Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.339
Cevap
65
Favori
357.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: donanım.haber123

.
    A71 linkinden girdim S20 Plus çıkmış 😂😂😂😂😂 Sildim 😂😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xTheXx X kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanım.haber123 -- 12 Nisan 2021; 12:59:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • xTheXx X kullanıcısına yanıt
    Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim :D amoled dedik bağrımıza bastık artık şu siyahlar ve renkler için çekeceğiz bu çileyi :D

• quote:

Orijinalden alıntı: telekomono

Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim :D amoled dedik bağrımıza bastık artık şu siyahlar ve renkler için çekeceğiz bu çileyi :D
    😂😂 Takmayın kafanıza yeter 😉👍

• quote:

Orijinalden alıntı: xTheXx

😂😂 Takmayın kafanıza yeter 😉👍

Alıntıları Göster
    Ben de sayfaya bir ekran degistirme videosu atayim. A71 plastik diye uzulenler, p30 pro’nun bile arka kapagi plastik sadece üzerine gorilla glass denilen cam kaplama yapılıyor. Bizim telefonlarda bir tek o kaplama eksik. Arkasına koruyucu film kaplatirsaniz bence o sorun cozulecektir. Gonul rahatligi ile kilifsiz kullanabilirsiniz. Yan cerceveler icin tabi yapacak bisey yok 😄 ama genelde rakipleride plastik cerceve kullandigindan o kunuda da pek sorun kalmiyor. Benim bildigim realme 6 pro, p40 lite, note 9 pro vs plastik cerceve kullanmıştı.

https://www.youtube.com/watch?v=omsfHTA_1O8&feature=youtu.be

Bu arada yarin telefonu buyuk ihtimalle Ankara Necatibey’de ki servise rapor icin göndercem. Servis raporu olmadan hepsiburada iade kabul etmiyor. Sansimi denemek istiyorum. Zaten sikayet var ve cimer’e durumu yazdim. 14 gunluk yasal cayma hakkimi gasp ettikleri ortada bakalim oralardan pek bir sonuc cikmayacaktir ama servise gönderdikten sonra tuketici hakem heyetine de basvurcam. 2-3 ay gibi uzun bir zaman dilimi sürsede oradan kesin sonuc cikar.

https://www.sikayetvar.com/hepsiburada/hepsiburadada-cayma-hakkimi-hice-sayip-telefon-iademi-kabul-etmiyor

• M30s'ten geçtim şarj yari yarıya fark etti. Cok hizli tükeniyor bende. 1 saat 5 dakikada sadece internet uyhulamasinin bu kadar tüketmesi? Sadece donanimhaberde gezdim.

Var midir yaptığımız sarj ayarlari dostlar.

Ayarlar\Pil kullanımı - Samsung Internet etkin suresi 1 saat 5 dakika , %7.6 şarj yemiş şuan. Bu normal değil gibi.

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emirhan Terzi -- 4 Haziran 2020; 23:25:11 >

• Bu Samsung az degil haa. Kendi mağazalarında 4200’e telefonu satarken zammi gecirdiler suan cogu yer 4000 civarına satiyor bu sefer n11 uzerinden 3889’liraya satisa çıkarmışlar. Online magazalarina bakayam dedim orda satisi yok. A71 haric diğer tum A serisi var bana ilginc geldi. instagram ve Facebook sayfalarindan da surekli hepiburada uzerinden a71’in satis linkini paylasiyorlar.

Almak isteyenler varsa en uygun satan Samsung Türkiye.

https://m.n11.com/urun/samsung-galaxy-a71-128-gb-samsung-turkiye-garantili-1275086?magaza=samsungturkiye

• Emirhan Terzi kullanıcısına yanıt
    Altta ekran kaydıd yaptım bazılarıni yazdım

0 kurulum yapıyorum. Kurduktan sonra wipe cache ve factory reset yapıyorum ve kurulumda samsung accountu atlıyorum. Gereksiz her programı ilk kurduğun gibi kaldırıyorum özellikle samsungun ve googlein fotograflar kitaplık, filmler , oyunlari kaldırıyorum.

Edge ,bixby, always on display ,google asistan, güvenli klasör,ayarlardan cihaz bakımına girince kullanılan güvenlik yazılımını falan falan kullanmıyorum bir işe yaradığını görmedim.

