Şimdi Ara

Samsung Galaxy A71 [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Impale Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
799
Cevap
37
Favori
44.357
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> Samsung Galaxy A71 [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1700 Mesaj
    ★★★ Samsung Galaxy A71 özellikler, SSS, yardımlaşma ve tartışma [ANA KONU] ★★★

TEKNİK ÖZELLİKLER

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 730 Dual-core 2.2 Ghz Kryo 470 (GOLD)
    Ekran: 6.7 inç, 1080x2400 (FHD+), 393 PPI, Super Amoled
    RAM: 6 GB
    Depolama: 128 GB
    Arka Kamera: 64 MP, 12 MP, 5 MP, 5 MP
    Ön Kamera: 32MP
    Batarya Kapasitesi: 4500 mAh
    İşletim Sistemi: Android 10
    Renk Seçenekleri: Gümüş, Pembe, Mavi, Siyah

İLK BAKIŞ

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

|
    |

• Xiaomi cihazları genellikle çok kaba ve kalitesiz duruyor, arayüzü de çok sıkıcı ve basit, bakmayın bu kadar popüler olduğuna sırf fiyatından dolayı bizim insanımız ucuzu çok sever, iphone ve samsung'tan şaşmayın ancak para konusunda sıkıntı varsa sırasıyla huawei, xiaomi'ye bakılabilir.

Donanım olarak kesin daha iyidir ne varsa dolduruyorlar zaten ama günün sonunda işine yarayacak akıllı göze hoş gelen kullanımı Samsung sunar tartışmasız, artık donanım değil yazılım para ediyor, bir IOS'tan zengin oldu Apple.

4K 60fps ve OIS için dediğiniz geçerli ama 1080P'de 60fps video çekememesi ayıptır, eksikliktir, saçmalıktır. Hiç savunmayın.
    Güzel foto-video çeksin istiyorsanız fotoğraf makinesi alın demişsiniz bir de. Onu taşımak zorunda mıyım ben? Günlük hayatta hangimiz fotoğraf makinesiyle geziyoruz?
    O zaman hoparlör kalitesi nasıl diye sorana 1.000 TL'ye JBL Bluetooth hoparlör al diyelim.
    Kulaklıktan müzik kalitesi nasıl diye sorana 3.000 TL'ye Sony profesyonel digital audio player al diyelim.
    Ekran kalitesi nasıl diye sorana 4.000 TL'ye Samsung 4K TV al diyelim.
    Oyunlarda kasıyor mu diye sorana 3.000 TL'ye PS4 Pro al diyelim.
    Böyle bir mantık olabilir mi? Akıllı telefon kullanmanın ne anlamı kaldı o zaman?

Yukarıda soran arkadaş için; 1080P 60fps'in yazılım güncellemesiyle getirilebileceğini ümit ediyorum.

Size katılmıyorum. Evet bizimle yaşamayacak, dünya malı sonuçta o konuda tabii ki haklısınız ama resmi satış fiyatı 3.700 TL olan bir telefondan bahsediyoruz.
    3.700 TL bazılarımız için çok büyük para. Türkiye şartlarında asgari ücretli birinin bu parayı kazanması için 1.5 aydan fazla çalışması gerekiyor. Sonuç mu? Saçma sapan panel sorunları.
    İnsanlar Çinli markalar daha uygun fiyata daha çok özellik sunarken Samsung'u en çok da marka bilinirliğinin verdiği güvenle tercih ediyorlar. Samsung ise adına yakışmayan sorunlarla model çıkartıyor.
    A70 daha geçen yıl tanıtıldı, çok geçmeden A70S çıktı, 1 yıl daha dolmamışken de A71 çıktı. A50-A50S-A51 yine öyle. Hızlı giden atın ne olduğunu biliyorsunuz. Bu kadar acele etmek yerine cihazların bütün kontrollerini yapıp öyle piyasaya sunması gerekirdi.
    Sizin bu tavrınız markanın işine gelen bir tavırdır. Yukarıdaki arkadaşın yeşil ekran sorunuyla "ben göremedim" diye dalga geçen teknik servis elemanlarını memnun eden bir tavırdır. "Boşver, kullan gitsin" tavrında olmamalıyız naçizane fikrim.
    Biraz sert konuştum kusura bakmayın, kızgınlığım size değil markalara.

