Şimdi Ara

★ SAMSUNG GALAXY A7 (SM-A710) (Nougat 7.0) [ANA KONU] ★ (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.806
Cevap
27
Favori
120.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hepsiburada'da 2200 civarı Note 5 64Gb İthalatçı garantili satılıyor, A7 2017 Distribütör garantilimi Note 5 İthalatçı garantilimi tercih edilmeli ? Note 5 kağıt üstünde daha üstün bir cihaz gibi görünüyor ama Bazı şikayetler okudum özelliklede Ekran sararması, Şarjın az gitmesi, Aşırı ısınma, Konuşurken kesilme yaşanması ve Kasanın darbelere karşı dayanıksız olduğu vs. gibi birçok yorum okudum,
    Sizce bu fiyat aralığında bu 2 cihazdan hangisi tercih edilmeli, yada başka alternatiflerimi yönelmeliyiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend_84

Hepsiburada'da 2200 civarı Note 5 64Gb İthalatçı garantili satılıyor, A7 2017 Distribütör garantilimi Note 5 İthalatçı garantilimi tercih edilmeli ? Note 5 kağıt üstünde daha üstün bir cihaz gibi görünüyor ama Bazı şikayetler okudum özelliklede Ekran sararması, Şarjın az gitmesi, Aşırı ısınma, Konuşurken kesilme yaşanması ve Kasanın darbelere karşı dayanıksız olduğu vs. gibi birçok yorum okudum,
    Sizce bu fiyat aralığında bu 2 cihazdan hangisi tercih edilmeli, yada başka alternatiflerimi yönelmeliyiz ?

size nazicane tavsiyem marka ve garanti takıntınız yoksa xiaomi markasını araştırmanız. Eşime 1500 TL'ye mi 5s plus aldım 2 3 ay önce deyme telefonlara taş çıkartır. sd820 çift kamera 64 gb depolama 4 gb ram vs vs. fiyat aralığınıza xiaomi son modeli mi6 alınır hemde tepe tepe kullanılır. bnde önceden samsung htc lenovo'an başka marka tanımazdım ama xiaomi fikrimi tamamen değiştirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EsEsLee_

quote:

Hepsiburada'da 2200 civarı Note 5 64Gb İthalatçı garantili satılıyor, A7 2017 Distribütör garantilimi Note 5 İthalatçı garantilimi tercih edilmeli ? Note 5 kağıt üstünde daha üstün bir cihaz gibi görünüyor ama Bazı şikayetler okudum özelliklede Ekran sararması, Şarjın az gitmesi, Aşırı ısınma, Konuşurken kesilme yaşanması ve Kasanın darbelere karşı dayanıksız olduğu vs. gibi birçok yorum okudum,

size nazicane tavsiyem marka ve garanti takıntınız yoksa xiaomi markasını araştırmanız. Eşime 1500 TL'ye mi 5s plus aldım 2 3 ay önce deyme telefonlara taş çıkartır. sd820 çift kamera 64 gb depolama 4 gb ram vs vs. fiyat aralığınıza xiaomi son modeli mi6 alınır hemde tepe tepe kullanılır. bnde önceden samsung htc lenovo'an başka marka tanımazdım ama xiaomi fikrimi tamamen değiştirdi.

Hocam kendime alsam sıkıntı değilde eşime alacağım Biraz marka takıntısı var, oyüzden samsun modellerine yöneldik, bütçeyi ilk defa bu kadar yüksek tutuyoruz o yüzden iyi bir seçim yapmak zorundayız, paramız çöp olsun istemiyoruz .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _EsEsLee_

quote:

Hocam kendime alsam sıkıntı değilde eşime alacağım Biraz marka takıntısı var, oyüzden samsun modellerine yöneldik, bütçeyi ilk defa bu kadar yüksek tutuyoruz o yüzden iyi bir seçim yapmak zorundayız, paramız çöp olsun istemiyoruz .