Cihazımı bul açınca konumda açık olması lazım onuda kapatıyorum.

Her programa girip bildirimlerini kapatıyorum. Yine programların ayarlarında Otomatik indirme oynatma vs gibi neler varsa hepsini kapatıyorum.

Ayarlar hesap ve yedekleme, birde google kısmını kişisel bilgiler var diye eklemedim ama neler yaptığımı tek tek yazıyım.

Hesaplar ve yedekleme kısmında 6 hesap var. Samsung account kısmını açmıyorum kurulum yaparken samsung kurulumu atlıyorum googlein yapmak istediğini samsungda yapıyor

Office senkronizasyon kapalı

Twitter senkronizasyon kapalı

Facebook senkronizasyon kapalı

Google hesabı eşitle kismindan sadece rehber açık.

Whatsapp senkronizasyon açık.

Yedekle ve geri yükle kısmı kapalı.samsung hesabı istiyor açmadım.

Verilerimi yedekle kısmı kapattım.

Samsung cloud samsung switch kapalı.

Yaptığım diğer ayarlar

https://www.youtube.com/watch?v=jmUDyax6rJU&feature=youtu.be

-----

Ayarlar google kısmında

https://www.youtube.com/watch?v=8qQrjkd8i94&feature=youtu.be

---

Birde google asistanını devre dışı bıraktığım için oradaki ayarlara erişemiyorum. Durduk yere konuşurken asistan devreye giriyor ona göre reklamlar cikiyordu.

https://www.youtube.com/watch?v=6f698lLHT1o&feature=youtu.be

Bu videoyuda izleyin ekstra ayarlar var.

Tüm ayarları yaptıktan sonra bu program ile

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glasswire.android

wifide ayrı ,mobil veride ayri ayrı neler izinsiz internete erişiyorsa onlarida bir bir kapatıyorum.

Whatsapp ,mesaj ,mail ayarları bi günde 1 yapıyorum. Arada kendim girip bakıyorum. Zaten whatsapp geleli mailinde çok bi önemi kalmadı benim için böyle.

Kimine göre 3310 kullanıyorsun resmen diyebilirsiniz ama böylesi işimi fazlasıyla görüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: oldboy83tr

Altta ekran kaydıd yaptım bazılarıni yazdım

0 kurulum yapıyorum. Kurduktan sonra wipe cache ve factory reset yapıyorum ve kurulumda samsung accountu atlıyorum. Gereksiz her programı ilk kurduğun gibi kaldırıyorum özellikle samsungun ve googlein fotograflar kitaplık, filmler , oyunlari kaldırıyorum.

Edge ,bixby, always on display ,google asistan, güvenli klasör,ayarlardan cihaz bakımına girince kullanılan güvenlik yazılımını falan falan kullanmıyorum bir işe yaradığını görmedim.

Cihazımı bul açınca konumda açık olması lazım onuda kapatıyorum.

Her programa girip bildirimlerini kapatıyorum. Yine programların ayarlarında Otomatik indirme oynatma vs gibi neler varsa hepsini kapatıyorum.

Ayarlar hesap ve yedekleme, birde google kısmını kişisel bilgiler var diye eklemedim ama neler yaptığımı tek tek yazıyım.

Hesaplar ve yedekleme kısmında 6 hesap var. Samsung account kısmını açmıyorum kurulum yaparken samsung kurulumu atlıyorum googlein yapmak istediğini samsungda yapıyor

Office senkronizasyon kapalı

Twitter senkronizasyon kapalı

Facebook senkronizasyon kapalı

Google hesabı eşitle kismindan sadece rehber açık.

Whatsapp senkronizasyon açık.

Yedekle ve geri yükle kısmı kapalı.samsung hesabı istiyor açmadım.

Verilerimi yedekle kısmı kapattım.

Samsung cloud samsung switch kapalı.

Yaptığım diğer ayarlar

https://www.youtube.com/watch?v=jmUDyax6rJU&feature=youtu.be

-----

Ayarlar google kısmında

https://www.youtube.com/watch?v=8qQrjkd8i94&feature=youtu.be

---

Birde google asistanını devre dışı bıraktığım için oradaki ayarlara erişemiyorum. Durduk yere konuşurken asistan devreye giriyor ona göre reklamlar cikiyordu.

https://www.youtube.com/watch?v=6f698lLHT1o&feature=youtu.be

Bu videoyuda izleyin ekstra ayarlar var.

