Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.791
Cevap
18
Favori
75.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni bir rom yayınlanmış Irak Romu.Deneme fırsatınız oldu mu?
  • porketles P kullanıcısına yanıt
    Ben müsait bir zamanda deneyeceğim. Orijinal TR romunun ekran süresi çok düşük geldi bana. 8-9 saat. Diğer romlarda 11,5 saati gördüğüm oldu wi-fi ile
    Evet yayınlandigi günlerde görmüştüm ama kurmadım Hindistan romu daha stabil ve verimli olduğu için birde Irak romunun pekte iyi olacağını dusunmedigimden indirmedim. Ama bugün bi bakarım yine de kurulum yaparsam sonucu yazarım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alastor06 A kullanıcısına yanıt
    Çok bekleyemedim hemen indirip kurdum :)

Şu an için iyi gibi tabi kullandıkça daha net bilgiler paylaşırım. Bu arada Irak romu aynı bölgede olmamız sebebiyle Hindistan romunun aksine TÜRKÇE DİL seçeneği yüklü şekilde geliyor. Yani romu yükledikten sonra direk kurulumu Türkçe yapabiliyoruz. Diğer detayları birkaç günlük kullanımdan sonra eklerim.

Bu mesaja eklenen görseller:

• MexeSs kullanıcısına yanıt
    Birkaç gün bekleyeyim sizin yurumlarınıza göre bende kurabilirim.Bir de sadece Irak a gelmiş güncelleme ve kodu da önceki Irak romlarından farklı.Ayrıca biz marsmallow u bu ay yayınlarlar diye düşünürken niye hala lollipop ta güncelleme yapıyorlar o da ayrı bir konu?
    Benim bildiğim kadarı ile Samsung Mart ayından itibaren dagitacagini duyurdu.!

Yani yine benim bildiğim kadarı ile marttan önce Android 6 gelmeyecek o yüzden paket güncellemeler geliyor.

Eyvallah hocam :) Öncelikli ilk merakımız biliyorsunuz batarya süresi :)
    Aynen bende bataryayı test edicem ancak malumunuz ilk yükleme sonrası güncellemeler oyunlar falan derken batarya zaten düzensiz kullanılıyor ve sürekli işimden dolayı da yoğun kullanınca pek batarya takibi yapamadım sürekli şarj et kullan şeklinde devam etti. Yarın full şarj ile inşallah bi test yaparım.

Bu arada romla alakalı kısa bir bilgi vereyim. Gerçekten pek ummuyordum ama iyi gibi geldi bana. Normale göre Hindistan ve Türkiye romuna göre yani daha hızlı ve seri geldi bana psikolojikte olabilir. Ancak az da olsa o farkı hissettim. Bataryayi test edemediğim için diger konularda ilk gün kullanim yorumum gayet olumlu. Özellikle ben Samsung klavyeye bakıyorum donma kasma yapıyor mu diye ancak dikkat ettiğim en hızlı ve sorunsuz klavye kullanımı bence bu Irak romunda.

Oyunlarında resmini atiyorum sebebi ise büyük oyunlar ve WiFi ile indirmede ve oyun esnasında malum şarj çok gidiyor.

Şu an son ekleyebilecegim konu ise bu romun ilk etapta gayet seri rahat ve tatmin edici düzeyde olduğudur.

Unutmadan ekleyeyim cihazı Güç Tasarruf Modu kapalı şekilde kullanıyorum. Testi hem tasarruf modu açıkken hem de kapalıyken yapacam o yüzden bi kaç gün gecikebilir. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MexeSs -- 1 Mart 2016; 3:57:22 >

• Çok iyi görünüyor fakat hayret edilesi bir konu var ki o da; bildirim ışığının olmaması. Resmen dalga geçiliyor. Umarım 2016 model A8 veya A9'da olur.
  • Geçen Vatan'da gördüm. Yeni bir A8 modeli gelmiş A800I yazıyor sitesinde. Exynos 5433 yani Note 4 ile aynı işlemci var diyorlar. Dış tasarım olarak hiçbir değişiklik yok. Kullanan ya da mağazada rastlayan oldu mu A800I modeline ? Tam model adı SM-A800IZKETUR.

