Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A5 [ANA KONU] ★★ (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.347
Cevap
43
Favori
140.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler telefon geldi, Kuşadasına sipariş verdim telefonu, ben Muğlada Üniversitedeyim bir kaç gün sonra ulaşcam telefonuma inşallah, içimde bir heyecan :) Silver rengini tercih ettim, Samsung kullanan arkadaşlarımın hepsinin telefon renkleri beyaz, bende Silver rengini tercih ettim
     ★★ SAMSUNG GALAXY A5 [ANA KONU] ★★ ★★ SAMSUNG GALAXY A5 [ANA KONU] ★★

• quote:

Orijinalden alıntı: Akeneton34
    Beyler telefon geldi,

Hayırlı olsunnnn
  • Arkadaşlar bende bu telefonu almayı düşünüyorum ama kamerası ile ilgili detaylı bilgiye ulaşamadım. Kamera sensörü ile bilgi paylaşabilecek olan var mı? lensi ne kadar ışık alıyo karanlık çekimlerde? mesela f/2.2 değerinin üzerinde mi altında mı?
  • Benim A5 e usb 16gb (iki uclu 1.ucu ince 2. Ucu normal)flashdisk taktım tanımadı. Arkadaşım da S2 var onda bir sorun yok .

Anlamadım acaba ayarla felanmı ilgili.

A5 ine flaşdisk takan varmı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün sabah telefonu 8 de şarjan almıştım. 2G kullandım ağırlık olarak. Lazım olunca 3G'yi açtım.2 gün boyunca telefon görüşmeleri, arada ufak tefek oyun, internet facebook whatsapp twitter vs falan derken Bu akşam 9 gibi %1 di şarj... Eğer ilerleyen zamanda da bu performansı verirse müthiş!
  • Beyler telefon jelatininin arkasında Model : SM - A500h/ds, çift hatlı, tam olarak ne oluyor bu?
  • ayhanjan kullanıcısına yanıt
    Ben bu telefonu bir aydır kullanıyorum. Gördüğüm eksiklerden biriside bu, malesef OTG özelliği olmadığından flash belleği görmüyor.
  • memleketim42 M kullanıcısına yanıt
    Otg desteği yok...

Bu kötü oldu .

Teşekkür ederim verdiğin bilgi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: XcaL

quote:

Beyler telefon jelatininin arkasında Model : SM - A500h/ds, çift hatlı, tam olarak ne oluyor bu?

Hocam telefonunuza 2 sim kart takabilirsiniz , yada bi slotuna hafıza kartı takabilirsiniz..
    4g ve nfc özellikleri yok

Cihazınız samsung değil paralel firma garantili bu yüzden de biraz ucuz olması lazım genel olarak budur.

Evet hocam n11 den aldım, paralel garantili hakkında bilgim var. Biraz değil baya ucuza denk getirdim.
  • Yaklaşık iki aydır kullanıyorum. Bahsettiğin hata ile hiç karşılaşmadım. Berbat dediğin ön kamera bir çok modelin ana kamerasından daha güzel fotoğraflar çekiyor. Bu durumda sendeki cihazda bir sorun olduğu akla gelen ilk ihtimal. Bir diğer olasılık ise virüslü bir uygulama indirmiş olman. Virüs arka planda çalıştığı için işlemci yükünü arttırarak takılmalara yol açıyor olabilir. Touchwiz'in çökmesi de bu olasılığı destekler nitelikte. Geri iade süren dolmadıysa geri gönder.
  • SAMSUNG "GALAXY" SORUN YAŞAYANLAR

Paylaşım yapacaklara şimdiden teşekkürler...
  • Arkadaşlar A500H Çift SIM Cihazım var, ekranım kırıldı, size tavsiyem dikkatli olun, aldığım günden beri sol cebime koyuyorum çizilmesin diye, ilk defa dün arka cebime koymuşum, yumuşak bir zemin (minderin üstüne) oturmama rağmen ekran içeriden kırıldı.

Cihazda dışarıdaki ekran düzgün, yamulma bükülme yok, içeriden çatladı ve görüntünün %95'i gitti azıcık yanıyor bir köşeden ekran. Bu arada nasıl üzüldüğümü anlatamam 20 günlük cihaz, boğazımda yumru oldu yemin ederim :(

Bu ekranı adam gibi düzgün fiyatla nerede yaptırabilirim? Nelere dikkat etmem gerekir? tüm fikirlerinize açığım. İnanılmaz rakamlar isteniyor.

Yarın bir abimle beraber doğubanka gideceğim bakacağım orada.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler telefon jelatininin arkasında Model : SM - A500h/ds, çift hatlı, tam olarak ne oluyor bu?

