Şimdi Ara

★ SAMSUNG GALAXY A7 (SM-A710) (Nougat 7.0) [ANA KONU] ★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.806
Cevap
27
Favori
120.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy A7 (2016) Ana Konusuna Hoşgeldiniz

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Ekran
    Ekran ölçüleri: 5.5-inç
    Çözünürlük: 1080 x 1920 piksel
    Piksel yoğunluğu: 401 ppi
    Ekran/Kasa oranı: 74.3%
    Ekran tipi: Super AMOLED
    Ekran Koruması: Corning Gorilla Glass 4

Tasarım
    İşletim Sistemi: Android 6.0.1 Marshmallow
    Uzunluk: 151.5 mm (5.96 inç)
    Genişlik: 74.1 mm (2.92 inç)
    Kalınlık: 7.3 mm (0.29 inç)
    Ağırlık: 172 gram
    Kasa: Metal/Cam
    Çerçeve: Metal
    Tuşlar: Fiziksel/Kapasitif
    Renk Seçenekleri: Beyaz/Siyah/Altın/Pembe

Donanım
    Yonga Seti: Qualcomm Snapdragon 617
    İşlemci (CPU): 8-çekirdekli, 1.6 GHz, ARM Cortex-A53, 64-bit
    Grafik İşlemcisi (GPU): Adreno 405
    Sistem Belleği (RAM): 3 GB RAM
    Dahili Hafıza: 16 GB
    Arttırılabilir Hafıza: microSD ile 128 GB kadar

Kamera
    Çözünürlük (arka): 13 Megapiksel
    Flaş: LED flaş
    Özellikleri: Optik görüntü sabitleyici, Otofokus, Yüz algılama, Coğrafi etiketleme
    Video Özellikler: 1080p@30fps, 720p@30fps
    Ön Kamera: 5 Megapiksel

Batarya
    Kapasite: 3300 mAh, Li-Ion
    Değiştirilebilir: Hayır
    Hızli Şarj: Evet

Bağlanti
    Bluetooth: 4.1, A2DP, EDR, LE
    Wi-Fi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, WiFi Direct, hotspot
    Konumlandırma: GSM, A-GPS, GLONASS/ BDS
    USB: microUSB 2.0
    Diğer: FM Radyo, NFC

Diğer
    Ana Ekran Tuşunda konumlandırılan bir parmak izi okuyucu yer almakta. Telefonumuzun SAR değerleri ise söyle;
    SAR Değeri (Baş): 0.414 W/kg (10g)
    SAR Değeri (Vücut): 0.547 W/kg (10g)

OLUMLU VE OLUMUZ YÖNLERİ

Olumlu Yönleri
    -Şık tasarım
    -Güçlü batarya performansı
    -Başarılı kamera

Olumsuz Yönleri
    -Nispeten yüksek fiyat (Çıkış Fiyatı 1799 Türk Lirası)
    -Fiyatına göre düşük GPU performansı
    -Ekran camında kullanılan film, açı değiştirince beyazları biraz mavi gösteriyor.
    -Biraz ağır

TELEFON İLE ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAFLAR
    ★ SAMSUNG GALAXY A7 (SM-A710) (Nougat 7.0) [ANA KONU] ★ ★ SAMSUNG GALAXY A7 (SM-A710) (Nougat 7.0) [ANA KONU] ★ ★ SAMSUNG GALAXY A7 (SM-A710) (Nougat 7.0) [ANA KONU] ★ ★ SAMSUNG GALAXY A7 (SM-A710) (Nougat 7.0) [ANA KONU] ★ ★ SAMSUNG GALAXY A7 (SM-A710) (Nougat 7.0) [ANA KONU] ★ ★ SAMSUNG GALAXY A7 (SM-A710) (Nougat 7.0) [ANA KONU] ★ ★ SAMSUNG GALAXY A7 (SM-A710) (Nougat 7.0) [ANA KONU] ★ ★ SAMSUNG GALAXY A7 (SM-A710) (Nougat 7.0) [ANA KONU] ★ ★ SAMSUNG GALAXY A7 (SM-A710) (Nougat 7.0) [ANA KONU] ★ ★ SAMSUNG GALAXY A7 (SM-A710) (Nougat 7.0) [ANA KONU] ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KacaKTV -- 17 Mayıs 2017; 2:29:2 >

