Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE 2 (GT-I8160) [ANA KONU] ★★ (753. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.672
Cevap
112
Favori
1.348.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 751752753754755
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kdrsrsln

Herkes farklı söylüyor :) sadece sızıntı 1 i yükle diyenler, sadece sızıntı 2 yi yükle diyenler ve bilemedim 2 sini de yükle diyenler

Sende benim gibi yap işi garantiye al. Hem 1i hem de 2 yi yükle. En falza 5 dakika daha uzar işin

eyvallah cevap için link var mı rica etsem
  • beyler uk romunu kursam telefon garanti dışı kalırmı ve nasıl kuruluo anlatırmısınız ve uk romunun linkini atarmısınız garantiden çıkmıosa yükliyimmi ?
  • *İlk sızıntıyı MB2

İndir

*ikinci sızıntıyı MB4

İndir
  • Garanti dışı kalır normal şartlarda. Rom resmi de olsa bizim ülkemizde yayınlanmadı henüz.

Kurulum anlatımı için @bada86'nın portekiz ve custom rom kurulumu için anlatımı var. Gerçekten açıklayıcı. ondan yararlanabilirsin.

quote:

Not: Laptop kullanırsanız elektrik kesilse bile enerji kesilmiyeceğinden,brickten kurtulmuş olursunuz.

UK Rom Yükleme

Öncelikle söylenenleri sorunsuz bi şekilde uygularsanız en az 50 kere denediğimden en ufak bir sorunla karsılasmazsınız.

2.3.6'dan 4.1.2'ye geçmek için,

*İlk sızıntıyı yükleyecegiz. MB2 - bu room ile ram miktarımız 624 mb olucak,

İndir LİNK için @kdrsrsln teşekkürler.

*ikinci sızıntıyı yüklüyeceğiz. MB4 daha stabilitelilik kazandıracak.

İndir

*UK rom'unu kuracağız. MC8 resmi room,olduğundan bug(hata) sayısı biraz daha az.

İndir

Kurulum

Önce şarjınızın dolu olduğundan emin olun daha sonra telefonu ayarlardan usb belleğide biçimlendir diyerek biçimlendirin.
    Sonra SES AÇMA + AÇMA KAPAMA + VE MENU TUŞUNA aynı anda basılı tutun.
    Sağlam bir kablo bulun çok önemli burası,ve sisteminizde usb driverlerin yüklü olduğundan emin olun (kies varsa vardır zaten)
    Recovery modda wipe reset factory/wipe cache partition yapın. sonra pili çıkarın.
    Dowloand moda almak için SES KISMA + MENU + AÇMA KAPAMA tuşuna basılı tutun.ve sonra bir kere ses açma tuşuna dokunun.
    Öncelikle sırasıyla verdiğim romları kurun,ve her kurulumdan sonra kesinlikle recovery menuden wipe reset factory/wipe cache partition işlemini yapın.

Sızıntı Romların odinde görünme şekli.

★★ SAMSUNG GALAXY ACE 2 (GT-I8160) [ANA KONU] ★★

Portekiz Romunun odinde görünme şekli.

UK romunun indirme linkiyle değiştirdim. Anlatımı için @bada86 ya teşekkürler. Onun anlatımıyla ilk denememde sorunsuzca halletmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdrsrsln -- 30 Mayıs 2013; 22:30:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kdrsrsln

Garanti dışı kalır normal şartlarda. Rom resmi de olsa bizim ülkemizde yayınlanmadı henüz.

Kurulum anlatımı için @bada86'nın portekiz ve custom rom kurulumu için anlatımı var. Gerçekten açıklayıcı. ondan yararlanabilirsin.

quote:

Not: Laptop kullanırsanız elektrik kesilse bile enerji kesilmiyeceğinden,brickten kurtulmuş olursunuz.

UK Rom Yükleme

Öncelikle söylenenleri sorunsuz bi şekilde uygularsanız en az 50 kere denediğimden en ufak bir sorunla karsılasmazsınız.

2.3.6'dan 4.1.2'ye geçmek için,

*İlk sızıntıyı yükleyecegiz. MB2 - bu room ile ram miktarımız 624 mb olucak,

İndir LİNK için @kdrsrsln teşekkürler.

