Şimdi Ara

Samsung Galaxy A72 [ANA KONU] (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.473
Cevap
30
Favori
122.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam p 40 lite pil ve işlemci efsane diyorlar. Doğru mu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tirabzonli kullanıcısına yanıt
    Pil evet efsane, 2 gune yakın normal kullanım sunuyor. Google servislerinin olmaması en büyük etken. işlemciyi çok zorlama durumum olmadı ama çok sorunsuz bir kullanım sunuyor. Aylarca hiç cihazı yeniden başlatma ihtiyacı hissetmemiştim mesela.

• zopheal kullanıcısına yanıt
    Samsung google bilgi toplaya toplaya telefonların şarjı az gidiyor:)

• Arkadaşlar telefon ile ilgili benim yorumlarım
    - Samsung birşeyleri arttırırken kasa ve ekran kalitesini düşürmüş. Bir önceki a serileri bu yönlenlerden daha iyiydi. Az da olsa premium his vardı o da gitmiş
    - Hopörlorler gayet iyi
    - Büyük telefona alışkın olanlar alsın çünkü telefon cidden büyük ve ağır
    - Snapdragon işlemci bazen üst düzey olmadığını gösteriyor ama sorun yaratmıyor.
    - Batarya exynoslara göre daha iyi

Ben babam için almıştım büyük diye sevmedi sattım bugün

• quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Telefonu alanlar genel olarak yorumlar mı Lütfen ? neyini beğendiniz neyini beğenmediniz genel olarak.. Oppo Reno 4 Pro ile bu telefon arasında gidip geliyorum, öyle yada böyle ikiside aynı paraya gelecek, 4.500-5.000 TL bütçe ile ne önerirsiniz?

Hocam A72 ve Oppo Reno 4 Pro ile ilgili birkaç şeyde ben yazmak isterim...

Geçtiğimiz hafta MediaMarkt'a A72 almak için gittim ve almadan geri geldim. En büyük nedeni A72 biraz ağır ve estetik olarak (bana göre) çok kötü görünmesiydi. Ayrıca ekran alt çerçevesi de çok kalın duruyordu. Hemen yanında A71 vardı. Yan yana koyup karşılaştırma yaptığımda her ne kadar A72 özellik olarak önde olsa da A71 kasa malzemesi ve tasarım olarak çok daha iyi durumdaydı.

Sonrasında diğer telefonlara bakayım derken ekranının parlaklığı dikkatimi çeken bir telefon gördüm ( Oppo Reno 4 Pro). Telefonu elime alır almaz, inceliği olsun,hafifliği olsun, tasarımı olsun beni fazlasıyla cezbetti. Sonra biraz ekranı kaydırdım sağa sola doğru gezindim. Aynısını A72 ile de yaptım. Reno 4 Pro çok daha parlak ve akıcıydı.

Geçen haftadan beri ciddi bir şekilde Reno 4 Pro yu araştırıyorum. Bana göre A72 ye kıyasla artıları:

- 256 GB dahili hafızası olması.

-1100 nit'e kadar parlaklık sağlayan HDR10 destekli 90hz Amoled ekran.

- Ekran gövde oranı çok daha iyi. Kavisli ekran yapısı. Ve kasa yapısı plastik olmasına rağmen daha gösterişli.

- Hafif olması. ( 161 gr )

- 65 W süper hızlı şarj. 36 dakikada %100 şarj.

- Dahili Radyo olması. ( Kimileri için gereksiz olabilir )

- Birçok inceleme videosu izledim. Parmak izi tarayıcısı A72'ye göre çok daha hızlı, sorunsuz.

A72'nin en büyük farkı bence Su-Toz geçirmezlik. OIS tabi ki A72 için ayrıca bir avantaj olabilir ama Reno 4 Pro daki EIS çok gelişmiş (özellikle video çekimlerine bakabilirsiniz YouTube'ta fazlasıyla örnek var) Abartmıyorum nerdeyse OIS kadar etkili bir EIS var Reno 4 Pro'da. A72 deki Stereo hoparlörler ise ne kadar etkili bilmiyorum ama bence her telefonda olmalı. Reno 4 Pro'da da olsun isterdim ama yok. Bir de benim için sorun değil ama Reno 4 Pro tek hatlıymış. Çift hat isteyenler dikkat etmeli bu duruma...

Özetle her iki telefonun artıları ve eksileri var fakat bana göre Reno 4 Pro daha alınabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zopheal kullanıcısına yanıt

Yanıtınız için teşekkür ederim. Bende aynı sorundan muzdarip idim dediğiniz gibi yaptıktan sonra çok büyük oranda düzeldi.

Bir farklı konuda Çin malı telefonların Google geleceği çok parlak değil gibi. Huawei nin başına gelenler ortada. Alacak olanların bu hususu göz önünde bulundurmaları faydalı olabilir.

