Şimdi Ara

Samsung ES8000[Kullanıcı Kulübü] (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
11
Favori
45.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öneriniz için teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania

çok geçmiş olsun hocam :(

umarım ücret almadan hallederler, bence teknik servis geldiği zaman eğer ücret istenirse; bu sorunun genel ve kronik bir problem olduğunu ve ücret istenmeden değiştirilmesi gerektiği konusunda ısrarcı olun.

Süreçle ilgili buradan bizleri de bilgilendirirseniz ileride yine sorun yaşayan arkadaşlar olursa faydalı olur

İyi forumlar

Üstad aşağıdaki linkten ulaşacağınız başlık altında önerilen yöntem sayesinde wi fi problemi hallolmuş oldu.
    Sorun servise gerek kalmadan giderildiği için sevindim doğrusu.
    Ama Samsung gibi bir dünya markasının dönemi için üst segment sayılan bu ürününde böylesi güdük bir problemi yaşatıyor olması trajikomik.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=69373030&p=1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tamer306

quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania

çok geçmiş olsun hocam :(

umarım ücret almadan hallederler, bence teknik servis geldiği zaman eğer ücret istenirse; bu sorunun genel ve kronik bir problem olduğunu ve ücret istenmeden değiştirilmesi gerektiği konusunda ısrarcı olun.

Süreçle ilgili buradan bizleri de bilgilendirirseniz ileride yine sorun yaşayan arkadaşlar olursa faydalı olur

İyi forumlar

Üstad aşağıdaki linkten ulaşacağınız başlık altında önerilen yöntem sayesinde wi fi problemi hallolmuş oldu.
    Sorun servise gerek kalmadan giderildiği için sevindim doğrusu.
    Ama Samsung gibi bir dünya markasının dönemi için üst segment sayılan bu ürününde böylesi güdük bir problemi yaşatıyor olması trajikomik.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=69373030&p=1

Hocam teknik servise gerek kalmadan hallolmasana çok çok sevindim

Samsung'u bahsettiğiniz konuda bende kınıyorum hocam; panelde yaşadığım sorun bir türlü düzelmedi, ekran kartı değişti ancak yaşadığım problem giderilmedi. Sanırım yakın zamanda teknik servisi çağırıp panelin değişmesi için ısrar edeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2015 yazılımını yükleyin sonra fabrika yarı yaparsanız wifi sorunu muhtemelen düzelir. Bende o sorun yok fakat bir arkadaş oyle yaptı düzeldi...
  • Arkadaşlar selamlar, servis menü ayarlarınızı resimleyip burada paylaşırsanız sevinirim. Wifi ve Bluetooth sorunu yaşamaktayım yardımlarınızı rica ediyorum.

• Sorun yaşayan yok sanırım :)

• 40es8000 serisi icin duvara aski aparati kullanan var midir? Internetden bi aparat aldim ama civatalar tv nin arkasindaki vida yuvasina ufak geldi, koctasta uygun vida bulamadim, aparat alayim dedim ama satan yerler 8000 serisi uyumlu aparat bulamadim.

Nalburda uygun civata bulabilir miyim? Civata olculeri ne olmali acaba ( ona gore isteyeyim hirdavatcilardan bi de anlatmaya calisirken sefil olmayayim:) )

• Wifi Sorunu yaşayıp cihazın kendi kendine kapatıp açma sorunu olan arkadaşlar. Wifi modulu Tv den çıkartınca sorun çözülüyor. Kapatıp açma problemi olan arkadaşlar Boşuna servise para vermesin 55es8000 Tv de wifi modulu çıkarttım Tv düzeldi. Artık sürekli kapatıp açma yapmıyor. Wifi Module TV nin Arka sol alt tarfta siyah plastik çıtanınaltında ister kablosunu çıkarın ister modulu. Yeni modul alıp deneme yapmadım. Zaten lan koblosu bağlı ihtiyacım yok.
  • Arkadaşlar 55S8000 var. Akşam deneyeceğim. Umarım düzelir. Bakalım. Kendine ekmek çıkarmaları ne kadar kolar. Çok fakir bir fima ya SAMSUNG.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=69373030&p=2

Bu menü servis menüsü. Yani servisin kullandığı, içinde bilmeden bi değişiklik yaptığınızda televiyonunuzda daha büyük sorunlar yaşayabileceğiniz bi menü.

Teknik olarak anlamayan, bilmeyen denemesin, tavsiye etmem.

*Gizli menüye girmek için TV standby konumundayken sırasıyla kumandadan INFO+MENU+MUTE+POWER tuşlarına sırasıyla basın.
    *Çıkan ekranda OPTIONS altında SUB OPTIONS altında en altlarda WIFI REGION var. Wifi region ''A'' olmalı.

Sonra Tvyi kapatıp açın. 1 dk. kadar bekleyin ve ''WIFI IS BACK'' :) Artık WIFI DIRECT ve SOFT AP aktif ve AĞ ARAMADA çalışıyor.

