Şimdi Ara

Samsung F Serisi Türkçe altyazılı Film RESET atma sorununun çözümü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
3
Favori
3.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Notepad plus ile tüm büyük türkçe karakterleri değiştiriyordum.
    Artık sorun çıkmadığı sürece sizin programı kullanacağım.
    Çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: supper-_-saiyan

Arkadaşlar selam,

bende sizler gibi Samsung F serisi (F7000 ve F8000) LED lerde meydana gelen RESET atma sorunuyla yüzleştim.
    bir hafta kadar önce Samsung 46F7000 modelini aldım. TV güzel görüntü kalitesini beğendik ama gel gör ki Türkçe alt yazılı filmlerde belli aralıklarla tv kendine reset atıyor.
    aynı sorunu yaşayan arkadaşlar bilir sinir bozucu bir durum, tv den soğutuyordu nerdeyse beni..

bu konuyla ilgili benzer sorunu yaşayan pek çok yazı gördüm, sanırım samsung henüz bu sorunun farkında değil, farkındaysa da ne zaman yazılım güncellemesi gelir bilen arkadaş varsa yazarsa sevinirim..

samsung çalışa dursun, ben dosya üzerinde biraz işlem yaparak reset sorununun önüne geçtim,
    aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için program haline getirdim, pc nizde jre(java runtime environment) nin yüklü olması yeter ..

reset sorunu yaşadığınız filmlerin altyazısını linkte paylaştığım program ile düzeltip tekrar deneyebilir misiniz?
    sonuçlarını yazarsanız, duruma göre yeni yöntemler deneyebiliriz ..

http://www.megafileupload.com/en/file/465895/FileFixer-jar.html

Not: dosyaları tek tek seçmenize gerek yok. D: girerseniz, D diskinde yer alan bütün alt yazıları çevirir.

kardeşim yazılımı bir daha upload eder misin indirilmiyor.

• cemsnbc kullanıcısına yanıt
    **** da sorun var galiba açılmıyor, başka bi siteye upload ettim.
  • quote:

Teşekkürler...

Bir sorum daha olacak bu sorun Tv nin yazılımından kaynaklanan bir sorun sanırım dimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsnbc

quote:

Teşekkürler...

Bir sorum daha olacak bu sorun Tv nin yazılımından kaynaklanan bir sorun sanırım dimi?

Evet yazılımsal bir sorun, samsung da farkında ama henüz çözüm üretmiş değiller
  • http://www.fileswap.com/dl/kspoSEdxKZ/FileFixer.jar.html

ben bu linkten indirdim. Bu progrmaın son haliimi?

Bu arada emeği geçen arkadaşımın eline sağlık.
  • mzokumus M kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, son hali o
  • Bu sorun ile ben de karşılaştım ve olayın altyazı ile ilgili olduğunu çözdüm ama böyle tek kelime de falan yaptığını bilmiyordum arkadaş iyi tespit etmiş. programı altyazıya uyguladıktan sonra sorun çözüldü reset attığı yerde ama sadece birşey daha farkettim filmin tekrar bir yerinde reset attı ve altyazıyı açıp baktığım da Âmin yazdığını gördüm yani bu harflerle de ilgilenirsen sevinirim
  • Alone D. Walker kullanıcısına yanıt
    şapkalı büyük A ya ilginç olmuş :) normal türkçe karakter setine bunları katmadım ..

bu arada Altyazı olayı ile ilgili Samsung sonunda geliştirme yaptı ..
    firmware update i yaparsan sorun düzeliyor..
    Ama Samsung update yok diyebilir güncelleme yapmaya kalkınca, tr ye mi gelmemiş mi nedir, internetten indirip usb belleğe tak ordan update geç hocam ..
  • Ben programınızı sorunsuz kullanıyordum.
    Geçen gün Hobbit filminde şapkalı büyük A harfi sorun çıkardı.
    Sizden rica etsem programı bunu ekleyerek düzeltebilir misiniz.
    Görüntü kalitesi bozulduğu için firmware update yapmak istemiyorum.
    Teşekkürler.
  • 40es7000 kullanıyorum. Çok nadiren de olsa film izlerken reset yaşadığım oluyor. Ancak problemin altyazıdan mı yoksa başka bir nedenden dolayı mı kaynaklandığını anlamış değilim hala.
    Filmi tekrar başlatıyorum ve sorunlu sahneyi hızlıca geçip filmi oynatmaya devam edince problem olmuyor ve film sorunsuzca devam ediyor.
    Bu noktada tvde hissettiğim en büyük eksikliğin "şu süreye git" gibilerinden bir seçeneğin olmaması. Örneğin resetlemeyi 40:00 dolaylarında yaşıyorum ve kolayca 40:10 yazıp o süreye gitsem problem olmayacak ancak maalesef kumandadan 3x ileri alma yapsam bile o süreye gitmek dakikalar sürüyor.
    Asıl konuya dönecek olursak bundan sonra resetleme yaşadığım noktanın altyazıyla mı yoksa başka nedenlerden mi kaynaklandığına odaklanacağım. ES serilerinde bu problemi yaşayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydancan

Ben programınızı sorunsuz kullanıyordum.
    Geçen gün Hobbit filminde şapkalı büyük A harfi sorun çıkardı.
    Sizden rica etsem programı bunu ekleyerek düzeltebilir misiniz.
    Görüntü kalitesi bozulduğu için firmware update yapmak istemiyorum.
    Teşekkürler.