• Merhaba Arkadaşlar,

Yeğenime doğum günü hediyesi olarak telefon almaya karar verdim. Velhasıl bayağı araştırdıktan sonra Honor 7 ile A7 2016 arasında kaldım ve dün sabah itibariyle A7 2016'yı (Samsung Türkiye garantili, sıfır, kapalı kutu) 1500 tl'ya sahibinden.com üzerinden satın aldım. Yeğenim şuan şehir dışında olduğu için telefonun kontrollerini yapmak adına açtım ve dünden beri kullanıyorum :)

Alacak olanlara rehber olması adına 2 günlük deneyimlerini aktarmak istiyorum :

--- Telefon en can alıcı noktası şüphesiz bataryası. Senkronizasyon açık, parlaklık otomatik ve gerek görmediğim uygulamalar Package Disabled Pro ile devre dışı bırakıldı. Şuan telefon 17 saat 32 dakikadır çalışır durumda, yüzde 60 batarya süresi kaldı ve ekran 5 saat 32 dakikadır açık. Film falan izlemedim. Ağırlıklı olarak internet ve whatsapp kullanımı var. Oyun henüz oynamadım.

--- Telefon ele gayet iyi oturuyor, kullanım sırasında problem yaşamadım.

--- Ekran büyük ama tek el kullanım modu açık olduğu için tek elimde rahatça klavyeyi kullanabiliyorum.

--- Telefondaki animasyonlar kullanımı biraz yavaşlatıyor. Geliştirici seçeneklerinden Animasyon hızlarının tümünü 1x'ten 0.5'e aldım şuan gayet seri çalışıyor.

--- Arayüzde , mesela ana ekrandan diğer ekrana gidip gelirken anlık kasmalar var ama çok belirgin değil. Android 6.0 ile bu sorunların olmayacağına çok eminim. Ayrıca farklı bir kaç launcher denedim onlar yağ gibi akıyor, kasma olmuyor.

--- Kamera orta seviye. Ne çok iyi ne de kötü. Ama günlük kullanımda gayet yeterli.

--- Ekran güneş altında çok rahat gözüküyor. Parlaklık seviyesi çok iyi. Tavsiyem güneş altında otomatik modda kullanmanızdır.

--- Kasa kalitesi S7 serisini kesinlikle aratmıyor. Çok başarılı. (S7 Edge kullanıyorum)

--- Hoparlör çıkışı ses seviyesi ideal durumda. Ben başarılı buldum. Kulaklık performansı da gayet yeterli ve güzel.

--- Parmak izi tarayıcı muazzam olmuş. S7 Edge ile aynı hızda çalışıyor.

--- Bildirim Ledi olmadığı için Google Play'den Noled adlı uygulamayı indirdim. Çok başarılı bir uygulama sizlere de tavsiye ederim. Ya da isterseniz Ayarlar-->Erişebilirlik kısmından Bildirim Hatırlatıcısı'nı aktif ederek belirleyeceğiniz aralıklarla telefonun gelen bildirimlerini anlayabilirsiniz. Özellik aynı iphone'daki gibidir. İphone kullananlar daha iyi anlayacaktır.

--- Telefon orta-üst seviye aralığında olmuş. Gayet memnun oldum. Almayı düşünen arkadaşlar çekinmeden alabilir. Şüpheniz olmasın.

Yalnız ufak bir uyarı; en az 3 sene telefon kullanacak olanlar CPU ve GPU olarak daha iyi olan cihazlara yönelmeli...

Şimdilik bu kadar arkadaşlar. Umarım A7 2016 almayı düşünen arkadaşlara güzel bir rehber olmuştur.

İyi forumlar dilerim...
  • Bende takipdeyim konuyu. Dün telefonu inceledim çok hoşuma gitti.Bataryada değişse daha iyi olacaktı.
  • Kullananlar yok mu ya şu konuya bi el atsın
  • note 5 ile arasında kaldım ben.
  • bugün inceledim malzeme kalitesi çok iyi 1500 tl olsa almayı düşünüyordum.
  • a7yi değilde j7 2016'yı bekliyorum
  • sanırım a serisinden bi telefon alıcam. a9 uda bekleyebilirim. j7 2016 nasılki hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oCaptainPrice

Rezerve Konu Düzenlenecektir.

birazcık canlansa buralar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vforfreedom

quote:

Orijinalden alıntı: oCaptainPrice

Rezerve Konu Düzenlenecektir.

birazcık canlansa buralar ?

