Şimdi Ara

★ SAMSUNG GALAXY A7 (SM-A710) (Nougat 7.0) [ANA KONU] ★ (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.806
Cevap
27
Favori
120.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5.1.1 dönen yok herhalde internette araştırmadıgım yer kalmadı bulan varsa yardımcı olursa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • severek kullandığım tertemiz baktığım a7 wifi sorunu yüzünden sattım kurtuldum diyemicem çünkü çok zarar ettim
  • arkadaşlar merhaba . kardeşim bu telefonun tasarımını beğendi eskidi artık desem de almak istiyor. hepsiburada da 1499 liraya ithalatçı garantili satılıyor. yorumlarda ithalat ürünü olduğu için güncellemeleri almıyor yazmışlar. güncelleme almanın bir yolu var mı ? bir de genel olarak bahsedilen batarya şişmesinde ithalat servisi ( sanırım delta ) sorun çıkarır mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seferihsn -- 11 Haziran 2017; 22:51:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seferihsn

arkadaşlar merhaba . kardeşim bu telefonun tasarımını beğendi eskidi artık desem de almak istiyor. hepsiburada da 1499 liraya ithalatçı garantili satılıyor. yorumlarda ithalat ürünü olduğu için güncellemeleri almıyor yazmışlar. güncelleme almanın bir yolu var mı ? bir de genel olarak bahsedilen batarya şişmesinde ithalat servisi ( sanırım delta ) sorun çıkarır mı ?

bende internet üzerinden ve ithalatçı olarak aldım. bugün sabah itibariyle otadan android 7.0 güncellemesi OTA'dan geldi ve kurdum. hatta benim telefonun ülke kodu ırak yazıyor türkiye de değil. eskidi falan tamam da 1500 tl ye hala çok iyi telefon. ben sadece grafik birimini düşük buluyorum. o da sadece oyunlarda belki eksikliğini gösterir. onun dışında fiyatının üstünde.

• 10gbit 1 kullanıcısına yanıt
    siz de aldığınızda sürüm 5.1 miydi? sonrasında android 6 aldı mı yoksa direk 7 ye mi güncellendi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seferihsn

siz de aldığınızda sürüm 5.1 miydi? sonrasında android 6 aldı mı yoksa direk 7 ye mi güncellendi ?

ilk geldiğinde 5 geldi. ama 5.1 mi tam bilmiyorum. sonra direk 6.1.1 mi ne onu gördü açılınca. dün de 7.0 gördü ve kurdum. batarya şişmesi yaşamadım. hatta batarya konusu en iyi olduğu yön bence. şişme belli grup parti malda mı oluyor onu bilmiyorum. 7.0 gündelik kullanımda çok şey farkettirmedi bana. ama yeni bir telefon almışım gibi his uyandırdı. yani tema değişimi gibi değil farklı geldi. bende 1 sene kadar önce 1550 tl ye almıştım sanırım. kesinlikle grafik birimi hariç harika telefon. birde 2d kavisli ekran için tam uyumlu ekran camı bulamadım. kavisli kısmı da kapatacak şekilde bulamadım. kullanan ve memnun kalan varsa ürün ismi yazarsa sevinirim. 3-4 tane ürün çöp oldu.

• 10gbit 1 kullanıcısına yanıt
    kavisli olanlar için kırılmaz koruyucular genelde silikon oluyor. kartla bastırarak yapıştırılıyor. normallerden daha pahalı.

şimdi baktım nano cam da deniyormuş öyle yazıp bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seferihsn -- 12 Haziran 2017; 20:25:31 >
  • * * * * ANDROİD 7.0 NOUGAT İLE UZUN PİL ÖMRÜ ALMAK MÜMKÜN * * * *

Hem de 5.1 lollipoptaki gibi uzun pil ömrü yakalayabilirsiniz. Ben yakaladım :)
    Tabii bu durum, şu anda 5.1 kullananlar için geçerli.. Önceden yükseltenler için bilemiyorum?

Ben 2 senedir lollipoptan sıkıldım. Önceki telefonum da lollipoptu. O yüzden pil ömrünü riske edip nougata yükseltmeye karar verdim geçen hafta..

Bilgisayar olsun, telefon olsun, yeni bir sürüme yükselteceğiniz zaman altın bir kural vardır.
    Önce sağlam bir format atın ve hiçbir yükleme, güncelleme vs yapmadan tertemiz cihazı güncelleyin.

Ben de böyle yaptım. Nougat'a yükseltmeden önce format attım, herşeyi sildim.
    Sonra telefon açılınca SADECE GOOGLE GİRİŞİ YAPTIM. bunu da kişi rehberim geri gelsin diye yaptım.

Sonraki adımda hemen GOOGLE PLAY OTOMATİK GÜNCELLEMEYİ KAPATTIM.
    Çünkü hiçbir uygulamayı güncellemek istemiyordum ve güncellemedim.

Ayarlardan güncelleme bölümünü açıp önce 6.0 marshmallowa yükselttim.
    Ve yine sadece google girişi yaptım.
    Tekrar başka hiçbir güncelleme yapmadan NOUGATa yükselttim.

En son nougat yüklenince, son bir kez daha fabrika ayarlarına sıfırladım.

