Şimdi Ara

Samsung Galaxy A8 (2018) resmi olarak tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
6.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güney Koreli teknoloji devi Samsung, sonunda Galaxy A8 (2018) ve A8+ (2018) modellerine resmiyet kazandırdı. Bugün yayınlanan bir basın bülteniyle şirket, A8 serisinin Ocak ayının başında satışa sunulacağını açıkladı.

Görsellerden de görebileceğiniz gibi Samsung Galaxy A8 (2018) ve A8+ (2018) Sonsuz Ekran'ı temel alan bir tasarıma sahip. A8'de 5.6 inç Super AMOLED ekran yer alırken A8+ varyantında 6 inç Super AMOLED ekran kullanıldığını görüyoruz. Her iki akıllı telefon da 2.2GHz hızında sekiz çekirdekli Samsung Exynos 7885 yonga setiyle güçlendirilmiş durumda.

Ayrıca Bkz.Google, mobil aramadaki sıralamayı sitelerin mobil sürümüne göre belirleyecek
    Samsung A8 serisinde 16MP ve 8MP sensörlü çift ön kameraya yer vermiş. Cihazlarda LED flaşlı 16MP'lik bir arka kamera var. A8 ve A8+ modellerindeki diğer ortak özellikler arasında USB Type-C bağlantı noktası, hızlı şarj desteği, NFC, IP68 derecesiyle suya/toza dayanıklı yapı ve parmak izi sensörü bulunuyor.

Galaxy A8+ varyantının 6 GB'lık versiyonu da var

Telefonlar kutudan Android 7.1.1 Nougat işletim sistemiyle çıkarken, büyük olasılıkla 2018 yılı içerisinde Android Oreo güncellemesi alacaklar. Samsung'un belirttiğine göre Galaxy A8'in 4GB RAM ve 32/64GB depolama alanına sahip iki çeşidi olacak.

Galaxy A8 Plus'ın ise 4GB ve 6GB RAM'li seçeneklerle sunulacağını belirtelim. Bu varyantlar da aynı şekilde 32/64GB depolama alanı ile satın alınabilecek. Tek SIM ve çift SIM'li olarak piyasada göreceğimiz akıllı telefonların pil kapasitesine baktığımızda A8'in 3.000 mAh, A8 Plus'ın ise 3.500 mAh pille donatıldığını görüyoruz.

Galaxy A8 (2018) ve A8+ (2018) fiyatı ve çıkış tarihi

Samsung A8 serisinin 2018 yılının Ocak ayında tüketicilere sunulacağını söylüyor. Şu an için cihazların ne zaman Türkiye'ye geleceğiyle ilgili herhangi bir bilgi yok. Avrupa genelinde A8 (2018) modeli 499 euro, A8+ (2018) varyantı ise 599 euro gibi bir fiyatla satışa sunulacak. Her iki telefonun da siyah, orkide grisi, altın ve mavi olmak üzere dört renk seçeneği olacak.

Samsung Galaxy A8 (2018) özellikleri

• 5.6 inç Super AMOLED ekran (1080x2220p, 18.5:9)

• 2.2GHz sekiz çekirdekli Samsung Exynos 7885 işlemci

• Android 7.1.1 işletim sistemi

• 16MP (f1.9) ve 8MP (f1.9) sensörlere sahip çift ön kamera

• LED flaşlı 16MP (f1.7) arka kamera

• NFC, Wifi a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS, ANT+, USB Type-C
    • Parmak izi sensörü

• 3000 mAh pil

• 4GB RAM, 32/64GB dahili bellek

• microSD kart yuvası

• 149.2 x 70.6 x 8.4 mm, 172 gram

Samsung Galaxy A8+ (2018) özellikleri

• 6 inç Super AMOLED ekran (1080x2220p, 18.5:9)

• 2.2GHz sekiz çekirdekli Samsung Exynos 7885 işlemci

• Android 7.1.1 işletim sistemi

• 16MP (f1.9) ve 8MP (f1.9) sensörlere sahip çift ön kamera

• LED flaşlı 16MP (f1.7) arka kamera

• NFC, Wifi a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS, ANT+, USB Type-C

• Parmak izi sensörü

• 3500 mAh pil

• 4/6GB RAM, 32/64GB dahili bellek

• microSD kart yuvası

• 159.9 x 75.7 x 8.3 mm, 191 gram

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Samsung Galaxy A8 (2018) ve A8+ (2018)

• Tamamen güncellemeyi daha çabuk sonlandırmak adına yapılmış bir hamle. Normalde iki büyük güncelleme vermek zorundalar fakat cihazı 7.1.1 ile çıkararak zaten hali hazırda bulunan 8'i kutu içeriğiyle vermektense güncelleme yoluyla vererek ilk büyük güncellemeyi verdik diyorlar. Daha sonra ise 9(P)'u vererek bakın iki büyük güncelleme verdik diyerek cihazı kaderine terkediyorlar. Cihazın çıkması gereken sürümü 8 dolayısıyla da Android 10'u da alması gerek. Ama 7.1.1 ile piyasaya sürüp 9'da bitirecekler. Çok zekice bir taktik. Seneye bu zamanlar Android P çıkmış olur. Dolayısıyla da cihazın yazılım ömrü 1 yıl oluyor. Google'ın bu çirkefliğe bir el atması gerek. Çıkan bütün telefonlar en gücel versiyonla çıkmak zorunda diye bir kural koymalı.

Samsung artık iyice bu işi iğrençleştirmeye başladı. Resmen insanları salak yerine koyuyor.