Tüm ayarları yaptıktan sonra bu program ile

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glasswire.android

wifide ayrı ,mobil veride ayri ayrı neler izinsiz internete erişiyorsa onlarida bir bir kapatıyorum.

Whatsapp ,mesaj ,mail ayarları bi günde 1 yapıyorum. Arada kendim girip bakıyorum. Zaten whatsapp geleli mailinde çok bi önemi kalmadı benim için böyle.

Kimine göre 3310 kullanıyorsun resmen diyebilirsiniz ama böylesi işimi fazlasıyla görüyor.
    Bunların hepsi yapılı hocam. Samsung internetin sarj olayı normal mi sizde nasil?

• quote:

Orijinalden alıntı: ercaner jr.

Ben de sayfaya bir ekran degistirme videosu atayim. A71 plastik diye uzulenler, p30 pro’nun bile arka kapagi plastik sadece üzerine gorilla glass denilen cam kaplama yapılıyor. Bizim telefonlarda bir tek o kaplama eksik. Arkasına koruyucu film kaplatirsaniz bence o sorun cozulecektir. Gonul rahatligi ile kilifsiz kullanabilirsiniz. Yan cerceveler icin tabi yapacak bisey yok 😄 ama genelde rakipleride plastik cerceve kullandigindan o kunuda da pek sorun kalmiyor. Benim bildigim realme 6 pro, p40 lite, note 9 pro vs plastik cerceve kullanmıştı.

https://www.youtube.com/watch?v=omsfHTA_1O8&feature=youtu.be

Bu arada yarin telefonu buyuk ihtimalle Ankara Necatibey’de ki servise rapor icin göndercem. Servis raporu olmadan hepsiburada iade kabul etmiyor. Sansimi denemek istiyorum. Zaten sikayet var ve cimer’e durumu yazdim. 14 gunluk yasal cayma hakkimi gasp ettikleri ortada bakalim oralardan pek bir sonuc cikmayacaktir ama servise gönderdikten sonra tuketici hakem heyetine de basvurcam. 2-3 ay gibi uzun bir zaman dilimi sürsede oradan kesin sonuc cikar.

https://www.sikayetvar.com/hepsiburada/hepsiburadada-cayma-hakkimi-hice-sayip-telefon-iademi-kabul-etmiyor

Alıntıları Göster
    Bende Ankara'dayım hocam :). İsa hocam da Ankara'da bildiğim kadarıyla :)

Hayırlısı olsun hakkınızda. Umarım istediğiniz sonucu alırsınız...

10dkda %1 den biraz fazla tüketmiş. Ne yaptığınıza bakar ben açıp film izliyorum bazen haliyle tüketim artıyor, standart sev sayfalarında gezmede durum bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 4 Haziran 2020; 23:59:31 >
    Hocam naptınız WhatsApp sorunu çözüldü mü sizin merak ettim?

• quote:

Orijinalden alıntı: oldboy83tr

10dkda %1 den biraz fazla tüketmiş. Ne yaptığınıza bakar ben açıp film izliyorum bazen haliyle tüketim artıyor, standart sev sayfalarında gezmede durum bu.

Bende neden böyle hocam sizce? Sadece dh de gezindim.

1 saat 17 dakikada %8,6 normal mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: xTheXx

Hocam naptınız WhatsApp sorunu çözüldü mü sizin merak ettim?
    Hocam suan icin onu test edemedim. Cihazi uyku moduna sokmak lazim bir saat falan kurcalamam lazim ama vaktim olmadi test edeceğim.

Şuan için pil problemim var. Cok sacma olarak hizli tükeniyor. M30s iki bucuk gun giderdi dolu dolu. Bunda bir sey yapmadan sarj bitiyor.

Bu normal mi?