*ikinci sızıntıyı yüklüyeceğiz. MB4 daha stabilitelilik kazandıracak.

İndir

*UK rom'unu kuracağız. MC8 resmi room,olduğundan bug(hata) sayısı biraz daha az.

İndir

Kurulum

Önce şarjınızın dolu olduğundan emin olun daha sonra telefonu ayarlardan usb belleğide biçimlendir diyerek biçimlendirin.
    Sonra SES AÇMA + AÇMA KAPAMA + VE MENU TUŞUNA aynı anda basılı tutun.
    Sağlam bir kablo bulun çok önemli burası,ve sisteminizde usb driverlerin yüklü olduğundan emin olun (kies varsa vardır zaten)
    Recovery modda wipe reset factory/wipe cache partition yapın. sonra pili çıkarın.
    Dowloand moda almak için SES KISMA + MENU + AÇMA KAPAMA tuşuna basılı tutun.ve sonra bir kere ses açma tuşuna dokunun.
    Öncelikle sırasıyla verdiğim romları kurun,ve her kurulumdan sonra kesinlikle recovery menuden wipe reset factory/wipe cache partition işlemini yapın.

Sızıntı Romların odinde görünme şekli.

Portekiz Romunun odinde görünme şekli.

UK romunun indirme linkiyle değiştirdim. Anlatımı için @bada86 ya teşekkürler. Onun anlatımıyla ilk denememde sorunsuzca halletmiştim.

telefon garanti dışı kalırmı beyler lütfen ona göre kurcam ve bunların yüklenmesi ne kadar süremi alır sızıntılar yüklenmezse ne gibi sorunlarla karşılaşırım

• telefon garanti disi kalir cunku rom resmide olsa tr olmadigi icin garanti disi deme ihtimali yuksek servisin. sizintiyi kurmazsan ram artmiyo kurarsan 624 oluyo burdaki cogu arkadas kurmus sende kurarsan zararli cikmazsin heralde. 2 sizinti + uk rom kurman toplam 20 dk civari surer tum islemlerle birlikte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar su jely bean la ekran gorununtusu nasil cekiyoruz beceremedim home+acma kapama tusu derseniz denedim gb de oluyorduda bunda olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sonozan

Arkadaslar su jely bean la ekran gorununtusu nasil cekiyoruz beceremedim home+acma kapama tusu derseniz denedim gb de oluyorduda bunda olmuyor

Bir kaç saniye bekle basılı tutarak çekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1myst

Telefonumuz hepsiburada'da 629 TL'ye düşmüş!

Bu sebeple konu ziyaretçi kaynıyor anlık olarak 14 kişinin altına düşmüyor şu sıralar..

Morhipo da 599 lira

• Garanti dışı kalır. Yükleme ise her rom için ortalama 5 dakika civarı sürüyor. Sızıntı yüklemenin artısı şu kullanılabilir ram miktarı 550MB yerine 624MB'ye yükseliyor.
  • Acaba Türkiye Romunu yüklediğimiz de 624 MB olarak kalacak mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

dostum merhaba bende sızıntı 1 var,

xxmb2 diye geçiyor.

bende xxmb4ü kurmalımıyım yoksa xxmb den uk ya geçsem oluyormu??

tşk.ler...

Valla ben XXMB2 yüklemeden XXMB4'e geçtim. Sonrada UK sürümünü yükledim. Bir problem yok. Bi sıkıntı çıkacağını sanmam ama nolur nolmaz MB4'ü de yükle sen istersen. :)

quote:

Orijinalden alıntı: ahbemetin

quote:

Telefonumuz hepsiburada'da 629 TL'ye düşmüş!

Bu sebeple konu ziyaretçi kaynıyor anlık olarak 14 kişinin altına düşmüyor şu sıralar..

