Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY A5 (2017) [ANA KONU] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
33
Favori
168.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunu alacağınıza 2. El note 5 bulun. 3gb ddr3 yerine 4gb drr4 kullanırsınız

4gb ddr4 bile 6gb ddr3 ten daha güçlü 😀😀

2000tl ödemeye kesinlikle değmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _RaGoN_ _ kullanıcısına yanıt
    Gsmarena da Mali-T830MP3 olarak geçiyor onu baz alarak düzeltildi şimdi.

• Fiyat yüksek ama yinede alabilirim boyutu istediğim gibi.

• İnceleme çıktı arkadaşlar ilk mesaja sabitlendi.

• Bütün incelemelerde ön kamerada ciddi fokus probleminden bahsediyor. Tecrübesi olan var mı bu konuda? S7'nin S6'nın 5Mp'lik ön kamerası daha keskin selfie'ler veriyormuş??
  • bu konu neden ölü
  • Cihazın tasarımı ve siyah rengi beni cidden cezbetti imkanım olsa kesin alırdım herhalde ortalama bi kullanıcı için gayet yeterli ve sırf Türkiye de pahalı değil baktığınız zaman diğer ülkelerle aynı fiyata alabiliyoruz sadece dolar kurunun çok büyük etkisi var.

• Telefona şöyle bir baktığımızda 2016 modeline göre artıları;
    3gb ram 32gb dahili hafıza (nihayet)
    3000mAh pil
    Usb type-c bağlantısı ve hızlı şarj özelliği
    16mp ön ve arka kamera
    Suya ve toza karşı dayanıklılık
    Sürekli açık ekran özelliği
    Ve siyah rengine düşman telefon üreticilerine inat çerçevelerine kadar siyah bir telefon.
    Al geç kafan rahat etsin dediğimiz telefonlar vardır ya A5 2017 öyle bir telefon bana göre. Samsung iyi iş çıkarmış.
    Eksi olarak diyebileceğim bildirim ledi yok telefonda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redunay -- 17 Şubat 2017; 19:1:6 >
  • bu fiyata bu konu ölü kalır
  • Bence süper bir cihaz, almayı düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • açılın, taze kan geldi. her ne kadar bu konularda geek olmasam da bu telefonu almayı düşünenler için yardımcı olabilecek birkaç açıklamam var.

öncelikle ios'tan android'e yeni geçiş yapmış biri olarak söylemeliyim ki; telefonun arayüzü çok güzel ve rahat. eşşekten inip ata binmek tabiri bu telefon için cuk oturuyor.

a3'e nazaran daha geniş bir ekrana sahip fakat bu tek elle kullanımlarda sizi yormuyor, alışkanlığa bağlı olarak sevmeye başlıyorsunuz. benim elim büyük, o yüzden kafam rahat.

tasarım aşmış, edge gibi hafif yassı kenarlarıyla ve köpekbalığı solungacı şeklinde duran hoparlör çıkışlarıyla artık iphone karizmatikliği rüyası sona ermiş gözüküyor. orijinal şeffaf kılıfıyla kullanıldığında bir sıkıntı yaratmıyor. kesinlikle cam koruyucu takmayın, piyasada satılanlar sıçmık gibi.

şimdiye kadar hiç android cihaz kullanmadım fakat bu telefona has olarak geliştirilmiş ve beni kendine hayran bırakan birkaç özellik var. always on display seçeneği mesela. eskiden kullandığımız nokia telefonlarda ekran koruyucu olarak saat ve tarih olurdu hatırlarsanız; heh onun tıpkısının aynısını bu telefona uygulamışlar. saat başına bataryadan kullanım istatistiklerinde şu an veri sonucunu göremiyorum fakat bataryayı pek yemediği aşikar.

bataryası tam tamına 2 gün gidebiliyor, ben yoğun şekilde instagram, messenger ve snapchat kullanıyorum, bu durumda 1,5 gün sonra batarya %10 civarlarına düşüyor. bu çok iyi.

kamerası önde 16 mp ve arkada 16 mp olmak üzere yüksek donanımdan oluşuyor. arka kamerada optical image stabilization olmasa da çektiği videolar kullanılabilir nitelikte. ön kamera ise suratınızdaki tüye kadar keskin sonuçlar elde edebilmenize olanak sağlıyor. arka kamera f1:1,9 diyafram aralığında. yemek bloggerı, instagram fotoğrafçısı veya gezgin iseniz bu bulunmaz bir nimet.

fiyat belki türkiye şartlarında pahalı olabilir. ama kesinlikle alınabilecek bir telefon der geçerim.
    gold rengi almayın çin kerhanesi gibi, siyah rengini alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ressam -- 24 Şubat 2017; 11:43:43 >

• Bende yeni aldım. soracaginiz soru varsa yardımcı olayım.

