Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.791
Cevap
18
Favori
75.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim arkadaşlar bimeksten 2016 A7 aldım 1800 tl 274 tl bi para hediye etti fiyat cazip geldi ilerde baSka bi ürün almayi düşündüğüm için 1526 tl ye geldi sayılır. İlk izlenimleri üst sınıf bi telefon gibi tek elle rahat kullanılıyor. Menüler çok hızlı kamErata otomatik imaj sabitleyıci buyuk kolaylik sağlıyor net fotograflarcekebiliyorum.
    Parmak izi oKuyucu
    önde arkada Gorilla glass radyo 64 bit desteği
    3300 batarya kamera ve batarya onceligimdi pek oyun oynamamam. İlk izlenimleri olumlu.birde hizli sarj özelliği var note 5 tekiadaptor çıkıyor kutudan. Kullandıkca yazarim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim0606 -- 9 Şubat 2016; 22:06:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şebeke ile ilgili sıkıntı çeken arkadaşlar telefonunuzu servise vermenizde fayda var. 3 ay dayandıktan sonra geçen cumartesi canıma tak etti ve servise verdim ve şaşırtıcı bir şekilde pazartesi cihazın anakartı değişmiş olarak teslim ettiler ve o günden beri zerre şebeke sorunu yaşamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan08 -- 9 Şubat 2016; 22:26:48 >
  • Batarya performansı şaşırttı saat 4 saattir tam parlaklikta yuzde 50 den yuzde 10 a anca indi ilk sarjda bitirmek gerekiyomu tamamen

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan08

Şebeke ile ilgili sıkıntı çeken arkadaşlar telefonunuzu servise vermenizde fayda var. 3 ay dayandıktan sonra geçen cumartesi canıma tak etti ve servise verdim ve şaşırtıcı bir şekilde pazartesi cihazın anakartı değişmiş olarak teslim ettiler ve o günden beri zerre şebeke sorunu yaşamadım

Kardeşim çift hatlı kullanıyor. Hatların biri ses ve sms için diğeri internet için.

İnternette gün içinde kopmalar oluyor. Bağlantı kesiliyor. Bazen seste de arama yapmadığı oluyormuş sorun aynı mı acaba?

Servis bu soruna ne gibi bir isim verdi, ne dedi? Ve işlem olarak sadece anakartı mı değiştirdiler yoksa başka bir işlem de gördü mü.

Bizim telefon delta garantili. Sorun aynı ise sizin telefona yapılan işlemi özellikle belirterek garantiye vermek isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim0606

Batarya performansı şaşırttı saat 4 saattir tam parlaklikta yuzde 50 den yuzde 10 a anca indi ilk sarjda bitirmek gerekiyomu tamamen

Bataryayı bitirmeden doldurun her zaman. %10'un altına inmesin hatta. Okuduğum bir yazıya göre bataryayı tamamen boşaltıp doldurmak ömrünü kısaltıyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Orgeneral

quote:

Şebeke ile ilgili sıkıntı çeken arkadaşlar telefonunuzu servise vermenizde fayda var. 3 ay dayandıktan sonra geçen cumartesi canıma tak etti ve servise verdim ve şaşırtıcı bir şekilde pazartesi cihazın anakartı değişmiş olarak teslim ettiler ve o günden beri zerre şebeke sorunu yaşamadım

Kardeşim çift hatlı kullanıyor. Hatların biri ses ve sms için diğeri internet için.

İnternette gün içinde kopmalar oluyor. Bağlantı kesiliyor. Bazen seste de arama yapmadığı oluyormuş sorun aynı mı acaba?

Servis bu soruna ne gibi bir isim verdi, ne dedi? Ve işlem olarak sadece anakartı mı değiştirdiler yoksa başka bir işlem de gördü mü.

Bizim telefon delta garantili. Sorun aynı ise sizin telefona yapılan işlemi özellikle belirterek garantiye vermek isterim.

Bende çift hat sizinle aynı şekilde kullanıyorum. Son güncellemeden sonra gün içinde arama yapamadığım durumlar oluyordu. Sim kartlardan şüphelendim, ikisini birden değiştirdim düzelmedi.

Sorunum şu şekildeydi; gün içinde iki hat birden iletişimi gidiyor, arayan ulaşamıyor internet çekmiyor, ama ekranda çekim var gözüküyor. Yeniden başlatana kadar ne yaparsam yapayım (hattları sim kart yöneticisinden kapatıp açsamda, uçak moduna alıp çıkarsamda) düzelmiyor. İşin kötüsü nezaman olacağı belli olmuyor, bazen ard arda yapıyor, bazen 2 gün yapmıyor.

Kendimce çözüm buldum. Mobil ağlar ayarında hatlardan birini "sadece gsm", diğerini "sadece wcdma" şeklinde bırakırsam problem kalmıyor.
    Bu durum güncellemeden sonra başıma geldiği için yeni güncelleme gelene kadar böyle idare ederim hala düzelmezse servise veririrm diye düşünmüştüm.