Morhipo da 599 lira

Ben gittigidiyor'dan 600tl'ye almıştım 4-5 ay önce. Şuan 550tl'ye kadar düşmüş durumda. fakat paralel ithalat, garantisine samsung bakmıyor. aldığım firma bakıyor... donanımda bir problem olmadığı sürece hemen hemen her türlü yazılımsal problemi giderebileceğimi düşünerekten almıştım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLegendy -- 30 Mayıs 2013; 23:17:05 >

• Şimdiye kadar çıkan diğer romlarda ram 624 olarak kaldı. Türkiye romunda da kalacağını tahmin ediyorum. Çünkü diğerleriyle aynı sürümü sunacak gibiler
  • Şimdiden hazırlığımızı yapalım Türkiye romundan sonra bir de Root yaptın mı tamamdır
  • Root 255. sayfada var

O da hazır. Tek gereken resmi TR romu
  • 768 mb ram'li cep telefon alıyoruz ama neden 768 mb'yi kullanamıyoruz acayip kötü birşey ayrıca (hocam belirtmeyi unutmuşum ben masaüstü pc kullanıyorum mobil ap buna da uyar mı sence? Not:wireless cihaz yok ama pc'mde ama cep telefonda Mobil AP öyle bir özellik var onu biliyorum) buna kim cevap verebilir altaymobil hocam eğer foruma girersen ve bu konuda bilgi sahibiysen yardımcı ol lütfen teşekkürler artık ne zaman girersen ve yorumu görüp cevaplarsan minnettar kalırım. şu kendi kendine resetleme ve ekran kararıp kendi kendine usb çıkmasının windowstan ama aslında takılı takılıyken kendi kendine oluyor.

• arkadaşlar bende 2. sızıntı + portekiz rom'u var şu anda. portekiz'i kurduktan sonra bir ara recovery mode'da wipe data yapmıştım. şimdi uk rom'unu kurmak için önce 1. sızıntıyı kurayım mı pit dosyasını falan kullanarak, yoksa portekiz'in üzerine direk wipe data yapıp uk'yi mi kurayım? performans açısından bir fark olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliemreyegin

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bada86

Ben senin için denedim hem flaşlı hem flaşsız kayıt yaptım en ufak donma takılma vb bi durumla karşılaşmadım.

Teşekkür ederim.

bende denemiştim bayağı hıc takılmalar falan söz konusu değil 2 sorun olacak bu uk jb sı kullananlara

1.si 1080p video izleyebiliyormusunuz bende acmıyor siyah ekran yapıyor
    2.si çift ekran bizde varmı acaba

hocam
    1. telefon 720p ye kadar destekliyor 1080p de sadece ses oynatıyor
    2. pop up playden mi bahsediyorsunuz?

s3 te falan arkadaşta sol tarafta yukardan aşşağıya şerit geliyordu onun gibi birşey bizde yokmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: OsmanlıSevdası

quote:

Arkadaslar su jely bean la ekran gorununtusu nasil cekiyoruz beceremedim home+acma kapama tusu derseniz denedim gb de oluyorduda bunda olmuyor

Bir kaç saniye bekle basılı tutarak çekiyor

hocam okadar basılı tuttumki 20 sn kadar telefon kendini kapadı actı anlamadım bendemı sorun var anlamadımki
  • arkadaşlar uk romunu yüklemeye çalışıyorum yazdığınız yazıları okumaya çalışarak fakat anlamadığım yerler var araştırıyorum 1 saattir ama anlayamadım. sd cardtaki bilgileri kopyaladım bu arada.
    1)telefonu kapatıp recovery moda aldıktan sonra ''wipe reset factory/wipe cache partition'' yapın demişsiniz fakat sırası ne şekilde olacak bu işlemin? her ikisini de nasıl yapacam tam olarak?
    2)''wipe reset factory/wipe cache partition'' işlemini gerçekleştirdikten sonra sim kartı ve hadıza kartını çakarayım mı?
    3)recovery modtaki işlemleri tamamladıktan sonra telefonu kapatıp bilgisayara bağlayıp daha sonra telefonu download moda alıp odinde gerekli işlemleri yapıp starta mı basacam? doğru anlamışmıyım sıraları doğru mu?

gerçekten 1 saattir forumu okuyorum ama anlayamadım acemiliğime verin
  • 
Sayfa: önceki 751752753754755
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.