• Antalyada bu cihazı almayı düşünen varsa pm atsın lütfen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İphone 6s alınır bu paraya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrOguzhan

Antalyadan olan arkadaşlar evkurdan alınma samsung tr garantili kapalı kutu cihazı pazarlıksız 1750 tlye bırakabilirim. Düşünen olursa iletişime geçsin lütfen.

Ne renk hocam cihaz?

• Almanya mediamarkta 320 euro cihaz kurla çarpın sonucu bulun vergi sadece türkiyede yok samsung türkiye insanları soyuyor olay bu

Şu üstte yorum yapan malum kesim soytarısı ve onu beğenenler de hadlerini bilsin 2002 de ekmeği zor alıyordu gelmiş burda yalan propaganda yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gavuzla -- 1 Mart 2017; 20:35:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Kardeş 1230 lira yapıyor yalnız 750 lirası yine vergi telefona bile TRT Vergisi veriyoruz suçu Samsung Türkiye'ye atma herkes neyin ne olduğunu biliyor.

güzel kardeşim bana matematiksel olarak kaynak göstererek misal bu telefondaki vergileri anlatır mısınız
  • Almanya'da 320 euro satılan telefonu kurla çarpın diyen tayfada bir bitmediniz. Benzini de çarpın diyen tayfa bu maalesef. Sanırsın ALmanya'da halk maaşını türk lirası alıyor. Hocam sen ne kadar anlatsanda hikaye, belli bir zümre bu vergileri koyan şahsiyetlere sıkı sıkıya bağlı ve onlarda kesinlikle kusur bulmuyor. 75 bin Tl ye araç aldım 40 bin tl si vergiydi. İkinci bir arabayıda afiyetle yesinler diye başımızdakilere aldık. Neyse şimdi başlarsam beni de bir yerlere şikyet ederler malum demokrasi bu ara araki bulasın, soluğu Silivri'de almayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARNT

Almanya'da 320 euro satılan telefonu kurla çarpın diyen tayfada bir bitmediniz. Benzini de çarpın diyen tayfa bu maalesef. Sanırsın ALmanya'da halk maaşını türk lirası alıyor. Hocam sen ne kadar anlatsanda hikaye, belli bir zümre bu vergileri koyan şahsiyetlere sıkı sıkıya bağlı ve onlarda kesinlikle kusur bulmuyor. 75 bin Tl ye araç aldım 40 bin tl si vergiydi. İkinci bir arabayıda afiyetle yesinler diye başımızdakilere aldık. Neyse şimdi başlarsam beni de bir yerlere şikyet ederler malum demokrasi bu ara araki bulasın, soluğu Silivri'de almayalım.

ne anlatıyosun ya sen ? Refahta 1900lerde liderleriniz ingiltereyle halkımız mozanbikle yarışıyordu neyi anlatıyosun sen ? sizin aklınız ne kadar evvelde sizle tartışacağız ne kadar yargılayabilir insanlarsınız 15 sene önce tebeşir alınamıyordu okullarda kimi kandırıyosunuz önce bunları söyleyeceksiniz sonra bugünü tartışırız ?

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Seve seve,

Bu telefon kaç lira? 2.100.

Sinyal alıcısı bulunan telefonlardan %20 ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) Alınır.

2.100'ün %20'si, 378 Lira yapar. Geriye kalır 1722 TL.

http://www.orgtr.org/tr/guncel-ozel-tuketim-vergisi-otv-oranlari-iv-sayili-liste

Herhangi bir donanım ile İnternete bağlanabilen cihazlardan yüzde 7 ila 6 arası TRT Bandrol vergisi alınır.

1.722'nin %6'sı (En düşüğünü hesapladım) 103 Lira yapar.

1.722 - 103 = 1619 TL.

http://m.ahaber.com.tr/ekonomi/2016/06/29/telefon-ve-bilgisayara-trt-bandrol-vergisi

Son olarakta mis gibi KDV'miz, %18 oranında.

1619'un %18'i 291 Türk Lirası yapar. Geriye kalır 1327 Türk Lirası.

http://shiftdelete.net/akilli-telefonlara-ne-kadar-vergi-oduyoruz-74014

Bu telefonun fiyatı kadar devlet vergi alıyor fiyat 2 katına çıkıyor

Yeterli oldu mu?

KK GİBİ BİR HESAP DAHA Vergi Öyle Hesaplanmaz
    YALNIZ MİLLET YEMİYOR İŞTE BAK VERDİĞİN ORANLARLA VERGİDEN DE VERGİ HESAPLAYARAK GİDELİM

ALMAN MEDİAMARKT'TA 329 EURO TELEFON 30 € VERGİ VS 300 € SABİT FİYAT ALALIM

€=3.8 300 €= 1140 TL

%20 ÖTV 1368 TL

%''7''TRT 96+1368 = 1464

%18 KDV 264+1464

En Üst Seviyede Bile Vergiden Vergi Hesabında Bile 1728 TL EDER

Boş işleri Bırakın Artık..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.