Şimdi Ara

★ SAMSUNG GALAXY A7 (SM-A710) (Nougat 7.0) [ANA KONU] ★ (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.806
Cevap
27
Favori
120.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Samsung servis maduru olmuşsunuz. Herkez yaşadığını bilir sonucta. Benim bugüne kadar 1 kere işim düştü samsung servisine onda da sıkıntı çıkartmadılar. Ama bende beyaz eşyadan yana sıkıntılıyım samsungdan, evdeki bütün beyaz aşyam samsung ama aldığıma alacağıma pişman oldum bi daha evime sokmam :)

Mesela herkez telpa nın servisinden şikayetci, bende daha önce gm5+ vardı 2 kere cihaz değişimi aldım hemde anında. Ama eski g3 telefonum için LG servisinde değişim verdiler 45 günde zor aldım telefonumu :)
  • chahi_1453 C kullanıcısına yanıt
    Sd card internal olarak tanımlanamıyor, direk external olarak görüyor.. zaten internal kullanmak biraz sıkıntılı olabiliyor herkez hafıza kartının hızına bakmadığı için, internal kullanımda eğer hafıza kartınızın okuma hızı cihaızn okuma hızından düşükse cihazda otomatik olarak Sd kartın okuma hızına düşüyor, bu zaten yavaş olan cihazı daha da yavaş hale getiriyor, bu yüzden bence external olması daha cazip..
  • HideSystem kullanıcısına yanıt
    cihazı 2.el aldım, aldığımda 6.0.1 yüklüydü, batarya performansından inanılmaz memnunum (gm5+) sonrası.. Vasat kullanımda net 3 günü gördüm 72 saat sonunda şarja taktığımda hala %10 şarj vardı..

sanırım 6.0.1 otayla yeni dağıtılmaya başlanmış, cihazım tr cihazı ama 6.0.1
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanbocuk

quote:

Orijinalden alıntı: abidig

quote:

Orijinalden alıntı: zaramnahya

eski j7 kasası plastik olan.. s6 dan uzak durun derim ben,çok güzel telefon ama bataryayı su gibi içiyor.. a7 de bence bu fiyat çok yüksek gereksiz bir fiyat.. j7 prime görmedim ama 1250 ise fiyatı bi araştırın derim..

A7 2016 1600 tl mi pahali bu telefon için sizce tavsieniz varmı , prime gordum demin a7 nin yanında ışığı kısık sandım sondaymis tft ekran :( a7 alacağım

Snapdragon 820 li quick charge 3.0 type c li xiaomi mi5 1300 liraya varken A7 ye bu kadar para vermeyin derim.
    Bu telefonda jiroskop bile yok 20 liralık sanal gerçeklik gözlüğüne bile taksan 360 video izleyemezsin.(evde süs olarak duruyor)
    Projektör yada tv ye ekranı yansıtamazsın. (akıllı tv var ve projektör destekliyor ama kullanamıyorum)
    Fast charging özellikli poerbanklar tüm destekli telefonları canavar gibi şarj ederken bizimki desteklemez neden? Çünkü samsung sağolsun bize qualcomm değilde kendi zamazingo çipini kakalamış sadece orijinal samsung fast adaptör olacak. (2 tane xiaomi fast powerbank elimde patladı)
    Alt dokunmatik tuşlara titreşim vermemiş vermeyince vermiyor adamlar bu telefon hariç alayına koymuşlar.
    Öyle bir gpu koymuş ki Temple Run bile Kasım Kasım kasılıyor.

Gelelim artılarına.
    Çok güzel bir yekpare metal kasa
    Arkası süper bir cam
    Şarj efsane.
    Kamera kusursuz
    Batarya çabuk doluyor.
    Bende A710FD modeli var çift hat+sd aynı anda kullanıyorum.

Önce hiç yorum gelmedi 1-2 kişi sagolsun hariç , aldıktan sonra bir sürü yorum gelmiş:) hocam Samsung c7 de vardi ama sar değeri bulamadım hiç bir yerde mi5 te ne kadar canavarda olsa tanınmış marka istiyor insan önceki telefon discovery idi çıktığı zaman fiyat performans diye aldık 3 yılda gitti ama beni de fitil etti tuhaf tuhaf sorunları çıkıyor ne navigasyon çalışır bazen tuş takımı bozulur vb ondan bilinen tecrübeli marka iyidir diye düşündüm .
    A7 2016 gold aldım 1600 e hanımada note 5
    1)ŞİMDİ arkadaşlar bildirim isigi var mı nasıl açılıyor

2)Cam filmi taktirdiniz mi gerek var mı

3)Şarj olayı ilk sarj %14 gibi taktım kapaliyken 5-6 saat durdu ama elektrik gidip geLmis yinede full doluydu sabah dediğiniz gibi 2-3 gun gitmedi.Tam olarak %14 e gelmesi tekrardan 18 saat sürdü ama az mortal kombat denedim az da video 1080paylaşım başka da bişey yapmadım j7 2016 var kardeşimde sabah çekti akşam % 68 lerdeydi yatarken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Abi çok saçma bir durum değil mi? Android her yerde aynı nasıl başka telefonlarda olur da bizimkinde böyle bir özellik olmaz.