Bir de kendine göre bir ekran çözünürlüğü belirlemiş saçma sapan bir format. Google bile 18:9 kullanırken 18.5:9 nedir arkadaş.
    Ayıptır, yazıktır,günahtır.

1)Oreo(Android 8)çıkalı yıl olacak -2017 A7 de de bir önceki işletim sistemi Android 6 ile çıkmıştı :Ayıptır ayıp milleti aptal yerine koymayın.

2)O fiyatlar da ne öyle:A8 500, A8+ 600 Euro-amiral gemilerin fiyatı tavan yaptı diye bunları da neredeyse aynı statüye mi sokacaksınız.

Fiyatlar yurtdışı bile şişirme yutiçi amiral gemileriyle çekişir artık!

3)Samsungu severim sempatim var ama bu 18.5.9 formatını sevmedim ya donanım desen 7885 işlemci? Hala ois yok deniliyor(tam araştırmadım) bunlar ilerleyen günlerde yapılacak testlerde belli olur ki aman aman birşey beklemiyorum 14 nm işlemciden.

Sözün özü 2015 -16 A5,A7 ne kadar güzel tasarıma sahiplerdi:GİTTİKÇE ÇİRKİNLEŞİYORLAR.
  • Pahali plus model 500 euroyu gecmemeliydi.

• Türkiye'de 3000 TL den fazla fiyata çıkar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piyasa samsung'a kalsa etrafımız tasarım faciası telefonlarla dolardı. Hem alta hem üste ölü bant koydun bari bir de ekranın ortasına koysaydın da iki ekranlı telefon tasarladık diye reklam yapardın.

• 600 euro nedir ya.400 euro olması gereken plus nasıl 600eurolara geldi. Bu modeller amiral gemisi bile değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarahaten

Piyasa samsung'a kalsa etrafımız tasarım faciası telefonlarla dolardı. Hem alta hem üste ölü bant koydun bari bir de ekranın ortasına koysaydın da iki ekranlı telefon tasarladık diye reklam yapardın.

Tasarımda gözüne hoş gelmeyen ne var?
    Anlayan varsa banada anlatsın lütfen bu arkadaşın dediğini.
    Gayet her zaman ki gibi standart bir tasarım Note 8 vari...
  • Yurtdışında indirimler ile 590 euro ya S8 alinabilirken, bu paraya kim bu cihazlari alacak merak ediyorum. İndirim görmeden alinacak cihaz değiller, en azindan Çift arka Kamera da olsaydi fark oluşturur ve belki tercih sebebi bile olabilirdi S8 e göre.

• Kutudan Oreo ile çıksın telefonlar yeteeeer.

• Önü çift kamera yapıp arkayı yapmamak aşırı saçma bir tercih olmuş. Öne koyduğun ikinci kameranın aynısını arkaya da koy en azından iyi kötü bir bokeh efekti verebilsin. Onun haricinde kötü bir yanı yok. Nokia'nın, Sony'nin ve daha pek çok firmanın amiral gemi olarak lanse edilen modellerinden kat kat başarılı duruyor

• A5 2018 ve A7 2018 modellerinin yerine A8 ve A8+ mı gelmiş oldu yani? Yine kafa karıştıran bir Samsung isimlendirmesi...
    https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a5_2018_will_actually_be_called_a8_2018_bluetooth_filing_reveals-news-28591.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirHan -- 19 Aralık 2017; 18:59:1 >
  • Dolarla birlikte ülkemizde orta segment öldü. Ya giriş-orta seviye alıp para harcamayacaksın yada paranı biriktirip üst segment alacaksın.

• A3 2016 kullanmıştım. Boyutundan dolayı çok memnundum. 2017 modelinde pek bir geliştirme olmamıştı onun için pas geçmiştim ve 2018 ini bekliyordum. Görüyorum ki firmalar artık 5" altında ekranı olan telefon yapmaya yanaşmıyorlar.

Yazık oldu A3 serisine
  • Yalan yok her yönüyle beğendim. Ancak tek arka kamera ve 500 Euro fiyatı görünce bi kendime geldim. Türkiye fiyatı 2000'i geçer gibi. Beni ilgilendirmeyen bi telefon olmuş.

• 8.1 cikti hala 7.1.1 diyorlar.

• bidaha samsung almam bitti bye :)

• Tasarım mükemmel olmuş. İşlemciyi görmezden gelirsek amiral gemisi donanımı var. Kamerası da f1.7
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarahaten

Piyasa samsung'a kalsa etrafımız tasarım faciası telefonlarla dolardı. Hem alta hem üste ölü bant koydun bari bir de ekranın ortasına koysaydın da iki ekranlı telefon tasarladık diye reklam yapardın.

Pardon da napacaklardı? iPhone X gibi tasarım özürlüsü çentik mi koyacaklardı? İki sallayacam derken bi oturup düşünün ben ne diyorum diye
  • 2016 nisan da a7 2016 almıştım. Telefonu halen kullanıyorum ve memnunum. Fakat samsung sırf amiral gemilerinden farkı olsun diye yazılım ile bazı özellikleri üşenmeyip kısmış. Mesela cihazda jiroskop , kablosuz ekran yansıtma yok . Kablosuz ekran yansıtma benim 6 yıllık diskavri de bile vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakteristik61 -- 26 Aralık 2017; 13:39:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Tasarım mükemmel olmuş. İşlemciyi görmezden gelirsek amiral gemisi donanımı var. Kamerası da f1.7

F tek başına bir anlam ifade etmez.

Sen böyle değildin.

Sensörünü bilmediğimden sadece diyafram açıklığına yorum yapabiliyorum.
  • Tasarım güzel ama 2017 model A serisini görünce bu cihazlar 2400-2800 arası olur gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.