinleri vermelisiniz. Ondan sonra bir geri gelin ve Lib klasörünede aynısını yapın.

• quote:

quote:

35 mb boş alan var şuanda, app2sd programı ile baktım taşınamaz 9 program var onların toplam boyutu 38 mb.

dosyaları indirdim yarın deniyicem hocam çok sağolasın.Son olarak CyanogenMod 7.2'yi öneriyor musun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marjinalyus -- 20 Temmuz 2012; 1:52:55 >
  • CyanogenMod 7.2 5830i için yok bildiğim kadarıyla 5830 için var oda yüklenemiyor yüklense bile sakıncalı. (Büyük zarar verebilir)
  • merhaba arkadaşlar,

bende yaklaşık 3 hafta önce bu telefondan aldım.2.3.6 yüklü..adroid için olan facebooka girip bir resme tıkladığım zaman dikkatli bir şekilde bakıldığında yukarıdan dikey ince beyaz çizgiler oluşuyor..resmi büyüttüğüm zaman bu dikey çizgiler kayboluyor...sizde de aynı şekile oluyor mu?
  • Ben yaklaşık iki hafta önce Samsung Galaxy Ace s5830i aldım. Telefondan memnunum fakat flash ve 3d oyunlar için root yapmak gerekiyor heralde. Açtığınız konuyu inceledim gerekli zip dosyasını indirdim hafıza kartına attım. Telefonu recovery mod da çalıştırıyorum. Gelen menüde "Apply update from sdcard" sekmesine tıklıyorum.

Fakat ekranın altında

E:failed to mount /sdcard (no such file or directory)
    E:Can't mount /sdcard

Install from sdcard complete

böyle bi uyarı veriyor. Tahminimce hafıza kartını okumuyor görmüyor. İnternette biraz araştırdım. Hafıza kartını biçimlendirin öyle deneyin yazmışlar hafıza kartını biçimlendirdim yine aynısı oluyor. Başka bi hafıza kartıyla denedim yine aynı. Bi türlü işin içinden çıkamadım.

Ne yapmam gerekir? Sizden cevap bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.
  • emrah karaalanın sitesinden clockwork mod recovery yükledim, telefonu yeniden açtığımda galaxy ace gt-25830i yazısında takılı kalıyor, bilgisi olan var mı
  • @ejderrooo Bende olmuyor yada ben göremiyorum.

@oguzhanclb38 Pm den cevapladım.

@tinki vinki Ben konuya linki eklemeyi unutmuşum demin ekledim. sen en iyisi formatla telefonu.
  • quote:

@ejderrooo Bende olmuyor yada ben göremiyorum.

@oguzhanclb38 Pm den cevapladım.

@tinki vinki Ben konuya linki eklemeyi unutmuşum demin ekledim. sen en iyisi formatla telefonu.

Format işlemini nasıl gerçekleştirebiliriz ? muhtemelen s5830'un clockwork programını indirmişim

edit: hocam şimdi araştırdım da kapama ve menü tuşuna aynı anda basıp gelen ekrandan hallediyormuşuz, fakat clockwork'u yükledikten sonra o ekran bende açılmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marjinalyus -- 20 Temmuz 2012; 17:40:27 >

• @ tinki vinki dostum, hafıza kartını çıkar öyle dene.
  • quote:

@ tinki vinki dostum, hafıza kartını çıkar öyle dene.

maalesef yine açılmıyor basıyorum galaxy ace ekranı geliyor kararıyor o kadar. formatta atamıyorum, telefoncu mu son çare
  • quote:

quote:

maalesef yine açılmıyor basıyorum galaxy ace ekranı geliyor kararıyor o kadar. formatta atamıyorum, telefoncu mu son çare

Öyle görünüyor
  • Benide ekleyebilirsin

Ayrıca bir soru sorcam telefonun ram kullanımı 230/290 civarlarında hep normalmidir bu rami temizlediğim zaman düşüyor fakat sonra tekrar artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musiqua -- 20 Temmuz 2012; 20:56:26 >
  • quote:

quote:

quote:

Öyle görünüyor

Hocam bir şekilde başardım menü+power tuşu ile daha sonra wipe/factory resetten format attım.yeniden başlat dedim, yine açılırken samsung galaxy ace gt-s5830i yazısında takılı kalıyor.Durum pek iyiye işaret değil sanırım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.