Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (228. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
65
Favori
357.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam sabah ise 8 de gidiyorum aksam 6 da evde oluyorum mobil veri full açık en az 50 ile geliyorum. 7-8 saat arası ekran süresi alıyorum. Beni idare ediyor maşallah şimdilik şarjlık bir sıkıntı yaşamadım.
  • Arkadaşlar androide yabanciyim. Baslikda çok uzun. Kusura bakmayın Bu cihazı almayı düşünüyorum. A71 e Android 11 geldi mi? Geldiyse performansı nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frederick S.

Binaenaleyh, insanlar -özellikle de X ile başlayan- Çinli markaların cihazlarından ağzı yananları da dikkate almalı ki kısa bir araştırma yaparak oranlarının çok daha yüksek olduğunu fark etmeleri güç olmayacaktır.

cihazları aldıktan 3 ay sonra bu hale geliyor.. parasını sokağa atmak ve basına dert almak isteyenler icin 10 numara 5 yıldız cihazlar x'li cihazlar.. Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma 

https://www.sikayetvar.com/xiaomi/xiaomi-poco-x3-nfc-kamerasi-toz-aliyor

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 11 Mart 2021; 10:18:7 >

• Zor bir sorumu sordum arkadaşlar
  • Cihazı kullanmıyorum ama Android 11 gelmedi hocam
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler kardeşim.
  • Rica ederim hocam
  • Daha gelmedi hocam ama yakın zamanda gelecek eli kulağında diyebilirim.

• mirzahi M kullanıcısına yanıt
    Hangi telden geçeceğimi bilseniz gulersiniz :) iphon 11 den. Hanıma benim iphonu verip buna geçeceğim de Android 11 gelince kasar falan diye korkuyorum
  • Suan kasmasindan daha iyi olur bence arada bi youtube video izlerken ana ekrana geçip uygulamara bakarken kasıyor biraz
  • Bilgisayar Teknisyeni kullanıcısına yanıt
    Yapma hocam yaa
  • Ama yeni gelecek güncelleme ile düzelmesini bekliyorum bende inşallah düzelir ama ben alıştım artık
  • @Fortune 4 Yıllar sonra iPhone'dan Android'e geçmek için geçtiğimiz sonbaharda çok araştırma yaptım, özellikle Türkiye'deki Çinli markalar ve Samsung A&S serisi arasında kalmıştım ve Türkçe&İngilizce tüm araştırmalarım sonucunda Çinli markaların tamamen kağıttan kaplan olduklarını ve hepsinin ciddi kronik sorunlarını + servislerinin berbat olduğunu fark etmem uzun sürmedi, denildiği gibi sadece kağıt üzerinde muhteşemler uçuyorlar son model iPhone'ları bile güya dövüyorlar ancak gerçek dünya kullanımına gelince durum neredeyse bambaşka, çok az kullanıcı memnun. Memnuniyet Samsung kullanıcılarında kat kat fazla.

Ayrıca geçtiğimiz sene özellikle Huawei ve Xiaomi (isimlerine Google'a bakmadan doğru bile yazamıyoruz) markalarının Türkiye'de ciddi bir troll ordusu kurduğu ortaya çıkınca (gerçi sonra bunlara ne ödeme ne de vaat ettikleri cihazları vermemişler) ve zaten bu markaların Antutu testlerinde (hatta Google bile mağazadan kaldırdı en sonunda, güvenilmezliği sebebiyle), kamera testlerinde hileler yaptıklarının ortaya çıkmasını geçtiğimiz senelerden bildiğimden dolayı Samsung'da karar kılıp S10 serisi ile A71 arasında kalarak A71'i almıştım.