Siyah renkli Glaxy A71 cihazı dün Turkcell'den faturaya ek olarak toplamda 4136TL'ye(burada ağlama ifadesi )alarak aranıza katılmış oldum...

Almayı düşünen arkadaşlar için ilk izlenimlerimi ve tecrübelerimi paylaşayım;

- Benim aldığım cihazda ekran koruyucu takılı geldi o sebeple şimdilik yeni bir tane almayı düşünmüyorum ve hissiyatını da beğendim, dandik de olsa hemen 15 liralık basit bir kılıf alıp onunla kullanmaya başladım. Arkası plastik olduğundan çok çabuk çizileceğine eminim o sebeple size de iyi bir kılıf alana kadar idare edecek basit bir kılıf takmanızı tavsiye ederim. Spigen'in 3 farklı kılıfı var A71 için, Hepsiburada'dan bakıp alabilirsiniz. Bir de arka kamera bölümü için Ally'in koruyucusu var onu da Hepsiburada'dan almayı düşünüyorum. Elde kesinlikle kalitesiz bir hissiyat vermiyor. Note 5 bu cihazdan kağıt üzerinde daha ağır olmasına rağmen uzun olmasından dolayı A71 bana daha ağır gibi geldi ama abartılacak bir ağırlık hissi yok.
    - Kutudan 25W süper hızlı şarj adaptörü ile çıkıyor ancak iki ucu da Type-C ve kablosu çok kısa. Yeni nesil bir anakart kullanmıyorsanız ve cihazı başka bir adaptör ile de şarj etme durumunuz olacaksa mutlaka "USB-A Type-C kablo" ya da bir dönüştürücü almanız gerekiyor, ben eksikliğini çekiyorum.
    - İlk %100 şarj sonrasında %70lik şarj dilimi ile gece modu açık, mobil veri kapalı 6 saat 30 dk ekran süresi aldım. Oyun olarak sadece yarım saat PUBG Mobile oynadım, geri kalanı YouTube, Twitter, Netflix vs...
    - Konu içerisinde bahsedilen renk sorunuyla ne cihazı ilk açtığımda ne de güncellediğimde karşılaşmadım. Sanırım sadece bazı cihazlarda var.
    - Alacak olan arkadaşlar cihazın çift SIM girişi olduğundan çift IMEI olarak faturaya ekletmeyi unutmasınlar.
    - Düne kadar yaklaşık 4 yıllık bir Samsung Galaxy Note 5 kulanıcısıydım, ROM ile Android 9 kullandığım için pek yabancılık çekmedim ama benim gibi eski cihazdan geçiş yapanlar 8GB RAM ve One UI 2.0 hız ve akıcılığını hemen fark edeceklerdir. Özellikle sanal tuşların tamamen kaldırılabildiği gesture(hareket) ile kontrol mekaniğini çok kullanışlı buldum.
    - Kamerayı tam olarak test edemedim ama genel olarak beğendim. Kamera ile ilgili detayları biraz kurcaladıktan sonra eklerim. Bu cihazda 4K60fps beklemiyordum ama 1080p60fps olmamasına da anlam veremedim.
    - Cihaz yeni olduğu için Şubat 2020 güvenlik güncellemesini almış.
    - Parmak izi tanıtmak tam bir işkenceydi ama okuma hızı Note 5 ile hemen hemen aynı. Yine de -bence- can sıkan bir durum değil. Yüz tanıma normal ışık koşullarında düzgün ve beklediğimden çok daha hızlı çalışıyor; hatta bazen parmak izi ile açılmasını bekliyorum, sonradan yüz tanıma ile çoktan açılmış olduğunu fark ediyorum :)
    - Cihaz ilk açıldığında yaklaşık olarak 105GB depolama alanı ile geliyor. Samsung kendi uygulamalarının yanı sıra özellikle Microsoft uygulamalarını kullandırmaya veya yüklemeye çalışıyor. Ben silinebilen tüm Microsoft uygulamalarını sildim, diğerlerini(OneDrive gibi) de devre dışı bıraktım. İlk kurulumda "Lords Mobile" adı altında bir uygulama seti yüklemenizi istiyor izin vermeseniz bile açıldıktan bir süre sonra yeniden yüklemeye çalışıyor.
    - Benim çok kullanışlı bulduğum Samsung'un GoodLock uygulama seti cihazda kurulu gelmiyor. Henüz denemedim ama mutlaka yüklemenin bir yolu vardır. Bunun dışında -yine benim beğendiğim- AppLock(Uygulamaları kilitleme veya maskeleme) özelliği de sanırım yok ya da ben bulamadım.
    - Wi-Fi ve Hücresel sinyali konusunda Note 5'le kıyaslarsam bir eksi görmedim.
    - 2K ekran(Note 5)dan FullHD+ ekrana geçmiş olsam da normal kullanımda bir eksi göremedim. Sadece oyun oynarken; ekran çözünürlüğünün FullHD+, ekranın büyük ve buna rağmen piksel yoğunluğunun düşük(393ppi) olması sebebiyle normal kullanımdaki kadar kaliteli bir his vermedi. Tekrar ediyorum, böyle hissetmemim sebebi muhtemelen 2K, A71'e oranla küçük ve yüksek piksel yoğunluklu(518ppi) bir ekrandan geçiş yapmamdı. Ekran kesinlikle kötü değil.
    - Hoparlör sesi net, ideal ve gayet yeterli, ahizede sesler biraz boğuk gibi geldi bana ama tam emin değilim. Onun dışında cihazda Dolby Atmos var ama sadece kulaklık ile kullanılabiliyor, sanırım kırpılmış bir destek bu.
    - Netflix'de FullHD desteği gözüküyor, tabi HDR yok izlerken.