• _RaGoN_ _ kullanıcısına yanıt
    Sm-A800I yeni bir model değil 2015 de çıkan Sm-A800F den farklı bir işlemciye sahip olan model. Yeni A8 2016 henüz yayınlanmadı satış olarak yani. Ama geleceği duyuruldu.

Sm-A800F de Exynos 5430 A800I modelinde ise Exynos 5433 işlemci mevcut. En belirgin fark ise 5430 32 bit işlemcili 5433 64 bit işlemcili diğer Özellikler hemen hemen aynı..

2016 A8 ise baya farklı olacak. İşlemci Exynos 7 serisi olacagi duyuruldu.

Diğer Özellikler 64 bit olacak kamera daha gelişmiş olacak ram en az 3 GB işlemci hızı ise daha yüksek.

Kabaca duyurulan özellikler bunlar.. 800F 800I 800Y bu modeller 2015 e ait. 800Y olan modeller ise bildiğim kadarı ile amerikada falan satılan snapdragon işlemcili olanlar. Ve diğer sürümler Mali Gpu kullanırken 800Y Adreno Gpu kullanıyor.

O zaman A800I işlemci olarak A800F'den daha iyi. Bir de A8'de Screen mirroring ve USB OTG desteği var mı ?

İşlemci bir üst sürüm ancak aman aman bir fark yok sanırım. Kullanan arkadaşlar var onlar daha net bilgi verirler.

Screen Mirroring ve Otg desteği var.

İlk gün memnundum ancak şuan durum kötü. Rom hız olarak gayet iyi ancak şarj kötü. Resimleri ekliyorum. Aldığım en düşük şarj değeri. Ve güç tasarruf modunda kullanmama rağmen 6 saati geçemedim.

Oyun ise 2 saat kadar online oynadım. DH5 Clash for Dawn falan oynadım. Yoğun kullandım ama güç tasarruf modunda bu değer bence çok kötü.

Root yapıp bi genel modifikasyon ile tekrar kullanıcam o da tatmin etmezse Hindistan Roma dönüş yapıcam...

Bence ekran süresi bayağı iyi. Ekran 5.7 inç ve Full HD bunu da unutmamak lazım. Note 4'den iyi ekran süresi.

Konu içeriğini bi incelerseniz daha önce yaptığım daha ağır testlerde hemde 7 saat hatta 8 saat ekran süresi alıyordum. Resimleri ve tüm anlatımları mevcut. Hani sallama değil resimleri ile ispatlı olarak konuya ekledim. Aradaki yorumlarımda da mevcut. Normal kullanımda ise daha uzun ekran süresi alabiliyoruz. Şu an ki süre de gayet iyi o konuda sıkıntı yok ancak bizim daha önce aldığımız değerlerden düşük olunca doğal olarak kötü diyoruz.

Evet hocam en az 2 saat daha kötü gibi geldi bana. Bu da büyük bir fark bence.
    Telefonu ne kadardır kullanıyorsunuz bilmiyorum ama batarya zayıflamış olabilir. Her bataryanın bir kullanım ömrü vardır. Deşarj olup tekrar şarj oldukça şarj tutma özelliğini kaybedebilir.

Aynen o durum benimde aklımda o yüzden root attım biraz değişiklik yaptım. Sonrasında aynı devam ederse Hindistan rom kuracam onda da aynı sorun varsa batarya gidiyor demektir yoksa sıkıntı bence romda. Cihazı alalı 6 ayı geçti ancak ben çok yoruyorum cihazı yine de batarya da sorun olmadığını düşünüyorum.

Bakalım sonuç ne olacak. O durumları da yorumlarıma eklerim.

• Arkadaşlar merhaba,
    Benim A8 ile ilgili şöyle bir sorunum var acaba hiç karşılaşan ve çözümünü bilen varmı aranızda ?
    Özellikle Facebook, Whatsup ve gmail ikonlarındaki bildirim gösteren rakamlar ana ekran ve uygulama ekranında değişik çıkıyor. Ana ekrandaki ikonu silip uygulama ekranından tekrar yüklüyorum önce doğru bildirim sayısını gösteriyor ama açıp gelen mesajları okudukça sayının silinmesi gerekirken silinmiyor ve o sayı aynen ana ekran daki ikon üstünde sanki okunmamış bildirim varmış gibi kalıyor.
    Bu konu hiç başınıza geldimi ve nasıl çözülebilir acaba?
    Şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.