Şimdi Ara

☆☆☆ SAMSUNG GALAXY A3 2017 (SM-A320F) [ANA KONU] ☆☆☆ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
460
Cevap
13
Favori
50.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Herhangi bir fark göremedim ben de

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaramnahya Z kullanıcısına yanıt
    Hocam 4.7"benim için ideal ekran o yüzden bunu istiyorum.Tasarımı filan da hoş.Oyun oynarım,çok ağır oyun oynamam ama bi c5 performansı bekliyorum.Hocam bide bu sd karda uygulama kurmanın root atmadan bir yolu yokmu?

Root atarsam cihazı normale çevirebilirmiyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • galaxy a3 2017 nougat güncellemesi başladı.ithalatci garantilere daha erken gelir.bölge bölge dünyada dağıtılıyor

• mutlu3448 M kullanıcısına yanıt
    yükleyip deneme fırsatı olan varsa izlenimlerini paylaşsın lütfen.
  • BlackWit kullanıcısına yanıt
    net bilmiyorum ama bazı apklar root olmadanda sd karta taşınıyordu, uzun zamandır ilgilenmediğim mevzular olduğu için emin konuşmayayım..
    Ayrıca root atsanızda normale dönebiliyorsunuz, un-root mümkün yani..
    C5 ferformansının fazlasını alacağınıza şüpheniz olmasın derim, c5 in işlemci sd617 yoğun işlem altında çok ısınan bir işlemci, a3 de samsun kendi işlemcisini (exynoss) kullanıyor ve bence sd6x den daha serin çalışan bir işlemci, ayrıca sd6x 1,5 hızında exynoss 1,6mhz hızla çalışıyor.. iki cihazın benchmark testlerine bakıldıgında birbirine yakın değerler alıyorlar.. Kısacası c5 in tek artısı gözüken 4gb rami öyle aman aman fark yaratmıyor..
    teşekkürler kulağa daha mantıklı geliyor tabi a3.Hem resmi garantili olması hem daha serin çalışması hemde daha bir ele oturması bu cihazı daha cazip kılıyor.Tabii ki şunu da unutmamak lazım C5 çok büyük ihtimalle android O yu göremeyecek ama tahminimce a3 görür.Çünkü 2016 modeli android L ile çıktı şuanda N'yi almış durumda ve daha güncelleme almayacak.Root konusunda ise bir arkadaş yardımcı oldu sağolsun.Mesela Facebook taşınıyor pegasus taşınmıyor gibi durumlar var.Ama ben o kadar sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum.Bugün teknoloji mağazasına gidip ürünü inceleyeceğim.Detayları yazarım.
    Edit:Hocam diyelim root attım garantiye göndermeden önce un-root atsam garanti dışı kalırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackWit -- 1 Ağustos 2017; 9:43:11 >
  • BlackWit kullanıcısına yanıt
    samsunglarda knox diye bir sayaç var, bi araştırın isterseniz garantiyle alakalı sıkıntı çıkartıyor diye duymuştum ama emin değilim.. note 3 kullandığım dönemlerde defalarca rom yüklediğim root yaptığım halde garantiye vermiştim sorun olmamıştı fakat o zaman bu knox sayacı yoktu..
    bende birini bulursam a3 ile takas etmeye çalışıyorum fakat denk getiremedim henüz :)
    Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 1 Ağustos 2017; 12:51:36 >
  • ikinci telefon olarak dusunuyoru acaba snapchat performansı falan nasıl kasma yapıyor mu acaba
  • elimdeki c5 i satıp nihayet bende a3 2017 aldım.. siyah/teknosa cihazı..
  • herkese merhabalar.

babam için A3 2017 almayı düşünüyorum. artıları ;

amoled ekranı ile güneş ışığı altında bile ekran görünürlüğünün iyi olması, ekran kontrastının rakipsiz olması,

boyutlarının tek elle kullanıma daha uygun olması, hafif olması,

pil ömrünün uzun olması,

bu özellikleriyle rakibi var mı? aslında biraz daha büyük olmasına rağmen, fiyatı daha uygun olduğu için xiaomi redmi note 4 (snapdragon 625) düşünüyordum, ekranı bir amoled değil ancak fena da sayılmaz lcd'ye göre. fakat telefonu babam kullanacağı için arayüzünün basit kullanımlı olmasını istedim, kendim xiaomi kullandığımdan biliyorum o kadar da pratik değil xiaomi'nin arayüzü, samsung'un arayüzünün daha pratik olduğunu sanıyorum daha önce hiç kullanmadım ama.

bir de en önemli konu, a3 2017'de telefon görüşmesi sırasında herhangi bir sorun oluyor mu?