inanın benim eşimde aynı sizin eşiniz gibi illede samsung diyordu. xiaomi mi 5s plus'ı kullanmaya başladıktan sonra samsung'da neymiş der oldu =)
  • Telefon açılırken "Custom Binary Blocked by FRP Lock" hatasının çözümü
    (Bendeki android 601)
    https://desktop.firmware.mobi/
    sayfasına model numarını yazıp search de.
    hata veren telefonun firmware koduna tıkla.
    download kısmında boot+recovery images satırında tar dosyasını indir.
    telefonu download moduna alarak bilgisayardan odinle bu tar dosyasını telefona yükle.
    Telefon açılır.
    Sonra
    ayarlar geliştirici seçnklerden OEM ile kilit açma AKTİF ET.

Telefonun rootu iptal olduğu için tekrar rootlamalısın.

Telefonu başka bir kayıpı olmadan hatadan kurtardık.

Peki bu hata neden oldu. İhtimaller....

1) Bendeki SM-A710FD model çift sim kartlı ve rootluydu. Sim Kartlarımın yerini değiştirdim. ?
    2) Google hesabındaki cihazlarım kısmını kurcaladım ?
    3) Pili bitip kapandı. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rumuzumdur -- 19 Ekim 2017; 19:20:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rumuzumdur

Telefon açılırken "Custom Binary Blocked by FRP Lock" hatasının çözümü
    (Bendeki android 601)
    telefonu download moduna alarak bilgisayardan odinle bu tar dosyasını telefona yükle.
    Telefon açılır.
    Sonra

1) Bendeki SM-A710FD model çift sim kartlı ve rootluydu. Sim Kartlarımın yerini değiştirdim. ?
    3) Pili bitip kapandı. ?

Hocam android 7 deyim 5.1.1 e nasıl dönerim bir yardımcı ol gözünü seveyim. Telefon a7 2016

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Telefon açılırken "Custom Binary Blocked by FRP Lock" hatasının çözümü
    (Bendeki android 601)
    Telefon açılır.
    Sonra

3) Pili bitip kapandı. ?

selamın aleyküm. benim telefon rootlu değil. 6.0dan 5.1.1 düşüremedim. DEVICE:1, BINARY:0 hatası veriyor oem kilidi açık benim telefon tek simli a710F modeli. ne yapmam gerek. yardım eder misin?
  • a1ican A kullanıcısına yanıt
    kendim hiç yapmadım ama 4 parçalı orjinal stock romlarla Odin programı vasıtasıyla önce android 6 lı sonra 5 li sürüme geçebiliyormuşsun.
  • _EsEsLee_ kullanıcısına yanıt
    Benim kullandığım yöntemlerde hep şöyleydi..
    -telefonum rootluydu. geliştirici seçnklerden usb debug kısmı işaretliydi.
    -bilgisayarda samsung usb driver ve odin 3.12.3 sürümü yüklüydü
    -android 511 romu 4 parçalı pitli romdu.
  • quote:

Benim kullandığım yöntemlerde hep şöyleydi..
    -telefonum rootluydu. geliştirici seçnklerden usb debug kısmı işaretliydi.
    -bilgisayarda samsung usb driver ve odin 3.12.3 sürümü yüklüydü
    -android 511 romu 4 parçalı pitli romdu.

peki parçalı rom linki var mı? birde senin vereceğin rom ile deneyeyim.
  • _EsEsLee_ kullanıcısına yanıt
    - 5.1.1 e kurmanı hiç tavsiye etmem.

- Emin değilim ama 5.1.1 e ait 4 parçalı rom bu olabilir.

https://androidfilehost.com/?fid=24459283995303785

türkiye romu değilse bile sen istediğin tek parçalı 5.1.1 romu yükleme şansında olur.

