Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY ACE 2 (GT-I8160) [ANA KONU] ★★ (744. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.672
Cevap
112
Favori
1.348.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 742743744745746
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HeavenLife

quote:

Orijinalden alıntı: bada86

Valla oyunla benim pek işim yok ama bu roomu yükle sen bence

buyuk ihtimal oyle yapacam gibi aklima takildi sizintilari kurduktan sonra portekiz kurmaya gerek var mi direk bunu mu kuracaz

Portekize gerek yok direk bunu kurarsın üstüne
  • quote:

Orijinalden alıntı: şansölye

tamamdir beyler sağolun cevaplar için. sizinti + uk yapmak daha mantıklı. zaten yeni customların gelmesi çok sürmez heralde

dostum eğer kurmadıysam 2.3.6 kullanıyorsan direk uk jb sini kurarsan çok kişiye yol gösterebilirsin ram kullanımı ve 555 mi yoksa 624 mb rammi olacağı konusunda tabi bu senin kararsın ama direk uk jb kurup bilgi verirseniz gerçekten güzel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonozan

quote:

Orijinalden alıntı: şansölye

tamamdir beyler sağolun cevaplar için. sizinti + uk yapmak daha mantıklı. zaten yeni customların gelmesi çok sürmez heralde

dostum eğer kurmadıysam 2.3.6 kullanıyorsan direk uk jb sini kurarsan çok kişiye yol gösterebilirsin ram kullanımı ve 555 mi yoksa 624 mb rammi olacağı konusunda tabi bu senin kararsın ama direk uk jb kurup bilgi verirseniz gerçekten güzel olur

kurarım direk uk ama şu aralar bi iki hafta kurma imkanım yok malesef herhangi bi rom daha doğrusu indirme imkanım yok internet sıkıntımdan dolayı. eğer indirebilirsem biyerlerden kurunca tabi bilgi veririm.
  • Bende Sızıntı + Portekiz var.
    Arkadaşlar merak ediyorlar, Sızıntı kurmak mı lazım yoksa direk bunu kursak olur mu diye,

Bunu ben test etmek istiyorum. Odin'i açtığım zaman Portekiz romumun tamamen silinip kurmak için ne yapmalıyım? silip kurduktan sonra da, sızıntı romu kurup üzerine U.K kurucam ki Ram farkını kontrol edicem.
  • Telefonu rootladım, vold.fstab dosyasını değiştirdim. Titanium Backup ile kullanmadığım bir ton uygulamayı dondurdum. (Samsung, Google Senkr., Yazılım Güncelleme, Basit Alarm Saati, ChatON vs vs.) Şuan RAM kullanımı telefon boştayken 350-400 arasında. Benim için gayet uygun bir miktar. Bu arada Portekiz romunda kullandığımız root dosyası, vold.fstab dosyası çalışıyor merak etmeyin. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: molku

Bende Sızıntı + Portekiz var.
    Arkadaşlar merak ediyorlar, Sızıntı kurmak mı lazım yoksa direk bunu kursak olur mu diye,

Bunu ben test etmek istiyorum. Odin'i açtığım zaman Portekiz romumun tamamen silinip kurmak için ne yapmalıyım? silip kurduktan sonra da, sızıntı romu kurup üzerine U.K kurucam ki Ram farkını kontrol edicem.

onun en saglikli testi halen gb kullanip jb uk surumunu yukleyen biri yapabilir. eger sizinti jb yukluyse portekizi atlayip direk uk kurarsaniz ram ayni olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLegendy

Benchmark skorunu paylaştım. Kernel sürümünde bir değişiklilik yok. Arama ve Rehber'e girerken yaşadığımız gecikme sorunu halen devam ediyor. Home tuşu ile varsayılan ekrana dönme olayında da hafif gecikme var ama düzgün. Animasyonlar ve geçişler akıcı geldi bana. Portekiz romundan çok çok farklı değil. Gereksiz uygulamalar bulunmuyor. Bu yüzden eskisi gibi uygulama kaldırmakla uğraşmayacaksınız.

