Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
65
Favori
357.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thelordof

s10 plustan sonra ekran netlik ve kalitesini sevdiniz mi A71 in?

Alıntıları Göster
    Vallahi hiçde kötü değil sevilmeyecek gibide değil hani
    S 10 plusun bataryası evlat olsa sevilmez yalan yoktamam bir s 10 plus değil lakin benim açımdan s 10 plustanda iyi derim gecer giderim
  • Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    tamam hocam, çok sağolun
  • merhaba arkadaşlar klasik samsung servisi ve samsung ile başım dertte. Yani iPhone 7 Plus alacaktım 3 yıllık cihaz diye almadım ama bin pişman oldum.

Sorunu anlatıyım

Ekran kısık modda ekranın belirli bir kısmı siyah temada bu görünen yeşil rengi alıyor. servise götürdüm başta ekran kısıp açarken normal olabileceğini bunun ekran kalitesinden kaynaklı olduğunu söylediler. Benim sorunumun bu olmadığını söyledim.

fatura istediler. Tekrar git gel yaptım. Elemanlar değişmişti. tekrar anlattım. İçerde karanlık ortamda kısık ekranda bakın dedim. tekrar içeri gittiler. Ne desinler biz göremedik. Telefonla çektiğim fotoğrafları gösterdim yanlış anlamayın ama bu telefona ait olmayabilir dediler.

Peki gel karanlık yere göstereyim dedim. Gerek yok ben servis elemanı değilim dedi.

Foğtoğraflar aşağıda ki gibidir. A71 Kullananlardan ricam deneyin. karanlık ekranda ekran parlaklığını sıfırlayın. sonra hafif yükseltin. sağ kenardan ekrana yeşil oluyor mu. Kısık ekranda benim hep yeşil

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

Ben Hep iPhone kullanırım. babam alışmış olduğu için ona vermeden kullanayım test ediyim dedim. Sonuç Bu. Ve yalancı mualemeleside yapıldı. Değişim talep ettim.

Hepsiburada ile görüştüm servisin değişim raporu vermesi ile ürün zaten değiştirilecek.Bu servisten red gelirse başka servisede göstereceğim. ondada red gelirse tüketici hakem heyetine gideceğim.

Apple müşteri hizmetleri dışında hepsi boş.

• Kazall kullanıcısına yanıt
    öncelikle geçmiş olsun
    malesef bu durum normal değil bir sorun var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bende de oluyor ama bu bir sorun mu emin olamadım.
    Bu yeşillik sizce neyin göstergesi, ileride başka sorunlara yol açar mı?
  • congman kullanıcısına yanıt
    Üst resimde gördüğünüz gibi ekranın belli bir kısmı yeşil. Nasıl sorun olmayabilir ?

Telefonun ekranı bozuk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu yeşilimsi görüntü sadece bazı menülerde oluyor.
    Aynı parlaklıkta bir menüde yeşilken, başka bir ayar menüsüne gidiyorum arka plan yeşil değil. (Birebir aynı parlaklık değerinde)
    Karanlık modda kullanıyorum, iki menünün arka planı da koyu.
    Yakınımda başka bir telefon olsa çekerdim ama yok maalesef.

Edit: Bir daha kontrol ettim de dediğiniz gibi yeşillik var. Sırf sorun yaşamayayım diye Samsung almışken can sıktı. Bir yandan da acaba fazla mı inceliyoruz diye düşünmeden edemiyorum.
    Günümün 3 saati serviste heba oluyor. Bu telefonu seçmemin en önemli sebebi Amoled büyük ekran. Bir haftadır dizileri keyifle izliyorum ve herhangi bir terslik de hissetmedim doğrusu.
    Herkeste benzer bir durum varsa normal olabilir ama yalnızca birkaç kişide varsa aksiyon almak gerekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi congman -- 17 Mart 2020; 23:44:10 >
  • Telefonun renk kalibrasyonu doğru değil. Alalı bir ay oldu.

Ekrandami sıkıntı var yoksa renk ayarlarinda mı bilemedim.

Gincellemelerle biraz duzelttiler gibi. Ama bunu telefonu sifirladikdan sonra anlayabildim.

• congman kullanıcısına yanıt
    Ben gece kullanırken whatssap ve siyah yerler yeşil. Bu normal değil.