Yüklemede hata verirse bilgisayardaki odin versiyonu değiştirmeyi dene.
  • Ekranda titreme problemi basladi. Bu problemi yasayan baska biri varmi? Isik seviyesi dusukken ekran titriyor. Karanlikta cok rahatsiz edici

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacemonkey

Ekranda titreme problemi basladi. Bu problemi yasayan baska biri varmi? Isik seviyesi dusukken ekran titriyor. Karanlikta cok rahatsiz edici

Bendede var garanti kullanıcı hatası diyip gönderdi hocam kiriz geçirdim ama nafile

• a1ican A kullanıcısına yanıt
    Nasil kullanici hatasi oluyormus? Aciklama yaptilarmi hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sallıyorlar bir şey işte. Geçiştirmeye çalışıyorlar kronik bir sorunu kabil etmiyorlar. Uğraş dur işte paranla rezil ol diye samsunga denir.

• quote:

Orijinalden alıntı: a1ican

quote:

Sallıyorlar bir şey işte. Geçiştirmeye çalışıyorlar kronik bir sorunu kabil etmiyorlar. Uğraş dur işte paranla rezil ol diye samsunga denir.

Valla hayatımda samsung servisleri kadar berbat servis görmedim.Herşeye kullanıcı hatası diyorlar,paramızla yaptırıyoruz bozup gönderiyorlar daha beter.Tekrar gönderince de mahkemeye başvur diyorar.

Pili şişti garantiye gönderdim sıvı teması var deyip ekranı içinden kırıp göndermişler.Sövdük saydık boş.Başka samsung servisine ekranı yaptıralım dedik 1550 tl dedi :)))))

Düşünsenize bu telefonun ekranı için 1550 tl ücret çıkarıyor sıvı teması var diye(-ki öle birşey yok).Ben ekranı risk alıp kendim yaptım 350 tl ye çatır çatır çalışıyor.Bir de montaj vidalarını eksik gönderiyorlar.13 vidanın 8 i eksik töbe yarebbim.

Böyle servis hizmetine devam ettikçe samsung dan uzak duracaksın.
  • Menu gecislerinde neden kasma var acaba cihazin?

A3 2016 da da ayni kasma vardi.

Var midir cozumu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ForceBeWithYou

quote:

Orijinalden alıntı: a1ican

quote:

Valla hayatımda samsung servisleri kadar berbat servis görmedim.Herşeye kullanıcı hatası diyorlar,paramızla yaptırıyoruz bozup gönderiyorlar daha beter.Tekrar gönderince de mahkemeye başvur diyorar.

Pili şişti garantiye gönderdim sıvı teması var deyip ekranı içinden kırıp göndermişler.Sövdük saydık boş.Başka samsung servisine ekranı yaptıralım dedik 1550 tl dedi :)))))

Düşünsenize bu telefonun ekranı için 1550 tl ücret çıkarıyor sıvı teması var diye(-ki öle birşey yok).Ben ekranı risk alıp kendim yaptım 350 tl ye çatır çatır çalışıyor.Bir de montaj vidalarını eksik gönderiyorlar.13 vidanın 8 i eksik töbe yarebbim.

Böyle servis hizmetine devam ettikçe samsung dan uzak duracaksın.

Hocam sıvı teması olmadan o cihaz sıvı teması diye servisten cıkamaz. Üç testten geçiyor cihaz sıvı vardir mutlaka bir yerinde.

• Benim telefon son 1 haftadır hızlı şarz olmuyor. Aynı problemi yaşayan var mı? Yazılımsal bir sıkıntı filan mı var acaba? Şarz aletinde sıkıntı yok başka telefonlar da deniyorum hızlı şarz özelliği olan o telefonlar da hızlı şarz oluyor. Çözümü bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: burak_5866

Benim telefon son 1 haftadır hızlı şarz olmuyor. Aynı problemi yaşayan var mı? Yazılımsal bir sıkıntı filan mı var acaba? Şarz aletinde sıkıntı yok başka telefonlar da deniyorum hızlı şarz özelliği olan o telefonlar da hızlı şarz oluyor. Çözümü bilen var mı?

Büyük ihtimalle şarj kablonda sıkıntı var.. Garanti kapsamındaysan değiştirt.
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.