Yüklemek isteyenler için kısaca anlatıyım;
    - Firmware dosyasını indirin. Rardan çıkarın.
    - Odin'i açın. Telefonunuzu bağlayın.
    - "HOME_I8160XXMC8_I8160BTUMC8_I8160XXMC8_1016990_REV00_user_low_ship.tar" isimli dosyayı PDA kısmına yerleştirip, Start butonuna tıklayın.

Bende Sızıntı + Portekiz yüklüydü arkadaşın dediği gibi yaptım.
    Arkadaşın anlattığı gibi yapınca, sistemin üzerine kuruyor...
    Hiç bir uygulama vs silinmedi. Ben istiyorum ki komple format atarak yapsın.
    Sızıntı rom'u + Portekizi herşeyi silsin, baştan yüklesin...

Nasıl yapabilirim?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TheLegendy

Benchmark skorunu paylaştım. Kernel sürümünde bir değişiklilik yok. Arama ve Rehber'e girerken yaşadığımız gecikme sorunu halen devam ediyor. Home tuşu ile varsayılan ekrana dönme olayında da hafif gecikme var ama düzgün. Animasyonlar ve geçişler akıcı geldi bana. Portekiz romundan çok çok farklı değil. Gereksiz uygulamalar bulunmuyor. Bu yüzden eskisi gibi uygulama kaldırmakla uğraşmayacaksınız.

Yüklemek isteyenler için kısaca anlatıyım;
    - Firmware dosyasını indirin. Rardan çıkarın.
    - Odin'i açın. Telefonunuzu bağlayın.
    - "HOME_I8160XXMC8_I8160BTUMC8_I8160XXMC8_1016990_REV00_user_low_ship.tar" isimli dosyayı PDA kısmına yerleştirip, Start butonuna tıklayın.

Bende Sızıntı + Portekiz yüklüydü arkadaşın dediği gibi yaptım.
    Arkadaşın anlattığı gibi yapınca, sistemin üzerine kuruyor...
    Hiç bir uygulama vs silinmedi. Ben istiyorum ki komple format atarak yapsın.
    Sızıntı rom'u + Portekizi herşeyi silsin, baştan yüklesin...

Nasıl yapabilirim?

sızıntı+yeni romu kur
  • arkadaşlar ben gb kullanıyorum hala, direk uk yükleyecek birini arıyorsunuz galiba ne yapacağımı söyleyin yapayım. şu 624 mevzusunda da yanılıyorsunuz. sızıntıyı yapan kişi sadece bir nevi ölçüm ayarlarıyla oynamış. yani bir arkadaş 400-450 civarında oluyor uk de ki ram demiş. yani 170 civarı boş ram kalıyor bunu 555 rame göre düşünürsek ram seviyesi 330-370 arası olacak her iddaasına da varım :) şimdi biri bana linkleri ve sırasıyla ne yapacağımı söylerse direk uk ye geçiş yapabilirim
  • arkadaşlar birşey sormak istiyorum 2.3.6 kullanıyorum u.k jellybean direk kursam denemek için sonra turkiye için cıkan orijinal jellybean i kies ile kurabilirmiyim acaba?
  • Kurduktan sonra yada kurmadan önce CWM ye gir. Wipe data / wipe cache yap sonra kur. Başka türlü tamamen silmenin yolu yok...