Maalesef Xiaomi/Huawei fanboylarının ve çalışanlarının (diğer mağazalarda çalışanlar da prim alıyor) çoğu kararsız kullanıcıyı da çılgınca bu markalara yönlendirdiklerine şahit oldum, artık Huawei ciddi düşüş yaşadığından onu önermeye kimsenin yüzü tutmuyor tabii, -herkes yüklemeyi bilmediği için- Google servislerinin yokluğu ciddi eksik oldu, kendi işletim sistemini yapıyor dendi onun da tema giydirilmiş Android 10 olduğu kanıtlandı geçen. Bu bahsettiğim haberlerin neredeyse hiçbiri Türk teknoloji medyasında yer almadı elbette, çoğu zaten bu Çinli markaların övücülüğünü yapmak için para alıyor. Çinli markaların gelişmemiş ülkelerde ve Türkiye'de uyguladığı benzer stratejiyi bu yeni yetme merdiven altından devlet desteğiyle fırlayan Çinli markalar yokken Samsung da Apple'a karşı yapıyordu, bunu da belirtelim.

Bu Çinli markaların yaptıkları etik dışı hareketler, teknoloji hırsızlığı ve batılı & Güney Koreli markalardan kopyalama davranışlarına girmiyorum bile. Bir de pişkin pişkin "Biz Çinlilerin, sizin markalarınızı ve ürünlerinizi kopyalıyor olmamız sizin için gurur kaynağı olmalı" dediler. Ayrıca cihazlarının kapağı hariç tüm donanımlarını Amerikan, Güney Koreli ve Japon şirketlerinden ne kadar toplayıp Çin'de birleştirirlerse birleştirsinler yazılımları buram buram ucuz işçilik olduğundan donanım da çöp oluyor maalesef.

Bu arada Çinli markalara Çinli marka diyoruz lakin cihazlarının donanımları Çinli olmayan markalardan tamamen toplama cihazlar. Çinli markaların cihaz parçalarını ayırma videolarına bakarsanız resmen içlerinde "Made in China" bir şey yok, tamamen made in Taiwan, Japan, South Korea. Yazılım desen zaten kaynağı Amerikan, arka kapağa Made in China/P.R.C. yazdılar mı tamamdır. Aynısını Vestel, Generel Mobile, Casper yapıp Türkiye'de birleştirince ise bizim markalar aşağılanıyor, bu da ayrı bir ikiyüzlülük. Gerçi artık Vestel ve Casper da yeni modelleri üretimi ucuza geliyor diye tekrar Çin'de birleştirmeye başladı.

Çin markalı cihazlarda yapılan en ufak bir hareketin bile Çin sunucularına aktarıldığının ortaya çıkması da yine ayrı bir konu. Param Apple'a, Sony'e, LG'ye, Samsung'a yetmiyor mecbur Çin markası alıyorum diyen varsa başüstüne, halkı Çinli markalara mecbur bırakanların hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frederick S. -- 11 Mart 2021; 12:27:38 >

• Frederick S. F kullanıcısına yanıt
    Hocam iphon dan bu cihaza geçeceğim. Ne dersiniz
  • Türkiye'ye henüz güncelleme gelmedi, 1 ay içinde gelecekmiş. Cihaz One UI 2.5'de hiç kasmadı şu ana kadar, tabii ki iOS kadar akıcı değil fakat alışıyorsunuz, amiral gemisi cihaz değil bu sonuçta. One UI 3.1 (Android 11) güncellemesi alan A71 kullanıcılarının çoğu, performansın One UI 2.5'den (Android 10) çok daha iyi olduğunu belirtiyor. Hatta oyunlarda fps artışı oldu. Performans sorunu yaşayanlar genelde güncelleme sonrası factory reset atmayan kullanıcılar. Temiz bir kurulum her zaman en iyisidir. iOS'dayken de her büyük güncelleme sonrası format atıyordum, diğerlerinin yaşadıkları sorunlar bende olmuyordu mesela. Backup ile format atmak da cihazı tam temizlemiyor bu arada. Her şeyimi OneDrive'da tuttuğumdan beni etkilemiyordu backup'sız format. En kötü durumda bu yolu izlersiniz.

• Frederick S. F kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam. İos çok güzel bir işletim sistemi fakat çok kısır bir sistem herşey yasak. Bugün heralde alacağım iş çıkışı inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frederick S.

