Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY A5 (2017) [ANA KONU] (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
33
Favori
168.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonu dün akşam fabrika ayarlarına çevirip tekrardan kurdum.Tuhafdir kasılmalar ve ekrandaki algilama sorunlari geçti.Yalniz parmak okuma sorununuda aynı parmağı 3 defa okutarak çözdüm....Simdilik iyi bakalım.....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesut8888

quote:

Orijinalden alıntı: meohamza

Vatan Computer den aldığım telefon sağ üst köşesi ezik geldi,pazartesi geri göndereceğim :(

Kutunun dise tarafında bir eziklik varmı?😮

İşin enteresan tarafı da bu,kutuda hasar yok. Telefon hasarlı.

• quote:

quote:

quote:

Vatan Computer den aldığım telefon sağ üst köşesi ezik geldi,pazartesi geri göndereceğim :(

Peki kutunun kenarlarındaki mühürler açılmışmiydi.

• Arkadaşlar hadi parmak izini geçtim ama ön kamerası gerçekten kötü mü ? Eşime almayı düşünüyordum ön kamera önemli bebeklerle fotoğraf çekinme açısından. başka telefona mı yöneleyim sizce ?

herkese iyi günler dilerim.
  • sniper32 kullanıcısına yanıt
    Evet çok kötü. Çünkü bu kamera selfie kamerası değil.Lütfen ön kamera ile ilgili yazdığım bilgileri okuyunuz.Selfie çekimi için almak istiyorsanız sakın bu telefonu ALMAYIN..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ober -- 16 Mayıs 2017; 12:2:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ober kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam bilgilendirme için
  • ober kullanıcısına yanıt
    dostum baska bir kamera uygulamasi yükleyip denedin mi..

cunku selfi olayinda yazilimsal olarak bulaniklastirma var diye biliyorum.. donanımda camera sabit kare çekiyor olması gerekli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetz84 -- 16 Mayıs 2017; 21:56:51 >
  • ahmetz84 A kullanıcısına yanıt
    Ahmet bey bu durumun uygulamayla düzeleceğini sanmıyorum. Çünkü bu donanımsal bir sorun gibi. Yani ön kamerada kullanılan lenslerle alakalı. Ancak yine de sizin bildiğiniz veya kullandığınız, arkadaki kişilerin yüzlerini netleştiren bir Selfie-Ön Kamera uygulaması varsa deneyebiliriz..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır değildi, tutanak tutulup geri gönderdim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ilginç!Şükür sıkıntı çıkarmamışlar....

• sniper32 kullanıcısına yanıt
    Aslında ön kamera çok kötü değil çok net çekiyor ama kimi seni. Şöyle düşün Huawei p10, İphone 7 Plus gibi modellerdeki derinlik efektinin sürekli açık olduğunu ama derinliği onlardaki gibi 100 de 100 değil de 100 de 25 verdiğini düşün. Bu benim gibi tek başına selfie çekilen kişilerde sıkıntı çıkarmayacaktır hatta hoşlarına gidecektir. Çünkü arka taraf hafif flu ama siz çok netsiniz. Burada sıkıntı şu noktada başlıyor örneğin sizin önde arkadaşlarınızın arkada olduğu bir fotoğrafta arkadaki arkadaşlar hafif flu çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcoruzzier -- 17 Mayıs 2017; 1:13:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcoruzzier

Aslından ön kamera çok kötü değil çok net çekiyor ama kimi seni. Şöyle düşün Huawei p10, İphone 7 Plus gibi modellerdeki derinlik efektinin sürekli açık olduğunu ama derinliği onlardaki gibi 100 de 100 değil de 100 de 25 verdiğini düşün. Bu benim gibi tek başına selfie çekilen kişilerde sıkıntı çıkarmayacaktır hatta hoşlarına gidecektir. Çünkü arka taraf hafif flu ama siz çok netsiniz. Burada sıkıntı şu noktada başlıyor örneğin sizin önde arkada arkadaşlarınızın arkada olduğu bir fotoğrafta arkadaki arkadaşlar hafif flu çıkıyor.

Peki bu yazılımsal bir şey mi güncellemeyle falan düzeltilir mi acaba?

• Cumartesi aldigim a5 bugün 150 mb lik bir güncelleme aldi..Bu 2.aldigi güncelleme

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ilginç!Şükür sıkıntı çıkarmamışlar....

Daha belli değil sıkıntı çıkarıp çıkarmayacaklari,bekleyip göreceğiz

• Merhaba arkadaşlar. Kardeşime telefon bakıyorum. Sony Z5 Dual, Samsung Galaxy A5 2017 ve Asus ZenFone 3 ZE552KL arasında kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

- Çok oyun oynanmayacak, oynansa da candy crush tarzı oyunlar olur heralde, yüksek performans isteyen oyunlar değil yani.
    - Müzik kalitesi benim HTC 10 kadar iyi olmasa da ona yakın ya da tatmin edecek bir telefon olması önemli.
    - Kamerası da fazla önemli değil ama iyi olursa tabi daha iyi.
    - Takılma, kasma ya da kronik sorunları olmasın.
    - Üst sınır 1800TL.

