Şimdi Ara

★ SAMSUNG GALAXY A7 (SM-A710) (Nougat 7.0) [ANA KONU] ★ (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.806
Cevap
27
Favori
120.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Batarya şişmesi için 1 hafta önce Ankara daki samsung servisine bıraktığım cihazımı dün teslim aldım. Bataryası değiştirilmiş ve yazılım ( Marshmallow ) yüklenmiş. Aldığımda %25 şarjı vardı, onu akşam bitirdim ve tekrar şarj ettim. Cihazı dün teslim aldıktan sonra teknik servisten aradılar ve memnuniyetim ile ilgili sorular sordular. Ben de kendilerine cihazın probleminin tamamen üretimden kaynaklanmasına rağmen 7 aylık cihazı birebir değiştirmeleri gerekirken tamir edilmesinden pek memnun kalmadığımı söyledim. Fakat bana sadece 1 aylık cihazların ayıplı ürün sayıldığını ve 1 ay sonrasında bu cihazların sadece tamirat hakkı olduğunu söylediler. Bazı değişen cihazların ise yedek parça tedarik edilemediğinden dolayı değiştirildiğini söylediler. Biraz şans işi dediler Velhasıl kelam cihaz şu an sıkıntısız duruyor. Ama yine de tamir görmüş cihazlar beni kendisinden biraz soğutur genelde. Hayırlısı diyelim artık...

• Beyler screen mirroring var mı bu telefonda
  • karakteristik61 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun! Bu telefonun bataryası, bence hızlı şarj modu sürekli açık olduğu için çabuk eskiyip şişiyor. Tabii üretimden kaynaklı başka hatalar da etken olabilir. Mesela diğer benzer modellerde batarya şişmesi A7 2016 kadar yaygın değil gibi!

Size tavsiyem, yeni bataryanızı hızlı şarj adaptörüyle değil de, Samsung'un J serisinde kullanılan normal şarj adaptörüyle kullanın. O şarj aleti de yeterince iyi sayılır. Batarya eskirse eskisin, yenisiyle değiştirilir tabii, ama bazen stoklarda olmadığı için günlerce bekleyebiliyorsunuz:) Yani teknik servis süreci tamamen şansa bakıyor;)

Ben Note 5'in hızlı şarj modunu kapatmama rağmen kendi hızlı adaptörüyle değil, Samsung J7'nin şarj cihazıyla kullanıyorum;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 21 Mart 2017; 23:37:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamii61

Beyler screen mirroring var mı bu telefonda

Var diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KacaKTV -- 22 Mart 2017; 15:50:21 >
  • Turk Telekom kullanıyorum 2-3 haftada bir 1byte 1tl ücret kesip duruyor mobil veri kapalı olmasına rağmen. Başına gelen var mı ?
  • Kızıma a7 2016 aldım
    şu batarya şışme sorunlarını burda okuyunca tereddutte kaldım
    hızlı sarj onemlı degıl
    normal sarj adaptoru kullansam dıye dusunuyorum
    sızce sıkıntı olurmu hızlı sarjolmasın varsın....
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.james

Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun! Bu telefonun bataryası, bence hızlı şarj modu sürekli açık olduğu için çabuk eskiyip şişiyor. Tabii üretimden kaynaklı başka hatalar da etken olabilir. Mesela diğer benzer modellerde batarya şişmesi A7 2016 kadar yaygın değil gibi!

Size tavsiyem, yeni bataryanızı hızlı şarj adaptörüyle değil de, Samsung'un J serisinde kullanılan normal şarj adaptörüyle kullanın. O şarj aleti de yeterince iyi sayılır. Batarya eskirse eskisin, yenisiyle değiştirilir tabii, ama bazen stoklarda olmadığı için günlerce bekleyebiliyorsunuz:) Yani teknik servis süreci tamamen şansa bakıyor;)

Ben Note 5'in hızlı şarj modunu kapatmama rağmen kendi hızlı adaptörüyle değil, Samsung J7'nin şarj cihazıyla kullanıyorum;)

Bu arada cihaza serviste Marshmallow yüklenmiş. Telefonun bataryası değişmesine rağmen ( Herhalde sıfır bataryadır :)) ) cihazın marsmallow daki pil performası 6 saat da kaldı. 7 aylık cihazdaki batarya ile lollipop da en az 7,5 - 8 saat giderdi. Bu marshmallow un faydadan çok zararı var nedense...