• Telefon alınca ilk işim google uygulamasını devre dışı bırakmak oluyor. Ben çok aşırı veri toplayan bir uygulama. Arama işini tarayıcaki google dan yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tirabzonli -- 14 Nisan 2021; 23:34:19 >
  • Daha ne kadar oldu ki bu kadar çok fiyati düştü ilginç değil mi.4650 çoğu yerde vatan 4550 sattı galiba haftasonu.tutulmadi diyeceğim ama bu kadar kısa sürede de tutulmadığı belli olmazki.ben anlamadım bu cihazi.a52de bu cihaz satılsın diye getirilmiyor galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: zopheal

Telegram ve WhatsApp için varmış. Muhtemelen Facebook için de vardır. Bende yüklü olmadığı için göremedim.

cevap için teşekkür ederim.

• Cihaz bugün ulaştı. Malzeme kalitesi ve tasarım olarak bayağı eleştirilmiş ancak önceki modellerden pek farkı yok. Zaten malzeme anlamında bu cihazın iddiası yok. A51'den geçtim. Tasarım olarak dağlar kadar fark var. A71 tasarım anlamında çok daha geride. Kamera sensörlerinin tasarımı çok iyi. Arka kapak biraz ince hissettiriyor ama parmak izi bırakmayan bir kaplaması var. Yan çerçeveler önceki nesildeki gibi. Kısacası tasarım çağ atlamış. Cihazda hayal kırıklığı yaratan tek şey ekran oldu. Hiçbir değişim yok, ben ufak değişim bekliyordum kalitesinde. Samsung'un alt seviyede kullandığı AMOLED ekran. Piksel dizilişi yine bir tuhaf. Amirallerdeki ekrana göre çok fark var arada. Onun dışında segment olarak zannediyorum tüm rakiplerinden daha iyi. iPhone SE 2 kullanmıştım mesela. Aynı fiyatta olmalarına rağmen arada dünya kadar fark var. SE modeli hayatımda kullandığım en rezalet cihazdı. Her anlamda. Bu cihazın üstündeki yazılım kullanışlılık anlamında hiçbir rakibinde yok. Çinli markaların çöpleriyle kıyas tutmaz bu cihaz. Her şey işlemci ya da hızlı şarj değil. Adamlar SD 865 koyup gerisi bomboş olan cihazları satıyorlar. Bu zamanda en önemli şey yazılım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TwinPowerTurbo -- 15 Nisan 2021; 2:23:39 >

• TwinPowerTurbo T kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.a52den vazgeçtiniz sanırım.a52 ve a72 ekranlarının iyi olduğunu duymuştum bi kaç incelemede ama sizin beğenmemeniz belki beklenti ile alakalı olabilir

• Kullanan arkadaşlar parmak izi ve yüz tanıma hızlı çalışıyor mu?
    Tekleme okumama gibi sorunlar var mı?

• Parmak izi 3 kere aynı parmak yaptım ama yine tekleme var sinir bozucu hala.

• magicbass kullanıcısına yanıt
    Aynı parmak değil farklı 3 parmağınızla yapacaksınız.her dokun dediğinde farklı parmakla tarama yapin

• vfnv kullanıcısına yanıt
    Onuda yaptım başta. Özellikle güneş altında algılamada sorun var. 6 yıllık mate 8 de harika çalışan şey bunda çok kötü

• magicbass kullanıcısına yanıt
    Cihaz bende olmadığı için bisey diyemiyorum.ama çok sorun olursa yazılımla iyileştirmeler yapılır biraz olsun

• Merhaba arkadaşlar. Sizce Xiaomi Mi Note 10 mu, bu cihaz mı alınır?

• vfnv kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Telefoto lens ve 25W adaptör farkı da varken beklemek istemedim daha fazla. Zaten bariz üstünlükleri de yok. Ekran bildiğimiz AMOLED. Doğru benim beklentim fazla biraz ama gözlerim de çok dikkatli ve hassas. En ufak kusuru veya farkı ayırt edebiliyorum. Mesela üst model Samsung cihazlarda ekranın piksel dizilişi bile farklı. S21 incelediğimde ekran aynı çözünürlükte olmasına rağmen çok çok keskindi. Burada aynı durum yok. Tabi aynı klasmanda değiller ama geçen seneye göre hiçbir fark yok.

• TwinPowerTurbo T kullanıcısına yanıt
    Ben 2-3 yıllık a30 kullandigim için bana mükemmel gelir.:))))

• Sudafed kullanıcısına yanıt

Bu ekran altı optik okuyucuda işin püf noktası parmağı tanıma alanına tamamen yerleştirip o alanı komple örterek tanıtmak. Hafif de bastırmak lazım. Bu şekilde sadece bir parmak tanıttım ve çok hızlı bir şekilde çalışıyor. Aynı şekilde parmağı okuduğu zaman da hafif bastırarak tüm alanı kaplayacak şekilde okutmak lazım.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.