İlk aklıma gelenler ve izlenimlerim bunlar, sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Slm arkadaşlar öncelikle şubatın 15 ile martın 10 nu arası samsung a51 kullandım... A51 kullanırken A71 aklımdan hiç çıkmadı.. A71 ön kamera boyutu a51 gibi daha kibar olsaydı keşke. A51 de yağ gibi akan bir telefon. A71 de.. Ama bazı özellikler A71e geçmeme sebep oldu. A51 zarar etmeden arkadaşıma sattım. Martın 15nde 3000 tl ye a71 aldım. İyiki almışım. Note 10 lite ile s10 lite baktım. A71 varken almaya değecek cihazlar değil...
    Şimdi gelelim A71 işlemcisine SD 730 VE Grafik İşlemcisi (GPU):
    Adreno 618... Bu ikili 1080p 60 fps destekliyor. Ve şuan a71de kullanılan kameralarda 1080p 60 fps yi destekliyor... Ama kamera yazılım menüsünde aktif değiller. Olmaması normal, Samsung ve diğer markaların yaptığı gibi ilerde güncelleme verirken bazı şeyler bahane ederek güncelleme verdik. Özellik kattık vsvs diyecekler.. Yani 1080p 60 fps ilerde yazılımla kullanır hale gelecek...

Samsung a51de 720p 240 fps ve ultra ağır çekim 720p 960 fps çekim yapabiliyor.

Samsun a71 de 1080p 240 fps ve ultra ağır çekimde 1080p 960 fps çekim yapabiliyor.. Buda işlemci ve gpu nun desteğinden dolayı...
    A71 de1080p 60 fps yok demeyin. Sd730 ve adreno 618 araştırırsanız. Desteğinin oldupunu görürsünüz. Sadece samsung ilerde güncelleme verdim demek için. 60 fps olayını ve birtakım amiral gemide bulunan özellikleri açıp verecek..