Ben A7 2016 modelini Lollipop ve Marshmallow'la aylarca kullanmıştım. En son Lollipop sürümü vardı, ama batarya tüketimi açısından öyle çok açık bir fark yok gibiydi.

Note 5'in ilk üretim serileri de Lollipop'la geliyordu, ama benim satın aldığım yeni Note 5 güncellemeden direkt Marshmallow'la geldi. Android 7 Nougat güncellemesi de yayınlandı ama henüz güncellemeyi düşünmüyorum. Artı özellikleri de var, eksi yanları da:)
  • Arkadaşlar A5 2016 kullanicisiyim maalesef cihazimin pili şişti diye düşünüyorum cihazimin arka sağ tarafinda kapakla metal arasında hafif bir açılma var daha önce boyle bi durumla karsilasan oldu mu ? Önerilerinize şiddetle ihtiyacım var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AykutYıldırım A kullanıcısına yanıt
    Kardeşim foruma göz at. Birçok örnek var. Biraz arastirirsan goreceksin.Çok var bu sorunu olan.Geçmiş olsun. Servise gönder.

• balkan tv B kullanıcısına yanıt
    Hocam her cihazda oluşabilecek bir durum bu. Fazla takılmamak lazım :)

Yahu bizim cihazlara ne zaman nougat gelicek :D Aksiyon istiyorum

Bide şöyle güzel kılıf önerebilecek var mıdır ?

edit : @karakteristik61 hocam cihaz aynı parçadan dolayı 4 defa değişime giderse veya 20 iş gününü geçerse değişim hakkınız var diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musicfellas -- 24 Mart 2017; 21:19:29 >
  • balkan tv B kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Samsung'un normal şarj adaptörü de yeterince iyi sayılır, tavsiye ederim..
  • Dostlar kötü haberim var. Cihazımı servise vermeden önce sürümü lollipop idi. Forumdaki yönteme göre o zaman cihazımı marsmallow dan lollipop a çevirmiştim. Fkat cihaza servisete mashmallow yüklenmiş. Malum pil performansı nedeni ile bende cihaza odin ile lollipop atayım dedim ve eski yöntem ( odin ) ile uygulmaya çalıştım fakat bir türlü başarılı olamadım. Cihaz hata verdi. Sonrasında hatayı google da arattırınca hayal kırıklığı yaşadım. Çünkü samsung bu işlemi artık yasaklamış. Artık güncelleme yüklemeden önce bir kaç kez daha düşünmek lazım..

kaynak :http://androcep.net/odin-ile-yazilim-yukleme-sw-rev-check-fail-device-2-binary-1-hatasi/

cihaz açılmıyor mu
  • Açılıyor. işlem yapılamadığı için bir değişiklik olmuyyor.
  • samsung tv'ye ekrani aktarma degil mi hayir yok galiba.milattan kalma notelerde var buna degisik bir sey koymuslar resim filan gosterebiliyorsun tv'ye ama senin dedigin gibi degil sanirim.
  • Hocam araştırdım yokmuş.Screen mirroring diyorum ben yoksa quick connect ile video izlenebiliyor.İşin tuhaf tarafı 2015 mi 14 mü a5 ti sanırım onda var.Eski püskü vodafone marka telefonda var bu cihazda yok.Satacağım sinir oldum.Fakat xda dan custom rom yüklersen screen mirroring özelliği aktif oluyor.Kullanmak isteyen varsa rom linkini verebilirim.

• amerikada yasayan kuzenim ziyaretime gelmisti note4 mu oyle bir telefonu vardi onda varmis bunda var mi diye sordu benim haberim yok sonra bir kuzen isyerine samsung tv almis orada kurcaladik quick connect evet bu var screen mirroring yok.niye yazilimla kapattilar acaba?eskiden icinde radyo ozelligi olan cihazlari yazilimla kapatir sonra guncelleme yapar radyona kavusurdun bunda radyo da var garip yani kapatmalari.
  • Bende ona sinir oldum hocam custom rom la açılıyo radyo işi gibi.sonuçta garantili cihaz knox felan uğraşmak istemiyorum direk satacağım.Çok basit birşey bu yani :)

• A710FD (çift sim) kullanıyorum. Hala 5.1.1 deyim. Güncelleme alamadım henuz. Sıkıntım yok ama 6 veya 7 gelecekmi merak ediyorum. BAE versiyonu. Konu hakkinda araştırma yapan veya bilgisi olan arkadaş varmı. Teşekkür ederim şimdiden.

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.