• Arkadaşlar uk yi yükleyenler rica etsem internete girip herhangi bir videoyu tam ekran izleye bilirmi youtube hariç partekiz jb de tam ekran açtığımda tel donuyordu bunda da donma var mı?
    yükleyenler test edip cevap yazarsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: corbacibasi

arkadaşlar ben gb kullanıyorum hala, direk uk yükleyecek birini arıyorsunuz galiba ne yapacağımı söyleyin yapayım. şu 624 mevzusunda da yanılıyorsunuz. sızıntıyı yapan kişi sadece bir nevi ölçüm ayarlarıyla oynamış. yani bir arkadaş 400-450 civarında oluyor uk de ki ram demiş. yani 170 civarı boş ram kalıyor bunu 555 rame göre düşünürsek ram seviyesi 330-370 arası olacak her iddaasına da varım :) şimdi biri bana linkleri ve sırasıyla ne yapacağımı söylerse direk uk ye geçiş yapabilirim
    Sızıntı + U.K Sürümünü yükleme

Sağlam bir kablo bulun çok önemli burası,ve sisteminizde usb driverlerin yüklü olduğundan emin olun (odin için gerekli)
    Önce şarjınızın dolu olduğundan emin olun daha sonra telefonu ayarlardan usb belleğide biçimlendir diyerek biçimlendirin.
    ---------------------------------
    (Bu işlemle telefonunuz sıfırlanacak)
    Sonra SES AÇMA + MENU + AÇMA KAPAMA tuşuna aynı anda basılı tutun.
    Recovery modda wipe reset factory/wipe cache partition yapın. (Ses açıp kapama tuşu ile ilerleyip, kapatma tuşuna basarak seçebilirsiniz.)
    Daha sonra reset atın,

----------------------------------

SIZINTI ROM DOSYASINI İNDİR (Odin içinde mevcut)
    MB2 - bu room ile ram miktarımız 624 mb olucak

Telefonunuzu açarken, SES KISMA + MENU + AÇMA KAPAYA basın, daha sonra SES AÇMA tuşuna basın;
    Odin programını açın pit yazan yere tıklayıp dosyaların içinden çıkan GT-I8160_EUR_XX_4G.pit dosyasını gösterin
    PDA kısmına tıklayıp CODE_I8160XXMB2_932015_REV00_user_low_noship dosyasını seçin
    CSC kısmına tıklayıp CSC_OXA_I8160OXAMB2_932015_REV00_user_low_noship dosyasını seçin
    Odin'de re-repartition, Auto reboot ve f. reset time kısmında tickler seçili olsun
    -Start'a basın telefon baştan başlayacak birkaç kere...

---------------------------------

Sonra Tekrar SES AÇMA+ MENU + AÇMA KAPAMA tuşuna aynı anda basılı tutun.
    Recovery modda wipe reset factory/wipe cache partition yapın. (Ses açıp kapama tuşu ile ilerleyip, kapatma tuşuna basarak seçebilirsiniz.)
    Daha sonra reset atın,

----------------------------------

United Kingdom I8160MC8 ROOM İNDİR
    Telefonunuzu açarken, SES KISMA + MENU + AÇMA KAPAYA basın, daha sonra SES AÇMA tuşuna basın;
    Odin'i açın. Telefonunuzu bağlayın.
    "HOME_I8160XXMC8_I8160BTUMC8_I8160XXMC8_1016990_REV00_user_low_ship.tar" isimli dosyayı PDA kısmına yerleştirip, Start butonuna tıklayın.

(Yazılar bu forumdan alıntıdır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molku -- 29 Mayıs 2013; 16:55:14 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: corbacibasi

arkadaşlar ben gb kullanıyorum hala, direk uk yükleyecek birini arıyorsunuz galiba ne yapacağımı söyleyin yapayım. şu 624 mevzusunda da yanılıyorsunuz. sızıntıyı yapan kişi sadece bir nevi ölçüm ayarlarıyla oynamış. yani bir arkadaş 400-450 civarında oluyor uk de ki ram demiş. yani 170 civarı boş ram kalıyor bunu 555 rame göre düşünürsek ram seviyesi 330-370 arası olacak her iddaasına da varım :) şimdi biri bana linkleri ve sırasıyla ne yapacağımı söylerse direk uk ye geçiş yapabilirim