A71 kamerası gerçekten çok iyi. Telefon yağ gibi akıyor. Mono hoparlör olsada ses beni tatmin etti. Netflixden film açıp 2..3 arkadaş film izliyoZ. Ekran Hdr desteği, 6.7 inç geniş canlı bir ekran ve sesin gayet net anlaşılır olması, gayet keyif verici.

Gelelim ekran kırmızı renk olayına, yazılımsal bir durum. Buda güncelleme ile geçecek. Benim aldığım telefonda böyle bir kırmızı renk ile karşılaşmadım... Üretimden sonra. Bazı ekranların fabrikasyon kırmızı renk ayarı fazla tutulmuş. Bunu samsung yazılımla çözer... Samsun a51 de süper amoled ekran var.. A71 de süper amoled plus var... Süper amoled plus ödül almış bir ekran ve yıllar önce samsung galaxy s2 de süper amoled plus vardı. Ekran beni hayran bıraktı. Aynı şekilde a71 ekranıda öyle beni hayran bıraktı..

Orta sınıf premium telefon.. Üst premiumlara kafa tutar. Hatta Sd730... Exynos 9810 bir çok testte tokatlıyor..

8 gb rem fazla, ama fazla olması göz Çıkarmaz. ilerde uygulamalar güncelleme aldıkça remde kullanım alanları illaki artıyor. 8 gb rem bu cihazda gayet yeterli.

Ekrandan parmak izi okuyucusuna gelecek olursak. A71. A51 Den daha hızlı tepki veriyor. Ben parmak izi okuyucusu gayet yeterli buldum. Yüz tanıma zaten mükemmel ötesi diyebilirim.

SAMSUNG A71 71 4.5g desteği olarak cat 11 - 600 Mbps destekli.
    SAMSUNG A51 4.5g desteği olarak cat 6 - 300 Mbps destekli.

Şarj konusuna gelince.. SAMSUNG A51 4000 MAH batarya 15W hızlı şarj var ama. İnanın doldurması zaman alıyor.. Artık piyasada telefonların başlangıç şarj hız desteği 15w ile başlıyor..
    SAMSUNG A71 4500 Bataryası için 25w Süper hızlı şarj olması amiral gemilerden pek farkı kalmıyor..

A71 amiral gemilerinden gözüme çarpan 3 farkı var.

1. Kamerada Ois ( optik görüntü sabitleyici) yok. EİS ( Dijital görüntü sabitleyici ) var. Şuan 71 de kullanılan Eis bence gayet yeterli. OİS 'i aratmıyor bile samsung Eis üzerine baya çalışmış iyileştirmeler yapmış.

2. Olay arka kısım plastik olması. Bence plastik olması,,, cam olmasından daha iyidir. Yere düşünce tuz buz olmuyor.. Benim için plastik olması daha iyi.

3. Ekran camı Gorilla Glass 3 korunaklı. Diğer amiral gemilerde Gorilla Glass 5 vs 6 var... Zannetmeyinki 3 vs 5 aynı mesafeden yere yüzüstü düşünce. 3 kırılıp 5 kırılmayacak. İkiside aynı şekilde kırılacak.. Kırılırken 3 de 5 çatlak olur.. 5 de 4 çatlak olur. Sonuçta ekranı yine değiştirirsiniz... 3 ile 5 arasında esas fark. Böyle sürtümeden dolayı oluşacak hafif çizilmelerde 5 de daha az çizilme oluyor. Mevzu bu yani.