@Fortune 4 Yıllar sonra iPhone'dan Android'e geçmek için geçtiğimiz sonbaharda çok araştırma yaptım, özellikle Türkiye'deki Çinli markalar ve Samsung A&S serisi arasında kalmıştım ve Türkçe&İngilizce tüm araştırmalarım sonucunda Çinli markaların tamamen kağıttan kaplan olduklarını ve hepsinin ciddi kronik sorunlarını + servislerinin berbat olduğunu fark etmem uzun sürmedi, denildiği gibi sadece kağıt üzerinde muhteşemler uçuyorlar son model iPhone'ları bile güya dövüyorlar ancak gerçek dünya kullanımına gelince durum neredeyse bambaşka, çok az kullanıcı memnun. Memnuniyet Samsung kullanıcılarında kat kat fazla.

Ayrıca geçtiğimiz sene özellikle Huawei ve Xiaomi (isimlerine Google'a bakmadan doğru bile yazamıyoruz) markalarının Türkiye'de ciddi bir troll ordusu kurduğu ortaya çıkınca (gerçi sonra bunlara ne ödeme ne de vaat ettikleri cihazları vermemişler) ve zaten bu markaların Antutu testlerinde (hatta Google bile mağazadan kaldırdı en sonunda, güvenilmezliği sebebiyle), kamera testlerinde hileler yaptıklarının ortaya çıkmasını geçtiğimiz senelerden bildiğimden dolayı Samsung'da karar kılıp S10 serisi ile A71 arasında kalarak A71'i almıştım.

Maalesef Xiaomi/Huawei fanboylarının ve çalışanlarının (diğer mağazalarda çalışanlar da prim alıyor) çoğu kararsız kullanıcıyı da çılgınca bu markalara yönlendirdiklerine şahit oldum, artık Huawei ciddi düşüş yaşadığından onu önermeye kimsenin yüzü tutmuyor tabii, -herkes yüklemeyi bilmediği için- Google servislerinin yokluğu ciddi eksik oldu, kendi işletim sistemini yapıyor dendi onun da tema giydirilmiş Android 10 olduğu kanıtlandı geçen. Bu bahsettiğim haberlerin neredeyse hiçbiri Türk teknoloji medyasında yer almadı elbette, çoğu zaten bu Çinli markaların övücülüğünü yapmak için para alıyor. Çinli markaların gelişmemiş ülkelerde ve Türkiye'de uyguladığı benzer stratejiyi bu yeni yetme merdiven altından devlet desteğiyle fırlayan Çinli markalar yokken Samsung da Apple'a karşı yapıyordu, bunu da belirtelim.

Bu Çinli markaların yaptıkları etik dışı hareketler, teknoloji hırsızlığı ve batılı & Güney Koreli markalardan kopyalama davranışlarına girmiyorum bile. Bir de pişkin pişkin "Biz Çinlilerin, sizin markalarınızı ve ürünlerinizi kopyalıyor olmamız sizin için gurur kaynağı olmalı" dediler. Ayrıca cihazlarının kapağı hariç tüm donanımlarını Amerikan, Güney Koreli ve Japon şirketlerinden ne kadar toplayıp Çin'de birleştirirlerse birleştirsinler yazılımları buram buram ucuz işçilik olduğundan donanım da çöp oluyor maalesef.

Bu arada Çinli markalara Çinli marka diyoruz lakin cihazlarının donanımları Çinli olmayan markalardan tamamen toplama cihazlar. Çinli markaların cihaz parçalarını ayırma videolarına bakarsanız resmen içlerinde "Made in China" bir şey yok, tamamen made in Taiwan, Japan, South Korea. Yazılım desen zaten kaynağı Amerikan, arka kapağa Made in China/P.R.C. yazdılar mı tamamdır. Aynısını Vestel, Generel Mobile, Casper yapıp Türkiye'de birleştirince ise bizim markalar aşağılanıyor, bu da ayrı bir ikiyüzlülük. Gerçi artık Vestel ve Casper da yeni modelleri üretimi ucuza geliyor diye tekrar Çin'de birleştirmeye başladı.