Bana kalsa bunlara değil aynı fiyata kat kat daha iyi olan xiaomi, lenovo, huawei modellerine bakardım ama malum kızların çoğu Samsung ve başka 1-2 marka dışında bir şey bilmiyor, Sony ve Asus'a bile duyulmamış marka gözüyle bakıyorlar. Yanlış konuda tavsiye istemiş olabilirim ama A5 2017 kullanıcıları olarak A5 2017 hakkındaki fikirlerinizi de almak istedim. A5 2017 mi daha iyi bir seçim olur yoksa Zenfone 3 ZE552KL veya Z5 Dual mi?

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: elberp

Merhaba arkadaşlar. Kardeşime telefon bakıyorum. Sony Z5 Dual, Samsung Galaxy A5 2017 ve Asus ZenFone 3 ZE552KL arasında kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

- Çok oyun oynanmayacak, oynansa da candy crush tarzı oyunlar olur heralde, yüksek performans isteyen oyunlar değil yani.
    - Müzik kalitesi benim HTC 10 kadar iyi olmasa da ona yakın ya da tatmin edecek bir telefon olması önemli.
    - Kamerası da fazla önemli değil ama iyi olursa tabi daha iyi.
    - Takılma, kasma ya da kronik sorunları olmasın.
    - Üst sınır 1800TL.

Bana kalsa bunlara değil aynı fiyata kat kat daha iyi olan xiaomi, lenovo, huawei modellerine bakardım ama malum kızların çoğu Samsung ve başka 1-2 marka dışında bir şey bilmiyor, Sony ve Asus'a bile duyulmamış marka gözüyle bakıyorlar. Yanlış konuda tavsiye istemiş olabilirim ama A5 2017 kullanıcıları olarak A5 2017 hakkındaki fikirlerinizi de almak istedim. A5 2017 mi daha iyi bir seçim olur yoksa Zenfone 3 ZE552KL veya Z5 Dual mi?

Teşekkürler.

Arkadaşım ben 1 haftadir a5 2017 kullanıyorum.Bu telefon işi galiba birazda şans meselesi.En azindan ben artik öyle inaniyorum.A5 2016 yi takilma ve donma nedenlerinden dolayi 3 hafta kullanip satmistim.Ama sonradan okuduğum yorumlarda bu telefonu kullananlar aldigi güncellemelerden sonra telefondaki sorunlarin gectigini söylüyorlardı.A5 2016 yi sattıktan sonra 1 yil önce satışa çıkmış olan s6 edgeyi aldim.Bu telefonda ilk çıktığı zamanlar ram kullanimindan dolayi kasma problemleri yasiyormus ama ben 1 yil sonra aldiğimda telefon güncellemeler almis ve duzelmisti.Ben hic bir sorun yaşamadım.S6 edge den sonra j7 2016 aldim ondada hiç bir sorun yaşamadım.Tek sorun hafizasinin 16 gb olmasiydi.

A5 2017 ye gelecek olursak aldikdan 2 gun sonra telefonun ekraninda algilama sorunu olduğunu fark ettim.Mesela bazen ekrana 6-7 kere basmak zorunda kaliyorum.Arka arkaya ekrana dokununca bu kez de telefon kafayi yiyor istemedigin sayfalara giriyorsun. Telefonu fabrika ayarlarına alip tekrardan kurdum sanki düzelir gibi oldu ama erken sevinmişim algılama sorunu aynen devam etmektei.Telefona 1 haftada 2 güncelleme geldi ama nafile hic bir düzelme olmadi.Ekran problemi yetmiyormuş gibi birde isinma sorunu cikti.Bu telefonu a5 2016 da yaptigim gibi hemen elimden çıkarmayacağım.Tek umudum android 7 nougat.Yine düzelmezse yapacak bir sey yok satacağım....

Yani kısaca ben suan için a5 2017 den memnun değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesut8888 -- 21 Mayıs 2017; 2:10:7 >

• Bu hücre askıda ve cihaz boşta ne oluyor biri anlatabilir mi acaba, dun aksam always on display'i etkinleştirdim sarja büyük bir etkisi oldu gibi geldi bana ?

• mesut8888 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler hocam. Dün iyice araştırdım, en son Xperia X almaya karar verdim ve dün gece hepsiburadadan 1439TL ye Sony Türkiye garantili olarak aldım. İnşallah sorunsuz olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elberp -- 21 Mayıs 2017; 11:17:5 >
  • elberp E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.....

• Arkadaşlar bu ön kamerada selfy çekerken arka planın veya arkadaki kişilerin flu çıkması ile ilgili bir çözüm bulabilen oldu mu yoksa kronik bir sorun mu?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.