2 adet özellik eksik 1 tanesi kablosuz şarj desteği. Sonradan arka kapağa eklenebilen bir özellik. Diğeri suya toza dayanıklı değil. Zaten suya dayanıklı telefonlarda bile için azcık su alsın. Samsung ve diğer markalar. Suya dayanıklı deyip içine su geçirmez demedik diyerekten işin içinden sıyrılıp telefonu garanti dışı bırakıp ücreti tamir ediyolar. Bunu birçok markada gördüm. Benim için bi eksiklik değil. Yeni çıkan telefonların hepsi yağmurda dayanıklı. Telefon içine su almasın diye şarj kulaklık ve hoparlörler aşağıda. Üstten mikrofondan su, almaz... Zaten hadi gidelim yağmur altında telefonla konuşalım demiyoz.diyeninde aklından şaşarım, zaten güzel kılıflar kullanıyoz suya ve toza dayanıklılık sağlıyor... Telefonlaları denize sokmayın ve tuvalete kullanmayın. Bişeycik olmaz ozaman 😅😅

Bunları göze alacak olursak. A71 gözümde premium bir telefon 😅

A71 alıp gönül rahatlığı ile kullanılabilirsiniz. Şuan için bir sorun problem ile karşılaşmadım..

Samsungu çok övdün fanatiğimisiniz diye düşünenlere.. Samsung s3 den sonra Lg g2 - g3 - g4 - g6 - g7 kullandıktan sonra samsung a51 ve En son a71 geçiş yaptım... İYİKİ ALMIŞIM DİYORUM. KEYİFLE KULLANIYORUM. İNŞALLAH BU YAPTIĞIM YORUMLAR BİR NEBZE YARDIMCI OLMUŞTUR.

• Yüzbaşı
    823 Mesaj
    şubat ayı gelse çıksada alsak

Samsung Galaxy A71

samsung malezya sitesinde göründü

https://www.samsung.com/my/smartphones/galaxy-a71-a715/SM-A715FZBEXME/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 16 Ocak 2020; 22:34:38 >
    |
    |
  • Yarbay
    2712 Mesaj
    Fena görünmüyor ama bana kasa büyük geldi...
    6.2 seviyesinde olsa türkiye de çok satanlara girerdi..
    |
    |

DELL INSPIRON 15 CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB -1TB+256 SSD-GTX1050Tİ 4GB-15.6"W10 - >>>>
  • Binbaşı
    1700 Mesaj
    Donanımhaber A71 ilk bakış videosu

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
    Güzel telefon ancak A51 ile aralarında işlemci dışında belirgin bir fark göremedim. 1500tl az verip A51 almak daha mantıklı gibi zira A51 kamerada inanılmaz iyileştirme yaptı, amiral gemilerle boy ölçüşüyor neredeyse.
    |
    |

DH Body Builders + DH Fight Club [Boxing]

• Çavuş
    52 Mesaj
    A70s i bekledik gelmedi a71 bekliyoruz buda gelmicek heralde

Yakında gelir samsung tr de destekte göründü

https://www.samsung.com/tr/support/model/SM-A715FZSGTUR/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soner23 -- 2 Şubat 2020; 12:42:51 >
    |
    |
    berkela34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    3939 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Flowles

Ne zaman çıkıyor bu cihaz bekleye bekleye bi hal olduk
    Mart da geliyormuş Samsung bayiye sordum

|
    |

Orijinalden alıntı: berkela34

Umarim 3500 ustune cikmaz da alisveris kredisi ile 3 taksit almak zorunda kalmayiz
    Çıkmaması imkansız bence hocam, 429 euro diyorlar yurt dışı fiyatına. 4000-4500 arası çıkar, A51' de olduğu gibi 2 haftada fiyatı geriler 3500 civarına doğru.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    A51'in Türkiye fiyatıyla yaptığım kıyaslamaya göre Samsung yine aynı politikayı izlerse 4050 TL resmi satış fiyatıyla çıkması gerekiyor. Bu fiyat teknoloji mağazalarında geçerli olur. Hepsiburada 3800 ile başlatır kademeli olarak 1 ay içinde 3400'de sabitlenir.
    |
    |
    Baktığım benchmarklarda Honor Play'ın kullandığı Kirin 970 'e yakın gibi görünüyor. Öyle ise bu zayıf yanı olur.
    |
    |

|
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    52 Mesaj
    Kesinlikle beklenir

|
    |
kolayoto.com
üniversite
Canlı Tv izle
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,984
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.