Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (197. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
65
Favori
357.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sizde de youtube tıklamayla ileri sarmama durumu var mi bende niye böyle oldu güncelleme kaldırınca düzeliyor ama kendi güncelleyince basılı tutarak sariyoruz bu nasıl düzelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HSeldon H kullanıcısına yanıt

Oyuncular için fark yaratabilir. Örneğin ben A71'de sadece Fortnite denedim, %100 çözünürlük ve orta grafik ayarında fps 27-30 arasında gidip geliyor. Fortnite Mobile telefonları en çok zorlayan oyun diyebilirim. SD732G'de rahat sabit 30fps verecektir. 60fps için SD855 ve üzeri işlemci gerekiyor. Oyun oynamayan için beklemeye değmez, GPU dışında fazla bir üstünlüğü yok SD730'a karşı.

A72 SD765 ile de gelebilir demiş arkadaş, SD765 veya üzeri bir 700 serisi ile gelirse fiyatı ciddi anlamda artar.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan73

Arkadaşlar yarrdım enüsüünü ben UI 2.1 arayüzünde de bildirim paneline hiç sürükleyemiyordum.Bende hep sağ alt köşedeydi.Nasıl yardım menüsü önü bildirim paneline sürükleyebilirim eskiden öyleymiş yardımcı olabilecek birisi olursa çok sevinirim

Ui 2.5 bu özellik kaldırılmış. Basılı tutup sürüklediğinizde kaldır seçeneği beliriyordu üstte. Kaldır dediğinizde bildirim menüsüne taşıyordu

• İyi geceler arkadaşlar 3,4 yıldır Samsung haricinde telefonlar kullandım şuanda xiaomi mi 10 lite var bazi konulardan dolayı A71 geçmeyi düşünüyorum bu telefon da sıkıntı yasarmiyim veya problem yaşadığınız yerler varmi ben oyun oynayan birisi değilim benim icin önemli olan telefon görüşmesi,ofis programlarını kullana bilmem ayrica pilinin en azından bir gun beni idare etmesi ayrica bu cin telefon larinda uv parmak la ekran resmi alip bunu duzenleye bilir miyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esen38

İyi geceler arkadaşlar 3,4 yıldır Samsung haricinde telefonlar kullandım şuanda xiaomi mi 10 lite var bazi konulardan dolayı A71 geçmeyi düşünüyorum bu telefon da sıkıntı yasarmiyim veya problem yaşadığınız yerler varmi ben oyun oynayan birisi değilim benim icin önemli olan telefon görüşmesi,ofis programlarını kullana bilmem ayrica pilinin en azından bir gun beni idare etmesi ayrica bu cin telefon larinda uv parmak la ekran resmi alip bunu duzenleye bilir miyim
    Mi 10 lite'ta memnun olmadığınız konular nedir? Bende de ayriyeten mi note 10 lite var. Arayuz ve uygulamalar harici ben a71'e gore daha memnunum ama işin yazilim kisminda samsung önde.

Telefon görüşmelerinde xiaomiler gibi yakinlik sensoru cok stabil degil ama xiaomilerden alisiksaniz pek sorun olmaz.

Oyun oynamıyorsaniz pili 1 gun sizi rahat idare eder.

3 parmak yerine ekran goruntusunu el kenarını kaydirarak aliyor. Duzenleme konusunda opsiyonlari fazla. Yazilim, uygulama kullanisligi vs konularda en ufak sorun yasamazsiniz.

• Bir defa bu Google arama uygulaması beni çileden çıkarıyor mesala arama yaparken rehber den bir isim aratirken muhakkak i ,ş,ü ile kişileri kayıt yapti isem normal olarak s tıkladığınızda bulamiyor sensör problemi var ayrica telefon la görüşme yaparken hoparlör disariya verip konuşma yaparken ekran doğal olarak bir süre sonra kapanıyor ve ne yaparsam açılmıyor bu konular yuzunden değiştirmek istiyorum

• Biraz mesajları okudum gözüm korktu ya 3000,4000 arasi ne tavsiye edersiniz benim oyunla işim yok ama sıkıntı da istemiyorum yarin mi note lite mumla aramayim ,ayrica gecen s10 plus alayım dedim telefon elimde biraz kurcaladım deli gibi ısınıyor inanır mısınız ne alacağımı şaşırmış durumdayım

• esen38 kullanıcısına yanıt

Vallaha hocam son 4 sene xioami nin 3 amiral cihazını kullandım en son yazilim sorunları beni çıldırttı ve tekrar samsunga geri döndüm bence zam gelmeden geç derim

