Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (221. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
65
Favori
357.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bu telefon bilgilerine phone info adlı uygulamadan mı ulaştınız hocam. ben siz yazdıktan sonra merak edip bu uygulamayı bulup indirdim. Yapım yeri hindistan yazıyor. üretim tarihi 16/12/2020 yazıyor. acaba dogrumudur bu bilgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimyz -- 17 Şubat 2021; 7:56:40 >
  • ibrahimyz İ kullanıcısına yanıt
    Bende Siemens sxg 75 ve sonyericsson p990i var. Kapalı iken alarm çalıyor ve görüntülü görüşme var. 😎
  • arkadaşlar telefonunuzun üretim tarihini ya*#12580*369#nda belirtiğim simgeleri sırasıyla tuşlayın RF CAL yazan yerde üretim tarihini yazar

• Merhaba bende RF CAL kısmında 2020.08.11 yazıyor telefonu 13 ekim 2020 de vodafone online magazadan almıstım sıfır kapalı kutu jelatinli olarak kutunun üstünde made in india yazıyor bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 17 Şubat 2021; 10:50:18 >
  • Made in Vietnam..
    Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Starforces -- 17 Şubat 2021; 13:57:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu ekran problemini çözmek için siz bir samsung ile görüşün 444 77 11 bence bizde öğrenmiş oluruz.

• Starforces S kullanıcısına yanıt
    bende ekran problemi yok hocam. benim cihaz 12/2020 üretimi.
  • Sanırım güncel üretim de olsa hala Hindistan üretimi A71'lerde sorun çıkma riski devam ediyor. Almayın aldırmayın, Vietnam üretimi olanları tercih edin, internetten ₺50 daha ucuza alacağım diye Hindistan üretimi riskine girmeyin.

• Frederick S. F kullanıcısına yanıt
    Bende sıkıntı yok maşallah bende Vodafone İnternet sitesinden aldım İnternet ile ne alaka mağazadan alınca Hindistan üretimi veriliyormu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 18 Şubat 2021; 1:42:25 >
  • Bilgisayar Teknisyeni kullanıcısına yanıt

tamam hocam iyi ama türkiyede satılan A71 lerin hemen hepsi hindistan üretimi samsung hindistan üretimini konrol edip ondan sonra kullanıma sunuyor dünyanın bir çok dev firması hindistanda üretim yapıyor vietnam üretimi A71 lerdede sorun çok elektronik şans işi iyide çıkıyor problemlide çıkıyor artık şansınıza

• Benim bildigim lcd, led ekranların ömrü 20 - 25 sene olur bu sonradan olan bozulma olaylarıda yeni çıktı

internetle ne ilgisi var hocam hindistanin. ben vatandan aldım hindistan üretimi. sorun çıkma riski derken şahit oldunuz mu yoksa sizin tahmininiz mi bu
    Bol keseden sallıyor

Cihazı eylül ayında almadan önce, cihazın kronik sorunları hakkında 1 ay araştırma yaptım. Özellikle bu düşük parlaklıkta ekranda oluşan sorun hakkında, ve diğer bazı sözü edilen sorunlar. Çok lafı edilen söz konusu ekran sorununa rastlayan yerli ve yabancı onlarca kullanıcıdan cihazlarının üretim tarihleri ve üretim yerleri hakkında bilgi aldım. Hepsi Hindistan üretimiydi, hiç Vietnam üretimi olup bu sorunu yaşadığını belirtene rastlamadım. Burada cihazı çıktığı ilk aylarda Vietnam üretimi alıp soruna rastlayan biri olduğu söylendi ama en azından ağustos sonrası Vietnam üretimlilerde soruna rastlayan henüz görmedim. Hala Reddit'de bu konuları takip etmekteyim.

Daha önce de çok konuştuk burada bu konuyu. Muhtemelen Hindistan'daki fabrikaya gönderilen ekranlarda sorun vardı çünkü sorun yazılım güncellemeleriyle bir türlü çözülemiyor, yine Hindistan'da üretilen bazı Çin markası cihazlarda da aynı sorun mevcut ki zaten aynı Super AMOLED Plus ekranlar. Garanti kapsamında değiştirilen ekranla da aynı sorunu yaşıyor kullanıcılar, servislerin taktığı ekranlarda da sorun olabiliyor sanırım, kapalı kutu cihaz değişimiyle sorundan kurtulanlar oldu.

İnternette satılan cihazların hangi ülkede üretilmiş olduğunu bilemiyorsunuz, mesela Amazon TR uygun fiyatla satıyor lakin Hindistan üretimi gönderiyormuş. Hepsiburada da rastgele gönderiyor, Vatan sitesi de aynı şekilde. Risk almamak için gittim fiyatı biraz daha yüksek de olsa Vatan mağazasından özellikle yeni gelmiş Vietnam üretimi istedim, zaten orada bir yığın A71 kutusu vardı çoğu Vietnam üretimiymiş görevli direkt buldu, Türkiye'de Vietnam üretimi bulamıyorum diye bir şey olacağını sanmıyorum, hatta ben mağazaya gitmeden önce arayıp özellikle Vietnam üretimi var mı diye sordum var dediler ona göre mağazaya gittim, olmasa başka mağazalarda arardım risk almamak için. Bu arada üretim tarihini ancak kutuyu açıp şarj adaptörüne bakınca ya da -diğerlerinin de belirttiği gibi- bir kod girerek görüyorsunuz, zaten muhtemelen yeni üretim denk gelir, kutu üzerinde de Made in India veya Vietnam yazıyor, aldığım ağustos Vietnam üretimiydi. Kaç ay geçti hiçbir kronik sorun da yok, halbuki bazı kişiler her A71'de kronik sorunlar var diye cihazı almaktan vazgeçtiler, bu güzel cihazı kaçırdıkları için üzgünüm. İnternette daha ucuza satılıyor diye Hindistan üretimi alanlara hala ekran sorunu denk gelebiliyor.