@kaan08 sizdeki problem benimkiyle aynı mıydı? Yoksa vakit geçirmeden servise vereyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: funnel

quote:

quote:

Bende çift hat sizinle aynı şekilde kullanıyorum. Son güncellemeden sonra gün içinde arama yapamadığım durumlar oluyordu. Sim kartlardan şüphelendim, ikisini birden değiştirdim düzelmedi.

Sorunum şu şekildeydi; gün içinde iki hat birden iletişimi gidiyor, arayan ulaşamıyor internet çekmiyor, ama ekranda çekim var gözüküyor. Yeniden başlatana kadar ne yaparsam yapayım (hattları sim kart yöneticisinden kapatıp açsamda, uçak moduna alıp çıkarsamda) düzelmiyor. İşin kötüsü nezaman olacağı belli olmuyor, bazen ard arda yapıyor, bazen 2 gün yapmıyor.

Kendimce çözüm buldum. Mobil ağlar ayarında hatlardan birini "sadece gsm", diğerini "sadece wcdma" şeklinde bırakırsam problem kalmıyor.
    Bu durum güncellemeden sonra başıma geldiği için yeni güncelleme gelene kadar böyle idare ederim hala düzelmezse servise veririrm diye düşünmüştüm.

@kaan08 sizdeki problem benimkiyle aynı mıydı? Yoksa vakit geçirmeden servise vereyim.

Mobil ağlar ayarında hatlardan birini "sadece gsm", diğerini "sadece wcdma" yapınca sorun kalmıyor ise bu şekilde kullansak olmaz mı? Ben sizden öğrendim şimdi aynı şekilde yaptım ayarı.

Böyle kullanarak bir kısıtlamaya gitmiş mi oluyoruz. Wcdma seçilen hattı konuşmaya kapatmış mı oluyoruz acaba?

• Sorun aynen yazdıklarınız gibiydi. Gün içinde abartısız 15 e yakın ulaşılamıyor mesajı geliyordu. Şebeke ve 3g var görünmesine rağmen hat çekiyordu. Ben hep ekran görüntüsü aldım. Bir kezde video çektim. Telefonu servise bırakırken üstüne basa basa bunlarda bakılsın dedim. Telefonu geri alırken anakart değişti bilgisi verildi. Pazartesiden beri sorun %90 azaldı. 2 3 kez mesaj geldi oda büyük olasılıkla şebekenin gerçekten olmadığı yerler olabilir diye düşünüyorum

• Orgeneral kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde kalmasındaki tek sorun; "Sadece wcdma" seçili olan hat için 3g şebekesi olmayan yerde, gsm(yani 2g) bağlantı izni vermediğimiz için bu hat çalışmıyor. Ben bu hattı turkcellde kullanıyorum, genelde heryerde 3g var, ancak bina aralarında, kuytu yerlerde 3g sinyalleri duvarları aşarken 2g ye göre zayıf olduğu için yokluğu hissediliyor.
  • quote:

Sorun aynen yazdıklarınız gibiydi. Gün içinde abartısız 15 e yakın ulaşılamıyor mesajı geliyordu. Şebeke ve 3g var görünmesine rağmen hat çekiyordu. Ben hep ekran görüntüsü aldım. Bir kezde video çektim. Telefonu servise bırakırken üstüne basa basa bunlarda bakılsın dedim. Telefonu geri alırken anakart değişti bilgisi verildi. Pazartesiden beri sorun %90 azaldı. 2 3 kez mesaj geldi oda büyük olasılıkla şebekenin gerçekten olmadığı yerler olabilir diye düşünüyorum

Tamirden gelen tefonun yazılım versiyonu son güncel olan mı? A800FXXU1AOJ1 mi? Eğer bir alt versiyon gönderdilerse bence güncellemeyin. Ben hala güncelleme kaynaklı olduğnu düşünüyorum, zira güncelleme sonrası böyle lmaya başladı.

• quote:

quote:

Batarya performansı şaşırttı saat 4 saattir tam parlaklikta yuzde 50 den yuzde 10 a anca indi ilk sarjda bitirmek gerekiyomu tamamen

Bataryayı bitirmeden doldurun her zaman. %10'un altına inmesin hatta. Okuduğum bir yazıya göre bataryayı tamamen boşaltıp doldurmak ömrünü kısaltıyormuş.

A7 ile ilgili sorularınızı ilgili forumda sorun. Bu konu A8 ana konusu.
  • Bir alt versiyon geldi ve açıkçası bende bundanşüphe ediyordum ama güncelleme uyarısı wifi yine açınca ekrana geldi iptal etmek istedim ama baktım uyarı gitmiyor yanlış hatırlamıyorsam 40 50 mblık bir paket indi. Şu ana kadar sıkıntı yaşatmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: funnel

Bu şekilde kalmasındaki tek sorun; "Sadece wcdma" seçili olan hat için 3g şebekesi olmayan yerde, gsm(yani 2g) bağlantı izni vermediğimiz için bu hat çalışmıyor. Ben bu hattı turkcellde kullanıyorum, genelde heryerde 3g var, ancak bina aralarında, kuytu yerlerde 3g sinyalleri duvarları aşarken 2g ye göre zayıf olduğu için yokluğu hissediliyor.

