Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY A70 [ANA KONU] VE NİHAYET ANDROİD 11 GELDİ! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: MFT85 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.202
Cevap
69
Favori
503.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    A70 hepsiburada satış sayfasında da yorum var aynı şekilde .. LG daha iyi bu A70 alınmaz gibi ..büyük ihtimal aynı arkadaş:) bayağı bi organize olmuş:)
  • Bundan on sene önce aldığım bilgisayarım, INTEL-ASUS-NVIDIA-SEAGATE markaları üzerine kuruluydu. Beş sene önce aldığım bilgisayarımda. Ne zaman yeni bilgisayar alacak alsam o da öyle olur.

Çok sık telefon değiştirmem. Telefon markamı asla değiştirmem.

İnsanlar her yönüyle güvendikleri ve bildikleri markayı alır.

Kullandığım telefonlar sırasıyla, Ace 2 (2011), S5 (2015) ve şu an A70 (2019).

Ace 2 orta segmentti, o zamanlar o kategoride telefonlar 700-1000 TL idi. S5 amiral gemiydi ve bu kategori fiyatı 2000-3000 TL arasıydı.

Yükselen döviz kuru, icat edilen vergiler, arka arkaya bitmek tükenmek bilmeyen vergi kalemleri ile yukarıda ki tablo en az 20 sene tekrarlanamayacak hale geldi. Ve bir zamanlar herkeste "amiral gemi" vardı. Veya biraz daha üstüne koy, "amiral gemi" al diyebiliyorduk.

3000 TL verip orta segmentin orta kalitedeki telefonunu almak tabikide mantıksız. Orta seviye telefona 3000 TL mi verilir? Birde A80 ve A90 diye telefon yapmışlar, 4000-5000 TL fiyattan satacaklar. Buraya kadar bende öyle düşünüyorum ve böyle düşünenlere katılıyorum. Peki 3500-4500 TL verip, amiral gemi alırım diyebilen var mı? Varsa söylesin, bizde ondan alalım. Hiç kimse S10E veya S10 demesin, amiral gemi en iyisidir. S10+'nın fiyatıda malum ve bizim ülkemizin şartlarında bir telefon için bu bütçe ayrılmaz.

Verdiğimiz rakam sürekli artıyor ama aldığımız kalite ve performans ters orantılı olarak düşüyor. Üç sene önce aynı parayı verip, bir güneş gözlüğü çerçevesi & optik güneş gözlüğü camları ve gözlük çerçevesi & optik camlar alıyordum. Ama şu an aynı paraya sadece optik gözlük camları alabiliyorum.

Bütün faktörleri ve şartları ele alırsak, bu böyle olmaya devam edecek. Bizde asla istediğimiz özelliklerde olup bütün ihtiyaçlarımızı ve beklentilerimizi karşılayacak, her yönüyle iyi olan bir telefon alamayacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avrasya Kurdu -- 13 Mayıs 2019; 18:0:6 >

• Hepsiburada dan A70 alarak aranıza ben de katıldım.

Ben aldığımda fiyat 3.399 TL idi. + 500 TL hediye çeki verilecek.

Hediye çekinin belli bir alt limiti yok ve satıcısı hepsiburada olan tüm ürünlerde geçerli olacak.

Böyle düşündüğümüzde 2900 TL gibi bir fiyata gelmiş olacak.

Eski telefonum A7 2017 idi. aradaki farkları, elimden geldiğince deneyimlerimi paylaşmaya çalışacağım.

Satın alan arkadaşlara hayırlı olsun.

İlk izlenimim A7 2017 ye göre çok değişim olmuş. AR emoji muhabbeti de güzel
  • ozy59 kullanıcısına yanıt
    Kim demişse doğru demiş. Sırf bataryası iyi diye telefon alacaksan git gm9 pro al 1500 liran cebinde kalsın. Gm9 proda 4k video çekiyor, snapdragon 660 ile 675 in gpu su arasında neredeyse fark yok. Zaten hepsiburada da 20 tane yorum var, bu konununda sayfa sayısı mesaj sayısı çok az. Alan az kişi var. Ötv artmasa bu cihaz şimdiye 3000 altına inmişti bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben siyah renk satın aldım. Telefonun siyah renk ile gayet premium bir görünüşü var. A7 metal çerçeveli bir modeldi ve daha ağırdı. Uzun süre elde tutunca el yoruluyor. A70 in bana daha hafif ve dengeli ağırlık dağılımı var gibi geldi. Zaten silikon kılıf ile hepsi aynı görünüyor.

