Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
65
Favori
357.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ziyannii

C9 Pro ile kıyaslamam gerekir ise cihaz ram kapasitesinden kaynaklı uygulamalar arası geçiş acayip hızlı.c9 yavaş mı tabiki hayır Ama sanki iki katı hız farkı varmış gibi hissettirdi Bana. Tabi sürekli arka plan daki uygulamaları temizlemez iseniz. Ram acayip hız katmış. Ben genelde nova launcer kullanıyorum ve performans olarak bana acayip iyi geldi.
    Batarya performansı çift hat ve hafıza kartı takılı. Oyun Hiç oynamam. sabah 7 de alırım prizden Wifi Hiç yok akşam 12 gibi şarja takarken yüzde 10 civarı kalıyor hergün bakıyorum 6.30 -7 saat arasında gidip geliyor. Wifi de kullanılsa Bu süre daha yukarı çıkar gibime geliyor. Ben memnun kaldım. Yazılan sorunlar Bana denk gelmedi mesela. 4500 mah batarya c9 ilk aldığım zamanlara yakın performans veriyor açıkçası.
    Karşılaştığınız bir sıkıntı var mı acaba veya daha iyi olabilirdi dediğiniz bir durum mesela kamerası vs nasıl?

• darkblade36 kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Parmak izi okuma harici neredeyse sorunsuz. Ekrandan parmak izi Bana yavaş geldi. Cihaz masanın üzerinde falan ise okuması için epey çaba sarfediyorum. Kamera konusunda baya iyi geldi. Hem on hem arka kamera. c9 dan sonra. Bi de yoğun kullanımda cihaz ısınmıyor. C9 baya ısırırdı üst kısmı. Arka kapak plastik olması Bana İyi geldi elimden kaymıyor cihaz. (c9 kılıfsız düşürmeden kullanmak imkansız gibiydi.) zaten bana göre Samsung cihazlar yazılım ile fark yaratıyor. Ben bunu almadan önce xiaomi note 10 Pro yu Çok araştırmıştım mesela ama yazılım konusunda Samsung zirvede geliyor bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.şarj sürem. Sürekli mobil veri açık şekilde böyle. İki günlük kullanım sürem içinde gayet memnunum telefondan. Verdiğim paranın hakkını veriyor. Birde şu pil göstergesi günlük olmasa çok iyi olacak :)

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Parmak izi okuma harici neredeyse sorunsuz. Ekrandan parmak izi Bana yavaş geldi. Cihaz masanın üzerinde falan ise okuması için epey çaba sarfediyorum. Kamera konusunda baya iyi geldi. Hem on hem arka kamera. c9 dan sonra. Bi de yoğun kullanımda cihaz ısınmıyor. C9 baya ısırırdı üst kısmı. Arka kapak plastik olması Bana İyi geldi elimden kaymıyor cihaz. (c9 kılıfsız düşürmeden kullanmak imkansız gibiydi.) zaten bana göre Samsung cihazlar yazılım ile fark yaratıyor. Ben bunu almadan önce xiaomi note 10 Pro yu Çok araştırmıştım mesela ama yazılım konusunda Samsung zirvede geliyor bana.
    Cevap için teşekkür ederim, peki bu bahsedilen yeşilleşme sorunu sizde de var mı? O ne diyecek olursanız üstteki mesajlarda var ama bildiğim kadarıyla şöyle anlatayım, karanlık moda alıp parlaklığı kıstıktan sonra tekrar parlaklık açılınca sanırım yeşermeler oluyormuş.

• ziyannii kullanıcısına yanıt
    a71'e pil optimizasyonu yapılsa,gereksiz uygulamalar kapatma+orta düzey tasarruf modu...vs ekran süresi artabilir

• Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    Bugün o dediğini denedim sorduğun İyi oldu. Tüm gereksiz uygulamalar kapalı ve orta düzey tasarruf modu aktif. Yanlız evden dışarı çıkmadım full Wifi ile.
    Akıllı saat sürekli bağlı idi. Performans olarak da biraz takıldığı oldu. Orta düzey de.
    Ama cihazın tuttuğu ekran süresi ile ben harici uygulama kullanıyorum onun tuttuğu süre arasında her zaman fark oluşuyor.
    Mesela cihan 5.07-27= 5.33 saat tutmuş.
    Accubattery 4.59 Dakika tutmuş
    Arada yarım saat fark var geçmis günlere de baktım hepsin de fark cihaz hep yüksek değer vermiş.
    Bu değerlere göre Wifi de 8-9 saati rahat görecek gibi.