Telefonu servise göndermek 2. Bir telefon olmadığı için sorun olacaktı. Bu şekilde sonraki güncellemeye kadar kullanmak bizim için daha uygun olacak. Teşekkürler çözüm için de. 2g nin olmadığı yerde netin kopması çok büyük sorun yaşatmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeeLee

quote:

quote:

Peki, bir daha sormam. :)

• Sony z5 konu başlığında ne kadar salak var yahu bu kadar fanboyluk olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Motti79

Sony z5 konu başlığında ne kadar salak var yahu bu kadar fanboyluk olmaz

Artık insanlar nesnelere aşırı önem veriyor ve adeta kendi kişiliğini onunla bütünleştiriyor. Dolayısıyla telefonuna yada arabasına yapılan bir eleştiriyi direk kendine yapılmış olarak algılayıp savunma refleksi veriyor.

Z5 kulübü kurmuşlar, ciddi ciddi isim listesi yazmışlar. O kadar yüksek meblağlar ödeyip borca harca girip satın almışlar.

Ama biri giriyor "Z5 çöp" yazıyor. "bu telefon alınmaz" yazıyor. Adam zaten almış severek de kullanıyor. Bunun kimseye bir faydası da yok.

Şimdi bu telefonu yerecekseniz bile bence bunun yeri o ürüne ait konu başlığı ya da kullanıcı kulübü olmamalı. Daha çok tavsiye isteyen konu başlıklarında kiyaslamalar yaparak fikir vermeli.

Bir hafta kadar önce bir mağazada eşiyle beraber telefon almaya gelen bir müşteriyi satıcı temsilcisi Z5'e ikna etmişti. Orada ben de Note5 ile S6edge+ kıyaslıyordum ki kadın bana sordu siz olsanız hangisini alırdınız diye. Adam önce note 5 almak için gelmiş ama orada Z5'e ikna olmuştu ki durumu anında değiştirdim :)))

Satış temsilcisi Z5 için daha dayanıklı düşerse kırılmaz dedi. Ben de birkaç birşey söyledim. Müşteri tamam dedi Note 5 olsun. :)))

Ama satış temsilcisi kızdı bana. Sanırım Z5'e alacağı prim daha fazlaydı... :)

• Orgeneral kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum size
    Ama asıl olan hani yorum yapsan adam elinden gelse küfür edecek sanki babasının firması, düşün ben z5 gördüm beğenmedim diye adamlar mesajlarımı takip edip ekran görüntüsü almış. Böyle bir şey olamaz yani sony bölümünde kendini bilmeyen çok kişi var. 2500 tl harçla borçla yada baba parası ile almış telefonu toz kondurmuyor. Benim bu konuya yazmamın sebebi ise takip edildiğimden dolayı yazdım.emin olun çevremde öyleleri varki adamın cebinde sigara parası yok yiyecek ekmeği yok gitmiş 2500 tl almış ve aldığını da delice savunuyor. Allah bu millete akıl fikir versin.
    Bu arada konu dağılmadan ben a7 almayı düşünüyorum. Konu başlığı yok. Ben müsait olsam yeni konu açardım. Ben daha almadım. Fiyatlar çok yüksek. N11 den kampanya olursa alırım inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CorelDraw04 -- 10 Şubat 2016; 22:47:12 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

:) siz sormamışsınız zaten @orgeneral a7 alan arkadaş bu forumda sorduğu soruya cevap vermişsiniz konunun dağılmaması için uyarmak istedim yanlış anlaşılmasın forumda a7 ana konusu mevcut a7 kullanan üyeler daha sağlıklı cevap verebilirler arkadaşa.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

:) siz sormamışsınız zaten @orgeneral a7 alan arkadaş bu forumda sorduğu soruya cevap vermişsiniz konunun dağılmaması için uyarmak istedim yanlış anlaşılmasın forumda a7 ana konusu mevcut a7 kullanan üyeler daha sağlıklı cevap verebilirler arkadaşa.

A7 ile a8 i kiyaslamak icin sordum baska nereye yazabilirdim. Cevaplayan arkadaslarada tsk ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ibrahim0606 İ kullanıcısına yanıt
    Laf oyunu yapma @ibrahim0606 kıyaslama için sorduğunda zaten yardımcı olmaya çalıştık sorduğun soru a7 telefonu aldıktan sonra. Uzatılacak bir konu değil fakat konu dağılıyor senin disinda zaten xperia forumuna dönmek üzere zaten konu. Benim konuyu takip eden arkadaşlardan ricam konu dışı sorulan sorulara yanıt verilmemesi ve editörün bu konuları silmesi yada ilgili basliklara taşınmasını talep etmesi.

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.