Samsungun altyazı sorununu giderdiği versiyon ile SD kalitesinde gözle görülür bir düzelme oldu öneririm, şu an ki netteki versiyon 1113 olmuş, benim kullandığım 1112.

1112 versiyonunda görüntü kaltesinin bozulduğuna nasıl kanaat getirdiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilmac

40es7000 kullanıyorum. Çok nadiren de olsa film izlerken reset yaşadığım oluyor. Ancak problemin altyazıdan mı yoksa başka bir nedenden dolayı mı kaynaklandığını anlamış değilim hala.
    Filmi tekrar başlatıyorum ve sorunlu sahneyi hızlıca geçip filmi oynatmaya devam edince problem olmuyor ve film sorunsuzca devam ediyor.
    Bu noktada tvde hissettiğim en büyük eksikliğin "şu süreye git" gibilerinden bir seçeneğin olmaması. Örneğin resetlemeyi 40:00 dolaylarında yaşıyorum ve kolayca 40:10 yazıp o süreye gitsem problem olmayacak ancak maalesef kumandadan 3x ileri alma yapsam bile o süreye gitmek dakikalar sürüyor.
    Asıl konuya dönecek olursak bundan sonra resetleme yaşadığım noktanın altyazıyla mı yoksa başka nedenlerden mi kaynaklandığına odaklanacağım. ES serilerinde bu problemi yaşayan var mı?

Altyazı reset sorunu F serilerinde yaşanıyor ama S serilerinde de olduğunu bilmiyordum. Ama bahsettiğiniz durum bizim yaşadığımızla aynı, alt yazı dosyasını paylaştığım programla düzeltip denediniz mi bir değişme oldu mu ?

Film ileri alma evet maalesef şu süreye git yok ama sahne sahne ileri alma var çok hızlı bir şekilde istenilen yere gidilebiliyor, 3x ile gitmek işkence..

• F serisinde yeni bir güncelleme geldi ve bu sorun ortadan kaldırıldı. Güncel yazılımını samsung.com.tr den indirebilirsiniz.
  • arkadaşlar altyazı+hdd den filmizlerken resetlenme sorunu samsung un sitesinden indirdiğim güncellemeyi usb ye atıp televizyona takıp kurmamla kesin olarak çözüldü. Dünya nın merkezine yolculuk ve pasifik savaşı filmlerini harici harddisc imden altyazılarıyla 3 boyutlu olarak buyuk bir keyifle izledim.
  • supper-_-saiyan kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bende FW-1115.0 ile geldi. samsunga mail attım çözümü tv üzerinde olan mesajlara cevap vermiyorlar sanırım. Birkaç gün ben de altyazı karakterleri ile uğraştım.Ama sağolsun bir arkadaş forum sitelerinin birinde şöyle bir cevap yazmış.Film seyrederken tool menüsünden seçeneklerden alt yazı şifreleme kilidini türkçe yap hem tr karakter sorunu kalmıyor hemde sanırım reset atmayacaktır bende 1115.0 ile gelmişti reset atmıyordu karakterler bozuk çıkıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalarslan63 -- 3 Mayıs 2014; 6:28:48 >
  • Arakadaşlar bende Samsung F 6000 serisini kullanıyorum. Harddiskte bulunan filmi açtığım zaman altyazısını açmıyor. :(
    İlk başta PC ye takıp altyazıyı da film klasörünün içine atıyorum. Ama smart TV ye takınca altyazı çıkmıyor. Neden olabilir?

Hangi ayarlardan altyazıyı etkinleştirebilirim.?

Teşekkür ederim.
  • arycanda66 kullanıcısına yanıt
    altyazı film ile aynı dizinde ve aynı isimde mi? eğer isim farklı olursa veya farklı bir klasörde ise görmüyor ..
  • quote:

altyazı film ile aynı dizinde ve aynı isimde mi? eğer isim farklı olursa veya farklı bir klasörde ise görmüyor ..

Yok hocam. Aynı dizinde. Aynı isim ve aynı klasörde str. uzantılı altyazıları görmüyor. tv DESTEKLEMİYOR GALİBA.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.