Hocam telefonunuza 2 sim kart takabilirsiniz , yada bi slotuna hafıza kartı takabilirsiniz..
    4g ve nfc özellikleri yok

Cihazınız samsung değil paralel firma garantili bu yüzden de biraz ucuz olması lazım genel olarak budur.

Evet hocam n11 den aldım, paralel garantili hakkında bilgim var. Biraz değil baya ucuza denk getirdim.

Hayırlısı hocam kaça geldi :) Tr garantili 1150 ye mal etmiştim bende :)

Birde touchwiz durduruldu hatası alan var mı ?

Ben Delta garantili 890 liraya mal ettim. Daha telefonu kullanmaya şansı bulamadım, karşılaştığınız sorunlar ciddi sorunlar, bence gönderin garantiye.

• datox D kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun kardeş ...

Bende bugün elimden düşürdüm köşesi ezildi . A5 in çevresi sert plastik sanki metal falan değil.

• datox D kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun. Ne yazık ki tüketici talebi ile telefonların ekranı büyüyüp kalınlığı inceldikçe bu tip riskler ortaya çıkıyor. Bu nedenle kredi kartı falan da koyabildiğim cüzdanlı kılıf içerisinde taşıyorum cihazı. Gerçi kış aylarında mont cebi falan idare ettik ama yazın mecburen kotun arka cebinde taşıyacağım. Metal destekli bir kılıf arayışlarına başladım bile.
  • Hemen iadet kardeş anlatıklarının bir tanesi bile iade nedeni...

• Beyler böyle bir koruyucu almanızı öneririm. Metal Bumper diye geçiyor, gayet şık ve işe yarar. Piyasada 20-30 Lira arasında.

★★ SAMSUNG GALAXY A5 [ANA KONU] ★★
  • Öncelikle geçmiş olsun, cihazın kusurlu olduğunu düşünüyorum. Hiç bekleme en kısa sürede yetkili samsung servisine iade yada değişim talebiyle başvur. Talebinin onaylanması için cihazın kusurunun yetkili servis tarafından tespit edilip onaylanması gerekiyor. Ayrıca cihazını yetkili servise verirken cihazdaki hata ve kusurları detaylıca servis fişine not aldırmanı tavsiye ederim...

En önemli tavsiyem, servis fişine şunu not aldırmalısın; kesinlikle yazılım ve/veya donanım onarımı yada değişimine izin vermediğini ve herhangi bir müdahaleyi kabul etmeyeceğini ibraz eden not aldır... (tabi cihazın tamirini kabul etmiyorsan bu not gerekli).

Son bir tavsiye, samsung mobile şikayetvar.com üzerinden yapılan şikayetleri daha fazla dikkate alıyor ve daha hızlı dönüş yapıyor (NE YAZIK)
  • Umarım kolay koparırsın dostum... Geri iade ve/veya değişim süreci Türkiye'de baya sıkıntılı ve sancılı aslında. Çok can sıkıcı şekilde uzuyor (bu durum tüketici haklarına başvuruda da geçerli). 14.02.2015 tarihinde almış olduğum Note4'ün hata ve kusuru servis tarafından tespit edildiği halde bu gün itibari ile hala geri iade almış değilim... Uzun hikaye gerçekten çok sıkıldım, bu durumun sorumlusu çok ağır aksak işleyen samsung müşteri hizmetleri sistemi...
    Benden söylemesi, benim başıma gelen bu, kolaylıklar dilerim, tekrar geçmiş olsun...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yhy1

Öncelikle geçmiş olsun, cihazın kusurlu olduğunu düşünüyorum. Hiç bekleme en kısa sürede yetkili samsung servisine iade yada değişim talebiyle başvur. Talebinin onaylanması için cihazın kusurunun yetkili servis tarafından tespit edilip onaylanması gerekiyor. Ayrıca cihazını yetkili servise verirken cihazdaki hata ve kusurları detaylıca servis fişine not aldırmanı tavsiye ederim...

En önemli tavsiyem, servis fişine şunu not aldırmalısın; kesinlikle yazılım ve/veya donanım onarımı yada değişimine izin vermediğini ve herhangi bir müdahaleyi kabul etmeyeceğini ibraz eden not aldır... (tabi cihazın tamirini kabul etmiyorsan bu not gerekli).

Son bir tavsiye, samsung mobile şikayetvar.com üzerinden yapılan şikayetleri daha fazla dikkate alıyor ve daha hızlı dönüş yapıyor (NE YAZIK)

Hocam daha bugün aldım yarın bi iki yere gidip karşılaştırma yapıcam eğer , sadece benim cihazdaysa bu sorun samsungla olan bağımı sonsuza dek koparmayı düşünüyorum :(

SAMSUNG "GALAXY" SORUN YAŞAYANLAR

Paylaşım yapacaklara şimdiden teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.