A7 2017 den en olarak daha dar olduğu için kullanımi daha rahat.
    Always on özellikleri epeyce artırılmış durumda.

Alttaki sanal tuşlar istenirse sürekli açık istenirse kapatılabiliyor.
    Ön kamera yorumlardaki gibi gayet iyi çözünürlükte fotolar çekiyor.

Yüz tanıma ve parmak izini eski telefonimda da kullanmıyordum. Bunda da kullanmam eski şifre ile girişe devam
    o yüzden bu konuda yorum yapamayacağım.
    Eski telefon A7 2017 2.5 yaşına yaklaştı ve hala şarjı 1 günü çok rahat çıkarıyor.
    Bu telefon da beni üzmez diye düşünüyorum.

Bu arada ekranda koruyucu fabrikada yapıştırılmış olarak geldi. İnce bir film gibi duruyor. Onun üstüne kırılmaz cam da yapıştırırsak ekran nasıl olur acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: berhan?

Eski s7 sahibi olarak a70e gectim
    Vatandan fibabank araciligi ile aldim yaninda supurge aldim onunla telefonu satip cuzi miktara denk getirdim

Sarj inanilmaz iyi gidiyor bitmiyor
    Ekran renk ve parlaklik cok guzel
    Bazi oyunlar kasiyor kesinlikle onceligi mobil oyun olan almasin
    Kamerasi tatmin edici ama kesinlikle iyi degil
    Biraz buyuk alismam zaman alicak
    Memnunum tavsiye ederim.
    hocam vatanın fibabank şeyinde extradan ücret çıkıyor mu, telefon fiyatından harici bir şey ödenmiyor di mi? Kaç taksit yapıyorlardı?
  • Arkadaşlar bugün bende lg g5 şarj delirtmesi sebebiyle gönlüm note 9 da olsada mali koşullarda düşünerek A70 aldım sabahtan beri kurcalıyorum bitmeyen şarj bu telefonda da mevcut en büyük derdimi çözdü. Oyun çok oynamam hatta hiç oynamam youtube delisiyim gün için borsa takibi çok yapıyorum o yüzden ekran sürekli açık ayrıca wi-fi kullanmıyorum full 4.5 g lg g5 pilde çok çok berbat ve yetersizdi. Lg g5 te iyi taraf kilit açma hızı parmak izi çok hızlı ve ana kamera efsane A70 in 32 mp line basar orası net. Yani ana kamerada bir tik geri gittim malesef ama ön kamera bu eksiği gideriyor. İlk gördüğüm kötü taraflar yüz tanıma ve ekrandan parmak izi sıkıntı yani deli etmez ama hızlı değil ve bir kaç deneme yaptırıyor. Bir diğer kötü taraf ise çift tıkla ekran kapatma lg de vardı bunda ekran kapatma tuştan o da alışmakta zorlayacağım bişey. Şimdi bir diğer alternatif g7 idi hayalet ekran vs hepsi çözüldü diyorlardı aslında onada gitti elim çok bundanda ucuzdu 2900 e vardı ama o 3000 mah korkuttu beni dedim yine şarjdan çekemeyeceğim telefonu. Ben şunu anlamıyorum gün içi kurtarır filan diyorlar ya ben bu telefonu herşeyiyle doyasıya kullanmak istersem ne olur gezer tozarken yanımda batarya kablo taşımak istemiyorum özellikler tamam iyi güzel ama bunu kullandıran batarya arkadaşlar bu devirde 4000 mah altı telefonlara şüpheyle yaklaşırım. Telefonu vatandan banka kredi ile 3400 e aldım. 400 hediye çeki verdiler gerçekten ihtiyacım olan şeyler vardı onları aldım. 3000 tl ye geldi telefon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilgarimo58 -- 13 Mayıs 2019; 22:37:16 >

• Arkadaşlar an itibariyle a70in fiyatı hepsi burada da 3100 e düştü....

Alacaklar biraz daha beklesin fiyat düşecek

• tilgarimo58 T kullanıcısına yanıt
    Ben de bu telefondan almayı düşünüyorum. Ancak telefon resimlerde çok büyük gözüküyor henüz gerçeğini görmedim.Telefonu tek elle kullanmak mümkün oluyor mu ? tek elle kullanılıyorsa ben de muhtemelen bu telefondan alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asus1981

Arkadaşlar an itibariyle a70in fiyatı hepsi burada da 3100 e düştü....