Elbette kimse bir cihaz alırken benim gibi 1 ay araştırmacılık yapmak zorunda değil, tamamen Samsung'un ayıbı. Ben bilgilerimi ve uyarılarımı bu konuda belirttim, önceki sayfalarda kalmış; ilk mesaja eklense iyi olurdu. Almaya gönüllü kullanıcılar onlarca sayfada benim mesajlarıma rastlamayabiliyor haliyle. Bilmeden rastgele alıp sorunlara denk gelen kullanıcılara da geçmiş olsun.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frederick S. -- 18 Şubat 2021; 13:54:33 >

• Bende bu telefonu araştırıyorum 2 samsung 2 media markt 1 teknosa mağazasına sordum genelde vietnam cevabı aldım ama tam olarak bilmeyenlerde vardı.Almayi düşünen arkadaşların mağazada incelemesini tavsiye ederim.
    ben vatandan aldım geçen ay hindistan üretimi. tam olarak hatayi nasıl anlıyoruz. ben ekran ışığını kısıp açtım birsey göremedim. ne yapayım gidip değiştireyim mi cihazı

Hatayı fark etmediyseniz muhtemelen yoktur, sırf Hindistan üretimi diye iade edilmez tabii ki. Çünkü her Hindistan üretiminde sorun olmuyor. Sadece, sorun olanların neredeyse hepsi Hindistan üretimi. Hataya sahip cihazı olanlar yönerge verirse daha doğru olur. Zamanında her şeyi denemiştim bende yoktu, olanlar genelde direkt fark ediyor zaten. Bazılarında zor fark ediliyor bazılarında daha belirgin. Umarım yoktur da iadeyle değişimle uğraşmazsınız.

mediamark teknosa vatan hepsini inceledim üretim yeri indiana yazıyor en son teknosadan aldım şimdilik sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Frederick S.

Cihazı eylül ayında almadan önce, cihazın kronik sorunları hakkında 1 ay araştırma yaptım. Özellikle bu düşük parlaklıkta ekranda oluşan sorun hakkında, ve diğer bazı sözü edilen sorunlar. Çok lafı edilen söz konusu ekran sorununa rastlayan yerli ve yabancı onlarca kullanıcıdan cihazlarının üretim tarihleri ve üretim yerleri hakkında bilgi aldım. Hepsi Hindistan üretimiydi, hiç Vietnam üretimi olup bu sorunu yaşadığını belirtene rastlamadım. Burada cihazı çıktığı ilk aylarda Vietnam üretimi alıp soruna rastlayan biri olduğu söylendi ama en azından ağustos sonrası Vietnam üretimlilerde soruna rastlayan henüz görmedim. Hala Reddit'de bu konuları takip etmekteyim.

Daha önce de çok konuştuk burada bu konuyu. Muhtemelen Hindistan'daki fabrikaya gönderilen ekranlarda sorun vardı çünkü sorun yazılım güncellemeleriyle bir türlü çözülemiyor, yine Hindistan'da üretilen bazı Çin markası cihazlarda da aynı sorun mevcut ki zaten aynı Super AMOLED Plus ekranlar. Garanti kapsamında değiştirilen ekranla da aynı sorunu yaşıyor kullanıcılar, servislerin taktığı ekranlarda da sorun olabiliyor sanırım, kapalı kutu cihaz değişimiyle sorundan kurtulanlar oldu.

İnternette satılan cihazların hangi ülkede üretilmiş olduğunu bilemiyorsunuz, mesela Amazon TR uygun fiyatla satıyor lakin Hindistan üretimi gönderiyormuş. Hepsiburada da rastgele gönderiyor, Vatan sitesi de aynı şekilde. Risk almamak için gittim fiyatı biraz daha yüksek de olsa Vatan mağazasından özellikle yeni gelmiş Vietnam üretimi istedim, zaten orada bir yığın A71 kutusu vardı çoğu Vietnam üretimiymiş görevli direkt buldu, Türkiye'de Vietnam üretimi bulamıyorum diye bir şey olacağını sanmıyorum, hatta ben mağazaya gitmeden önce arayıp özellikle Vietnam üretimi var mı diye sordum var dediler ona göre mağazaya gittim, olmasa başka mağazalarda arardım risk almamak için. Bu arada üretim tarihini ancak kutuyu açıp şarj adaptörüne bakınca ya da -diğerlerinin de belirttiği gibi- bir kod girerek görüyorsunuz, zaten muhtemelen yeni üretim denk gelir, kutu üzerinde de Made in India veya Vietnam yazıyor, aldığım ağustos Vietnam üretimiydi. Kaç ay geçti hiçbir kronik sorun da yok, halbuki bazı kişiler her A71'de kronik sorunlar var diye cihazı almaktan vazgeçtiler, bu güzel cihazı kaçırdıkları için üzgünüm. İnternette daha ucuza satılıyor diye Hindistan üretimi alanlara hala ekran sorunu denk gelebiliyor.

Elbette kimse bir cihaz alırken benim gibi 1 ay araştırmacılık yapmak zorunda değil, tamamen Samsung'un ayıbı. Ben bilgilerimi ve uyarılarımı bu konuda belirttim, önceki sayfalarda kalmış; ilk mesaja eklense iyi olurdu. Almaya gönüllü kullanıcılar onlarca sayfada benim mesajlarıma rastlamayabiliyor haliyle. Bilmeden rastgele alıp sorunlara denk gelen kullanıcılara da geçmiş olsun.

O zaman bu durumda yeni alacak arkadaşlara Made In Vietnam olanı tercih etsinler diyelim.

• 
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.