Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A8 (SM-A800F) [ANA KONU] ★★ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.791
Cevap
18
Favori
75.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim ilk izlenimlerim şunlar telefonu aldığımdan itibaren biri 90 mb diğeri 60 mb olmak üzere iki güncelleme geldi, telefon çok stabil çalışıyor içindeki yazılım galaxy s6 ile aynı kameraları güzel ama sanki bu konuda s6 bir tık önde gibi telefon 5.7 inç olmasına rağmen hem ince hem çok hafif kullanımı çok rahat parmak izi okuyucusu s6 dan sanki biraz daha seri ve stabil s6 ve bu telefonu kıyaslacak olursak güncelleme desteğini verirse Samsung A8 daha iyi diyebilirim hem çift sim kart hem hafıza kartı ve fm radyo olarak artıları mevcut işin işlemci ram tarafı ile ilgilenmiyorum sonuçta telefon gayet stabil ve performanslı çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blacksss kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam :) ses konusunda da tecrubelerinizi duymak isterim

• quote:

Orijinalden alıntı: MaskülistAdam

Tesekkurler hocam :) ses konusunda da tecrubelerinizi duymak isterim

Daha önce note 3 kullandınız mi bilmiyorum hem kulaklık hemde hoparlör den çıkan ses bire bir aynı, kısaca ses konusunda S6 ve lg G4 dün hoparlör ses çıkış gücü daha yüksek.

• blacksss kullanıcısına yanıt
    Uzun bi sure kullandim hemde hocam. Anladim tesekkurler :)

• Note almak zorunda olmasam tek geçerim. Samsungun en başarılı midellerinden biri.

• Hafta sonu 1599tl'ye mediamarktan aldım, çift simli olduğu için tercihim bu yönde oldu. İlk izlenimime göre çift hatla, 2 tane mail senkronizasyonu ile bir şarj günü rahat çıkartabiliyor. Biraz daha kullanayım buraya detayları yazarım.
  • 2Gün önceyani perşembe günü bende telefonu aldım yorumlara baktım hepsine cevap vermeye çalışacağım.
    İlk konu batarya:
    telefonu yeni aldım yazılım güncellemelerini kurdum, bir çok program yükeldim ee telfon yeni olunca ve aıkça lk defa böyle iyi bi telefonum olduğunan aşırı çok kurcaladım tüm karşılaştırma, inceleme videoalrını ki yaklaşık 2 saatlik video izlememe rağmen 1.5 gün çok rahat gitti yani telefonu telefon gibi kullanınca 2 günün çıkarır.
    2. konu işlemci:
    Ablamın telefonu Galaxy s5 Onunla ufa kbi kıyaslama yaptım ve gerek dış tasarım gerek arayüz (galeride ki menüler, ayarlar bölümü vb) çok daha kullanışlı ve tasarımı çok daha güzel hız olarakta (ablam telfonunu alalı 1yıl oldu bunuda göz önünde bulundurmak lazım ama iki telfonda boş sayılrıdı sadece facebook twitter 1-bi kaç tane daha uygulama ve ufak bir iki oyun vardı) internete ve kameraye giriş hızı bariz bi şekilde a8de daha önde.
    3.konu tasarım:
    Çok ince (hatta samsungun en incesi) olduğu içinilk elime oturmaz diye açıkça tedirin olsam da çok rahat bi şekilde elde tutuluyor. Ağırlığı sayısal verilere bakınca s5e göre dah aağır olsada alanı yüksek olduğu için çok hafif geliyor s5 daha ağır geldi.
    4.Konu işlemci:
    Daha tam anlamıyla oyun oynamdım ama gayet akıcı donma kasma yok, s5'e göre kamera intenret vb daha hızlı.
    5.konu ekran:
    Bu konuda abartısız söylüyorum o s5teki beyaza beyaz denmezmiş resmen bunun yanında sarı gibi durdu şok oldum.
    6. konu ana kamera (arka)
    Görüntü sabitleme olmaması büyük eksi gerçekten eliniz hafif titrerse çk sorun olmuyor ama fazla titrerse resim kötüleşiyor. S5e göre neredeyse aynı hatta geceleri f1.9unda katkısı ile çok daha iyi çekiyor.
    7. Konu Ön kamera:
    Ön kamerası 5mp ve s6 ile aynı ki s5e burada gerçekten fark atıyor. Mükemmel bir fotoğraf deneyimi sunuyor.
    8.Konu eksiklikler:
    ilk olarak şunu söyleyeyim cihazda nfc yok ve bu çoğu avrupada yok türkiyeye özel değil. Ama şöylede birşey varki kaçımız nfcyi sürekli kullanıyor?
    ikinci konu nhc mi ne ciddi söylüyorum shif deletenin videosunu izlemesem böyle birşey olduğunu bilmiyordum :( Yani kullanan kaç kişi var onuda bilmiyorum ki onu kullancak kadar profesyonelsen zaten a8 ile işin ne ?
    9. konu PArmak izi okuyucu:
    buna girmiyorum s6 ile aynı zaten denecek birşey yok ki bunda ndaha ucuz hangi modelde varmış merak etmedim değil çoğu amiral gemisinde bile yokken göz ardı edilecek birşey değil.

Antutuda baştata dnediği gibi 48.000den fazla puan alıyor ve geçen sennein amiral gemilerinden s5 ve m8i bu senenin gözde cihazı asus zenfone 2yi geride bırakıyor. Telefon alınmaz denenler yanılıyorki telfonu açı açmaz dah aıkalı 2 ay olmasına rağmen 2tane YAZILIM GÜNCELLEMESİ geldi.