Tekrar uyarıyorum, meraktanda olsa başka bişey altına girmeyin, bi değişklik yapmayın. Çünkü burada değişikliklerden sonra kaydedeyim mi diye bi seçenek çıkmıyor, Defaulta da alamıyorsunuz. Sadece dediğimi yapın. Kendine güvenmeyen o menüye girmesin ...
  • Wifiden dolayı kapanıp açılıyor samsung insan wifi devre dışı bırakma özelliği ekler.

• yasesa kullanıcısına yanıt
    Hikaye bu şans eseri oluyor çalışan wifi her şekilde çalışır.
  • akıllı gelişim kitinin yeni versiyonlaru yada modelleri gelecekmi bilen varmı acaba ?
  • hasans kullanıcısına yanıt
    aynısı benim tv ninde başına geldi kapanıp duruyordu wifi yi söktüm cihaz düzeldi. 40tl ye üsküdarda tv malzemesi satan yerden yeni wifi aldım taktım halloldu.
    Şimdide T-CON görüntü işleme kartı sorun çıkarmaya başladı 150 tl daha sıkışmış bayrama kadar sorun çıkarmadan idare etse bari. Samsung tv ler çok iyi fakat gelgelelim TR servis sıfır. bişeyden anladıkları bile olmayan elemanlar. İşin garibi yeni çıkan samsung tv modeller çok kötü arkası ES8000 modele göre tüplü tv gibi. 2012 yılında ilk çıktığında aldım genel olarak memnunum tv den. fakat ne çektiyse millet bu tv de wifi den çekti.

• apa_che A kullanıcısına yanıt
    Tv lerimiz cok güzel bende es7000 var evo kit aldım süper oldu wifi yi bende söktüm kapanıp acılma yapıyordu şimdi hiçbir sıkıntısı yok benim ev dubleks olduğu için wifi alt katta çekmiyordu wifi takmadım powerline adaptör daha iyi.
  • Bu cihazda tivibu ıptv kullanan varmı ?

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Ben seyirTURK kullanıyorum. ayrıca Rusların hd ip tv leride var ondanda memnunum fakat dil problem. seyirTURK 10 numara kesinlikle tavsiye ederim.
  • Geçen yazmıştım benim ES800 de T-CON kartı arızası durumu var demiştim. Dün arızayı buldun arıza T-CON kartından değil powersuply ile anakart arasındaki 20 pinli flat kablodan çıktı nedeni ben wifi değiştirirken bunları sökmüştüm tahminim soketlerden biri gevşek kalmış ve powersuply tarafındaki 2 pin ark yapmış karatmış soketi ve karşılığını. 20 pinli kabloyu çıkartıp güzelce karşılığınıda temizledim yerinden çıkmasın diye soket kısmını birazda sıkıştırdım şu an problemsiz çalışıyor. Arıza şöyleydi cihaz çalışırken ekranda yukardan aşağıya horizantel şeklinde dikey çizgiler oluşuyordu görüntü kayboluyordu. Aynı arıza youtube da buldum onunda linkini ekliyorum fikir vermesi açısından. Kabloyu trabzonda buldum 35tlye fakat almaya gerek kalmadı ben kablonun fabrika kodunuda yazıyorum BN39-01475H e bayda link vardı onuda ekliyeyim. Bu bayramı İNŞALLAH masrafsız atlatacağız tv bazında.

https://www.youtube.com/watch?v=7-t8rOKHBw4

http://www.ebay.ie/itm/222070378420

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apa_che -- 3 Temmuz 2016; 17:11:38 >
  • Versiyon : 2022.0
    2016.08.05

Yükliyen varmı bende evo kit vvar diye sanırsam görmüyor.
  • apa_che A kullanıcısına yanıt
    Berzer arıza vardı bendede. Donmalarla başladı. Servis geldi ana kartı değiştirdi. Dikkatimi çeken senin dediğin gibi kablo kararmıştı. Giderken servisçi sen elektronikçisin sorun oluyor garantiden sonra sökersen kes kabloyu soket yerine direk lehimle dedi. Kısaca kronik bir şey olduğunu anladım. Kablo zayıf ve çok akım geçiyor. Temas sorunu artarsa kararıyor yanıyor. Donma kapqnıp açılma karelenme dikey çizgiler belki ondandı.ama ana kart değişimi daha iyi oldu. Yeni yenidir garantide bitiyordu. Wifi ise düzelmişti regionu A yapınca ama yine kapanıp açılıyor bir kez sonra düzgün. Kesin eminim yazılım yükseltince oldu sorun. Şimdilik böyle idare ediyorum. Evet kabloya dikkat arkadaşlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KendalŞAMVERDİ

Tv lerimiz cok güzel bende es7000 var evo kit aldım süper oldu wifi yi bende söktüm kapanıp acılma yapıyordu şimdi hiçbir sıkıntısı yok benim ev dubleks olduğu için wifi alt katta çekmiyordu wifi takmadım powerline adaptör daha iyi.

Evo kitin bğyük bir getirisi var mı? Sadece çalışma hızı artıyot diye biliyorum. Herhalde panelin piksel yogunluğu değişemeyeceğine göre 4K tv falan olamaz. Beğendiğin değişiklişleri yazabilirmisin dostum belki bizimde kaşıntımız tutar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.