Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
65
Favori
357.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muratakt4s

İkimize de geçmiş ve hayırlı olsun o zaman :)

Note 10 Lite performansı veren bir cihaz aldım diye bakıyorum ben şuan. Tabi malzeme kalitesi ve kamerayı saymazsak :)
    Malzeme kalitesi evet gerçekten kötü kamera bence o kadar kötü değil hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar iphone 6s plus ım çok eskidiği için elden çıkarıcam, iphone lar gelen vergiler ile çok pahalı oldu o sebeple samsung almayı düşünüyorum, kagıt üstünde a71 verileri iyi gibi duruyor, bütçem 3000 TL civarı, bu modeli nereden en ucuza bulurum veya başka model önerirmisiniz

• a71 in kamerası diger a serilerine göre en iyisi ,son cıkan a ve m serileri dahil samsung un 6.5 ve alti oranında el tutulabilecek telefonu ne yazık ki yok samsung un
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sanırım bur süredir PTT kargo ile çalışıyorlar. 10 Martta çıkan kargonun Muğla'ya teslim günü 16 Mart olarak belirtilmiş.

• Telefonu daha yeni kullanma fırsatım oldu ve şunu farkettim şimdi,

Normalde kullanırken hiç bir sorun yok fakat arama yaparken bir nokta belirdi dead pixel gibi ben de panik oldum pixel sorunu mu var diye ama test yaptım hiç bir problem yok. Biraz araştırdıktan sonra yakınlık sensörü öyle bir ışık yaptığını endişelenecek bir şey olmadığını öğrendim.

Sizde de böyle arayınca ortaya yakın sol tarafta bir nokta beliriyor mu? Endişelenmeye gerek var mı?

• tonmaister T kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldenEye350

Telefonu daha yeni kullanma fırsatım oldu ve şunu farkettim şimdi,

Normalde kullanırken hiç bir sorun yok fakat arama yaparken bir nokta belirdi dead pixel gibi ben de panik oldum pixel sorunu mu var diye ama test yaptım hiç bir problem yok. Biraz araştırdıktan sonra yakınlık sensörü öyle bir ışık yaptığını endişelenecek bir şey olmadığını öğrendim.

Sizde de böyle arayınca ortaya yakın sol tarafta bir nokta beliriyor mu? Endişelenmeye gerek var mı?
    herkesin aynı hocam tüm a71 ler

• Arkadaslar teledonu alacaklara duyurulur panel sıkıntisi olabilir telefonda bense su an var sadece %20 parlaklik altinda tam siyah olmayan yerlerde kendini belli ediyor, aldigim yere gotursem sizce degisim olabilir mi?

• Ekrandaki kırmızılaşma sorununda son durum ne oldu?
    Son sayfaları okudum da güncellemeyle halloldu diyen de var devam ediyor diyen de var.
  • Ekmek arası melemen kullanıcısına yanıt
    Standart bir kullanıcı için tabi ki kameraların çok bir farkı yok hatta 64MP kameralı A71 çok daha iyi gelecektir bazılarına 12MP'lik Note10 Lite kamerasından. Fiyatına göre kamerası çok çok iyi orası kesin; ama SD730'lu bir cihazda 1080p60fps seçeneği olmaması aşırı saçma, veya makro kamera otofokus olmadan sadece kağıt üzerinde bir oyuncak. Yine de zaten profesyonel zevk ve hevesleri olanlar paraları varsa daha iyi bir cihaza bakarlar, yoksa da elindeki cihazı en yüksek kalitede kullanmaya çalışırlar. Bizim yapacağımız ilk seçenek olmadığına göre ikinciye yüklenmek :)
  • uummuuttss kullanıcısına yanıt
    Muhakkak oyledir hocam ben sadece bataryasinin yuzu suyu hurmetine ve diger ozelliklerinin de hic fena olmayisina baktim ama orta sinif bir cihaza alisamayacagim herhald eo yuzden s9plusin bataryasini garantiden degistirtip iphone 12 cikana kadar bekleyecegim insallah 5g ile gelir 12

• A71 ile note 10 lite arasında malzeme kalitesi olarak çok fark var mi?

• Ben ikisini inceledim. Hiç bir fark göremedim. Hatta a71 in kamera dizilimi daha havalı ama kamera note 10 lite in daha iyi
    Bu arada note 10 lite ın a71 e üstün tarafları kalem, kamera ve ekran hdr destekli
    A71 in note 10 lite a üstünlükleri işlemci verimliliği karşılaştırma videolarında snapdragon özellikle oyunlarda daha iyi bir performans veriyor ve de işlemcinin batarya performansı daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fguner88 -- 12 Mart 2020; 9:25:40 >
  • sstarr S kullanıcısına yanıt
    Vallahi açıkçası Note 10 Lite'i kullanmadım, ama gördüğüm kadarıyla(mağazalarda falan) eldeki hissiyatında fark var. İki telefon da aslında önde Gorilla Glass 3 kullanıyor ve arkası plastik ama Note 10 Lite daha kaliteli bir his veriyor. Kalem şart değilse A71 öneririm. Hem ekran kasa oranı daha iyi, hem performans ve pil ömrü olarak da önde...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • A71: 86.97 %
    Note 10 Lite: 86.8 %
    Ekran kasa oranlarında kağıt üzerinde gözle görülür bir fark yok gibi duruyor. İkisi de 6.7 inç ekran, delik çentik.
    Yan yana inceleme şansım olmadı da A71 daha mı ince çerçeveli?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gsmarena'da %86,7-%87,2 yazıyor, sanırım hesaplamalar farklı her yerde. Çerçeve inceliği farkına dikkat etmedim açıkçası ama boyutları ile ekran-kasa oranlarını karşılaştırdığımız zaman muhtemelen aynılar o konuda. Note 10 Lite 1mm daha kalın, 0.1mm daha uzun ve enli. Bu fark da muhtemelen %0.5'lik farkı açıklıyor...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

Ticari kredi kartınız varsa Teknosa 3329 TL.ye peşin fiyatına 12 taksite kadar satıyor. Yeğenime aldım.
    merhaba

Hangi bankanın ticari kartına 12 taksit yaptı?
    Bende Finansbank var teknosa.com'da 3 taksit yaptı...

Hepsiburada cardfinans'a 3.268 TL/ vade farksız 9 taksit...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet05 -- 12 Mart 2020; 13:2:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fguner88

Ben ikisini inceledim. Hiç bir fark göremedim. Hatta a71 in kamera dizilimi daha havalı ama kamera note 10 lite in daha iyi
    Bu arada note 10 lite ın a71 e üstün tarafları kalem, kamera ve ekran hdr destekli
    A71 in note 10 lite a üstünlükleri işlemci verimliliği karşılaştırma videolarında snapdragon özellikle oyunlarda daha iyi bir performans veriyor ve de işlemcinin batarya performansı daha iyi.
    A71 de snapdragon , note10 lite da exynos di mi işlemci?

• Evet
    Snapdragon 8nm
    Eyxnos 10nm

• A71 i mağazada inceledim de foto çekiminde 3:4H ye almayınca yani 3:4 de çekince çok net gelmedi bana foto. Biraz yakınlaştırdığım yeri daha net beklerdim 3:4 modunda.

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.