Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A5 [ANA KONU] ★★ (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.347
Cevap
43
Favori
140.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hali hazirda g2 kullaniyorum ama cihazdan sikildim a5 almayi dusunuyorum g2den sonra a5 beni uzer mi ? Kamera kismi benim icin onemli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: weneorn

quote:

Orijinalden alıntı: zyveli

tek hatlı olanların hepsinde 4g yok.a500h ler 3gli ve nfc yok. a500f lerde 4g mevcut

Aslinda teknik olarak islemciye gomulu 4g destegi ama acabiliyor muyuz bilmiyorum. Ayrica duzenli lte kullanmis biri olarak heveslenecek pek bir sey yok bence. Sonucta 3g hizlari duzgun verilirse zaten yeterli oluyor. Bende 2.5 gb kota var Att de ve lte yuzunden sarj cok daha hizli bitiyordu. Sonucta download islemi yapmiyoruz tellerden abartmaya gerek yok...

Bilginiz vardır umarım. Bir sorum olacak size:

4g açık olduğu zaman arama yapamıyoruz bulunduğum ülkede. Birisi ararsa meşgul oluyor. Anca ben birisini ararsam hat 3gye dönüyor ve arayabiliyorum.

Peki aklıma takılıyor ya çift hatlı bir telefon alırsak ve 4gyi açarsak ne olacak? Arayan kişi bana ulaşabilecek mi? Malumunuz bu telefonlar sadece dual standby destekliyor.

Umarım bilginiz vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

A5 gerçekten sorunsuz bir cihaz. Bir arkadaşımda gördüm. İyice kurcaladım. Fotoğraf kalitesi vs.

Fakat Samsung enteresan bir hareket ile J5 çıkarttı.

A5 ile J5 arasında teknik olarak

RAM (J5 1.5, A5 2 GB)
    Ekran kalitesi (A5 Gorilla Glass 4)
    Gövde (J5 Plastik, A5 metalimsi)
    İşletim sistemi (J5 5.1.1, A5 4.4.4)

dışında HİÇ FARK YOK.

Aralarında da Samsung Garantili düşünürseniz neredeyse 300 TL'den fazla fark var.

Valla ben giriş seviyesi cihaz alsam J5'i tercih ederdim.

Siz yazınca duydum cihazı. Araştırdım güzel bir cihaz tercih edilebilir. Çift sim mi tek sim mi onu anlayamadım tam ?
  • VioLee kullanıcısına yanıt
    G2'deki bir takım kronik sorunlar A5'te yok. Stabil ve hızlı çalışıyor. Konumuzda üyelerin kullanımı bir yıla yaklaştı ve klasik Android şişme durumu oluşmadı. Bu kadar sürede G2 kullanıcıları arasında G2 ana konuyu incelersen şişme nedeniyle format atmalar başlamıştı. Gelelim kamerasına. Gece çekimleri hariç normal bir kullanıcı standart ayarlarda gayet iyi fotoğraf ve video çekebiliyor. Daha ileri seviye kullanıcılar için GooglePlay'de bulunan bir iki uygulama ile ve biraz uğraşarak gündüz mükemmele yakın gece ise kabul edilebilir netlikte kayıtlar gördüm. İmzandan anladığım kadarı ile bir Apple fanı olsan da beklentilerinin bir çoğunu karşılayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali bey amca

quote:

quote:

tek hatlı olanların hepsinde 4g yok.a500h ler 3gli ve nfc yok. a500f lerde 4g mevcut

Aslinda teknik olarak islemciye gomulu 4g destegi ama acabiliyor muyuz bilmiyorum. Ayrica duzenli lte kullanmis biri olarak heveslenecek pek bir sey yok bence. Sonucta 3g hizlari duzgun verilirse zaten yeterli oluyor. Bende 2.5 gb kota var Att de ve lte yuzunden sarj cok daha hizli bitiyordu. Sonucta download islemi yapmiyoruz tellerden abartmaya gerek yok...

4g açık olduğu zaman arama yapamıyoruz bulunduğum ülkede. Birisi ararsa meşgul oluyor. Anca ben birisini ararsam hat 3gye dönüyor ve arayabiliyorum.

Peki aklıma takılıyor ya çift hatlı bir telefon alırsak ve 4gyi açarsak ne olacak? Arayan kişi bana ulaşabilecek mi? Malumunuz bu telefonlar sadece dual standby destekliyor.

Umarım bilginiz vardır.

Muhtemelen senin telin yasadigin ulkedeki operatorunun 4g frekansini desteklemiyor tel mecburen 3gye atiyor. Senin 3g(auto)da kullanman lazim.
    Diger soruna bir cevabim yok ne yazik ki...

• h4rml3ss kullanıcısına yanıt
    Şu an satışta.

Kağıt üzerinde inceledim ve gerçekten çok iyi bir cihaz olmuş.

