Şimdi Ara

Samsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.687
Cevap
39
Favori
155.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Biz dediğin sen bide ben heralde.
    yok telefonu şahsen ben değil eşim kullanıyor o anlamda dedim
    ama telefonun tüm ayarlarını angarya işlerini ben yapıyorum
    az önce güncellemeyi ben yaptım mesela

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezerede

Vallahi bende aldım, bin pişman oldum. Şanssızlık değil bu, telefonlarda hatalar, sorunlar var. Bende de konuşurken ekran açılıyor ve kulağım dokundukca oraya buraya dokunup başka yerler açılıyordu. Servise videosunu gönderdim kabul etmedi hatayı. Hemen sattım. Kurtuldum. Asla ama asla almam bir daha samsung. 4 senedir başka marka kullanıyordum. A51 hoşuma gitti ve iyidir artık düşüncesiyle aldım. Asla ama asla para verip almam bir daha. Huawei yada iphone en iyisi şu anda. En az arıza yapan telefonlar da da zaten bu iki marka var. Samsung genel sıralamada arıza orani yüksek. Yazılım veya donanım. Sonuçta problemli
    Konuşurken ısınma ve aynı ortamda j7pro veya mate10pro ya göre 2 diş az sinyal çekmesi. Seyahat sırasında telefon kesilmeleri yaşatması nedeniyle ben de satma kararı verdim. Bu sorunlar geçmiyor. Son bir defa daha sıfırlayacağım ama umudum zayıf. Bir daha da samsungun yakınından bile geçmeyeceğim. Hala galaxy watch a türkçe desteği gelecek. Saatin modeli eskidi beyefendiler türkçe dil desteği koyacaklar. O kadar ürün satıp ülkeyi hiç önemsemeyen markalardan iyice nefret ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

yüz kilidini kullanmayı düşünmezmisiniz

Alıntıları Göster
    Hocam şu ara maskeyle zaten ben bile pederi zor tanıyorum , telefon hiç tanımaz

jelatini söktüm, aynı parmağı 3 tane kayıt yaptım. Parmak izi çalışmazsa diye şekil olarak kilit ayarladım kolay açabilsin diye.

Konuşurken ısınma ve sinyal problemi önemsenemeyecek gibi değil. Isınmayı da geçtim hadi ama az sinyalde telefon sürekli kesiliyor. Kendisi çok seyahat eder hiç yaşamadığı kesilmeleri saolsun a51 le yaşar oldu.
  • Whisper911 W kullanıcısına yanıt
    Mate 20 lite aldım ve birde watch gt 2 e. Harika oldular.

• Yeni bir güncelleme geldi. 331 mb. 1 haziran güvenlik güncellemesi de dahil

Samsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlightClub -- 21 Haziran 2020; 10:35:53 >
  • mirzahi M kullanıcısına yanıt
    Bu sorun bende de olmaya basladi, wp kamerasinda oluyor sadece, cogu secenegi denedim. Kisisel problemden ziyade yazilimsal bi sorun gibi baska hic bir uygulamada bu sikintiyi yasamadim. Tam cozumu nedir acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Telefon kendi kendine orta güç moduna geçiyor bunu nasıl engellerim?
    Bixby routine de kendime göre ayarlarım var ama yine de kendi kendine açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlightClub -- 22 Haziran 2020; 13:16:40 >
  • Önceki telefonum Huaweide kişi isminin üstüne basınca altta whatsap mesaj ekranına geçme açılıyordu.
    A51 de kişi ismine basıyoruz-info tuşuna basıyoruz-kişi ayrıntılarını görüntüle basıyoruz anca orada whatsap çıkıyor

Bunu kolaylıştırma imkanı var mı?
  • Yeni guncelleme geliyor,Galaxy A51 kamera güncellemesi ile hangi özellikler geliyor?
    Tek Çekim, Filtrelerim ve Gece Hyperlapse ile ilgili yenilikler geldi
    Genel kamera performansı arttırıldı
    AR çekim iyileştirildi
    Canlı odak geliştirildi
    Gece modu iyileştirilmesi yapıldı

