Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
65
Favori
357.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende ki problem bölgesel idi.. sizin ekran komple renk değişimi yaşıyor. S20lerde de bu problem var, samsung güncelleme ile sorunu çözeceğini söyledi. Sizin ekran problemi de S20lere benziyor. Lakin, yazılımsal olsa diğer kullanıcılarda da olurdu bu problem. Sizin yapmanız gereken şey, aynı cihazdan bulup yanyana koyup video çekmek. Eğer imkan yoksa servise verirken aynı cihaz ile kıyas isteyebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • -KuTLuBeY- - kullanıcısına yanıt
    Süper iyi günler de kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kadirdalgic kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

Ayni şekilde bölgesel, sizin ekranın sağı yeşilleniyordu bende ise aşağısı. Problemin oluştuğu parlaklık şartları aynı. Iki cihaz da super amoled "plus" ekrana sahip.

S20 lerde bu problem sadece 120hz modunda bir yazılım guncellemesiyle hiç yoktan başladı, bizimki kutudan böyle çıktı. Yabancı forumlarda da bu problem tartışılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=_LqxCuNh-sc&feature=youtu.be

Aynı cihazla karşılaştırma şansım yok ama ana konuda benden başka bu problemi dillendiren de yok. Cihaz 10 iş günü serviste kaldı bu şikayet ile ilgili ama arızası yoktur kararı aldılar.

Başka bir cihazın derdiyle bu konuyu meşgul ediyorum kusura bakmayın, ama gerçekten emsal bir karar arıyorum.

• Anladım hocam umarım mağduriyetiniz giderilir. Siz cihazın videosunu çekin başka bir cihaz ile.. Servise verdiğiniz cihazın galerisine arızanın hangi koşullarda belirdiğini ve hangi durumlarda belirgin oluyor detaylı bir yazı koyun. Bahsetmiş olduğum gibi imei bilgileri de çıksın videoda. Bu bilgilerin telefonda kayıtlı olduğunu servis fişine not aldırın. Bunları yapmanızın sebebi bazı teknisyenler sorunu göremiyor olmaları ve süreci hızlandırmasıdır.

Yazdığınız adımların hepsini servisteki teknisyenler yapmıştı ve koşulları anlamışlardı. Teknisyenler bu bilgileri Samsung Türkiye ye yönlendirdi.

Samsung Türkiye sorunun arkasında durmadıgı için bir işlem yapamadan cihazı geri verdiler. Bu yüzden artık servisle değil, çağrı merkezindeki uzmanlarla muhatabım. Sizden bu sebeple -varsa- fişinizdeki 42 ile başlayan servis kayıt numarasını rica etmiştim ki benzer vakayı sunabileyim. Bu numarayla Samsung Türkiye, cihazınıza tespit edilen tanıyı görebiliyor. Yoksa da olsun, sürecinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-577054EF9 -- 23 Nisan 2020; 9:36:29 >
  • Özele geçiyorum.

Teşekkürler Kutlu, uygulamada onay sorunundan dolayı özelden yanıt yazamıyorum. Fazlasıyla yardımcı oldunuz. Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-577054EF9 -- 23 Nisan 2020; 10:7:45 >
  • Merhaba arkadaşlar
    1 aydır telefon arayışındayim limitim 3-3.5 bin TL arası
    İnceledigim telefonlar oppo Xiaomi Samsung vs .
    Çok kararsız kalıyorum şimdi de iki model arasında karar kıldım gibi

A51- A71 ikisi arasında kaldım önerileriniz nedir acaba
    Siz olsanız hangi marka hangi modeli alırsınız veya tavsiye edersiniz??

• Bende a71 alarak aranıza katıldım. Mi 9t ile arasında çok gidip geldim ama bundan bir önceki telefonum lenovo p2 modelini 3 yıl kullandım bunuda uzun süre 3-4 yıl kullanmak istediğim için xiaomi şuan için bana pek güven vermedi açıkçası boş bi zamanımda biraz daha kullandıktan sonra detaylı olarak ilk izlenimlerimi yazmayı düşünüyorum herkese iyi günler.

