Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A5 [ANA KONU] ★★ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.347
Cevap
43
Favori
140.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cmert

cihazda bildirim ledi var mi?

yok.
  • volkann86 kullanıcısına yanıt
    s4 den sonra almayi dusundugum bir cihazdi. 1.500 tl lik cihazda bildirim isigi olmamasi cok ilginc bir eksiklik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • volkann86 kullanıcısına yanıt
    Arka kapak plastik mi? Samsung'un sitesinde tamamen metal gövde demiş.
  • Köroğlu06 kullanıcısına yanıt
    metal kasa. arka kapak filan hep metal
  • Bildirim ledi olmaması kötü olmuş. Kac saatte sarj oluyor? Eksi olarak gördüğünüz detaylar nedir?

Renk olarak iki rengide guzel ama siyah olanın arkasında parmak izi belli oluyormu?

Lolipop ile performansı gercekten artarmı?

Almayı düşünüyorum degermi degmezmi bilmiyorum.en az 3 sene kullanmaliyim.

Aklımda alternatif fazla model yok.alirsam 1.100 lira civarında satilanlardan almayı düşünüyorum.

HTC M8de düşünüyorum ama ileriye dönük 4g ve 64bit olmaması uzak tutuyor. Onun için güncel ve ileriye dönük bir cihaz olduğu icin Metal kasa yeterli kamera performansı artırılabilir hafıza vs. A5 Aklımda şu an!

• Arkadaşlar benim a5 ile ilgili tek kafama takılan şey alpha ile arasında kaldım sonuçta fiyat farkı çok yok kenarlıkları metal çıta ile kaplanmış boya ile korunmuş bu 3-5 ay sonra malum samsung kasalarının genel sorunu olan soyulma problemine karşı korkuttu o yüzden alpha daha yakın geliyor donanım olarak değil sadece görünüm olarak bunu soruyorum aynı kasa tipi note 4 dede kullanılmış galiba ama nedense bana alpha nın o metal hissiyatı daha sağlam ve daha dayanıklı geldi ayrıca a5 te gorilla glass varmı bunuda sormak isterim ? alphanın lansmanında gorilla glass 4 ten bahsediliyor ama hali hazırda ülkemizdeki modellerde varmı yokmu kesin değil sanırım.

yukarıdaki bazı arkadaşlar tamamen metal kasa demiş ama yapmayın etmeyin arkadaşlar arka kısım nasıl tamamen metal olabilir elinize alıp dokunmadınızmı cihaza yada ben farklı birşeyemi dokundum baya baya poli-karbon (ne metal ne plastik arafta kalmış materyal) kullanılmış yine yukarıdaki mesajlarda neden alpha geliştirilmedi sorusuna kendi şahsi fikrim birazda yorumlardan okuduğum kadarıyla alphanın fiyat stratejisinin kullanılan teknoloji ve materyal stoğu (kenarlığındaki metal alaşım+20 nm üretim yongası) stok devir hızlarının çok seri ve büyük üretimlerde karşılanamayacağı korkusu olduğu söyleniyor ne kadarı doğru bilemem.
  • Başka forumlardada yazılmış arkadaşlar tamamen metal deniliyor ama gövdenin o hissiyatı veren başka bir madde ile kaplandığı yazılı.
  • haykouz H kullanıcısına yanıt
    Galaxy A5'de Gorilla Glass 4 var. Kasa kalitesine gelince siz A3 ile A5 modelini karıştırmış olabilir misiniz acaba
  • Mickey Goldmill kullanıcısına yanıt
    Hocam A5 te gorilla glass 4 olduğu nerede yazıyor bana kaynak gösterebilirmisiniz lütfen ? Birde A3 ile A5 arasında kasa yapısında kullanılan malzemenin değişik oldugunuda hıssetmedım mediamarkt teknosa bimeks te baktım ankarada yaşıyorum bu arada çok garip ama ya benim hislerimde var bi sıkıntı yada metal ile metal hissiyatını ayırt etmek göreceli bir kavram benim metal anlayışım alphanın kenarlarında bulunan madde a5 tekiyle aynı değil bunu sormak istedim sadece ayrıca boya var bu bariz belli buda demektirki aşınma riskide var kavlaması soyulması iz bırakması açısından.
  • metal kompozit mi yoksa saf metal mi bu önemli
  • haykouz H kullanıcısına yanıt
    Gsmarena'dan bakabilirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mickey Goldmill

