Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (227. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
66
Favori
357.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: volismo

A71 ile reno4 3400 Tlye geliyor. Hangisini tercih etmeli?

A71 hindistan üretimi. Ekran ile ilgili fark oluyor sanırım.

Redmi Note 10 Pro'yu bekle. Orta segmentte rakibi olacağını sanmıyorum.

Samsung Isocell Gw3 (Bildiğim kadariyla sensörü kullanan ilk telefon olacak)

120 hz Amoled ile gelecek.

Sakın bu iki telefonu düşünme bile. Önereni de ciddiye alma.

Ben aynı hatayi a70 alirken yaptim, bazi fanboylar yuzunden baskalarinin da agzi yanmasin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oldboy83tr O kullanıcısına yanıt

Anladığım kadarıyla yazılımdan maksimum fayda sağlamayı seviyorsunuz.Bende çok meraklıyım ince ayarlara vs.Benim sorum şu M51 ve A71 arasında kararsız kaldım.Yazılımsal olanaklar , ince ayarlar A71 de daha önde gibi duruyor doğrumudur ? M51 kırpılmış versiyon kullanıyor ama tam farklarını bulamadım halen.

Edit:My contribution, these are the apps that I noticed were missing after moving from one ui to one ui core.

Samsung Pass, Adapt Sound, Secure Folder, Bixby, Separate App sound, Knox (bunlarmış sanırım farkları).Azımsanmayacak farklar varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rayzing -- 7 Mart 2021; 2:17:25 >
  • take a minute T kullanıcısına yanıt

Binaenaleyh, insanlar -özellikle de X ile başlayan- Çinli markaların cihazlarından ağzı yananları da dikkate almalı ki kısa bir araştırma yaparak oranlarının çok daha yüksek olduğunu fark etmeleri güç olmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frederick S. -- 7 Mart 2021; 20:28:43 >
  • rayzing R kullanıcısına yanıt

Zamanında ben de M51 ile A71 arasında kalıp bu One UI & Core farklarını iyice araştırdığımda Samsung'un Android Go üzerine One UI Core'u oluşturduğu bilgisine ulaşmıştım. Ayrıca evet edit ile eklediğiniz eksikleri var. Güncelleme desteği konusunda zaten A71 önde, 3 büyük Android güncellemesi garantisi mevcut. Haricen iki cihaza da 4 yıl güvenlik güncellemesi garantisi geldi. Şu an yazılım kararlılığı ve desteği konusunda -üstünlüğü tartışılmaz olan- Apple'ın tek ve en yakın rakibi Samsung durumunda. M51'in batarya kapasitesi haricinde pek bir artısı yok. Daha önce de yazmıştım, bir de %15 GPU performans avantajı var M51'in.

• Frederick S. F kullanıcısına yanıt

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Tercihim A71 den yana olacak.Note Fe den geçiş yapıcağımdan M51 e geçmek mantıksız olur gibi görünüyor.

• Merhaba aklımda A71 ve yeni çıkacak olan A52 var. A52 3500 4000 tl arasında olursa ona bakacağım ama olmassa A71 alacağım. A71 oyunlarda nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekvasfımmatoğlu

Merhaba aklımda A71 ve yeni çıkacak olan A52 var. A52 3500 4000 tl arasında olursa ona bakacağım ama olmassa A71 alacağım. A71 oyunlarda nasıl?

A52'nin donanım özellikleri kesinleşmedi fakat bazı siteler SD720G işlemci ve 6/8GB Ram demiş, ülkemize 8GB Ramli gelirse bazı yönleriyle A71'den daha iyi gözüküyor sızdırılan diğer bilgiler doğruysa. Bu arada kaç ay beklemeniz gerekecek belirsiz, beklerim diyorsanız A52 alın bence. Oyun performansları konusunda SD720G işlemci SD730'a göre ufak da olsa daha iyi. İkisi de neredeyse her oyunu en yüksek ayarlarda 60fps oynatıyor, sadece Fortnite düşük-orta ayarlarda 25-30fps veriyor ki Fortnite ancak üst segment cihazlar (Android'de Snapdragon 855 ve üzeri işlemcili olanlar) ve iPhone'larda 60fps veriyor. Haricen diğer oyunlarda şikayetlenene hiç rastlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frederick S. -- 8 Mart 2021; 12:44:25 >

