Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.791
Cevap
18
Favori
75.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @DeeLee sizi anlıyorum ama bence fazla kuralcı yaklaşıyorsunuz. Burada kitap yazmıyoruz sonuçta.

Ve birbiriyle az çok bağlantılı konular olsa da bu başlığın altına yazılması forumda A8 konusunun sürekli olarak yukarıda olmasını ve yeni kullanıcıların da konuyu daha kolay bulabilmesini sağlıyor. Buna en iyi örnekte @ibrahim0606 ve @motti79 arkadaşların A7 konu başlığının olmadığını söylemeleri. A7 2106 konu başlığı var. Fakat okadar az mesaj bulunduğu için konu çok gerilerde kalmış belli ki bulamamışlar. Şu linki:https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=113877890

Ayrıca forumda görmek istemediğiniz mesajlar olabilir. Bunu konu başlığını açan kişi düzeltemez böyle bir yetkisi yok. Mesajın üzerindeki şikayet et düğmesine basarak şikayet edebilirsiniz. Bölümle ilgili yönetici bunu değerlendirir. Fakat büyük ihtimal sizinle aynı fikirde olmayacaklardır. Sonuçta burada konuşulan ceptelefonu ve birbiriyle bağlantılı konular. Yemek tarifi versem haklısınız derdim. Ama cep telefonu kategorisinin istediğiniz kısmında Xperia yada iPhone dan da bahsedebilirsiniz. Zaten forum bunun örnekleri ile dolu.

Neyse daha da fazla uzatmak istemiyorum ama söz hakkı doğuyor ister istemez. İyi forumlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: DeeLee

Laf oyunu yapma @ibrahim0606 kıyaslama için sorduğunda zaten yardımcı olmaya çalıştık sorduğun soru a7 telefonu aldıktan sonra. Uzatılacak bir konu değil fakat konu dağılıyor senin disinda zaten xperia forumuna dönmek üzere zaten konu. Benim konuyu takip eden arkadaşlardan ricam konu dışı sorulan sorulara yanıt verilmemesi ve editörün bu konuları silmesi yada ilgili basliklara taşınmasını talep etmesi.

Laf oyunu yaptigim yok uzun uzun yaziyim istersen.Oncelikle a8 a7 kiyaslamasinda cvp verdigin icin sagolasin. Forumda a8 konusunda,a7 a8 kiyaslamasi yapilmaz diye bi kuralmi var. Boyle bi kural oldugunu varsaysak bile. Kiyaslama yapmak icin ya a8 yada a7 konusuna sormaktan dogal bisey yok. Yeni a7 konusunda kimse yok o yuzden burayi tercih ettim cevaplamak isteyen cevaplamis sende dahil. Sonraki sorumda batarya ilk dolum suresi bu genel bi konu kaldiki ben baska bi marka telefondan bahsetmedim. Cevaplamak isteyen cevap verir istemeyen vermez sorulan soruya iyi forumlar herkese.cevaplayan yardimci olan arkadaslarada tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim0606 -- 12 Şubat 2016; 10:08:43 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ibrahim0606 İ kullanıcısına yanıt
    Allahtan komşu değilsiniz. Şaş kaza arsanıza girsek ne olur düşünemiyorum ki burası forum herkes istediği yere istediği düşüncesini yazar.

• Şu üç günlük yaşamda bırakın birbirinizin kalplerini kırmaya inanın hiç değmez

• Evet haklisiniz konu kapanmistir benim icin tartismaya gerek yok orgeneral,trocki,deelee cevaplariniz icin tesekkurler dagitmaya gerek yok konuyu. Iyi gunler herkese.

• değerli arkadaşlar kimseyi kırmak rencide etmek gibi bir amacım yok. sadece forum düzeni ve ilgili konulara yazılması gerekiyor. cep telefonu kategorisi diye kalkıpta kıyaslama dışındaki sorularınızı her başlığın altına yazarsanız konular dağılır ve başlıkların bir amacı kalmaz o zaman 1 tane konu açılırdı akıllı telefonlar diye herkes her marka ve modeli sadece o konuya yazardı, siz bunu mu normal gördünüz anlamadım. mesela diğer @motti79 isimli arkadaşın yaptığı açıklamaya bakarsanız bende yazdıklarını şikayet edip kaldırtabilirdim mesajlarını zira açıklaması kabahitinden büyük ve bunu normal kabul ediyor. z5 konusunda salaklar doluymuş o da bu yüzden a8 forumuna yazmış. böyle bir açıklama ve bu konuya yazmak için geçerli bir sebep olabilir mi? konuyu gereksiz uzatıp polemiğe dönüştürmenin bir manası yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Motti79

Bu arada konu dağılmadan ben a7 almayı düşünüyorum. Konu başlığı yok. Ben müsait olsam yeni konu açardım. Ben daha almadım. Fiyatlar çok yüksek. N11 den kampanya olursa alırım inşallah

Kaç ay oldu şu A8 konusunu takip edeli fiyatı düşmedi. Ne yeni A7 ne de A8 1800tl etmez. Verilen paraya yazık. 400tl daha koyar Note 5 alırsınız. Biz kardeşim için A8'e paralel ithalat ve yılsonu kampanyası ile 1230tl ödedik. 1000tl ye düşse kendime de alacaktım almadım. Bu arada da telefon için köşeye attığım para da 3000'i geçti.
    Sanırım Note 6'ya kadar bekleyeceğim. Para kolay kazanılmıyor değerini bilmek gerek...