Artık tüm uygulamalarımı yükleyip kullanmaya başladım.
    Ve tahmin ettiğim gibi oldu gerçekten :)

Hatta eski lollipop 5.1 sürümünden bir tık daha iyi pil ömrü alıyorum

5.1 sürümünde olanlar varsa hala, pil ömrü açısından korkmayın.
    Ve nougat özellikleri itibarıyla harika bir yazılım, çok beğendim.
    Birçok ekstra yenilik var.

Mesela ekran görüntüsü alırken, ekranda görünmeyen yerleri (tüm sayfayı) kaydediyor dilerseniz..

Ancak wifi sorunu yaşar mısınız onu bilemem..

Ben hiç pişman değilim, çok memnunum. Başa dönsem yine yükseltirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: jakalins

Merhaba arkadaşlar,

Mobil veri üzerinden 4.5G ile bağlıyken Hangouts, Whatsapp vb. programlardan bildirim gelmiyor. Wi-Fi bağlandığında topluca geliyor hepsi. Böyle bir sorun yaşayan veya çözüm önerisi olan var mı? Bildirimler vs. her şeye baktım ama ekstra bir ayar ya da yanlışlık bulamadım.

Güncellemeden sonra düzelir dedim ama düzelmedi. Ayrıca SD kartı ana hafızaya bağlama ile ilgili bir öneriniz var mı? Uygulamalar artık sığmıyor hafıza kartına SD kart almama rağmen uygulama yükleyemiyorum.

Arkadaşlar bu konu ile ilgili fikri olan yardımcı olabilecek olan kimse yok mu?
  • jakalins J kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen veri tasarufu açık.Ayarlara girin oradan baglantilar sonra veri tasarufu kapali yapin duzelecektir.

• Bir iki kelam edeyim...

Samsung a7 2016 sm-a710fd ile aranıza yeni katıldım. Telefonu android 601 marsmellowlu kullanıyorum. 7 ye rootlama şüphesinden dolayı daha geçmedim.
    Cihaz iki hattı aynı anda destekliyor. Her iki hatta (aynı anda değil !!) 3g görüntülü görüşmeyi destekliyor, LTE CAT4 150mbps max hızı destekliyor. 2004 ten beri varolan hd sesi iki hatta destekliyor. VOLTEyi daha bakmadım. yazarım.

Telefonda önce geliştirici seçeneklerini açıp oem yükleme iznini ve usb debug işaretledim ki root ya da rom yükleme sonrası
    " custom binary blocked by frp lock "
    hatasıyla telefon açılamama gibi bir durum olmasın.

Daha sonra indirdiğim suudi arabistan 601 romunu yükledim ve şu yolu izleyeek telefonun kodunu TUR türkiyeye çevirdim.
    ES File Explorer or Root Explorer ile şurayı aç :
    System / csc / TUR / system / csc /
    Hepsini
    System / csc / içine kopyala
    Accept Overwriting, replacing files yes de.
    CSC select.apk programı ile XXX olan satırı TUR a getir.

bunu yaptıktan sonra telefonu wipelayıp tekrar aynı romu yükledim ve tur kodlu telefonu kullanıyorum.

4.5 senelik note 2 tecrubemden memnun kaldığım en güzel telefonlardan biri....Nazar değmesin bataryada şişme falan yok şimdilik.

• arkadaslar merhaba a7 2016 kullanıyorum telefonumu nougat 7.0 a güncelledim marshmallowdan bi kaç gün kullandım sonrasında numaram için operatör değişikliğinde bulunmuştum eski operatörüm kapandı yeni sim kartımı taktım fakat yer yer ağda kayıtlı değil hatası alıyorum arama yapamıyorum bazen cekiyor bazen cekmiyor bazı yerlerde otomatik olarak buluyo arama yapabiliyorum bu sorunu nasıl düzeltebilirim ?
  • Türkcell abonesi olup ta Volte kullanımı ile ilgili bilgisi olan var mı?

• 14 gün oldu ses seda yok.

• erdem0689 E kullanıcısına yanıt
    Bu tip ayarların tamamına baktım. Sizin söylediğiniz Veri Tasarrufu ayarı da kapalı. Bir türlü bu sorunu çözemiyorum :(
  • Ve telefon geldi ama tepki vermiyor acilmiyor batarya fln sarzi yok heralde bakicam sarz edeyim ve bonus olarak a5 telefonumunda batarya şişti...

• arkadaslar, telefonun arkasina kilif arıyorum seffaf olursa daha hos olur. onerebileceginiz varmi?

• Tardis* kullanıcısına yanıt
    kaça sattiniz

• Spigen marka bulabilirsen al. Tavsiye ederim.www.spigen.com. tr veyawww.hepsiburada.com gibi sitelerde var.Ama isportada satılanlar gibi 15 20 liraya alamazsın. Biraz pahalıdır ama on numara kılıftır.

• quote:

Orijinalden alıntı: KacaKTV

quote:

Orijinalden alıntı: TheWaen

sağolun hocam pazartesi yollucam süreç nasil olur sizde noldu ben yapilinca saticam direk galiba

Servise götürüyorsunuz bekliyorsunuz 1 hafta kadar genelde sonra mesaj geliyor telefona gidip alıyorsunuz. Alırken iyice kontrol edin iyice yapışmışmı kapak diye. Cihazı yedekleyin formatlıyorlar her seferinde

Dostum benimde arkada milimlik açılma var. Garanti çok sorun çıkarır mı garanti dışı falan diye? Bir de hangi servise götürmemi önerirsin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.