Bende yeşillenme sorunu yok şükür. Hatta kırmızı ekran sorunu da yok. hatta video bile çektim geçmiş sayfalar da var yukarda. göremedim. o arkadaşın eklediği gibi bir ekran olsa kesin farkederdim. Bariz onda panel sorunu var gibiydi

• quote:

Bende yeşillenme sorunu yok şükür. Hatta kırmızı ekran sorunu da yok. hatta video bile çektim geçmiş sayfalar da var yukarda. göremedim. o arkadaşın eklediği gibi bir ekran olsa kesin farkederdim. Bariz onda panel sorunu var gibiydi
    Evet gördüm videonuzu cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Yalnız şöyle bir olay var ki bizim o videodan anlamı şansımız pek yok çünkü ekran kaydı olarak geliyor yani dışardan görüntü gerek aslında ama siz gözlemlemediyseniz ne ala demek ki o parti üretimde sorun var idi. Yabancı forumlara vs de bir bakayım bu sorun hakkında eğer yoksa satın alacağım a71 karar verdim sayılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: James Deen

Merhabalar telefon ile acik alanda hdr ile cekilen bazi fotograflarda ekranin sag alt veya sol alti hafif morlasiyor sizde de boyle bir sorun var mi acaba ?
    ?

Merhaba, telefonunuzu güzel günlerde kullanın. Telefonu nereden aldınız?
  • arkadaşlar telefonu 10 günden beri sorunsuz şekilde kullanıyordum.fakat son bir kaç gündür yakınlık sensöründe bir sıkıntı var.
    arama yaparken yada gelen aramayı cevapladığımda telefonu kulağıma götürünce ekran kapanıyor ve açılmıyor.kulaktan uzaklaştırdığımda ve görüşme bitince ekran kapalı kalmaya devam ediyor.ancak ekrana çift dokununca açılıyor.
    bunun bir şekilde düzeltme imkanı varmı?
    hala iade sürem var.düzelmez ise iade etmeyi düşünüyorum.
  • Arkadaşlar, gittigidiyor/mediamarkt mağazasından A71 alan var mı? Ürünün teknik özelliklerini incelediğimde, Ram: 6 GB görünüyor. Acaba fiyat bundan dolayı hesaplı olabilir mi?
  • Y U S U F Y kullanıcısına yanıt
    Yanılmıyorsam geçmiş sayfalarda biri daha bu sorunun aynısını yaşamıştı.
    Servisin verdiği cevap "yeni telefonlar full ekran olduğu için yakınlık sensörü ekranın altında, böyle sorunlar hepsinde var, normal" tarzı bir şeydi.
    Oppo Reno2 Z konusunda da buna benzer bir sorun yaşayıp servisle mahkemelik olma durumuna gelen biri vardı hatta.
    Telefonunuzda ekran koruyucu takılı mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni ekran koruyucu taktırmadım. kutusundan çıkan orjinal ekran koruyucusu var. işin ilginç yanı bunu her zaman yapmaması.
    10 aramada 5-6 tanesinde yapıyor.
  • Y U S U F Y kullanıcısına yanıt
    Telefonu sıfırla fabrika ayarlarına düzelir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyibe

Arkadaşlar, gittigidiyor/mediamarkt mağazasından A71 alan var mı? Ürünün teknik özelliklerini incelediğimde, Ram: 6 GB görünüyor. Acaba fiyat bundan dolayı hesaplı olabilir mi?
    Ben aldım ama kargoda, henüz elime ulaşmadı. Söylediğiniz şey benim de sipariş vermeden önce dikkatimi çekti fakat orada hem gittigidiyor'un yazdığı özellikler var hem de satıcının (mediamarkt) yazdığı özellikler. Büyük ihtimalle gittigidiyor özellikleri yanlış yazmış, orada satıcının belirttiği özelliklerde 8GB yazıyor. Zaten mediamarkt distribütör garantili üründen başka ürün satmıyor ve Türkiye'de de 8GB dan başka ürün satılmıyor.

android 10 kullanmadığımdan ekran süresina nasıl bakılıyor anlamadım 22 mart ve 23mart tarihleri var gece 12 den sonra ikinci kez mi hesaplıyor
  • kyibe kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim n11 üzerinden aldım .mağaza adı (tekcep) satıcısı. 28 Şubat 3200 geldi.

• Alpha Centauri kullanıcısına yanıt
    Aynen onu bende çözemedim bir türlü. Günlük hesaplama yapıyor. Ama tam şarjdan sonraki süreyi almak için eğer şarj bir sonraki güne geçiyor ise orada geçen ekran süresini Kendimız hesaplayip toplayacağız ve sonuca ulaşacağız yani bence saçma sapan bir sistem 😀

Buda benim ekran surem dun aldim

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.