• Burda yazilanlari görünce biraz korktum ama doğru dürüst bu fiyatlara alınacak telefon yok

• quote:

Bir defa bu Google arama uygulaması beni çileden çıkarıyor mesala arama yaparken rehber den bir isim aratirken muhakkak i ,ş,ü ile kişileri kayıt yapti isem normal olarak s tıkladığınızda bulamiyor sensör problemi var ayrica telefon la görüşme yaparken hoparlör disariya verip konuşma yaparken ekran doğal olarak bir süre sonra kapanıyor ve ne yaparsam açılmıyor bu konular yuzunden değiştirmek istiyorum
    Google aramalar uygulaması dediğiniz gibi benim de hosuma gitmiyor ama sektörde huawei ve samsung harici neredeyse diger her firma google arama, mesajlasma uygulamasına geçti. Sony'de dahil.

Yakinlik sensoru sorunu a71'de de yaşaniyor. Hatta ben note 10 lite'a gore daha fazla yasadim. Sensorun okuma mesafesi biraz kisa, ekran acildigi zaman, sag ust kisma bekleme simgesi koyduklari icin karsi tarafi cok kolay beklemeye alabiliyor. Ayrica hoparlör açık konuşurken, ayarladiginiz ekran kapanma suresine göre ekran yine kapaniyor.

Sizin cihaz mi 10 lite mi, mi note 10 lite mi anlayamadim. Her ikisini de yazmissiniz ama note 10 lite oldugunu varsayarsak, arayuz ve on kamera harici telefonunuz a71'e gore daha iyi. Ozellikle arka kamerasının video, fotoğraf performansini arayabilirsiniz. Sarj suresini de aynı sekilde hesaba katin. Yalniz arayuz icin gecmeye deger derseniz, 4000 lira'ya kadar m51 ve a71 harici tatmin edecek samsung telefon yok.

• esen38 kullanıcısına yanıt

Samsung A71 al memnun kalirsin, Ayrıca duz Android değil 4 katmanlı ekstra guvenli knox güvenlik sistemi var.

• ercaner jr. kullanıcısına yanıt
    Ya vallahi şaşırdım ne alacağımı 4 bin tl adam gibi telefon yok her telefonun muhakkak bir eksiği var s10 plus alayım dedim bir arkadaş da var telefon deli gibi ısınıyor ve pili berbat durumda oppo reno 3 pro biraz kafama yatti 6 bin tl kesinlikle o para verilmez benim telefon mi note 10 lite aklima birde bu telefona Eu romu yuklemek var baskada care kalmadı , oğlumda da iphone var oda gel baba sana iPhone alalim diyor bende iPhone ben hic sevmiyorum son olarak ne ya karar veririm şuan muallak

• quote:

Ya vallahi şaşırdım ne alacağımı 4 bin tl adam gibi telefon yok her telefonun muhakkak bir eksiği var s10 plus alayım dedim bir arkadaş da var telefon deli gibi ısınıyor ve pili berbat durumda oppo reno 3 pro biraz kafama yatti 6 bin tl kesinlikle o para verilmez benim telefon mi note 10 lite aklima birde bu telefona Eu romu yuklemek var baskada care kalmadı , oğlumda da iphone var oda gel baba sana iPhone alalim diyor bende iPhone ben hic sevmiyorum son olarak ne ya karar veririm şuan muallak
    Hocam siz mi note 10 lite'ı gözden çıkarmışsınız belli :) yerinizde olsam çin menşeili bir telefon almazdım artik. 4000 bin fiyat bandına kadar yine a71 ve m51 sizin icin en iyi tercihlerden biri olur. Daha fazla sarj suresi isterseniz m51, ince, hafif ve yazilim desteği isterseniz de a71 tercih edin derim. Günümüzde donanim olarak bu modellerin ne alti alinir ne de bu ekonomik koşullarda 4000 liranın uzeri bir telefona para verilir. Yine de siz bilirsiniz tabi.

• quote:

Ben de A71 için kronik sorunlarından şikayet edenler sebebiyle tereddüt etmiştim, ancak ₺4000 civarına daha iyi bir cihaz bana kalırsa yoktu. Araştırmalarıma göre de ağustos ayı sonrası Vietnam üretimi olanlarda kronik sorunlara neredeyse hiç rastlanmadığını öğrendim. Vatan'dan Vietnam üretimi aldım, özellikle yeni gelenlerden verin diye belirterek. Sensör sorunu dahil hiçbir kronik sorun yok, cihazdan çok memnunum. Normalde iPhone'dan başka telefon kullanmazdım, fiyatları yüksek olunca en yakın piyasadaki güvenilir marka olarak Samsung tercih ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frederick S.