Farklı variantlara mı sahibiz acaba @zaramnahya ? SM-A710F benimkisi.

Youtube'da video gezerken gördüm bu arada update sonrası sd card bildirimi geliyor bizim telefonlarda da.

Nasıl yapıcaz peki hafıza şiştikçe şişiyor:(

Bu arada telefonun okuma/yazma hızına nasıl bakacağız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chahi_1453 -- 9 Kasım 2016; 10:9:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chahi_1453

Abi çok saçma bir durum değil mi? Android her yerde aynı nasıl başka telefonlarda olur da bizimkinde böyle bir özellik olmaz.

Farklı variantlara mı sahibiz acaba @zaramnahya ? SM-A710F benimkisi.

Youtube'da video gezerken gördüm bu arada update sonrası sd card bildirimi geliyor bizim telefonlarda da.

Nasıl yapıcaz peki hafıza şiştikçe şişiyor:(

Bu arada telefonun okuma/yazma hızına nasıl bakacağız?

Evet büyük saçmalık bence de. Ben de hafıza yetmediği için yeni u3 destekli ( 90 okuma 90 yazma ) 64 gb micro sd kart siparişi verdim. İleride dahili hafıza olarak kullanabilirim diye. Biliyorum çünkü çok yakında cihazın dahili hafızası uygulama ve güncelleme derken yetmeyecek ve şişecek. İleride garanti süresi bitince root ile kartı dahili hafıza olarak kullanacağım. Telefonun en kötü yanlarından biri bu 16 gb hafıza ve dahili hafıza arttırılamama

• Kartı UHS-3 sınıfında alman mantıklı olmuş hocam ama yine de telefonun kendi okuma ve yazma hızlarını bilsek çok daha iyi olacak sanki.

Rootsuz bir yöntemi yok mu bu işin? Marshmallow'a güvendik sd kartı internal storage yaparız diye yalan olduk sanırım daha denemeden.

Bu arada ne marka aldın sd kartını @karakteristik61 ? Sandiskten şaşmasaydın :)
  • chahi_1453 C kullanıcısına yanıt
    Uzun süre amazon dan lexar 1000x serisini kovaladım ve en sonunda dayanamayıp n11 den kingston aldım. İnternet de testlerine baktım gayet iyi. Kart şu hocamhttp://www.thessdreview.com/featured/kingston-sdca3-microsdhcsdxc-uhs-i-u3-card-review-64gb/.

• quote:

Orijinalden alıntı: karakteristik61

Uzun süre amazon dan lexar 1000x serisini kovaladım ve en sonunda dayanamayıp n11 den kingston aldım. İnternet de testlerine baktım gayet iyi. Kart şu hocamhttp://www.thessdreview.com/featured/kingston-sdca3-microsdhcsdxc-uhs-i-u3-card-review-64gb/.

Bende 16 GB Kingston vardı taktım işe yaramayacak mi yani

• Bi de bu home tuşu basınca ses yapıyor hafifçe, hiç hoş değil dokunmatık yapsalardı discovery de bile dokunmatık:(

• abidig kullanıcısına yanıt
    Tabiki işe yarar hocam. Ama sadece kartı fotoğraf, müzik gibi depolama için kullanırsınız. Bizim konumuz karta uygulama, güncelleme taşınması filan.

• quote:

Tabiki işe yarar hocam. Ama sadece kartı fotoğraf, müzik gibi depolama için kullanırsınız. Bizim konumuz karta uygulama, güncelleme taşınması filan.

Ben daha yeni aldım ve tasidim hocam kendi programları hariç sonradan kurduğum tüm programları taşıdım mortal kombat, facebook vs 15-20 program. Taşıdım sen manager mi kendi yüklü bir programı var orda uygulamaları buldum hepsi çıktı tek tek içine girince cihaz diyor sd kart olarak seçtim taşıdı benim sorduğum sorulara pek cevap gelmedi ama yinede ben cevap vereyim herkese ;)

• @abidig Günaydın kardeş bir sorum olacak, karta taşıdığın uygulamalara güncelleme geldiğinde tekrar telefon hafızasına mı taşındı peki?

Bir de telefonun model numarası nedir? Benim SM-710F o yüzden soruyorum.

Bir de genel bir sorum daha olacak, Greenify'ın erişebilirlik ayarlarında benden başka problem yaşayan var mı?

Otomatik uyut ' u seçmeme rağmen kendiliğinden kapanıyor ve programları uyutmuyor.

