Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
65
Favori
357.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekran değişimi yapılacak tek çözüm o. Note Fe modelinde kronik sorundu bu mevzu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AL Parti

Arkadaşlar merhaba,
    Bir arkadaşımın başına gelen bir olay hakkında yardımcı olursunuz çok sevinirim.
    Arkadaşım a71 telefonunu 30 temmuz tarihinde hepsiburada dan satın aldı. 1 gün içerisinde eline ulaştı ve birlikte her türlü dokunmatik, kamera sensörler gibi testlerini yaparak teslim aldık. Bu 1 aylık süreçte kendisi kalın koruyucu kılıf ile kullandı ve bu süreçte düşme, sıvı teması,stres altında kalma gibi olaylar yaşamadı telefon. Aslında düne kadar da gayet memnun ve rahat bir şekilde kullanıyordu ancak dün bir olay yaşadı yanımda. Telefon birden bire siyah ekran verdi, 3-4 saat açılmadı ve açıldığında kendi kendine basmaya başladı. Ayrıca ekranın sağ tarafına dokunma tamamen iptal yani ekranın sağ tarafının dokunmatiği çalışmıyor. Bir çok testi denedik ve sonuç aynı sürekli olarak aynı sıkıntıyla karşılaşıyoruz: ekran kendi kendine basıyor ve sağ tarafın dokunmatiği çalışmıyor (testin sonucunu ss olarak olarak ekliyorum) Bu konuda ne yapmamız lazım? Samsung servisinden randevu aldık ama gittiğimizde tam olarak ne söylememiz lazım bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim yorumlarınızı bekliyorum.
    Konun hakkında yardımcı olamayacağım ama bu test ekranı A 71'de nasıl açılıyor ve sonra nasıl kapatılıyor?Geçenler başka bir test ekranı açtı sonra bir türlü kapatamayınca telefona reset attım :)

• Arkadaşlar bir soru daha sorayım bu eskiden şebeke seçiminde Mobil Veri menüsünden 3G-2G'ye filan düşebiliyorduk.Bu telefonda 4,5 G seçili ve o seçim yapılacak ekran değiştirilemiyor.Böyle soluk gri bir 4,5 G yazısı var.Yanında kapatma tuşu var o kısımlar inaktif.Büyük ihtimalle başka bir özellik açık olduğu için o kapatılamıyor ama onu da ben bulamadım
  • harungs1905 H kullanıcısına yanıt
    Hocam telefon arama yerine *#0*# yazarsanız Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma şeklinde bir ekran çıkacaktır. Oradan istediğiniz bütün testleri yapabilirsiniz. Spesifik olarak bu test için ise "touch" yazan yere tıklamanız gerekmektedir.
    Tüm samsung telefonlar için geçerlidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL Parti -- 3 Eylül 2020; 13:29:9 >
  • Arkadaşlar telefonun üzerinde gelen jelatine benzer, kamera deligi olan ve kenarlari siyah olmayan ekran koruyucu onerirmisiniz? Üzerindeki cok cizildi, degistermem lazım.

• harungs1905 H kullanıcısına yanıt
    İnternet açık olduğu zaman aktif yapabilirsin ,4.5g yi açık ve kapatmaya yarıyor o

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi_genc6134

İnternet açık olduğu zaman aktif yapabilirsin ,4.5g yi açık ve kapatmaya yarıyor o
    Çok teşekkür ederim o hiç aklıma gelmemişti
  • ercaner jr. kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanım.haber123 -- 14 Mart 2021; 21:3:6 >
  • Banada ekran koruyucu lasim trendyol yada n11 hangisini alalım beyler buna düşerse hapı yutariz ilk günkü gibi halen acil öneri lazim?

Telefon bence harika özellikle ben ilk kez iyi tel kullanıyorum 2 gün bile gidiyor oyun oynamam ama sarj hic sorun yok

• Ekran koruyucu lazım banada ön kamerası için deliği olan tam uyumlu bende cevaplarınızı beklemedeyim.

• Guncelleme gelince o menu kilitlendi sabit 4g lte a70 dede aynı a71 dede aynı 4.5g 2g 3g çekilmiyor android 9 yükselttik android 10 o menü kilitli malesef

Detaylı cevabınız için teşekkür ederim. Evet haklısınız satış kapatmak için yalanlar söylemiş.

Her iki cihazıda kullanmaktasınız hangisini tavsiye edersiniz. Ben aslında mi note 10 lite tarafına meyilliyim ama telefonu zaman zaman düşürebiliyoruz. Mi curve ekran olunca sanki ilk düşüşte ekran hemen kırılır diye korkuyorum. İnternetten bir baktım a71 ekran degisimi 800 TL, note 10 lite için 1000 TL fiyat vermişler. Ayrıca a71 için yeşil ekran sorunu, note 10 lite içinse ısınma ve konuşma esnasında yakınlık sensörü sorunu çok dillendirilmiş. Sizin görüşleriniz benim için önemli.