Alacaklar biraz daha beklesin fiyat düşecek
    n11'de 3100 TL. 77 TL kupon indirimi, 75 TL n11 bonus'la 2948 TL'ye geliyor. 3000'in altını bekleyenler için güzel fırsat bence.
    https://urun.n11.com/cep-telefonu/samsung-galaxy-a70-2019-128-gb-samsung-turkiye-garantili-P345081735

• netfriend kullanıcısına yanıt
    Tek elle kullanım mümkün değil. Parmak izi kötü çalışıyor 2-3-4 deneme yaptırıyor. Yüz tanıma ona oranla iyi ama amiral gemilerinde ki gibi de değil. Telefonu kapatmakta tuşla yapılıyor bu da benim LG den çift tıkla kapat olduğu için kötü sayabileceğim bir özellik. Onun dışında ön kamera çok iyi. Arka kamera orta üstü. Pil bir gün ne yaparsan yap çok zor biter. Bunun dışında başka iyi veya kötü diyebileceğim birşey yok.

• tilgarimo58 T kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim. Anladığıma göre telefonun bazı sorunları var.O zaman ben de başka alternatiflere bakarım.
  • netfriend kullanıcısına yanıt
    Genel olarak bir görüş almadan tek kişinin dediklerine göre karar vermemenizi öneririm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: versamaxx

n11'de 3100 TL. 77 TL kupon indirimi, 75 TL n11 bonus'la 2948 TL'ye geliyor. 3000'in altını bekleyenler için güzel fırsat bence.
    https://urun.n11.com/cep-telefonu/samsung-galaxy-a70-2019-128-gb-samsung-turkiye-garantili-P345081735

Alıntıları Göster
    Hocam brn yeni üyelik ile girdim indirim bana gözükmüyor farklı bir şey mi yapmak lazım aceba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asus1981 -- 14 Mayıs 2019; 14:1:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: versamaxx

Alıntıları Göster
    Sadece turuncu renk kalmış.

İlerleyen dönemde yeni parti telefonlar ithal edildiğinde vergi artışı onları etkileyecek mi?
    Vergi artışı yansır ise A70 fiyatı yükselebilir.

• Conscience72 C kullanıcısına yanıt
    İlgi ve önerilerinize teşekkür ederim. Beni en çok düşündüren telefonun tek elle kullanılıp kullanılmaması.Her zaman 2 elim müsait olmadığında bu telefonu kullanamayacak mıyım ? pazarda, markette, sokakta elimde poşet,çanta varken yani bir elim doluyken bu telefonu naıl kullanacağım ? en yakın zamnada samsung bayisine gidip telefonun gerçek boyutunu görüp inceleyerek ona göre karar vereceğim.
  • Fiyatın bende düşeceğini tahmin ediyorum. Ama sanırım ÖTV zammı şu an yansımadı. Yansıdıktan sonra, fiyat düşsede bir anlamı yok. Suni artış, sahte indirim gibi olacak. O yüzden 3000 TL'ye bulmuşken kaçırmak istemedim. Ve telefon için ayırdığım için bütçe 3000 TL olduğu için aldım.

Tek el konusuna şahsen katılmıyorum. Tam avcumun başından parmaklarıma kadar telefonu koyduğumda, telefon biraz kısa kalıyor. Benim için tek el kullanımında sorun yok. Tek sorun malum yaz geldi, tek elle kullanırken eliniz terlerse kontrol etmek güçleşebilir.

Yüz okuma bazen jet hızında, bazen beni tanımıyor. Aydınlıkta gözlüğüm varken tanımayabiliyor ama zifiri karanlıkta gözlüğüm yokken tanıyabiliyor. Bir yazılım güncellemesi şart. Parmak izini denemedim.

Arka kamera tatmin edici, S5'ten geçince kullanmayı tam öğrenemedim. Ama kötü bir tarafı yok, ortanın bir tık üstü gibi. Ön kamera beni fazlasıyla şaşırttı, beklediğimden çok daha iyi.

Şarj konusuna gelirsek, 8 sene sonra bir telefonu 1.5 gün kullanabiliyorum. Bu en çok sevdiğim ve en çok işime yarayan özelliği oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avrasya Kurdu -- 14 Mayıs 2019; 14:21:2 >

• 3bin 30 a denk geliyor kuponla siyah beyaz var piyasada ki en uygunu bu heralde.
    Samsung Galaxy A70 2019 128 GB (Samsung Türkiye Garantili) 3.999,00 TL yerine 3.099,80 TL
    https://urun.n11.com/cep-telefonu/samsung-galaxy-a70-2019-128-gb-samsung-turkiye-garantili-P344331842

ötv dolar derken 3 bine bence alınır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chn_yldz_ -- 14 Mayıs 2019; 14:55:2 >
  • LG g7 mi bu mu ne dersiniz ?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.