Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.791
Cevap
18
Favori
75.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ayarlardan yedekleme/geri yukleme den otomatik yedeklemeyi kapatin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi teknosa iletişim hattıyla görüştüm. internet üzerinden aldığım için 14 gün içinde koşulsuz değişim ve iade hakkım varmış. Yarın gidip değişim isteyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MexeSs

Allah Allah o kadar rom atmama rağmen hiç CSC sorunu yaşamadım.

Ben kendi yaptığımı baştan bi daha anlatayım çünkü bi yeri atlamış olabilirsiniz diye düşünüyorum. Zor bi ihtimal gibi ama ufak şeyler büyük sorunlara sebep olabiliyor.

Öncelikle telefonu recovery moda alıp wipe/data factory reset ve wipe cache yapıyorum.

Telefonu dil ekranına gelince kurmadan tamamen kapatıp download moda alıyorum.

Pc de Samsung driverlari kurup Samsung Update den indirdiğim romu Odin 3.07 ile flashliyorum. Pass yazısı çıkana kadar hiç bir müdahale de bulunmuyorum.

Pass yazısı çıkınca odinden çıkış yapıp cihazı yeniden kurmadan recovery moda alıp wipe/data factory reset ve wipe cache yapıyorum. Daha sonra kurulumu yapıyorum. Ve hiç bir sorun yasamadan CSC de dahil yüklediğim rom nereye aitse o şekilde sorunsuz kuruluyor.

Alastor un yaşadığı CSC sorunun aynısını bende yaşıyorum.Şuan Hindistan romunu kullanıyorum ve csc hindistan olarak gözüküyor.Ancak Türkiye romunu kurunca csc kodu otomatik olarak birleşik arap emirlikleri oluyor.Galiba bunun nedeni Türkiye ile Arap Emirlikleri ne aynı güncellemenin verilmesi.Çünkü güncelleme yayınlama tarihleri iki ülke için aynı.
    Bir de denemek açısından sizin kullandığınız türkiye romunu bir yere yüklerseniz ya da indirdiğiniz linki yollarsanız çok iyi olur.Sizin belirttiğiniz gibi yapmama rağmen csc sorunu türkiye romunda çıkıyor.Bu soruna çözüm bulursak gerçekten çok iyi olur.

• Arkadaşlar bu arada xda da CM 13 çalışmalarına A8 de eklenecek diye açıklama eklediler. Şu an rom düzenlemeye devam ediyor testleri yapılınca sizlerle paylasicaz dediler.

Custom rom özellikle CM düşünen arkadaşlar takipte olsun. Romu verdikleri gün bende kurup testlerini yapicam. Eğer sıkıntısız bi rom olursa konuya onu da ekliyicem .

Tabi ki dedikleri gibi A8 de Cm13 e eklenirse yapicaz diğer custom romlarda ise A8 için şimdilik bi çalışma ya da açıklama yok. En azından ben arastirmalarimda görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MexeSs -- 7 Şubat 2016; 14:33:41 >
  • Galaxy a8 mi yeni a7 mi

Yeni a7 optik ima sabitleyici ve bataryadan dolayi daha yakin geliyor.yeni A7 de bildirim isigi varmi a8 e gore islemci ve grafil islemci nasildir

• ibrahim0606 İ kullanıcısına yanıt
    Yeni A7.

• Sebeplerinide yazarmisiniz size zahmet a8 mi kullaniyosunuz optik imaj sabitleyici fotograftada etkili oluyormu yoksa sadece vidyodami a8 16 mp ama bu sadece foto buyuklugunu ifade ediyor degilmi birde a7 64 bit uzun yillar kullanilabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim0606 -- 8 Şubat 2016; 16:53:24 >
    2016 Galaxy A7 5.5 inc - A8 5.7 inc Ekrana Sahip +
    Ekran Gövde Oranı Yani Çerçeve Oranı İkisinde de Aynı -
    A7 Daha Kalın ve 172gr. - A8 Daha İnce ve 151gr. +
    Kamera Çözünürlüğü: A7 13mp. - A8 16mp. +
    Depolama Alanı: A7 16gb. - A8 32gb. +
    Bellek: A7 3gb. - A8 2gb. -
    CPU Frekansı: A7 1.6Ghz. - A8 1.8 Ghz. +
    Ekran ve Video Kayıt Çözünürlükleri Aynı -
    Batarya: A7 3300mAh. - A8 3050 mAh. -
    Sar Değeri: A7 0.414 W/kg (10g) - A8 0.317 W/kg (10g) +
    Ram Frekansı: A7 933mhz. - A8 1066mhz. +
    Ön ve Arka Kamera Özelliklerinde A7'de Yüz Algılama ve Zamanlayıcı (self-timer) Bulunmuyor A8'de Bulunuyor +
    Eğer A800I Modelinden Alırsan 64Bit Destekli Exynoss 7 5433 İşlemci Bulunmakta.