• Bende a8 in fiyatinin dusmesini cok bekledim teknosada bi ara 1600 e dusmustu. O ara hic bi magzasinda kamamisti. 1700 tl felan olmustu en son 100 tl fazla vermek istemedim. Bimeks su an bi para veriyor. Baska bi urun alacaksaniz ilerki zamanlarda fiyata yansimis gibi oluyor. A7 bana 1526 tl ye gelmis oldu sayilir. 274 tl de hediye ceki verdiler. Sanirim bunu istersen telefonun fiyatinada yansitiyolar ama ayni miktarda degil.ayni fiyat ve hediye ceki a8 dede var ama urun bazi magzalarda var.

• Hayret ediyorum bende neden bu A8 in fiyatı hiç düşmedi bende Samsung bayiden 1700 TL ye almıştım 4.5 ay oldu Allahı var note 4 den daha çok sevdim vede memnunum note telefon lakin kalem olayını kullanmadığım için gıcık oluyorum kalemli telefonmu olur diyorum tabi bana göre birde bu A8 deki banrollu radyo yüzünden Fiat düşmüyor herhalde valla A9 merakla bekliyorum 4000 mah bataryasiyla

• A9'u büyük bir heyecanla bekliyordum ama A7 1800'den girince..

Modeller arasında en az 200-300 fark olduğunu düşünürsek en iyi ihtimalle yeni A8 2000 A9'da 2200 gibi bir fiyata sahip olacak.

O zaman da az bir farkla S7 Edge+ ve Note 6 gibi seçenekler ve diğer markalarda pek çok alternatifler karşımıza çıkacak. Özellikle Apple'ın 3D Touch teknolojisine benzer bir teknolojiyi Samsung'un Note 6 da kullanacağı söylentileri de varken A9'a o parayı vermek yine pek mantıklı gelmeyecek bana.

Yine de herşeye rağmen teknolojiyi takip etmek, firmaların çekişmeleri ve yenilikleri hakkında araştırıp konuşmak hoş birşey. A9 4000 batarya ile ve 6" ekrana rağmen bence batarya süresi en uzun Samsung telefonu olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orgeneral -- 12 Şubat 2016; 22:03:47 >

• Arkadaşlar, A8'de çift SIM kart kullanırsak sd kart takamıyoruz değil mi?
  • Evet takamazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Troçki

Evet takamazsın

Ne anlamı var o zaman yani, lg g4 varken çift hatlı arayan birisi için a8 doğru tercih olmaz bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

quote:

Evet takamazsın

Ne anlamı var o zaman yani, lg g4 varken çift hatlı arayan birisi için a8 doğru tercih olmaz bence.

bende senin gibi düşünüyorum ama pil süresi kötü g4ün. herkes pilden şikayetçi 6.0 güncellemesi ile de daha kötü olduğu konuşuluyor forumda. Şu an için en iyi seçenek 21 şubat Mobil Dünya Kongresini beklemek. A9 çok daha iyi bir seçenek gibi duruyor çift sim için. hem 128 Gb a kadar sd kart hem de çift sim aynı anda kullanabiliyorsunuz. 8 saat ekran süresi alıyor futuremark batery testinden. Ben a9 konusunu yönetiyorum forumda. A9 ile ilgili inceleme videolarını ve kutu açılım videolarını paylaştım konuda.. umarım en kısa zamanda Türkiye'ye de gelir...

• Arkadaşlar benim gibi 2. hatta çekmeme ulaşılamama problemi yaşayan arkadaşlar varsa,önceki gün akşam orijinal Türkiye AOH4 romu yükledim samsung-updates ten.İki gündür tık demedi. Gayet iyi görünüyor. Rom yükledikten sonra yazılım güncellemesini kapatmak içinde uygulamalarda tüm uygulamalara girip orda en altta yazılım güncellemesinden devre dışı bırak diyince kendi kedndine güncelleme de yapmıyor. Bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alastor06 -- 14 Şubat 2016; 14:39:19 >
  • eozen81 kullanıcısına yanıt
    32 gb kendi alanı var telefonun sd kart kullanmaya bile hiç gerek kalmıyor
    Çift hattı rahatlıkla kullanabiliyor insan bana göre tabiki

• quote:

32 gb kendi alanı var telefonun sd kart kullanmaya bile hiç gerek kalmıyor
    Çift hattı rahatlıkla kullanabiliyor insan bana göre tabiki

Yok katılmıyorum, benim kendi micro SD kartım var 64 gb ve içinde dünya belge, mp3 vs. var, yani microSD kart desteği olan çift sim kartlı bir cihaz olmaktan çıkıyor A8 benim için bu anlamda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: salsakingss

quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

quote:

Evet takamazsın

bende senin gibi düşünüyorum ama pil süresi kötü g4ün. herkes pilden şikayetçi 6.0 güncellemesi ile de daha kötü olduğu konuşuluyor forumda. Şu an için en iyi seçenek 21 şubat Mobil Dünya Kongresini beklemek. A9 çok daha iyi bir seçenek gibi duruyor çift sim için. hem 128 Gb a kadar sd kart hem de çift sim aynı anda kullanabiliyorsunuz. 8 saat ekran süresi alıyor futuremark batery testinden. Ben a9 konusunu yönetiyorum forumda. A9 ile ilgili inceleme videolarını ve kutu açılım videolarını paylaştım konuda.. umarım en kısa zamanda Türkiye'ye de gelir...

Hocam sayende haberdar oldum A9'dan, bu yüzden teşekkür ederim ve hemen başlığını inceledim ama A9 da maşallah
    bayagı büyük ve ağır bir cihazmış, pek bana göre değil

• Arkadaşlar sizin telefonlarda da orta tuşa (fiziksel tuş) basınca tık tık diye bir ses geliyor mu?Yani bu normal mi?İlk kez samsung kullandığım için normal mi değil mi anlamadım?
  • porketles P kullanıcısına yanıt
    Normal bendede aynı
    Efham yapma

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.