5.1.1. ile gelmesi de iyi. Android, 5.1 den itibaren RAM konusunda sorunları aştı. Zaten Yakında Marshmallow (Android M) geliyor. Dün resmi olarak açıklandı. En son çıkan cihazlara da güncelleme gelecek deniyor.

J5 te A5 te bu güncellemeyi alacaktır eminim.

TR de 8 GB'lı çift sim'liler mevcut. DUOS yani. SIM1 aynı zamanda SD Card yuvası olarak kullanılabiliyor anladığım kadarıyla.

Eğer oyun oynamam, sadece temel fonksiyonlar bana yeter derseniz giriş seviyesi için çok iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Umarım bilginiz vardır.

Muhtemelen senin telin yasadigin ulkedeki operatorunun 4g frekansini desteklemiyor tel mecburen 3gye atiyor. Senin 3g(auto)da kullanman lazim.

4g var. Ama VoLte desteklediğini söylemesine rağmen desteklemiyor gibi.

Neyse yine de teşekkürler.

• astegon kullanıcısına yanıt
    Cihazı beğendim sadece telefon whatsapp skype için kullanılacak ikinci telefon olacak diyelim.

A5 1200 bandındayken bu 850 lira gibi alınabiliyor. İthalatçı garantililer DUOS samsung garantililer Tek Sim miş hocam.

En kısa zamanda alacağım ucuz olması şaşırtıcı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: h4rml3ss

Cihazı beğendim sadece telefon whatsapp skype için kullanılacak ikinci telefon olacak diyelim.

A5 1200 bandındayken bu 850 lira gibi alınabiliyor. İthalatçı garantililer DUOS samsung garantililer Tek Sim miş hocam.

En kısa zamanda alacağım ucuz olması şaşırtıcı :)

Paralel a5 alabilirsiniz J5 yerine.
  • Valla A5 ile J5 arasında teknik olarak çok ciddi bir fark yok.

Sadece metalimsi kasa, Gorilla Glass 4, Depolama alanı farkı ve RAM farkı var.

İşlemcisi, GPU'su RAM'i hemen hemen hepsi aynı.

"Aradaki farka değer kardeşim A5 için" derseniz A5 alın derim. Yok "O kadar para veremem, oyun felan işim olmaz"

J5'in en iyi artısı ise çıkarılabilir pil. Ayrıca ön kamerası led flash'lı. Selfie'ciler için eğlenceli bir cihaz.

A5'te pek yok ama A3 konusunda çok kötü deneyimler var donma sorunu ile ilgili. Samsung'un TR sayfasına bile bir küfür etmedikleri kalmış A3 ile ilgili.
  • Evet A7'de de konuşma esnasında hoparlörden gelen bir "çıt çıt" sesi kronik problem yaratmış. Sanıyorum A5, A serisinin en problemsiz modeli.
  • Beyler sizce hangisi a5 vs s4 vs gm android one vs zenfone 5 tek secenek bunu almalısınız diyin.
    Oyun oynamıyorum normal bir internet kullanıcısıyım,
    Yorumlarınıza baktım.kararsız kaldım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kamera performansı nasıl?
    Kaç saat ekran süresi alıyorsunuz?(özellikle mobil veri kullanımında)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: F.M.S

Beyler sizce hangisi a5 vs s4 vs gm android one vs zenfone 5 tek secenek bunu almalısınız diyin.
    Oyun oynamıyorum normal bir internet kullanıcısıyım,
    Yorumlarınıza baktım.kararsız kaldım

Bunların arasından tercihin A5 olmalı.
  • Cihazı uzun süre inceledim , j5 de otomatik ekran parlaklığı yok akıllı kılıf kullanılamıyor , kasasının parlak nikelaj kısımları her an kendimi bırakacağım diyor.. Yine a5 alacağım galiba..
  • h4rml3ss kullanıcısına yanıt
    Otomatik ekran parlaklığı belki önemli bir faktör ama J5'te benim beğenmediğim özelliği home tuşunun yanındaki tuşlara arka aydınlatmanın koyulmaması maalesef.

Hala diyorum, giriş için çok iyi bir seçenek.

Malum E5'in de üretimi sonlandı.

Artık yerine J5 var.
  • Arkadaşlar şu an n11.comda A500F modeli 1.039 tl ben aldım bir tane zaten ne zamandır almayı düşünüyordum.
  • arkadaşlar lolipop güncellemesi ne zaman gelicek aceba?
  • Sylora kullanıcısına yanıt
    bizdeuygun satıcısı mı? 4 g var mı eline ulaştı mı? tek hat mı? sarj tr uyumlu mu? hadi hayırlı olsun=)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Umarım bilginiz vardır.

4g var. Ama VoLte desteklediğini söylemesine rağmen desteklemiyor gibi.

Neyse yine de teşekkürler.

Demek istedigim senin telefonundaki desteklenen 4g bantlari o operatorun sagladigi bantlardan farkli olabilir.

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.