Şimdi Ara

''Samsung Evo 850 120gb'' VS ''OCZ trion150 120gb VS ''Hyperx Fury 120gb'' sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu saatten sonra hangisi alınır,120 gb lik bir ssd lazımda ama hangisi
    Samsung Evo 850 120gb
    OCZ trion150 120gb
    Hyperx Fury 120gb
    CORSAIR FORCE LE 120gb

Edit:CORSAIR FORCE LE 120gb eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rindaasd -- 18 Ağustos 2016; 18:31:02 >

• Performans olarak kesinlikle Samsung 850 evo önde. Yazma ömrü olarak Samsung 850 Evo 120 GB modelinde 75 TB yazma ömrü garanti ediliyor. Normal bir kullanıcı bir yılda 5 TB'dan fazla yazma işlemi yapmaz sanırım. 5 yıl garantisi de var. Yani uzun süre kullanılabilecek performanslı bir SSD
  • Cevap için teşekkür ederim ,seçeneklere 1 tane daha 120 gb ekledim,fiyatının hepsinden daha düşük olması ve okuma yazma hızlarının yüksek olması sebebiyle
  • 850 evo 120 GB bu yazdıklarınızın yanında daha pahalı bir ssd. Sonuç olarak daha da kaliteli. Sanki Samsung 750 Evo'yu oraya yazsanız daha iyi olur gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

850 evo 120 GB bu yazdıklarınızın yanında daha pahalı bir ssd. Sonuç olarak daha da kaliteli. Sanki Samsung 750 Evo'yu oraya yazsanız daha iyi olur gibi...

850 evo ile aynı performansı verirmi kardeşim,bende 850 evo var çok memnunumda,750 evo nun 850 evodan ne eksileri varki acaba,gogoleden buluruz ama forumdonanımhaberden bilgi almakta bir başka olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rindaasd

quote:

850 evo 120 GB bu yazdıklarınızın yanında daha pahalı bir ssd. Sonuç olarak daha da kaliteli. Sanki Samsung 750 Evo'yu oraya yazsanız daha iyi olur gibi...

850 evo ile aynı performansı verirmi kardeşim,bende 850 evo var çok memnunumda,750 evo nun 850 evodan ne eksileri varki acaba,gogoleden buluruz ama forumdonanımhaberden bilgi almakta bir başka olur :)

Performansları, yazma okuma hızları falan birebir aynı. Tek farkı Samsung 850 Evo 5 yıl garantili ve 75 TB ömrü var, 750 Evo ise 3 yıl garantili ve 35 TB ömrü var. (Standart bir kullanıcı yılda 5 TB kullanır en fazla ve bu 35 - 75 TB ömür değerleri minimum değerlerdir, genelde 2 katı bile görülür.)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rindaasd

quote:

Performansları, yazma okuma hızları falan birebir aynı. Tek farkı Samsung 850 Evo 5 yıl garantili ve 75 TB ömrü var, 750 Evo ise 3 yıl garantili ve 35 TB ömrü var. (Standart bir kullanıcı yılda 5 TB kullanır en fazla ve bu 35 - 75 TB ömür değerleri minimum değerlerdir, genelde 2 katı bile görülür.)

Kardeşim çok sağol,aradığım cevabı buldum vesilenle,850evo pahalı gelmişti,750 evo gerçekten de en ideali imiş benim için,tekrardan çok teşekkür ediyorum Uacellat_62 ile size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rindaasd -- 18 Ağustos 2016; 19:44:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 850 Evo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 850 Evo
  • evo tabiki de
  • rindaasd kullanıcısına yanıt
    Samsung 850 EVO
    Samsung 750 EVO
    Kingston HyperX Fury 120GB
    OCZ Trion 150 120GB
    Corsair Force LE 240GB

Bende sadece dayanıklılık farkı var sanıyordum 750 EVO ile 850 EVO arasında fakat arada ince detaylarda varmış. Üstteki linklerdeki gibi 850 EVO her alanda üstün.

• Hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar,evo 750 yetiyo aslında bana ama 850 evo ya 50 Tl fark vermeye değer yani,araştırmalar onu gösteriyor :)
  • Arkadaşlara katılıyorum, 850 EVO diğerlerinden bâriz öndedir.

Lâkin dayanıklılık meseleleri bence biraz mübalâğa ediliyor. Normal bir ev kullanıcısı bugün en kötü TLC tabanlı diski dâhi 4 - 5 senede tüketemez. Ama en kötü senaryoda ve en kötü diskte diyorum. Ki Samsung 750 EVO olsun SanDisk Ultra II olsun bunlar rüştlerini ispatlamış sağlam SSD'lerdir. Delili aşağıda

Makûl Fiyatlı 120GB / 240GB SSD Satın Alma Rehberi – 2016

• quote:

Orijinalden alıntı: Solid State Disk

Arkadaşlara katılıyorum, 850 EVO diğerlerinden bâriz öndedir.

Lâkin dayanıklılık meseleleri bence biraz mübalâğa ediliyor. Normal bir ev kullanıcısı bugün en kötü TLC tabanlı diski dâhi 4 - 5 senede tüketemez. Ama en kötü senaryoda ve en kötü diskte diyorum. Ki Samsung 750 EVO olsun SanDisk Ultra II olsun bunlar rüştlerini ispatlamış sağlam SSD'lerdir. Delili aşağıda

Makûl Fiyatlı 120GB / 240GB SSD Satın Alma Rehberi – 2016

Sağol kardeşim iyiki varsınız :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.