Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY A5 (2017) [ANA KONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
33
Favori
168.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 ay bile geçmeden Telefon 1650 lira ithalatçı garantili bu ithalatçılar vergi kaçıyor heralde

Eşşeğin yüzüne tükürmüşler oh ne güzel nisan yağmuru yağıyor demiş..

Konuya gelirsek hiç alıp kullanan yokmu bi kaç batarya pil testi faydalı olur..
  • Gavuzla kullanıcısına yanıt
    İthalat ürününde garanti ne kadar işliyor vergi ve ekonomi uzmanı? Sana apple türkiyenin bile hesabını yaptım hâlâ yüzsüz yüzsüz konuşuyorsun biraz utan

1650%18 = 297

1650%20 = 339

1650%7 = 116

740 TL

Yine yarısı vergiye gitmiyor mu ?

Allah akıl vermiş ama kullanmaktan acizsin ve komple zararsın ülkeye..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Seve seve,

Bu telefon kaç lira? 2.100.

Sinyal alıcısı bulunan telefonlardan %20 ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) Alınır.

2.100'ün %20'si, 378 Lira yapar. Geriye kalır 1722 TL.

http://www.orgtr.org/tr/guncel-ozel-tuketim-vergisi-otv-oranlari-iv-sayili-liste

Herhangi bir donanım ile İnternete bağlanabilen cihazlardan yüzde 7 ila 6 arası TRT Bandrol vergisi alınır.

1.722'nin %6'sı (En düşüğünü hesapladım) 103 Lira yapar.

1.722 - 103 = 1619 TL.

http://m.ahaber.com.tr/ekonomi/2016/06/29/telefon-ve-bilgisayara-trt-bandrol-vergisi

Son olarakta mis gibi KDV'miz, %18 oranında.

1619'un %18'i 291 Türk Lirası yapar. Geriye kalır 1327 Türk Lirası.

http://shiftdelete.net/akilli-telefonlara-ne-kadar-vergi-oduyoruz-74014

Bu telefonun fiyatı kadar devlet vergi alıyor fiyat 2 katına çıkıyor

Yeterli oldu mu?

Bak bunun 2016'sı burada 1500-1600e satılırken baküden 950 tl'ye aldım. Hem de dual simli olanı. Bakü diyorum, münih değil.

400 lirası vergiyse siz 400 lira daha fazla ödemeye razısınız.

Yok kur, vergi vs. bahaneleri niye buraya yazıyorsunuz ki ? Aynı kur, vergi vatandaşı etkilemiyor mu ? Aynı cihazı çinde %40 daha ucuza satan Samsung değil mi ? Orda vergisiz mi satılıyor ? Sizin gibi bilinçsiz tüketiciler oldugu sürece daha çok geçirir bu markalar bize.

• Arkadaşlar kullanıcı yorumu çok önemli.
    Tabii siyasette tartışma da çok önemli ama bir başka topik de yapılırsa daha sevimli olur.

C5 ten A5 e fikir değişikliği yaptım.
    Lütfen kullanıcılar A5 in kronik sorunu vs varsa (+) ve (-) leri ile yazarsa bol bol dua alır, İşi gücü rast gelir :)

Kampanya, kupon, puan vs. ile en ucuz kaça denk getirebiliriz, alan arkadaşlar yol göstersin......
  • Beyler ikinci el az kullanılmış a5 ve a7 buldum hangisini alsam karar veremedim

• bu telefonda ois yok telefonu cok begeniyorum ama ois olmamasi benim icin cok buyuk eksi o yuzden almiyorum

• hommate01 H kullanıcısına yanıt
    Abicim kaç aydır telefon araştırıyorum adam gibi telefon yok fiyatı uygun olan ois i olan en iyi telefon asus başkada yok bende asusa güvenip alamıyorum telefonu

• ahmetz84 A kullanıcısına yanıt
    10-15 gün önce aldım.kornik sorunu açısından bişey diyemem.telefon bence çok şık ve karizma(siyahı var bende).
    Aldığım fiyatı söyleyim. 1868 -70 bonus-120 çek=1680 tl (Samsung Türkiye)
  • Arkadaşlar lg g4 kullaniyorum a5 e gecmeye deger mi ? Sizce kararsizim