Yukarıda Belirttiğim Özelliklerde Yanında (+) Olanlar A8'in İyi Olduğu Noktalar.
    Gördüğün Üzere 1 GB Ram Farkı ve Biraz Yüksek Batarya Dışında A7'nin Üstün Bir Özelliği Yok. Kaldı ki Batarya Performansını Kullanmadan mAh Olarak Değerlendirmekte Yanlış Olur ki A8 Batarya Konusunda Çok İyi Performans Gösteriyor.

• Anladim tesekkurler selfide yuz tanima ne ise yariyor.

• Gsmarena batarya dayanıklılık testinde A7 96 saat, A8 ise 98 saat süre aldılar. A8 daha büyük ekrana rağmen daha iyi bir sonuç elde etti...

Yüz tanıma ekranda yüzleri otomatik tanıyıp odaklanmaya yarıyor hatta çektiğin fotoğrafta yüzü etiketlersen ondan sonra çektiğin fotoğraflarda o kişiyi otomatik tanıyor istersen sosyal medyada o kişiyi otomatik etiketliyebiliyorsun. Diğer self-Timer özelliği ise zamanlayıcı istediğin süreyi ayarladiginda otomatik fotoğraf çekiyor. Bu özellikler on kamera içinde geçerli.

• Orgeneral kullanıcısına yanıt
    evet 5433 işlemcinin en önemli özelliği olarak enerji tüketimi gösteriliyor. Başarılı bir işlemci bu konuda.

• A8 de face tag yok sadece Face Detection var.

Yani Etiketleme yok fotograf cekerken yuz var ise onu tanıyor.

Bunun icin bir de kamera eklentisi var indirirseniz fotograftaki yuzu biraz makyajlayip vesikaliklardan sivilce silen fotografcilar gibi yuzu silip parlatiyor.

• DeeLee kullanıcısına yanıt
    Gorilla glass tan bahsetmemişsiniz.

• Her iki cihazda gorilla glass 4 kullanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: -KuTLuBeY-

Her iki cihazda gorilla glass 4 kullanıyor

A8 de yok biliyordum

• her iki cihazda da bulunduğu için yazma gereği duymadım.
    ancak a7'nin arka tarafıda gorilla glass diye biliyorum, benzer bir malzeme kullanmadılarsa eğer.
    a8'de sadece ön cam gorilla glass 4

zevkler tartışılmaz ama tasarım olarak a7'nin kasası s6'ya benzetilmiş ancak elinize aldığınızda çok kalın ve ağır bir telefon kasa dizaynı tam olarak sağlanamamış kenarlar ve arka kısım daha farklı tasarlanıp daha ince bir görünüm ve hissiyat verilebilirdi.

A8 bana sorarsanız başlı başına tasarım harikası 5.9mm inceliği o kadar iyi tasarlamışlar ki elinize aldığınızda ele tam oturuyor metal çerçeve ve tuşlar premium hissiyatı arttırıyor. bu incelikte bir telefona 3050mAh batarya sığdırmak gerçekten muazzam bir olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeLee -- 9 Şubat 2016; 14:18:34 >
    Aksine ben a7 beğendim. Ama şu hususu belirteyim kasa sağlamlık olarak sanki a7 daha iyi,A8 bakınca hafif plastik görüntüsü mevcut, yanlız bu görsellik A8 gold renginde bitiyor. A7 siyah rengi müthiş, gold rengi iyi durmuyor. Şimdilik beklemedeyim. Fiyatı düşerse alırız.

• bekleme opsiyonunuz varsa bence 2016 A8 ve A9 modellerini de beklemekte fayda var.
    4000 mah bataryayla çıkıcaklar süper bende bekliyorum
    Şu an A8 kullanıyorum 4.5 aydır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.