Birde birşey sormak istiyorum:
    1.si hafıza akrtı taakrken telefonu kapatmaya gerek varmı?
    2.si sim kart taakrken telfonu kapatmaya gerek var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: colourofthelife

Kötü haberlerim var arkadaşım, doğru S5'in ekranındaki beyaza beyaz denmez ama bu amoled ekranların özelliğidir, yani beyazı göstermekte o kadar başarılı değildir, dahası bu gittikçe kötüye gider ve ekran sararır, özellikle beyaz renk. Yani senin ekranın da bir süre sonra ablanınki gibi sararacak. Emin ol, S5'in ekranı da ilk alındığında seninki gibiydi.

Cidden üzdün şimdi :/

• Kötü haberlerim var arkadaşım, doğru S5'in ekranındaki beyaza beyaz denmez ama bu amoLED ekranların özelliğidir, yani beyazı göstermekte o kadar başarılı değildir, dahası bu gittikçe kötüye gider ve ekran sararır, özellikle beyaz renk. Yani senin ekranın da bir süre sonra ablanınki gibi sararacak. Emin ol, S5'in ekranı da ilk alındığında seninki gibiydi.
  • Biliyorum ama maalesef gerçek bu. Tabii bu geçiş yavaş olduğundan anlamayabilirsin de , ta ki bir IPS ekranla ya da yeni alınmış bir Samsungla karşılaştırana kadar. Ha, renkler dallı güllü, cafcaflı, aşırı doymuş güzel ama amoled ekranların yapısı bu. Ayrıca A8 feci pahalı bir telefon sunduklarına göre ama yapacak birşey yok artık, hayırlı olsun.
  • Fiyatı konuusnda pek bi sözüm yok ki bu tlefon 3-5ay sonra 1500 hatat belki dahada aşağı düşecek ama teknossaya gittik o anda karar verdik telfon alamaya pek sçenek yoktu. Alpha alacaktım 1200e onunda renkten dolayı 1600 deyince 200 daha verip bunu aldım tasarımı metali ve nceliği çok şık geldi
    Ama arkadaşlar telfon çöp filan diyor o kadar da değil.
  • Elbette, diyorsan ki ben tasarımını, malzemesini, şıklığını, inceliğini, şeklini şemalini çok beğendim, ona göre fazla para vermeye hazırım, kimse birşey diyemez. Sonuçta kimse senin bütçenin de zevkinin de bekçisi olamaz.

Daha başka kötü haberlerim de var, özellikle Samsung yazılımı, yazılım optimizasyonu ve güncellemeleriyle alakalı ama neyse, bugün yeterince üzdüm seni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: colourofthelife

Elbette, diyorsan ki ben tasarımını, malzemesini, şıklığını, inceliğini, şeklini şemalini çok beğendim, ona göre fazla para vermeye hazırım, kimse birşey diyemez. Sonuçta kimse senin bütçenin de zevkinin de bekçisi olamaz.

Daha başka kötü haberlerim de var, özellikle Samsung yazılımı, yazılım optimizasyonu ve güncellemeleriyle alakalı ama neyse, bugün yeterince üzdüm seni.

yok onu biliyorum s5 e bile android 6.0ı ilk aşamada yollamaycak ama bu telefon da ilk şamad aolamsada 6.0ı alacak o da bana yeter :) ağır işler yapmıyorum o yüden onu kafaya pek takmıyorum. :) vee gerçekten şu son toucwiz arayüzü baya düzeldi eskisi kadar hata yok :)

• S6 ile karşılaştırma videosu
    https://youtu.be/knB1BUvYO3o
    İşlemci kötü diyenlere gelsin. :)

• Buda g4https://youtu.be/zSSFK1yloj8 özellikle İnternet'e wwe.com a girerken a8 daha hızlı bu arda bazı yerlere s6 geçiyor g4 geçiyor diyenler olabilir unutmayalım ki onlar üst seviye ve fiyat farkı ortada

• Buda g4https://youtu.be/zSSFK1yloj8 özellikle İnternet'e wwe.com a girerken a8 daha hızlı bu arda bazı yerlere s6 geçiyor g4 geçiyor diyenler olabilir unutmayalım ki onlar üst seviye ve fiyat farkı ortada

• arkadaşlar bir soru;

bu telefonun arka kapağıda metal mi acaba? Youtube da birkaç incelemede arka kapağı plastik diyolar.Doğru mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: verbaba

arkadaşlar bir soru;

bu telefonun arka kapağıda metal mi acaba? Youtube da birkaç incelemede arka kapağı plastik diyolar.Doğru mu acaba?

Evet arka kapak plastik sadece yan çerçeve metal fakat şöyle birşey varki ele alınca plasitk olduğunu zor anlıyorsunuz. Bakınca metal gibi :) incellemelerde okudum bende sonra dikkatli bakınca plastik olduğunu anladım ilk aldığımda anlamamıştım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ali980

quote:

arkadaşlar bir soru;

Evet arka kapak plastik sadece yan çerçeve metal fakat şöyle birşey varki ele alınca plasitk olduğunu zor anlıyorsunuz. Bakınca metal gibi :) incellemelerde okudum bende sonra dikkatli bakınca plastik olduğunu anladım ilk aldığımda anlamamıştım :)

internette heryerde full metal unibody diyor demek ki yalan bu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ali980

quote:

arkadaşlar bir soru;

internette heryerde full metal unibody diyor demek ki yalan bu

Yani belki model farkı avrdı tlefonun 3 ayrı modeli var (avrupa amerkia farkı filan mesela bize gelende exynos var bazı sürümlerde sanpdragon 615 var belki metalde de öyle birşey olabilir ama kasa plastik :D)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.