Şimdi Ara

Samsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.687
Cevap
39
Favori
156.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun ekran koruyucu yeni çıkan a serilerinde var kutudan çıkardığınızda, iade bir ürün olamaz daha yeni telefon o ayrıca telefonlarda artık eskisi gibi iade almıyorlar servise yönlendiriyorlar servis rapor vericek uzun iş kimse uğraşmaz kolayla arıza olmadıkça yani keyfekeder iade etmek zor geçen vatandaki teşhir a51 de vardı sanırım trendyol uygulaması var diye hatırlıyorum
  • Samsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

A50 ve A51 yan yana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi Mi 9 Lite kullanıyorum. A51 alsam cok fark yaratır mı ? Tavsiye eder misiniz?
  • oguzhan78 O kullanıcısına yanıt
    Hocam eski bir samsung personeli olarak söylüyorum sadece , eğer ekran farkı varsa bir üründe , güncellenmiş yada yükseltilmiş bir versiyondur. Youtube videolarından da belki görebilirsiniz renk skalası anlamında en az %5 lik detay farkı var ve parlaklık da daha iyi duruyor. Tabi kendi gözünüzle mağazada yine de görmeniz gerek 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: beter.böcek

Hocam eski bir samsung personeli olarak söylüyorum sadece , eğer ekran farkı varsa bir üründe , güncellenmiş yada yükseltilmiş bir versiyondur. Youtube videolarından da belki görebilirsiniz renk skalası anlamında en az %5 lik detay farkı var ve parlaklık da daha iyi duruyor. Tabi kendi gözünüzle mağazada yine de görmeniz gerek 😊
    Hocam bu Samsunglar neden sürekli kasıyor pil dayanmıyor?

• Sizce a71 beklenir mi, yoksa a51 alınıp geçilir mi? farkları nedir sizce?

a bir de, ekran boyutu farkı yok denecek kadar az sanırım?
  • MehmeTkc kullanıcısına yanıt
    En büyük fark işlemci farkı. Snapdragon 730 var A71’de.

• quote:

Orijinalden alıntı: scanh

En büyük fark işlemci farkı. Snapdragon 730 var A71’de.
    Beklenmeli mi sizce?
  • MehmeTkc kullanıcısına yanıt
    Fiyatı A51’e göre 1000 TL’ye kadar daha fazla olabilir ama zaman içinde düşecektir. Sizin kararınız.

• Arkadaşlar telefonu alan arkadaşların birinden ricam var, Google playdeki androbench uygulamasını indirip telefonun okuma ve yazma performansını test edip ekran görüntüsünü yükleyebilir mi, zira ufs 2.1 mi yoksa emmc 5.1 mi onu merak ediyorum, internette bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cutrera

Cihazı ayaküstü inceledim biraz tasarımı çok güzel ele çok iyi oturuyor 6.5 inç ama hiçte öyle gibi durmuyor a30s ile yanyana koydum a30s daha kalın daha büyük 6.4 olmasına rağmen.Yani fark sadece işlemcisi değil kesinlikle daha elit ve klas duruyor elde ekranı çok iyi renkler gayet iyi sanırım bu ekrandan aşağı bir ekranda alınmaz artık bu devirde 720p ekranları geçiniz bariz daha keskin ve doygun ekran.Camerası netlemesi ön camerası gayet iyi ahize seside yüksek sayılır 2600 alınır bence bu tel çin çöpü xiomilerin yanında ıphone 11 gibi duruyor resmen tahminim fiyatı 2300 seviyelerine inicektir 6gb ram+128gb gayet ileriye dönük ben 2000 altı bir cihaz beklediğim için a31 bekliyorum bakalım
    Bir galaxy s8 kullanıcısı ve daha önce de galaxy amiral gemisi kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki alacağınız samsung yaklaşık 1-1.5 sene sonra yazılımsal kasmalar ve donanımsal problemler çıkarmaya başlayınca(mesela a50 parmak izi okuma) kim çöp kim değil anlarsınız. Peşin hükümlü olmayın bence. Bir aralar Android de en sıkıntısız marka Huawei idi ama onun da topuğuna sıktılar. O yüzden yazılım desteğini düzgün veren markalarda hangi modeli donanımsal olarak daha dayanıklı ise o alınmalı. Bunun için de kullanıcı yorumları önemli. Seneye neden a51 e android 11 geç geliyor ya da ondan sonraki sene ya tüm dünyaya çıktı 11 ama hala Tr`de yok diyerek konu açmanız çok olası. Malum amiral gemileri bile samsung için 1 yaşını geçti mi güncellemeleri çok yavaş almaya başlıyor.