• Ekranı yeşil yapmayı denedim ama benim cihazda olmadı.
  • Bu yeşil ekran sorunu herkeste yok galiba.. Kusura bakmayın da ucuz etin yahnisi bu işte, illa ki bi yerden patliyo telefonlar.. Almayi düşünürken konuda yazılanları okumak insanın canını sıkıyor.. Zaten samsung'u seneler öncesinden gözden çıkarmıştım, bir daha asla diyodum ama fiyatı seviyesinde de fazla alternatif yoktu gözümde.. Bilemiyorum listemden sildim bu telefonu galiba ya.. Çok salakça bi sorun bu ve bende telefonu alirsam hep karanlık modda ışığın az olduğu ortamlarda kullanacağım, sürekli gözüme batar gözüme takılır o yeşillik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 18 Mart 2020; 23:6:37 >
  • Tuhraser T kullanıcısına yanıt
    karanlık ortamda dediğim şekilde mi denediniz ?

• Sedat. kullanıcısına yanıt
    Samsung tan uzak dur. resimlerde gördüğün ekrana normal diyen bir teknik servisleri var. Üstelik premium servise diye geçiyor : )

• quote:

Orijinalden alıntı: Kazall

Samsung tan uzak dur. resimlerde gördüğün ekrana normal diyen bir teknik servisleri var. Üstelik premium servise diye geçiyor : )
    Valla Ne zaman a71 alayım desem bi sorunu çarpiyo gözüme. Hadi bu çok önemli değil kullanırım diyorum hoop bi başka gün bi başka sorun çikiyo karşima.. Samsung S20 serisi dahil Asla parasını haketmiyor artık.. Yepyeni ekran panellerine yepyeni bir anakart sistemine geçmediği müddetçe Samsung'da bu sorunlar bitmeyecek anlaşılan. Ben ki Iphone Huawei Xioamilerden haz etmiyorum hiç almayı bile tercih etmem ama şu süreçte Acaba demeye başladim artık. Oppo Reno 2Z alayım şimdilik idare etsin diyorum ama bakalım.
    Bende denedim her şekli Ama yeşil göremedim. artık şansa mi diyelim. ekranda kırmızı ve yeşil sorun olmayan cihaz denk gelmiş bana.Sizin cihaz da kesin bir problem var net belli ve servisin bunu çözmesi gerekiyor. En kısa sürede sonuca ulaşırsın umarım.

• https://www.youtube.com/watch?v=haUKayO6aac&feature=youtu.be

Ufak bir ekran kaydı aldım hiç bir şey değişmiyor. Ekranda yeşil ibare Yok. ışık şiddeti azalıp yükseldi sadece.
    Video da Galeri De siyah arka plan bir resim ve ekran şiddeti ile oynadım

• quote:

Orijinalden alıntı: ziyannii

https://www.youtube.com/watch?v=haUKayO6aac&feature=youtu.be

Ufak bir ekran kaydı aldım hiç bir şey değişmiyor. Ekranda yeşil ibare Yok. ışık şiddeti azalıp yükseldi sadece.
    Video da Galeri De siyah arka plan bir resim ve ekran şiddeti ile oynadım
    Bazı telefonlarda sorun olup bazı telefonlarda sorun olmaması, sorunun yazılımsal değil donanımsal olduğu anlamına gelmez mi?
  • Samsung panel üretimini aynı zamanda fason olarakta yaptiriyorsa , marka ve üretim kaynaklı farklılıklar olabilir.

• Sorunsuz telefonlar belki barkodlarından ayrılabilir.
  • evranoz kullanıcısına yanıt
    Xiaomi Redmi Note 7'lerde ghost screen sorunu vardı, ana konudakiler bir kod mu yazıyordu bir ayara mı giriyorlardı neydi, oradan paneli kimin ürettiğini görüyorlardı. Bir üreticinin ürettiği panellerde sıkıntı daha fazlaydı. Samsung'ta böyle bir menüye ulaşmanın yolu var mı acaba? Bilen arkadaşlar baksalar keşke.
    Çünkü bu panel sorunu kronik bir sorunsa Samsung'un bunu kabul etmesi lazım, bu kırmızılaşma ve yeşillenme sorunları yazılımla çözülecek bir sorun gibi durmuyor çünkü.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.