• StG 44 kullanıcısına yanıt
    iki önceki cihazım mi5 di sonrasında c5 aldım, şuan a3-2017 kullanıyorum.. kompact cihaz sevenler için a3 gerçekten bulunmaz hint kumaşı.. aslında bende iphone/6 düşünüyordum ama bu cihaz dikkatimi çekti, iyiki almışım su geçirmez olması, siyah rengindeki asalet, beni şaşırtan hızı (öncesinde kullandıgım c5 sd6x, 4gb ram 32gb rom olmasına rağmen a3 onu aratmıyor benchmark testlerinde aynı paundalar) özellikle de babanıza alıyorsanız samsung touchwiz arayüzü çok basit akıcı. şahsım adına tavsiye ederim..
    buna mukabil cihaz atıyorsnız rakip olarak huawei 910 lite var ona da bakabilirsiniz..
    sağolun hocam cevap için. peki aramalarda herhangi bir sorun oluyor mu, ses azlığı,kesilmesi vb. gibi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaramnahya

elimdeki c5 i satıp nihayet bende a3 2017 aldım.. siyah/teknosa cihazı..

Neden a3 2017'ye geçtiniz hocam c5 kağıt üstünde daha iyi bir model.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • a3 2017'de bildirim ışığı var mı?
    1200-1300-1400 bandına 5 inci geçmicek telefon bakındım hoşuma gitti bilen birileri cevaplayabilir mi?
  • malesef yok, olsaydı çok iyiydi. gerçi iphoneda falan da yok.
    çok hoşuma gitti hocam telefon yinede almayı düşünüyorum sağolun
  • Arkadaşlar, cihazıma United Arab Emirates' in 7.0 romunu kurdum, sonra orjinal türkiye romuna döndüğümde CSC Türkiye olmuyor. Ne yapmalıyım?

• asabi kullanıcısına yanıt
    bi kaç sebebim vardı ustam birincisi daha compact bir cihaza geçmek istedim cepte daha rahat oluyor, ikincisi 4,5g frekans problemi, malum c5lerde 800mhz desteklemiyordu..
    Artı kağıt üzerindeki rakamlar emin olun kağıt üzerinde kalıyor, a3 ün işlemcisi exynoss oldugu için sd6x'e göre daha serin ve doğal olarak daha stabil..
    c5 in kağıt üzerinde üstün olduğu tek konu 4gb ramli olması fakat android ekosisteminde cihazda 300mb üstü boşta ram olması yeterlidir..
    ondersm O kullanıcısına yanıt
    kesinlikle ses kalitesi c5 den sonra sterio müzik dinler gibi oldu.. ben çok memnun kaldım ses inanılmaz berrak geliyor..

@ondersm geçmiş olsun, normal şekilde odinle rom yükleyerek CSC tekrar trye dönmüyor.
    Nette ararsan CSC kodu değiştirme var o yönergeleri izleyerek değiştirebilirsiniz. Fakat bi kaç yerde sıkıntı yaşayanlara denk gelmiştim imei sorun olabiliyor, riskler size ait..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaramnahya -- 11 Ağustos 2017; 16:58:52 >
  • bildirim ışığı yok fakat müthiş çalışan always on display var ben çok sevdim, ekran amoled oldugu için şarj yemiyor ve sürekli ekranda bildirimi ve saati görebiliyoruz.. ayrıca saate tarihe bakmak icin ekranı açmamız gerekmediğinden batarya ömrünü de uzatıyor.. alacaksanız siyah alın, çok karizma duruyor :)
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.