Gsmarena'dan bakabilirsiniz

gsmarena verilerinde alt tarafta şöyle bir ibare var ''Bu sayfada bulunan bilgilerin% 100 doğru olduğunu garanti edemeyiz'' onu geçtim samsung kendi sitesinde yazmıyor ? Yani yurt dışı üretimlerle ülkemize gelen ürünler arasında farklılık olabilir bunun aynısı alpha içinde geçerli bir kısım kullanıcılarda gorilla glass 4 olan ürünlerin tr ye gelmediğini söylüyolardı.bence iyi araştırmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: haykouz

Hocam A5 te gorilla glass 4 olduğu nerede yazıyor bana kaynak gösterebilirmisiniz lütfen ? Birde A3 ile A5 arasında kasa yapısında kullanılan malzemenin değişik oldugunuda hıssetmedım mediamarkt teknosa bimeks te baktım ankarada yaşıyorum bu arada çok garip ama ya benim hislerimde var bi sıkıntı yada metal ile metal hissiyatını ayırt etmek göreceli bir kavram benim metal anlayışım alphanın kenarlarında bulunan madde a5 tekiyle aynı değil bunu sormak istedim sadece ayrıca boya var bu bariz belli buda demektirki aşınma riskide var kavlaması soyulması iz bırakması açısından.

Hocam a500f a500f1 a500fq gibi ürün kodlarına bakıp araştırmak lazım. Türkiye'de bulunan yanlış hatırlamıyorsam A500FQ. Maalesef A serisinde bolca çeşit mevcut bu anlamda :) A5 in kasa materyali testleri mevcut, o yan boyaların pek deforme olacağını sanmıyorum videonun birinde anahtarla güzelce bastırıp deforme etmeye çalışıyorlar ama sorun yoktu. Üst düzey olarak çıkan telefonlarda özellikle kasa aksamlarında üreticiler genellikle her ülkeye standart çıkartıyor, malum Alpha da üst düzey olarak çıktı. Türkiye'deki G850FQ modelinde Gorilla Glass 4 mevcuttur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haykouz

Buyrun hocam, A5 te corning gorilla glass 4 var. Kendi resmi sitesinde yazıyor:http://www.corninggorillaglass.com/en/products-with-gorilla/samsung/samsung-galaxy-a5
  • Slm
    Ben note 2 mi verip a5 aldim. Su ana kadar memnunum. 5 gundur kullaniyorum. Genelde is icin kullanirim telefonu. Instagram,fb,teitter da kullaniyorum.Arada bir sunway surfers oynarim. Note 2 den performans olarak bir fark yok. Hatta daha akici. Sarji cok kurcalamazssan 1 gunu rahat cikartiyor. Ekrani daha guzel. Ele iyi oturuyor. Cok şık ve ince bir telefon. Biraz isimiyor gibi ama note 2 ye gore. Bir de pilinin cikmamasi kotu. Tavsiye ederim. Dist garantililer kadikoy de 1300 tl civari.

• lg g2 mi satıp almayı düşünüyorum oyun oynamam sosyal aglar ve fotograf cekiyorum o kadar sanırım herhangi bir sorun cıkarmaz bu yönde cihaz bana
  • Teknosada siyah teşirin üst metal kısmı zarar görmüş yani siyah boya biryeye surtturulmus yada düşmüş gibi kalkmış. Beyaz daha iyi tercih gibi

• Fark yeni nesil snapdragon işlemcidenmi kaynaklanıyor bilemiyorum ama S5'i fena ezmiş :)

https://www.youtube.com/watch?v=0jKDTC5sGbY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanas -- 11 Şubat 2015; 16:40:15 >
  • Vaybe iyimiş bayagi. Anlaşılan bu telefonun kıymeti bir kac ay sonra anlasilacak ve popüler olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: ertanas

Fark yeni nesil snapdragon işlemcidenmi kaynaklanıyor bilemiyorum ama S5'i fena ezmiş :)

https://www.youtube.com/watch?v=0jKDTC5sGbY

o kadar ugrasını antunu calıstırarak yapsaymıs daha faydalı olurmuş.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.