• Telefonu yaklaşık 5 aydır kullanıyorum uzun dönem kullanıp öyle yorum yapmak istedim zira konuya ilk yazanlardan biriyim o dönem daha çıkmamıştı bile alacak kişilere yol göstermesi açısından yardımcı olmak istedim

Telefon herhangi bir kronik sorunu yok burda yazan sorunların hiç biri yok yıllardır samsung kullanan biri zaten neyin sorun olup olmadığını anlar

Donma kasma yok neye göre yok derseniz yazılıma göre, bir telefon yazılımdan dolayı kasıyorsa ona kasıyor denmez teli ilk aldığımda çok akıcıydı sonraki güncellemeyi yükleyince kasmalar oldu en son gelen yazılımla kasmalar gitti baya akıcı yani telefonun kasacak bir donanımı yok zaten sadece instagram sanki çok stabil değil gibi akıcılık anlamında yinede tatmin edici

Camera baya iyi özellikle renk doygunluğu güzel odaklarsanız keskin detaylı resim çekiyor ön camerada gayet iyi gözün gördüğünü çekiyor yapay efect yok huawei ler gibi,biliyorsunuz telefon resmi çekince işlemeye başlar 2 saniye kadar resime yapay renkler efectler ekleyip işler buda resimi bozar doğal olmaz bu telefonda öyle bir şey yok gayet doğa güzel çekiyor

Pil sorunu var denmiş konuda sıklıkla ancak öyle bir şey yok iphone kullananlar günde 2 kere şarj ediyor şikayet etmiyor powerbankla geziyor şarj sorunu var denmiyorda bu telefonun nasıl şarj sorunu olsun akıllı telefonlarda günü çıkartan telefonun şarj sorunu yoktur bu telefonun en az 1.5 gün normal kullanımda 2 gün şarjı gidiyor daha tasarruflu modlara alırsanız bu süre dahada uzar ancak 2 gün gayet iyi bir süre, ekran süresine falan bakmıyorum bende net 2 gün şarjı gidiyor bayada kullanıyorum tüm gün, gereksiz şeyleri kapatın arka plandaki uygulamaları kullanılmadığında uyku moduna alın şarj süresi uzar parlaklığı çok açmayın zira ekran çok parlak zaten

Şebeke gücü zayıf denmiş aslında telefonla ilgisi yok onun 4.5g geçildiğinden beri tüm operatörlerde şebeke sorunu var bence 3g veya 2gde böyle bir şey yoktu bir çok yerde yaşayan arkadaşlarım var hepsi farklı operatör kullanıyor türkcell vodofone telekom vs hepsinde çekmiyor şikayeti alıyorum telefonu test ettim tüm şebeke modlarında eski telefonlarım kaç diş çekiyorsa bu telefonda o kadar çekiyor bir fark yok yani görüşme esnasında kesilme vs hiç yaşamadım örnek arazide 800 rakımlı bir vadinin tabanında çeken telefon bimde çekmiyor bu normalmi değil yani

Telde ısınma oluyormu evet oluyor ancak oda siz konuşma yaparken şebeke iyi değilse telefon şebeke bulmaya çalışır ve fazla güç çeker ısınır 2g ve 3g de bariz bir ısınma yaşamadım ancak yüzünüzü dayadığınızda ekrana uzun süreli konuşmalarda havalarda sıcak olduğu için bir miktar ısınabilir ancak genelde şebeke zayıfsa tel ısınır

Telefonun tasarımı süper ilk aldığımda büyük gelmişti şu an alıştım normal geliyor boyutu internette gezmesi gayet keyifli,Evde telefona baktığınızda sade gibi duruyor anca dışarı çıktığınızda veya farklı ışık koşulları altında telefon başka bir telefon gibi oluyor ışıl ışıl parlıyor renk değiştiriyor

Ekranı harika kesinlikle üst düzey teller ayarında, parlaklığı o kadarki arkadaşın iphone x ile yan yana koydum ondan daha parlak ekranı var

Telefonun ses kalitesini çok beğendim hem kulaklık hem ahize hem dışarı verdiği ses baya güçlü özellikle ahize ses 4.5g modunda hd ses muhteşem,kulaklıkla müzik için poweramp ile ince ayarları yapın çıkan sesi görün ben sennheiser cx300 ile kullanıyorum

