Şimdi Ara

Samsung Galaxy A40 [ANA KONU] {ANDROİD 10} (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.215
Cevap
14
Favori
54.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler. Dokunmatik testte sorun yok gibi görünüyor. Önümüzdeki dönemlerde gelecek güncellemelerle bir şeyler düzelir diye umuyorum. Bunun tek alternatifi S10e olduğu için hemen değiştiremiyorum da. Teşekkürler.
  • simbolmina kullanıcısına yanıt
    banka uygulamalarini nasil parmak iziyle aciyoz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslimdayok kullanıcısına yanıt
    Onu çözemedim. Bazı uygulamalarda Samsung pass çıkıyor. Bazılarında çıkmıyor. Ayrıntılı ayarı var mı bilmiyorum. Çözerseniz burada paylaşmanızı isteriz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

Selam. Yaklaşık dört aydır kullanıyorum telefonu. Telefonun boyut, ekran (görüntü) ve pilinden memnunum lakin iki tane problem yaşıyorum:

1. GPS hatası çok alıyorum. Arabada bazen "GPS Sinyali Gitti" diye uyarı veriyor (Google Maps) ve bir daha çalıştır çalıştırabilirsen. Kapatıp açmak vs kifayet etmedi. Başka harita uygulamaları da benzer şekilde kullanılamıyor. Bu yüzden birkaç defa yolda ciddi sorun da yaşadım. Konu hakkında bilginiz varsa duymayı çok isterim.

2. klavye hassasiyeti çok kötü. dikkat etmeden şifre veya metin yazarken çok yanlış yapıyorum. Samsung'un kendi klavyesinde türkçe dil desteği yok, ben de google gboard yükledim öyle kullanıyorum. swiftkey falan da kullandım ama benzer problemleri yaşadım. varsa öneriniz alabilirim.

Teşekkürler.
    1 aydır aşağı yukarı bende bu telefonu kullanıyorum herhangi bir problem ile karşılaşmadım.

• aslimdayok kullanıcısına yanıt
    Benim sorunum klavye ile ilgili. Şifreleri girerken sorun yaşıyorum. Uygulamaların parmak izi ile açılması uygulama özellik sunarsa mümkün olur.

• simbolmina kullanıcısına yanıt
    O özellik var hocam. Ben opera tarayıcıyı parmak iziyle açıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

Selam. Yaklaşık dört aydır kullanıyorum telefonu. Telefonun boyut, ekran (görüntü) ve pilinden memnunum lakin iki tane problem yaşıyorum:

1. GPS hatası çok alıyorum. Arabada bazen "GPS Sinyali Gitti" diye uyarı veriyor (Google Maps) ve bir daha çalıştır çalıştırabilirsen. Kapatıp açmak vs kifayet etmedi. Başka harita uygulamaları da benzer şekilde kullanılamıyor. Bu yüzden birkaç defa yolda ciddi sorun da yaşadım. Konu hakkında bilginiz varsa duymayı çok isterim.

2. klavye hassasiyeti çok kötü. dikkat etmeden şifre veya metin yazarken çok yanlış yapıyorum. Samsung'un kendi klavyesinde türkçe dil desteği yok, ben de google gboard yükledim öyle kullanıyorum. swiftkey falan da kullandım ama benzer problemleri yaşadım. varsa öneriniz alabilirim.

Teşekkürler.
    İki hafta önce bende de oldu.

Telefon esasen eşimin.

Bende A5 (2017) var. Onun telefonu ile GPS kullanıyorduk ve ekran dondu. Yani ilerlemesi gereken imleç ilerlemedi. Apar topar kendi telefonumu açtım da sapmamız gereken yeri kaçırmadık. Telefonu kapatıp açınca düzeldi.

Klavye olarak biz de gboard kullanıyoruz. Eşimin fazla yazı çizi işleri olmaz ama ben de dediğin gibi oldukça sık yanlış tuşlara basıyorum. Acaba sorun gboard'ta olabilir mi ki

• Mehmet Serdar K. kullanıcısına yanıt
    SwiftKey veya kendi klavyesi ile dener misiniz sorun olarak 2.bildirim bu. Gboard üzerinde.

SwiftKey veya kendi klavyesi ile dener misiniz sorun olarak 2.bildirim bu. Gboard üzerinde.