• quote:

Orijinalden alıntı: Versace kv

Arkadaşlar lg g4 kullaniyorum a5 e gecmeye deger mi ? Sizce kararsizim

kamerası dışında evet. mecbur bırakıcan o telefonu bootloop olacak yakında bırakmazsan
  • @ zyveli

verdiğin cevaplar için teşekkür ederim aydınlatıcı ve yol gösterici oldu.
    Çek ve puanla senin rakamı yakalamaya çalışacam. Güzel bir kombo yapmışsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

İthalat ürününde garanti ne kadar işliyor vergi ve ekonomi uzmanı? Sana apple türkiyenin bile hesabını yaptım hâlâ yüzsüz yüzsüz konuşuyorsun biraz utan

1650%18 = 297

1650%20 = 339

1650%7 = 116

740 TL

Yine yarısı vergiye gitmiyor mu ?

Allah akıl vermiş ama kullanmaktan acizsin ve komple zararsın ülkeye..

Sizin topunuz böyle utanma arlanma yok dün dediğin 2 hafta sonra sana ..... olay bundan ibaret

• Beyler telefonda ağır çekim modu var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: take a minute

quote:

Orijinalden alıntı: Versace kv

Arkadaşlar lg g4 kullaniyorum a5 e gecmeye deger mi ? Sizce kararsizim

kamerası dışında evet. mecbur bırakıcan o telefonu bootloop olacak yakında bırakmazsan

Gecen sene nisanda aldim fakat 1 yil da batarya hizli bitmeye basladi arada sirada ekran takiliyor. Acilmama problemi olmadi daha da o da yakindir dedigin gibi

• her yerde çift hatlı versiyonu karşıma çıkıyor.
    Arkadaşlar çift hatlı versiyon mu kullanıyorlar tek hat mı?
    yazılım ve arayüzde farklılık var mı acaba?

Screenshot yüklenirse çok faydalı olacağını düşünüyorum..
    teşekkürler...
  • 1899 TL'ye bir mağazada Samsung TR ve Genpa garantili buldum. Kapalı jelatinli kutu ve adıma faturalı. Evkur vs... den alınıp nakite çevrilmiş cihaz değil. Sizce alınır mı ? Şuan kullandığım telefonu 1000 TL'ye sayacaklar üzerine 900 TL vericem.

Edit: Samsung amiral gemisi dışındaki telefonlarda DDR3 RAM kullanıyor fakat yeni öğrendiğim bir bilgiye göre yeni A serisinde tıpkı amiral gemilerindeki gibi DDR4 RAM kullanmış. Günlük kullanımda, oyunlarda vs fark yaratır mı bilmem.

Edit 2: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RaGoN_ -- 24 Mart 2017; 20:47:53 >
  • ah_1903 A kullanıcısına yanıt
    Aralarındaki tek fark boyut farkı ve bu sebeple de pil kapasitesi farki, o da bizim tavsiye verebileceğimiz birşey değil sizin karar Vermeniz gereken birşey.

• Cassation kullanıcısına yanıt
    Peki a5 mi zenfone 3 mü ikisi arasında kaldım a5 i ikinci ele 1500 veya 1550 ye alabiliyorum ama zenfone 1350 ye alabiliyorum ve kamerada a5 ten daha iyi ama bi türlü karar veremedim

• Selamlar a717 kullanicisiyim ve ekranim ciddi anlamda hassas dokunmatik cok hizli boyle bir sorun yasayan var mi?

• ah_1903 A kullanıcısına yanıt
    A5 2017 yi tercih ederdim ben olsaydım, kavisli arka kenarlar kolay bir tutuş hissi yaşatıyor. Işlemci konusunda farklı marka işlemciler kullansalarda ayni segmentte işlemciler bunlar, performans açısındn ikisinden de memnun kalırsınız. Bu sebeple ben Tasarımsal açıdan A520 yi tercih ederdim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.