Telefona gelecek bir kaç yazılımla daha akıcı ve güzel olacağına eminim alan pişman olmaz tavsiye ederim ben 2600 almıştım şu an fiyatlar uçmuş 3200 bandına dayanmış tabiki tüm telefonların fiyatları arttı

Aklıma takılan tek sorun telefon whatsap ekranı açıkken gelen bildirim sesi bozuk gibi yankılı çalıyor sizdede o şekildemi acaba a51 kullanan arkadaşlar bir bakabilirse telefonlarına anlasak genel bir şeymi whatsap açık konuşma penceresinin içindeyken gelen bildirimden bahsediyorum kulağınızı dayarsanız o an hoparlöre sizde nasıl?
  • Telefonun siparişini verdim. Sormak istediğim telefonun içerisinden ekran kendiliğinden jelatinli geliyormuş sanırım.
    Eğer jelatinli geliyorsa, içerisinden çıkan jelatin iş görüyor mu? Çiziklere karşı korur mu?
    Telefon büyük olduğu için kılıf almayı düşünmüyorum. Telefonun kasası çizilmeye müsait mi?

Dikkat etmem gereken şeyler var mı?

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bgrn7 -- 24 Haziran 2020; 14:31:5 >
  • Bgrn7 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullan,

telefon kendinden jelatinli geliyor uzun bir zaman idare eder. gerçi artık ben kullanmıyorum böyle parmak izi daha rahat okuyor.

telefonu mutlaka kılıf ile kullanmayı şiddetle öneririm glastik kapak olsa da çizilmeye musait.
  • mirzahi M kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yerli ve yabancı forumlarda yazılan sorunları telefonu kullandığım sürede ben de yaşadım. Bunların başlıcaları şebeke sinyalindeki zayıflık, hattın kesilmesi yada arayanın ulaşamaması, ilk başlarda bluetooth sorunu, kameraki diyaframın f değerinim yüksekliğinden kaynaklı düşük ışık performansında azalma ve bazı renklerde gerçek dışı görüntü. İşin özü bence şu ki samsung piyasa liderliğini kaptırmamak için çok fazla model çıkartıyor. Bu durumda da gerek son kontrol gerekse yazılım güncellemesi sorunları yaşanıyor. Özellikle snapdrogon işlemci yerine ülkemize kendi işlemcisinin kullandığı telefonları göndermesi bariz kullanım farkları oluşturuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper1122 -- 24 Haziran 2020; 20:32:21 >
  • Bu telefonu almak istiyorum, güncelleme sonrası düzeldi her şey diyen var düzelmedi diyen var, güncel bilgi verecek var mı arkadaşlar?
  • metal123 kullanıcısına yanıt
    nesi bozuk olduğunu söyleyin size yardımcı olalım...

aldığımdan beri ciddi bir sıkıntısı yoktu. her güncellemede daha da gelişiyor telefon, eğer istediğiniz özellikler varsa hiç düşünmeden alın derim.
  • Bgrn7 kullanıcısına yanıt
    kasa çizilmeye müsait. film şeklinde kaplamalar var çizilmeye karşı işinizi görür.
  • oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler selam. Dün telefonumu sattım yeni telefon alma düşüncesine girdim. Aklımda bir kaç model var ama şebeke problemi gibi şeyler bu telefonda da okumaya başladım. Xiaomi Note 9s note 9 Pro ve Samsung a51 var aklımda. 9s ve A51'de sorun yaşayanları okuyorum ama pro'da okumadım henüz. Karar veremedim kısacası.
  • Yukarıda birkaç kişi de yazmıştı, az önce fark ettim Whatsapp' tan çekilen resimler de sağa kayma var. Ama telefonun kendi kamera uygulamasından çekip gönderirsem böyle bir sorun olmuyor.

Bu arada salgındı vs. derken daha çok evde vakit geçiriyorum ve bende telefonu evde arada bir kılıfsız kullanıyorum. Gerçekten harika bir tasarımı ve ekran kasa oranı varmış. Kılıf takası gelmiyor insanın.
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.