Samsung internet kullanımı Normal benimkiyle aynı işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 5 Haziran 2020; 0:58:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brave353

Başka bir telefon ile kendi telefonunuzun ekran görüntüsünü çekmeniz gerekiyor...
    Sizin hiç mantığınız alıyormu tabi başka bir kamerayla kendi açık ekranını çekersen haralenmeler
    Jel hali vinyetler oluşacaktır
    Eğer bunu kastedip yeşillenme diye sorun yaratıyorsanız öküzün altında buzağı arıyorsunuz
    Açın biraz dergi kitap karıştırın lütfen fotoğraf video çekim teknikleri olayları kamerradan kamera ekrandan ekran çekimleri okuyun sorun bulmak için kırk takla atıyorsunuz böylede yaşanmazki yaşansada mutlu olunmazki arkadaşım
    Sözüm sana değil sakın yanlış anlama bilmeden okumadann öğğrenmeden icat çıkaranlara
    Sürçü lisan eylediysrm affola
  • Arkadaşlar düşük ışıkta 1080p video performansı bu şekilde.

Eis'i kapatınca görüntü biraz düzeliyor ama eis ile böyle çekecekse sabitleyicinin ne anlamı kaldı. Zaten 4k çekerken de eis açılmıyor. Yani o kamera değerleri ve bu fiyat segmenti ile bu camurluk ne olursa olsun samsung'a yakışmıyor.
    Ortam tamamen karanlıkta değil. Sağ tarafta ve sol arka tarafta 1000'er lümen ampulleri olan 2 adet lambader var.

Bu da mi a2'nin 1080p hali. Bana göre samsungtan daha başarılı. Perdeler, kartonpiyer vs detaylara bakınca daha net yakalıyor ve renkler daha gerçekçi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

Sizin hiç mantığınız alıyormu tabi başka bir kamerayla kendi açık ekranını çekersen haralenmeler
    Jel hali vinyetler oluşacaktır
    Eğer bunu kastedip yeşillenme diye sorun yaratıyorsanız öküzün altında buzağı arıyorsunuz
    Açın biraz dergi kitap karıştırın lütfen fotoğraf video çekim teknikleri olayları kamerradan kamera ekrandan ekran çekimleri okuyun sorun bulmak için kırk takla atıyorsunuz böylede yaşanmazki yaşansada mutlu olunmazki arkadaşım
    Sözüm sana değil sakın yanlış anlama bilmeden okumadann öğğrenmeden icat çıkaranlara
    Sürçü lisan eylediysrm affola

Alıntıları Göster
    Hayır abi öyle değil. Yeşillenme denen sorun varsa ve gözlerinle o alanları görüyorsan. Ekran görüntüsü aldığında çıkmıyor. Arka plan kusursuz gözüküyor. Bu da sorunun yazılımsal olmadığının kanıtı aslında. Yazılımdan olsa ss'de de belli olurdu. Sorun donanimsal panel kaynaklı ve sadece ayni paneli kullanan s10 lite-A71 kullanıcıları bundan şikayetçi. Paranoya durumu değil kesinlikle.
    Başka kemera ile çekilmesinin nedeni, gördüğün ekran kusurları çekilen fotoğrafta net beliriyor. Ekranı çekerken oluşan bulutlanma ve fps hareketleri değil yani. Ben canlı ne görüyorsan o an, fotoğrafta da o var. Biraz daha yoğun veya biraz daha az gibi acıya göre değişebiliyor.
    Başka türlü zaten sorunun kaydını alma ihtimali yok malesef. Servise yollayanlarin elindeki tek kanıt çekilen fotoğraflar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercaner jr. -- 5 Haziran 2020; 1:31:54 >

• Güzel resim çekmek isteyenler 12-14-15 bin tl ler verip kamerası çok daha iyi olan telefonu alacaklar yok eğer almayız diyolarsa
    Benden nacizane tavsiye bu telefonu kullanıp yanınada 2000-2500-tl civarında sony nin
    1 cm sensörlü rx100 mark 3 yada m4 minik kompak kemarasını alacaklar hem 4 k videoda çekerler süper fotolarda çekerler gömlek cebinede sığıyor
  • ercaner jr. kullanıcısına yanıt
    İşte bende onu diyorum ya başka bir kamerayla başka bir ekranı çekersen bir sürü hatalar alırsın
    Ekran geçiş hızları piksellerin harakettleri gözde oyunlara neden olur jellenmeler geçişler harelenmeler renkleenmeler görmeniz normal bu telefonun hatalı olduğuna delil olmaz boşuna telefonunu verme servise
    Belkide benim telefonumdada aynısı kesin çıkacaktır baska kamerayla çeksem sonra onuda başka bir kamerayla çeksem
    Sen direk telefonunda o olayı görmüyorsan hata değildir bu
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.