• Redmi note 8 pro mu yoksa Samsung Galaxy A51 mi acaba

(bu arada mi 9 se kullanıyorum değiştirmek istiyorum)

saygılar.
  • Cutrera kullanıcısına yanıt
    Çin çöpü dediğin xiaomilerdeki Snapdragon 730 fark atmaya yetiyor. İlla samsung alacaksan m30s alırsın 1900 liraya. Arka kamera tasarımı, kasası baya çirkin duruyor.

• weneorn kullanıcısına yanıt
    18 senedir samsung kullanıyorum bir çok modelini kullandım en son ne zaman servise gittiğimi hatırlamıyorum inanın sanırım telpa zamanıydı:) 1.5 sene sonra kasma olayıda şehir efsanesi neden kassın donanımımı azalıyor telefonun zamanla en ufak kasma yaşamadım hiç bir modelde neyse,yazılımsal olarak en son j5 pro kullandım 7.0 ile aldım android 10 bile alıcak günceleme takvimine göre daha ne olsun,kız arkadaşıma aynı şekilde 6 senedir 3 tane farklı model samsung aldırdım şu anda a30 kullanıyor 8 aydır sıfır sorun,kalite tesadüf değildir samsung telefonlarda stabilite vardır tasarım her daim zariftir arayüz kolaylığı vardır her elektronik cihaz bozulabilir ama samsungun bir arıza verdiği yerde xiaomi huaewi 5 sorun verir öyle arkaya 3 tane camera koymayla 2gb ram fazla koymayla bir tık daha güçlü işlemci koymayla olmuyor bu işler stabiliteye bakar o arayüz ve menü geçişleriyle tasarımlarla beş para etmez markalar bence,adamların mağazası bile apple mağaza konseptinin birebir çakması:) ben amatör foroğrafçıyım resim işine hakimimdir xiaomi huawei telefonların amiral orta seviye tüm modelleri aynı segmentteki samsunglardan bariz geride lg motorola htc sony çekilmeseydi piyasadan yani bu çin markaları böyle yerleşemezdi piyasaya kaliteli olduklarından değil seçenek olmadığından alıyor millet bakıyor 300 tl daha ucuz iki şeyi daha fazla onu alıyor.Samsungun bir şeyini sevmiyorum abuk subuk özellik kırpıyor bazı modellerde rakibi plastik yapıyor oda plastik kasa yapıyor rakibi tepe modeli 10 bin tl den satıyor oda o fiyata çıkıyor yani piyasaya göre hareket etmese daha iyide global pazarda paraya doymuş markalar bunlar tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cutrera -- 24 Ocak 2020; 15:51:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cutrera

18 senedir samsung kullanıyorum bir çok modelini kullandım en son ne zaman servise gittiğimi hatırlamıyorum inanın sanırım telpa zamanıydı:) 1.5 sene sonra kasma olayıda şehir efsanesi neden kassın donanımımı azalıyor telefonun zamanla en ufak kasma yaşamadım hiç bir modelde neyse,yazılımsal olarak en son j5 pro kullandım 7.0 ile aldım android 10 bile alıcak günceleme takvimine göre daha ne olsun,kız arkadaşıma aynı şekilde 6 senedir 3 tane farklı model samsung aldırdım şu anda a30 kullanıyor 8 aydır sıfır sorun,kalite tesadüf değildir samsung telefonlarda stabilite vardır tasarım her daim zariftir arayüz kolaylığı vardır her elektronik cihaz bozulabilir ama samsungun bir arıza verdiği yerde xiaomi huaewi 5 sorun verir öyle arkaya 3 tane camera koymayla 2gb ram fazla koymayla bir tık daha güçlü işlemci koymayla olmuyor bu işler stabiliteye bakar o arayüz ve menü geçişleriyle tasarımlarla beş para etmez markalar bence,adamların mağazası bile apple mağaza konseptinin birebir çakması:) ben amatör foroğrafçıyım resim işine hakimimdir xiaomi huawei telefonların amiral orta seviye tüm modelleri aynı segmentteki samsunglardan bariz geride lg motorola htc sony çekilmeseydi piyasadan yani bu çin markaları böyle yerleşemezdi piyasaya kaliteli olduklarından değil seçenek olmadığından alıyor millet bakıyor 300 tl daha ucuz iki şeyi daha fazla onu alıyor.Samsungun bir şeyini sevmiyorum abuk subuk özellik kırpıyor bazı modellerde rakibi plastik yapıyor oda plastik kasa yapıyor rakibi tepe modeli 10 bin tl den satıyor oda o fiyata çıkıyor yani piyasaya göre hareket etmese daha iyide global pazarda paraya doymuş markalar bunlar tabiki
    Öncelikle daha önce sizde olan j5 pro 9 da kalacak ki samsung 2 kez ana sürüm güncelliyor politika gereği(inşallah değişir tabii bu politika). İkinci olark senede 2 telefon değiştirtiyor. Xiaomi dediğiniz gibi bug konusunda sıkıntılıdır ama huawei donanım ya da yazılımda ben pek duymuyorum sorun sadece android desteği bakımından amborgo var ki büyük bir sorun. Diğer dediklerinizi bence kullanmadan ön yargılı yaklaşmayın, bkz resim:Samsung Galaxy A51 [ANA KONU] Özellikler, Yardımlaşma ve Tartışma