Bir süre daha swiftkey deneyeyim bakayım. Hoş otomatik düzeltme ile genelde günü kurtarıyorum da şifre girerken çok sorun çıkıyordu.
  • Bahsedilen sorunları hiç yaşamadım.

• @circassianman hocam konu başlığındaki şubatta android 10 yazısını güncelle istersen şubatın içindeyiz bu ay gelmesi imkansız gibi nisan mayıs yazmak daha kabul görebilir. 👍

• ocatanur O kullanıcısına yanıt
    Aynen nisan gelecek gibi :)

• Merhaba telefonu iki aydır kullanıyorum. Tercih etme sebebim boyutuydu. Yukarıda bahsedildiği gibi bende gps problemi ara ara yaşadım. İlerlememe sorunu özellikle ayrıca ahizeden konuşmalar da boğuk boğuk ses geliyor karşı taraftaki kişiden mi kaynaklı çözemedim. Ve benim için en önemli problem pil seviyesi %5 in altına indiğinde telefonun aniden kapanması bu durum ile karşılaşan oldu mu ve bir çözümü var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: aslimdayok

banka uygulamalarini nasil parmak iziyle aciyoz?
    Bu banka uygulamasının özelliği. Bazı uygulamalar destekliyor, bazıları desteklemiyor. Ben öyle biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rssguven -- 8 Şubat 2020; 8:56:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ADC5C07B2

Merhaba telefonu iki aydır kullanıyorum. Tercih etme sebebim boyutuydu. Yukarıda bahsedildiği gibi bende gps problemi ara ara yaşadım. İlerlememe sorunu özellikle ayrıca ahizeden konuşmalar da boğuk boğuk ses geliyor karşı taraftaki kişiden mi kaynaklı çözemedim. Ve benim için en önemli problem pil seviyesi %5 in altına indiğinde telefonun aniden kapanması bu durum ile karşılaşan oldu mu ve bir çözümü var mıdır?
    %5 ile kapanmaya başladıysa bunun nedeni hızlı şarjdır. Telefon ayarlarından hızlı şarjı kapatırsan bataryanı kurtarmış olursun.

Ben de A5 (2017) var. Hızlı şarj kullananlar neredeyse ikinci bataryayı pert ettiler. Benim bataryam hala 0'a gelene kadar sorunsuz çalışıyor. Ama bir kere bile hızlı şarj etmedim.

Hızlı şarj benim için önemli diyorsan batarya değişimini yaptırmak zorunda kalacaksın.

• Ses boğuk değil ama çok üst düzey telefonlar kadar temiz bir iletim sağlamıyor. Eğer ara ara ses boğuk geliyorsa, karşı telefondan olabilir.
    Pil %5'in altına inince aniden kapanmıyor da, son %5'lik dilim erken bitiyor bende. Eşimin telefonu %5 ile YouTube'da dakikalarca video izletirken; bizimki ekranı aç, bildirimleri kontrol et derken hooop kapanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Serdar K.

%5 ile kapanmaya başladıysa bunun nedeni hızlı şarjdır. Telefon ayarlarından hızlı şarjı kapatırsan bataryanı kurtarmış olursun.

Ben de A5 (2017) var. Hızlı şarj kullananlar neredeyse ikinci bataryayı pert ettiler. Benim bataryam hala 0'a gelene kadar sorunsuz çalışıyor. Ama bir kere bile hızlı şarj etmedim.

Hızlı şarj benim için önemli diyorsan batarya değişimini yaptırmak zorunda kalacaksın.

Alıntıları Göster
    Bu gerçekten doğru mu? Öyleyse kullanmayalım hızlı şarj.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalladam -- 8 Şubat 2020; 12:30:2 >
    Hızlı şarjın açılıp kapanbilen bir şey olduğunu ilk defa duyuyorum. Ayarlardan sorgulattım da bulamadım. Ayar adımlarını yazar mısınız?

Aynen hızlı şarj sürekli kullanımda batarya 2 yılı bulmaz. Ben aciliyet hariç hızlı şarj kullanmıyorum. Ama bataryayı bitiren en önemli şey şarjda kullanım ve ben bunu yapıyorum. İlk sene bitti ama çok belirgin batarya düşüşü yaşamadım.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.