Çin markalı cihazlarda yapılan en ufak bir hareketin bile Çin sunucularına aktarıldığının ortaya çıkması da yine ayrı bir konu. Param Apple'a, Sony'e, LG'ye, Samsung'a yetmiyor mecbur Çin markası alıyorum diyen varsa başüstüne, halkı Çinli markalara mecbur bırakanların hatası.

Hocam xiaomi trolleriyle bu forumda 3 aydır uğraşıyorum.. En son artık bana da bıkkınlık geldi de konularını kendi hallerine bırakım.. Cihaz cöp diyorum diye, ağza alınmayacak küfür hakaret ettiler.. Hepsine en az 4 - 10 gün civarı cezalar aldırdım.. En son, bölüm moderatörünü de kendilerine uydurup, adamın kafasını ütüleyerek, bana defalarca kez sebepsiz yere uyarı verdirdiler ve sadece acil durumlarda kullanılmak üzere mesela ana avrat küfür gibi, 1 günlük gecici ceza yetkisini kullanarak tarafıma haksız ban attırdılar, elemanları ticket acıp adminlere sikayet ettim falan ama yönetim ne bu trollere karsı ne de kendi görevlendirdikleri moderatörün haksız davranısına karsı bir sey yapmıyor.. bir sey yapmıyordan kastım forumdan ciddi cezalar almıyorlar.. maksimum 4 gün 10 gün falan.. onlar da trole devam ediyorlar tabii..

Cihazları küfür kıyamet kavga dövüs ve organize sekilde 5 - 10 kisi bir araya gelip sürekli yalan yanlıs överek ve millete söverek satıyorlar.. üstelik youtuberlara bedava cihazlar gönderip, övdürüyorlar.. youtube yorumları altında da sağlam calısıyorlar.. cöp cihazlarının ismini bile yazmak mümkün olmadıgı icin bunları mağazalarda satamazlar isleri internet üzerinden troll gazlamasıyla yönetiyorlar..

Söylediginiz gibi etik dısı satıs yapıyorlar ve cihazlarının alayı sorunlu.. Bir tane bile sorunsuz modelleri yok. Samsung ve diğer markalarda belki 1 basit kronik sorun oluyor o da yazılımsal oluyor fakat adamların cihazları kameradan toz alıyor, arka kapagı titriyor, ekranları ghost sorunu veriyor vs vs saymakla bitmez.. üstelik yeni cıkarttıkları modellerde bu le$ sorunları düzeltmiyorlar.. bu sorunlar yeni modellerde de aynen devam ediyor.. bunları söyleyince mahalle ağzıyla, küfür, hakaret, kıyamet kopartıyorlar resmen..

Bu markaların veri hırsızlıgı yaptıgı, romlarında 45 adet spyware bloatware adware oldugu, hem hükümetlerden veri caldıkları hem de kullanıcının verilerini sattıkları, yetmiyormus gibi üste bir de arayüzde reklam göstermeye calıstıklarını herkes biliyor.. Amerikan hükümeti nasıl bunlarla ugrasıyorsa, Türk hükümetinin de bu markaları yasaklaması gerekir fakat yasaklayacakları yerde rant ve para tatlı ki, kırmızı halı serip, daha gelin fabrika kurun falan diyorlar.. Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 11 Mart 2021; 14:42:45 >

• Fortune 4 kullanıcısına yanıt

Noktası noktasına katılıyorum dediklerinize. Samsungla ilgili birşey soruyorum , başkası hemen atlayıp samsung alacağına şayomi vs. al diyo. Bende çin cihazlarıyla ilgilenmediğimi söyleyip teşekkür ediyorum genelde. Hiç tartışmaya bile gerek yok. Sadece Samsung un arayüzü bile tercih sebebi bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu telefon şu anda 3800 civarında. Bunu alacağına Samsung'un şu modelini alsan daha iyi diyebileceğimiz bir modeliniz var mı? Kavisli ekran kesinlikle olmayacak ama
  • Orta segmentte A71 üstüne başka cihaz bulamazsın. Bende tam A71 alacaktım ki A72 nin inceleme videosunu izledim. 3-4 ay beklemeye karar verdim Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.