• Frederick S. F kullanıcısına yanıt
    4000 tl altından çıkar mı sizce ve a71 ile fortnite oynanır mı ?
  • A71 bile hala güvenilir satıcılarda ₺3700-3900 arasında. Dolar da yükselmeye başladı, Samsung telefonların çıkış fiyatları ₺200-300 fazla oluyor, birkaç ay sonra düşüyor. Donanım olarak daha üstün A52 ₺4000 altına çıkarsa zaten A71 alınmaz yakın fiyata. A72 de ₺4000 üzeri ile satışa sunulur, A72 ile A71 arasında fiyat farkı biraz yüksek olur ancak donanım anlamında büyük bir fark yok. Bu durumda A52 cazip duruyor.

Fortnite'ı A71 One UI 2.5 (Android 10) ile bu sezon denedim, oyun ayarlarında çözünürlüğü %90'a indirip grafikler orta ayarda olunca (zaten üzerine ancak SD855 üstü işlemcide izin veriyor) sabit 30fps alabildim. Düşük grafik + çözünürlük %100 olunca da 28-30fps. Android 11 tabanlı One UI 3.1 güncellemesi diğer ülkelerde A71'e verilmeye başlandı, testlere göre oyunlarda %10-20 arası bir fps yükselmesi görülüyor. Güncelleme gelince denerim tekrar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimyz

evet ekrana çift dokunuyormuş . bu şekilde idare edicez artık :)

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

Ekran ayarlarinda "yanlislikla dokunma koruması " diye bir secenek var, onu deneyin.

• hftblgc kullanıcısına yanıt
    simdi işaretledim hocam. sagolun
  • Bildirim panelindeki fonksiyonların ss ini atabilecek var mı ? (wifi-mobil veri-uçak modunun olduğu bölüm)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rayzing -- 9 Mart 2021; 5:44:59 >
  • benim arayüz değişti gibi ama batarya tüketimi yarı yarıya farketti bunun eskisine geçme şansı varmıdır bilgisi olan varmı birde bu bana sormadan nasıl güncelleme yapıyor onuda anlamadım 3 gün giden şarz 1 günü zor çıkarıyor
    buyurun hocam

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

• hollyland62 H kullanıcısına yanıt

arayuz nasıl degışti hocam. bizimkiler aynı one ui 2,5 android sürümü 10. kernel a,14,117-19828683 diyor. sizinki farklı mı acaba. başka ülke romu mu kullanıyosunuz.

• ibrahimyz İ kullanıcısına yanıt

Eyvallah çok yardımcı oldun.Yazılımın amiral gemileriyle aynı olması baya iyiymiş

aynen hocam bu yuzden aldık S ve note serisindeki yazılımın aynısı olunca sistem daha stabil ve kararlı çalışıyor. bildiginiz gibi tüm firmalar hep üst segmente daha fazla önem ve caba gösterir. bu yüzden üst segmenttekiler gibi yazılım desteğide 3 sene.

• Arkadaşlar 4 Ay önce aldığım telefonu sattım.
    Telefondan memnun kalmadım.
    Samsung 2400 e geri alıyor ben 3000 e sattım fiyatlar düşmeye baslamış,
    Pil performansını beğenmedim ve ısınma yapıp oyunlarda performas düşürüyor onunda beğenmedim Snapdragon 730 uda beğenmedim.
    Mobil veri açık iken telefon aşırı pil tüketiyor bir günü çıkarmıyor bataryaya önem verenler dikkatli olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Starforces -- 10 Mart 2021; 17:53:25 >
  • Starforces S kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin cihaz sorunlu olabilir
    Kuzenimde a71 var işlemci snapdragon olduğundan dolayı çok çok az ısınıyor benim s10 plus'a göre
  • 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.