Aynen bende senin gibi bekliyorum :) S5 den sonra bu telefona geçmek mantıklı olurmu diyede düşünmeden edemiyorum. 2015 modelleri plastik olarak çok dandik görünüyordu ama A7 ye hakkaten bayıldım aynı S6 gibi kalitesi. Ama ekran çözünürlüğü kamera özellikleri bakımından S5 in bile gerisinde kalıyor karşılaştırma sitelerinde. O yüzden fiyat 1400 lere düşse alınır ama 1800 lira bu özelliklere göre bence şuanda çok para.
  • Evet arkadaşlar birkaç gün önce A7 2016 Gold aldım cihazı alacak arkadaşların merak ettikleri yerler varsa sorabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berat256 -- 8 Şubat 2016; 21:22:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berat256 B kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun ekran süresi nasıl birde kamerası odaklama süresiden memnunmusun?

• Odaklamasından gayet memnunum hızlı ve net ekran süresininde fotoğrafını atıyorum.
    http://hizliresim.com/7M5Pbv

• Ekran süresi çok iyi fiyatı 1.500 altına düşşe tadından yenmez. Telefonu teknosada incelemiştim tasarımı güzel.

• Konu sahibi arkadaş bilgi güncellemesi yaparsanız iyi olur.

• Bugün bende aldım. Parmak izi okuyucusu eski nesillere göre gayet başarılı. İphone seviyesine gelmiş neredeyse.
    Ekran bence çok güzel tek sıkıntısı beyazlar hafif maviye kayıyor.
    İşlemci ve ram yeterli fakat ekran kartı biraz eski kalmis buna rağmen oynatamadigi oyun suan için yok.

Yeni bir cihaz olduğu için Aksesuar sıkıntısı var.yakın zamanda çözülür diye düşünüyorum.

Arayüz gayet akıcı ve stabil çalışıyor.
    Kamera konusunda ise gayet tatmin edici on ve arka kameralar net çekiyor.

• rearth kullanıcısına yanıt
    Bende sizin düşüncenize katılıyorum tasarım onumara biraz işlemci ve grafik tarafı zayıf ama normal kullanıcı için idare eder de fiyat çok kardeşim 1799 nedirya arkadaş piyasada note 5 Anlıyorsun 2000tl 1500 G4 var ve yakında G5 tanıtılacak sizde bilirsin LG fiyatı çabuk düşüyor parelel filan olmasa onu alaçam.

• Galaxy S7 tanıtımları ile birlikte fiyatta kırılma bekleyenlerdenim açıkçası. 1400-1500 TL bandına birazda banka puanları takviyesiyle tercih edebilirim.
    Diğer ihtimal ise Turkcell kontratlı almak. Tabi fiyattaki absürtlüğe göre direkt vazgeçilebilir.
  • Arkadaşlarwww.epey.com sitesinde güncel fiyatları takip edebilirsiniz. Fiyatlar gerçekten çok yüksek ama A8 a9 ve s7 çıkmasından sonra fiyat düşer. Yanlız şuan çok pahalı pahalı olmasının en büyük sebebi piyasada A5 a7 telefonların 2015 yani eski modellerinden oldukça fazlaca var. Firmalar eski dediğimiz telefonları bitirmek için bu 2016 modellerini yüksek çekiyorki elindeki telefonları satabilsin. Şimdi paralel ithalat tam oturmadı. Ama yakın zamanda fiyatının düşeceğini sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CorelDraw04 -- 13 Şubat 2016; 10:34:45 >
  • 4 gundur kullaniyorum yeni a7 yi alacak arkadaslara bilgi olsun once begendigim yonleri
    Kamerada optik imaj sabitleyici var
    Batarya performansi gercekten iyi bi gunde bitirmek icin baya ugrasmak gerekiyor. Normal kullanimda 1.5 gunu rahat bulur goreceli bi kavram olsada.
    Hizli sarj ozelligi var
    Onde ve arkada gorilla glas var.
    Radyo var ve radyoda istasyon bilgisi gosterebiliyor.
    Parmak izi okuyucusu guzel calisiyor.
    Tasarim cok guzel duruyor.

Eksileri
    Ekranda cok az bi mavilik var cam filminden dolayi heralde.pek onemli degil zaten kolayca farkedilmiyor.
    Telefon biraz agir metal-cam tasarimdan dolayi. Agirligina alisamadim. Note 5 le ayni agirlikta.
    Dis yuzeyi cam oldugu icin elden cabuk kayiyor. Slikon kilifla cozulebilir.
    Eksiler pek onemli seyler degil.

Oyun performansina bakmadim cok oynamam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun performansini merak eden arkadaslar asagidak video dan izleyebilir.

www.youtube.com/watch?v=uXxjFMsPd5k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leeshore -- 18 Şubat 2016; 14:55:40 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.