Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★ (236. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.727
Cevap
54
Favori
302.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yanı yorum.yazacak olsam %100 tam tersini yazardım.

Nougat ile birlikte cihaz akıcılığını kaybetti kare atlamaları oluyor nadir de olsa. Batarya berbat yüzde 30-40 daha az ekran süresi aliyorum. Buna karşılık bildirim paneli, kısayollar ve yeni bildirim sekmeleri çok hoşuma gitti. Ayarlar menüsünü de sevdim ne yalan soylıyım daha bir derli toplu geldi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cassation kullanıcısına yanıt
    6 da takılmalar yaşıyordum ben, özellikle 4-5 uygulama birden açık olunca takıla takıla çalışıyordu. 7'ye geçince bu takılmalar gitti. Aynı anda spotify, tarayıcı,whatsapp, adobe reader açık olduğunda takılma yaşamıyor. Pil ise 2 saat civarı daha fazla dayanıyor zamanla bu süre kısalacaktır ama şu an beni memnun ediyor.

• canvarol kullanıcısına yanıt
    gerçekten tam tersini tecrübe ediyorum şu an. nasil boyle farklar oluyor anlamiyorum.nougattan önce yoğun kullanımda ortalama 9 saat ekran süresi alıyordum. takılma yoktu. şu an aynı kullanımla 6 saati zor görüyor menü geçişleri arada lag görüyorum.

telefonu güncelledikce performansı düştü. 5.1 de muazzamdı pil hiz vs.gerçekten telefonu iyiki almışım dedim ama 7den sonra tam tersi oldu.

• Nougatla birlikte pilde düşüş yaşıyorum. Bazı uygulamalar hata verip kapanmaya başladı.. arka planda kaç tane uygulama açık olursa olsun asla kasma olmazdı. Şimdi kasma donma var. Bildirim paneli çok kullanışsız. Hâlâ alışamadım ve bazen bir şeye bi kaç kere basmam gerekiyor açıp kapatmak için. Noguatta tek hoşuma giden simgeler ve sinir bozucu güç tasarruf modunda çıkan gri barın gitmesi. Ama o zaten lolipopda yoktu. Garanti derdi olmasa şuan lollipop a dönerdim

• dgkn77 kullanıcısına yanıt
    Pil kullanım verilerinin tam olarak nasıl değerlendirildiğini bilmiyorum ama şu an bu değerleri gösteriyor telefon.

★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★

★★ SAMSUNG GALAXY A5 2016 (SM-A510F) [ANA KONU] ★★

• Böylesine büyük sürüm güncellemeler sonrasında bazı sıkıntılar yaşanması zaten kaçınılmaz.
    Bu bugüne kadarki verilen tüm sürüm güncellemelerin sonrası aşağı yukarı böyle olmuştur.
    Yakında ufak ufak gelecek güncellemeler ile bu sorunların giderileceğini düşünüyorum. Note 5 tede güncelleme sonrası bir sürü şikayet vardı kullanıcılarda, bunları gidermeye yönelik bir kaç defa küçük güncelleme geldi diye biliyorum ben. Ama hala bir kaç sorunları var giderilemeyen.
    Ben telefonu aldığımdan beri zaten Samsung onlarca güvenlik güncellemesi adı altında performansa yönelik güncelleme yayınladı.
    Sadece biraz daha beklemek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NRCLK -- 24 Mayıs 2017; 20:20:58 >
  • Naçizane Nougat izlenimlerim..

Pil ... fark eden bir şey yok gibi Önceden de 2 gün gidiyordu yine iki gün. %10'dan sonra hızlı bir şekilde tükenip %5 düştüğünde şarj cihazına yetişemeden kapanıyor.

Bildirim simgelerini bende sevmeyenlerdenim.

facebook da kasmalar oluyor. Özellikle resimlere bakarken. Bunun Android 7 güncellemesinden sonra olduğunu sanıyordum ancak bugün arkadaşım ( LG G3) en son güncellemeden sonra kendisinde de kastığını söyledi. Sanırım 7.0 dan değil..

Genel olarak söylemem gerekirse arayüzünü beğendim. İki gün evvel beraber çalıştığımız arkada Vodafone red hat üzeriden kendisine Galaxy S8 aldı. Ona baktım aynı arayüz. Ama onun beyazı bizimine kıyaslanmaz..

Arama ekranını çok sevdem. özellikle animasyonlu renk cümbüşü çok hoşuma gitti. Telefona başka bir hava katıyor..

Hız konusunuda öyle lle tutulur gözle görülür bir fark yok. Yani ben fark etmedim..

Android 6.0 da temaları değişince simgeler değişiyordu. Şimdi sevdiğiniz bir temayı değişmeden simge paketlerini değişmek güzel olmuş. Ayrıca Samsung Store'ye Wallpaper desteği de gelmiş. Ama en güzelleri hep paralı.

Neyse şimdilik bu kadar.. Görsel olarak beğendim (simgeler hariç) Keşke Always on Screen gelseydi. Ama Galaxy S6 edge'ye vermediler bize hiç vermezler.. Bildirim ışığı yok onun yerine noled kullanıyorum ama sildim çünkü reklam çok çıkıyor ve arka planda çalışarak pili olumsuz etkliyor. Sırf bu yüzden messenger'i de telefondan kaldırdım...

Kalın sağlıcakla...

• canvarol kullanıcısına yanıt
    ekran yazan yere tıklarsanız kaç saat ekran süresi aldığınızı görebilirsiniz

• samsung health açılmıyor bende. güvenlik ilkesi kök hata vs diyor. acaba bunun yerine yeni bi uygulaması mi çıktı samsungun .

• quote:

Orijinalden alıntı: dgkn77

samsung health açılmıyor bende. güvenlik ilkesi kök hata vs diyor. acaba bunun yerine yeni bi uygulaması mi çıktı samsungun .

Stock rom mu kullanıyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • son çıkan 7.0 tur kullanıyorum

• ANDROİD 7 HAYIRLI OLSUN.

YÜKLEYENLER YORUMLARINIZ NASIL?

• Android7 hızlı şarj kapatma... Önceden çok soruluyordu.....ayarlar/cihaz bakımı/pil/3 nokta gelişmiş ayarlar/hızlı kablolu şarj

Belki yazıldı ama yinede yazayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: birey112

Android7 hızlı şarj kapatma... Önceden çok soruluyordu.....ayarlar/cihaz bakımı/pil/3 nokta gelişmiş ayarlar/hızlı kablolu şarj

Belki yazıldı ama yinede yazayım.

Evet daha önce yazıldı. Kapatiliyor ama yine hizli şarj ediyor.

• 9 saat ekran suresini su cihazda nasi alıyosunuz bizede öğretin hangi rom hangi yazilım

• yusuftopsakal Y kullanıcısına yanıt
    android 7den sonra imkansız o. 6dayken alıyordum ben son türkiye romu ile. full wi-fi açık kullanımda. mobil veri kapalı.

• batarya değişimine 160 lira istediler . Normal mi bu ?
  • 7.0 I yükledim parmak izi güncellemesi hızlanması dışında hiç bir iyilik yok.
    whatsappta yazı yazarken kasılmlar mevcut eski sürüm gibi stabil değil maalesef en kısa zamanda düzeltmelerini umuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozelturk

Bildirim hatırlatıcı android 7 den sonra çalışmıyor. Dikkat eden varmı yada çaresini bulan...

Varmı ?
  • ego37 kullanıcısına yanıt
    Aynen saçma bi durum var orda nasıl atlarlar inanılır gibi değil

• 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.