• Mrtmrtc M kullanıcısına yanıt
    Mi note 10 lite almayı düşünüyorsanız eğer ghost screen olmasına alışın bence. Çünkü alalı 1 ay olmadı durduk yere ghost screen oldu ve bu bir çok kullanıcı da olan bise

• Abi şu batarya işini halletmesi lazım samsungun rezalet batarya performansı 1 gün anca dayanıyor

• 260,11 MB Güncelleme gelmiş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mrtmrtc

Detaylı cevabınız için teşekkür ederim. Evet haklısınız satış kapatmak için yalanlar söylemiş.

Her iki cihazıda kullanmaktasınız hangisini tavsiye edersiniz. Ben aslında mi note 10 lite tarafına meyilliyim ama telefonu zaman zaman düşürebiliyoruz. Mi curve ekran olunca sanki ilk düşüşte ekran hemen kırılır diye korkuyorum. İnternetten bir baktım a71 ekran degisimi 800 TL, note 10 lite için 1000 TL fiyat vermişler. Ayrıca a71 için yeşil ekran sorunu, note 10 lite içinse ısınma ve konuşma esnasında yakınlık sensörü sorunu çok dillendirilmiş. Sizin görüşleriniz benim için önemli.
    Valla hocam açıkça iki telefondan hangisini alsanız uzmez. Herkesin kriterleri farkli oldugu icin direk şunu alin demek istemiyorum. Zaten bana gore, amoled erkanlari ve SD730 islemcileri ile, 4000 tl fiyat bandina kadar bu ikisi en mantiklı modeller.

Şahsen ben ilk önce a71 almistim, bazi ufak tefek seyler icime sinmedigi icin iade etmek istedim. İadem kabul olmadığından thh'ne basvurup mi note 10 lite aldim. Thh karari hala cikmadi, o yuzden mayis ayindan beri a71'i de kullanmaya devam ediyorum. Yalniz kullandikca gordum ki rahatsiz oldugum seyler aslında cok sorun edilecek bir boyutta değilmiş. Mesela en basiti yesil ekran olayi, Evet bu hemen hemen tum a71'ler de var. Fakat parlakligi %5-10 civarina getirip, dark mod kullanmadan belli bile olmuyor.

Ben iki telefonun da + ve - yönlerini yazayim. Siz kararınızı ona gore verin.

A71'in +'ları;
    - Daha ince ve hafif bir telefon. Duz, buyuk ekranı sayesinde film/video izlemek keyifli oluyor.
    - Samsung arayuzu android tarafının bence en başarılı arayuzu. Ayrica kendi uygulamarı da oldukça islevsel. Ios'u aratmiyor.
    - Ön kamerası gayet iyi.

-'leri;
    - Bataryası 4500 mah ama, sarji cok iyi gitmiyor. 1 gunu orta seviye guc tasarrufu acik olmasina ragmen anca çıkartıyorum.
    - Yakinlik sensoru pek stabil calismiyor. Konusurken telefonun konumunu cok değiştirince ekran aciliyor.
    -  Video sizin icin onemliyse, 1080p de 60 fps yok.
    - Kilifla kullanmama ragmen cercevesinde ufak bir alanda boya atmasi oldu.
    - Yuz tanıması basarisiz.
    - Ekran renk gamutu biraz zayif. Dusuk parlaklikta olan yesillenme ve sarimtirak renk tonuna sahip.

Mi note 10 lite'in +'ları;
    - Malzeme kalitesi üst düzey, alüminyum cerceve ve on arka gorilla glass 5 cam kaplı. Elinize alinca curve ekranin da etkisiyle premium bir his veriyor.
    - Sarji abartısız 2 gune yakın gidiyor.
    - Arka kamera da fotoğrafların rengini daha iyi yansitiyor. Ayrica video cekerken hem 1080p 60 fps var hem de titresimleri onleyen eis gayet basarili çalışıyor.
    - Yuz taniması başarılı.
    - Ekranında hdr 10 destegi mevcut.

-'leri;
    - Telefon aslında cok agir sayilmaz ama a71' e gore agir olduğu icin, ayrıca curve ekrandan dolayi düştüğü zaman bana da hasar alacak gibi gelmekte. Kilifsiz kullanmak zor yani.
    - Isınma yine a71'e gore fazla. Yalniz bahsedildigi gibi cayir cayir yanma durumu yok. İphone'larla kiyaslarsam onlar kadar ısınmıyor. Sarj olurken biraz isiyi hissediyorsunuz. O da 30w ile hizli sarj olduğunu dusunursek normal. Ben isi konusunda hic rahatsızlık hissetmedim.
    - Xiaominin kendi uygulamalari, Samsung uygulamari kadar işlevsel değil. Yine de cok rahat is goruyorlar.
    - Yakinlik sensoru, aci sensoru ile kombinli islenmis. Konuşurken telefonu yatay acilara alinca ekran acik kalabiliyor. Gyro sensorunu kalibre edince baya duzeldi. Ben ancak 10 gorusmenin belki birinde karsilastim bu sorunla.
    -On kamerasi gunu kurtarir ama a71'in on kamerasi kadar performansi yok. Dusuk isikta biraz zayif kalıyor.
    - Hafiza kartı desteği olmadığından en az 128 gb tercih etmek gerekli.