Ben de A71 için kronik sorunlarından şikayet edenler sebebiyle tereddüt etmiştim, ancak ₺4000 civarına daha iyi bir cihaz bana kalırsa yoktu. Araştırmalarıma göre de ağustos ayı sonrası Vietnam üretimi olanlarda kronik sorunlara neredeyse hiç rastlanmadığını öğrendim. Vatan'dan Vietnam üretimi aldım, özellikle yeni gelenlerden verin diye belirterek. Sensör sorunu dahil hiçbir kronik sorun yok, cihazdan çok memnunum. Normalde iPhone'dan başka telefon kullanmazdım, fiyatları yüksek olunca en yakın piyasadaki güvenilir marka olarak Samsung tercih ettim.

Alıntıları Göster
    Aslinda sensor durumu a71'e ozgu degil. Eski tip kizil otesi sensorerlerinin yerini alan ultrasonic yakinlik sensorleri her zaman cok stabil calismiyor. Yeni nesil sensorleri ekran altina ve ahizenin icine gomunce bu durum biraz kacinilmaz oldu. Aynı sorundan a51, m31, hatta yeni cikan m51 kullananlarinda sikayet ettiğini gordum. Xiaomi'de de durum cok farkli değil. 4-5 cm mesafeyi asmadan ve kulakta tutarken cok hareket ettirmeden kullanmak lazim.

• Güncelleme ile mesaj yazma yeri daha güzel olmuş titreşim geldi ama onu kapadım. Ama youtube ekran tıklama ile ileri neden sarmıyor onu anlamadım hiç

• ercaner jr. kullanıcısına yanıt

Yeni tip sensöre özgü bir sorun diyorsanız o sensör tipini kullanan cihazların hepsinde olması gerekmez mi? Sensör sorunlarından en çok şikayete Xiaomi telefonlarda rastlıyorum son zamanlarda. Samsung cihazlarda neredeyse hiç şikayetlenen görmüyorum ama elbet vardır, sadece birkaç kişide olamaz sonuçta. Bende ve A71 kullanan iki tanıdığımda da ne sensör sorunu ne de başka bir sorun var, çok memnunlar. İlk çıktığı zaman almışlardı hatta, sanırım ilk üretimlerde de sorunsuz cihazlar var. Sorunlar belirli parti üretim cihazlarda görülüyor gibime geliyor, Samsung da uyumuyordur; bilinen sorunları yeni üretimlerde çoktan bir şekilde çözmüştür diye düşünüyorum. Ya da sorun yaşamayanlar tam olarak sorun yaşayanlar gibi kullanmadığından da sorun yaşamıyor olabilir. Türlü şekillerde telefon görüşmesi yaptım yine de anormal bir durum olmadı. Ekran yeşillenmesinde de iyice kontrol ettim sorun yok, bu sorun tüm A71'lerde var deniyordu halbuki.

En iyisi yeni çıkan cihazlardan uzak durmak, birkaç ay şikayetleri takip etmek. Bariz şekilde ciddi yaygın sorunlar yoksa alınır, sorun çıkarsa dünyanın sonu değil, iade edilir ya da iyi servisi olan markaysa (Çinli markaların servisleri sınıfta kalıyor) bir iki saate servisinde hallediyorlar.

Diğer Galaxy modellerini bilmem ama -yeni Vietnam üretimi- A71 şu an alınabilecek en risksiz ve en iyi telefon sayılır, ₺4000'e kadar. Eski model iPhoneları saymazsak tabii.

Şans, denk gelecekse sorunlu ürün her yerde bir şekilde sizi bulur zaten.

• Güncellemeyi yapsammı yapmasammı karar veremedim. Güncellemeden sonra Konuşma esnasında sesin karşı tarafa gitmeme sorununu yaşayanlar vardı bu sorun devam ediyormu başka yaşayan varmı?

• sizde de ekran kapalı ve kilitli iken bildirimler geç düşüyor mu ? misal banka uygulamasından biri para gönderdiğinde yada başka bir uygulamadan bildirim geleceği zaman, eğer ekran kapalı ise bekliyorum bildirimin düşmesi bayağı zaman alıyor, eğer ekranı uyandırırsam bildirimler patır patır düşmeye başlıyor. adaptif pil ve pil tasarufu vs. ayarları da kapattım ama bu durumu çözemedim. Başka kimsenin dikkatini çekti mi acaba ?

• 
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.