• quote:

Orijinalden alıntı: adilkahraman

Arkadaşlar telefonu alan arkadaşların birinden ricam var, Google playdeki androbench uygulamasını indirip telefonun okuma ve yazma performansını test edip ekran görüntüsünü yükleyebilir mi, zira ufs 2.1 mi yoksa emmc 5.1 mi onu merak ediyorum, internette bulamadım.
    Müsait olan arkadaşlardan bu testi bekliyorum, ufs veya emmc olduğu tam belirli değil bazı kaynaklar ufs 2.0 olduğunu yazmış ama kesin bilgi değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilkahraman -- 25 Ocak 2020; 11:49:49 >
  • adilkahraman A kullanıcısına yanıt
    NotebookCheck ve GSMArena sitelerine göre A50'de UFS 2.1, A51'de UFS 2.0 depolama birimi kullanıyor. Yine Notebookcheck'te yapılan ölçümlere göre depolama birimi performansları 3 aşağı 5 yukarı aynı, hatta Random Write 4KB testinde A51, A50'yi ezmiş görünüyor; ama bu, daha önce test edilen A50'deki bir sorundan da kaynaklanıyor olabilir çünkü bu kadar fark -bence- biraz fazla. Uzun lafın kısası endişeye gerek yok. A51 kesinlikle uçup kaçan bir cihaz değil ama çok yavaş da değil. Oyun oynamak, emülatör kullanmak gibi şeylerle uğraşmayan bir insanı yeterince mutlu eder muhtemelen

• Killing Spree K kullanıcısına yanıt
    Evet o sitelerdeki yazıları bende gördüm, kesin bilgi olması açısından öğrenmek istedim, dediğiniz gibi çok performanslı değil ama orta seviyede güzel bir tasarımla kullanılabilecek bir cihaz olmuş.

• adilkahraman A kullanıcısına yanıt
    Dün bir yerlerde teşhirini buldum, biraz inceledim. Fotoğraf kalitesi ve arayüz akıcılığı olarak biraz daha optimizasyon istiyor gibi (A50'ye bakarak zamanla bu konularda biraz iyileştirme yapılacağını tahmin ediyorum). Kasma-donma görmedim aslında ama bazen çok zorlasanız takılacakmış gibi bir his veriyor nedense. Fotoğraflarda da fazla keskinleştirme-gürültü giderme var, ince detayları yiyor biraz maalesef. Bunun dışında OIS'in eksikliği, Type-C portla üretilip USB 2.0 arayüzü kullanma gibi birçok orta seviye cihazda görülen cimrilikler olmasa çok hoş bir telefon olmuş. Samsung arayüzünü eskiden hiç sevmezdim, One UI de ilk çıktığında pek hoşuma gitmemişti ama şimdi bakıyorum da gayet iyi aslında. Hâlâ renk paleti ve genel tasarım sebebiyle biraz oyuncak kullanıyormuş havası veriyor belki ama aynı anda hızlı, sade ve yeterince ek özelliğe sahip olmayı becerebilen bir arayüz olmasıyla takdirimi kazandı Üretici arayüzleri arasında şu an en iyisi diyebiliriz sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 25 Ocak 2020; 13:15:44 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.