• Cglr57 C kullanıcısına yanıt
    A51 10 nm exynos a71 8 nm snapdragon kullanıyor. A51 in işlemcisi nispeten eski ve uzun vadede kasan ve pek önerilmeyen işlemciler. Benim exynos işlemcili a70 kullanan arkadaşım telefonunun kastığını ve uzun süreli pubg oyununda telefonun aşırı ısınıp pili sömürmeye başladığını söylüyor ve buna benzer birçok şikayet var. Samsung s10 serisinde bazı bölgelerde exynos bazı bölgelerde snapdragon kullanıyor ve bu aynı model ama iki farklı işlemci kullanan cihazları karşılaştırdıklarında snapdragon işlemcili model yüzde 20 daha performanslı ve yüzde 20 daha az pil kullanıldığı görülüyor exynos işlemciler pek tavs2edilmiyor ki bence arada aşırı bir fiyat farkı yok a71 alıp uzun seneler kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boxbeat -- 24 Nisan 2020; 2:33:20 >
  • Bu cihazdaki tek sıkıntı yeşil ekran, ve samsungun iade/yenisini verme olaylarına yaklaşmama ihtimali
  • Cglr57 C kullanıcısına yanıt
    İmkan el veriyorsa direkt a71

• Merhaba 2 gün önce A71 aldım ancak şarjı kapasitesine göre çabuk bitiyormuş gibi geldi. One ui ile direkt olarak ekran süresi de göremiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: boxbeat

Bende a71 alarak aranıza katıldım. Mi 9t ile arasında çok gidip geldim ama bundan bir önceki telefonum lenovo p2 modelini 3 yıl kullandım bunuda uzun süre 3-4 yıl kullanmak istediğim için xiaomi şuan için bana pek güven vermedi açıkçası boş bi zamanımda biraz daha kullandıktan sonra detaylı olarak ilk izlenimlerimi yazmayı düşünüyorum herkese iyi günler.
    hayırlı olsun harika tercih
  • Sms mesaj titreşimi a71 de nasıl kapatıyoruz ?

• Sevgili dostlar. A71 için ekranı tamamen kapatan bir ekran koruyucu bulamadım. Hepsi yarım kapatıyor kenarlardan boşluk kalıyor hep. Ekranı tamamen kaplayan bir nano koruyucu kullanan veya bilen varsa link bırakırsa sevinirim. Bundan önce A70 kullanıyordum ve tam boy koruyucu takılıydı ekranında. A71 de şu an yarım kapatan koruyucu takılı. Bu şekilde kullanmak korkutuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hektor_36

Bende dün itibariyle A70'den A71'e geçtim, gereksiz bir değişim olduğunu boşa para harcadığımı düşünüyordum ancak temel 3 konuda çok daha iyi bir cihaz A71
    Kamera konusunda A71'i aşmış geçmiş, A70'e oranla gerçekten ciddi fark var.
    Yazılım olarak A70'i Android 10 OneUİ 2.0 güncellemesi ile kullanıyordum, A71'in de yazılımı aynı ancak çok daha güzel çalışıyor ve A70'de olmayan özellikler var (edge aydınlatması gibi)
    Son olarak malzeme değişmemesine rağmen A71 daha sağlam bir hissiyat verdi, gereksiz para harcamadığıma kendimi ikna etmek için de böyle düşünüyor olabilirim...

Bi'de bir sorum olacak, forumdaki arkadaşlar A71'in Şubat ayı güvenlik güncellemesini aldığından bahsetmiş, benim cihazım halen Ocak güvenlik yamasında ve güncelleme de gözükmüyor... Ekran görüntüsündeki yazılım güncel yazılım mıdır?
    Bendede hala ocak güncellemesi mevcut

• Ben fortnite kaldırmaz,desteklemez sanıyordum fakat destekliyormuş yağ gibi akıyor. A70 fortnite desteklemiyordu.
  • Merhabalar bende a71 alarak aileye katıldım.Iyiki almışım diyorum bir sorum olacaktı şu şarj %20 nin üstündeyken etmek daha sağlıklı felan diyorlar doğrumu bu olay ?

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.