Özetlersem; Malzeme ve donanim kalitesinde mi note 10 lite önde, ön kamera ve yazilim tarafında ise a71. Diger saydığım +/- yonleri kendi kullanim kriterlerinize göre goz önüne alip tercihizinizi yapabilirsiniz.

Biraz detaylı yazdım ki, sizden baska mi note 10 lite ile a71 arasında kalanlara da fikir olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercaner jr. -- 9 Eylül 2020; 14:18:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutuzov

Mi note 10 lite almayı düşünüyorsanız eğer ghost screen olmasına alışın bence. Çünkü alalı 1 ay olmadı durduk yere ghost screen oldu ve bu bir çok kullanıcı da olan bise
    Polemige yol açacak konularda pek cevap vermek istemem, ama ben mi note 10 lite konusunu açıldığınından beri takip ediyorum, bir kac kisi harici hayalet ekrandan şikayet eden birini duymadım. Onlarda iade etti zaten. Nasil bir cok kullanici da olan bise'mis bu durum cok anlayamadim. Madem telefonu 1 aydır kullanıyorsunuz, kendi konusuna buyurun, bahsettiğiniz problemi orada da yazin. Çoğunda bu sorun varsa yardimci olmaya çalışırlar zaten.

https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-mi-note-10-lite-ana-konu--143470903

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercaner jr. -- 9 Eylül 2020; 14:5:40 >

Bu muthiş detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim. Benim gibi bu iki telefon arasımda kalanlar için bulunmaz bir kıyaslama olmuş. Emeğinize sağlık...

• Merhaba arkadaşlarım.
    Dün itibariyle Huawei p smart 2018 den a71 e geçmiş bulunmaktayım. Dünkü gittigidiyor indirimi ile 3750 liraya aldım. Halen kargoda muhtemelen yarın gelecek ama kılıfa hala karar veremedim. Bana nedense çok pahalı geliyor. Spigen ve caseology iki adet kılıf baktım. İkisi de spigen gerçi ama. Aradaki 30 liraya değer mi siyah olan.

Başka kılıf öneriniz var mı? Sağlam olsun da gerisi önemli değil. Bir de kutusundan ekran koruyucu çıkıyor mu, yoksa glass almam gerekir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Spigen Samsung Galaxy A71 Kılıf Tough Armor Black - ACS00933

https://www.amazon.com.tr/dp/B0832PZFGP/ref=cm_sw_r_wa_apa_i_OpswFb54BTERR

Caseology ACS00600 Samsung Galaxy A71 Cep Telefonu ile Uyumlu Kılıfı Solid Flex, Şeffaf

https://www.amazon.com.tr/dp/B08129YJV3/ref=cm_sw_r_wa_apa_i_NqswFbSJ8ZV6G

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dalgic2005 -- 9 Eylül 2020; 23:18:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dalgic2005

Merhaba arkadaşlarım.
    Dün itibariyle Huawei p smart 2018 den a71 e geçmiş bulunmaktayım. Dünkü gittigidiyor indirimi ile 3750 liraya aldım. Halen kargoda muhtemelen yarın gelecek ama kılıfa hala karar veremedim. Bana nedense çok pahalı geliyor. Spigen ve caseology iki adet kılıf baktım. İkisi de spigen gerçi ama. Aradaki 30 liraya değer mi siyah olan.

Başka kılıf öneriniz var mı? Sağlam olsun da gerisi önemli değil. Bir de kutusundan ekran koruyucu çıkıyor mu, yoksa glass almam gerekir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Spigen Samsung Galaxy A71 Kılıf Tough Armor Black - ACS00933

https://www.amazon.com.tr/dp/B0832PZFGP/ref=cm_sw_r_wa_apa_i_OpswFb54BTERR

Caseology ACS00600 Samsung Galaxy A71 Cep Telefonu ile Uyumlu Kılıfı Solid Flex, Şeffaf

https://www.amazon.com.tr/dp/B08129YJV3/ref=cm_sw_r_wa_apa_i_NqswFbSJ8ZV6G
    Üzerinde ki ekran koruyucu simdilik yeterli. Zaten gorilla glass para ile satılan bisey degil :) ilerde kalin 9d cam koruyucu alırsınız. Kilif olarak da ikinci attığınızi almayin 86 lira şeffaf kilif icin cok fazla. Markasi ve parasi ne olursa olsun seffaf kılıflar cok geçmeden sarariyor.

• 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.