Zamanlaman Süper. Bende kendime yarın unutursam diye döküman hazırlıyordum (bir yandan yaparak)

Kurulum ;
    Önce şarjınızın dolu olduğundan emin olun daha sonra telefonu ayarlardan usb belleğide biçimlendir diyerek biçimlendirin.
    Sonra SES AÇMA + AÇMA KAPAMA + VE MENU TUŞUNA aynı anda basılı tutun.
    Sağlam bir kablo bulun çok önemli burası,ve sisteminizde usb driverlerin yüklü olduğundan emin olun (odin için gerekli)

Daha sonra reset adın,

SIZINTI ROM DOSYASINI İNDİR (Odin içinde mevcut)
    MB2 - bu room ile ram miktarımız 624 mb olucak;

Odin programını açın pit yazan yere tıklayıp dosyaların içinden çıkan GT-I8160_EUR_XX_4G.pit dosyasını gösterin
    PDA kısmına tıklayıp CODE_I8160XXMB2_932015_REV00_user_low_noship dosyasını seçin
    CSC kısmına tıklayıp CSC_OXA_I8160OXAMB2_932015_REV00_user_low_noship dosyasını seçin
    Odin'de re-repartition, Auto reboot ve f. reset time kısmında tickler seçili olsun
    -Start'a basın telefon baştan başlayacak birkaç kere daha sonra kurulumundan sonra kullanılmaya hazır

her kurulumdan sonra kesinlikle recovery menuden wipe reset factory/wipe cache partition işlemini yapın.

-----------------------------------------
    United Kingdom I8160MC8 ROOM İNDİR
    Odin'i açın. Telefonunuzu bağlayın.
    "HOME_I8160XXMC8_I8160BTUMC8_I8160XXMC8_1016990_REV00_user_low_ship.tar" isimli dosyayı PDA kısmına yerleştirip, Start butonuna tıklayın.

(Yazılar bu forumdan alıntıdır)

dostum bunu kurduk kullandık ditelim sonra turkiye için cıkan orijinal jellybean i kies ile kurabilirmiyim acaba?
  • quote:

dostum bunu kurduk kullandık ditelim sonra turkiye için cıkan orijinal jellybean i kies ile kurabilirmiyim acaba?

Kies ile güncellemek bana çok mantıklı gelmiyor. Kies olayı biraz daha son kullanıcılara rahatlaştırmak amaçlı yapılıyor.
    Ram miktarının bana göre Kies'de farkedilir derecede az olur. Tabi diğer arkadaşlarada sorabilirsin.
  • quote:

quote:

Kies ile güncellemek bana çok mantıklı gelmiyor. Kies olayı biraz daha son kullanıcılara rahatlaştırmak amaçlı yapılıyor.
    Ram miktarının bana göre Kies'de farkedilir derecede az olur. Tabi diğer arkadaşlarada sorabilirsin.

peki arkadasın anlattıgı gibi yaptığımızda garantiyi etkileyen birşey varmı acaba?
  • beyler sizinti rom + uk yaparsaniz ram 624 olur. bizim asil merak ettigimiz gb den direk uk jb kurulursa noldugu

• Şu an sızıntı 1 ve 2 yi kurup üzerine ing romunu kurdum. Gereksiz her türlü yazılım ön yüklü gelmiş. Ama çalışma performansını sevdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdrsrsln

Şu an sızıntı 1 ve 2 yi kurup üzerine ing romunu kurdum. Gereksiz her türlü yazılım ön yüklü gelmiş. Ama çalışma performansını sevdim.

Sızıntı 2'yi kurmadım. Demek ki kurmamak lazımmış :)
    Sızıntı 1 kurdum üzerinde U.K kurdum hiç gereksiz yazılım yok.

Sızıntı 1'i kurma nedenim sadece RAM olayından dolayıydı, Sızıntı 2'nin bir espirisi kalmadı :)
  • 
Sayfa: önceki 742743744745746
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.