Yardımlarınızı rica ederim.
  • quote:

@abidig Günaydın kardeş bir sorum olacak, karta taşıdığın uygulamalara güncelleme geldiğinde tekrar telefon hafızasına mı taşındı peki?

Bir de telefonun model numarası nedir? Benim SM-710F o yüzden soruyorum.

Bir de genel bir sorum daha olacak, Greenify'ın erişebilirlik ayarlarında benden başka problem yaşayan var mı?

Otomatik uyut ' u seçmeme rağmen kendiliğinden kapanıyor ve programları uyutmuyor.

Yardımlarınızı rica ederim.

Güncelleme gelince dikkat ederim arada geldi ama kartta hala - 1-2 gune belli olur net olarak - grennfy de bilmiyorum nedir

• Peki senin model numaran nedir kardeş? @abidig

Greenify arka planda çalışan programları uyutup batarya tasarrufu sağlayan bir program. Denemeni tavsiye ederim.

Benden başka aynı greenify problemini yaşayan yok mu? 710F ve lollipop kullanıyorum.
  • abidig kullanıcısına yanıt
    Benim cihazda sonradan yüklediğim tüm uygulamalar karta taşınmıyor. Misal tele yüklediğim Aliexpress, Amazon Shipping, lig tv, Es dosya yön. , n11 , speedtest uygulamarı hafıza kartına taşınabiliyor. Fakat E-devlet, Here We go, Namaz valitleri, Spotify, Whatsapp, YAndex disk ve navigasyon, Tresorit gibi uygulamalar maalefes karta taşınamıyor ve ayarlarda pasif zaten.

Bir de merak edenler için; satın aldığım Kingston 64 GB U3 micro sd kartı cihazımda ( a7 2016 ) hız testini yaptım. Kartın okuma hızı 60mb ve yazma hızı 54 mb filan. Cihazın kendi hafızasını da test ettiğimde okuma hızı 150 mb ve yazma hızı da 55 mb filan idi.
  • Kablonetin lanet docsis 3 modemi ile sorun yaşıyorum bu telefon ile. Kafasına göre bazen çekiyor bazen bağlanmıyor. Kablonetin mh ile görüştüm ama çözemedi. Var mı çözüm önerisi olan arkadaşlar? Sinir olmuş durumdayım.

• quote:

Peki senin model numaran nedir kardeş? @abidig

Greenify arka planda çalışan programları uyutup batarya tasarrufu sağlayan bir program. Denemeni tavsiye ederim.

Benden başka aynı greenify problemini yaşayan yok mu? 710F ve lollipop kullanıyorum.

SM A710F yaziyor ama sarji gece takıyorum yatarken , sabah 7 de çıkarıyorum gece 12 gibi %10 kalıyor yani 16 saat civarı gidiyor sizde nasıl oyun hiç oynamıyorum ( mortal yükledim denemek için o kadar oynamadım sonra hic) ama telefonda net kullanırım ve güç modunda arka planı sürekli temizlerim en fazla bu kadar . SİZ DE durum ne J7 2016 3-4 gün gidiyor hadi benim kullanımımla çok rahat 2 gün gider en kötü bu A7 ler böyle değil aynı pille hani birebir olamaz ama en azından 1.5 gün beklerdim

• quote:

Benim cihazda sonradan yüklediğim tüm uygulamalar karta taşınmıyor. Misal tele yüklediğim Aliexpress, Amazon Shipping, lig tv, Es dosya yön. , n11 , speedtest uygulamarı hafıza kartına taşınabiliyor. Fakat E-devlet, Here We go, Namaz valitleri, Spotify, Whatsapp, YAndex disk ve navigasyon, Tresorit gibi uygulamalar maalefes karta taşınamıyor ve ayarlarda pasif zaten.

Bir de merak edenler için; satın aldığım Kingston 64 GB U3 micro sd kartı cihazımda ( a7 2016 ) hız testini yaptım. Kartın okuma hızı 60mb ve yazma hızı 54 mb filan. Cihazın kendi hafızasını da test ettiğimde okuma hızı 150 mb ve yazma hızı da 55 mb filan idi.

Ya sizin kartta sıkıntı var yada dediğim programa bakmadınız bnm de Kingston 16 GB eski kart

• Kendi programı olan smart manager a gir sonrası sira ile
    Depolama
    Üstteki ayrıntı
    Cihaz hafızası
    Kullanılan alan (4.sıradaki yukarıdaki degil)
    Uygulamalar
    Çıkan listeden telefona ait olmayan programlara girince sağ üstte kayıtlı alan cihaz yazıyor ona tıklayınca sd kart yada cihaz diye soruyor sd kart yaptım manager taşıdı ama mesela hgs taşımadi böyle 1-2 program kaldı ancak 20 program taşıdım belki daha fazla geri güncelleme ile gelirmi bilmem bakicaz

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.