Şimdi Ara

Samsung ES 6340 Alınır mı? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
542
Cevap
14
Favori
85.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode

Youtube uygulamasındaki sorunu çözebilen oldu mu? Videolar açılmıyor, Smart TV'nin en büyük nimetini kullanamıyoruz arkadaş. :(

Bende de bi sorun yok

Son güncellemeyi yaptınız mı? Ben de güncelleme olduktan sonra böyle oldu.
  • quote:

quote:

quote:

Youtube uygulamasındaki sorunu çözebilen oldu mu? Videolar açılmıyor, Smart TV'nin en büyük nimetini kullanamıyoruz arkadaş. :(

Bende de bi sorun yok

su anda 001034 sürümü mevcut.sizdeki sürüm nedir?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bende de bi sorun yok

su anda 001034 sürümü mevcut.sizdeki sürüm nedir?

001034'müş. Youtube uygulamasını açabiliyorum, video oynat dediğim zaman yüklenmeye çalışıyor, ama bir türlü yüklenemiyor. Can sıkıcı çok.

• quote:

Orijinalden alıntı: fherchat

quote:

Orijinalden alıntı: d001

Hocam bugün elimde tek leyla ile mecnun vardı avi olarak şuanda desteklemiyo dedi , gerçi ilk geldi güncelleme de yapamadım ev dağınık biraz sadece kurdudum duruyo öyle , bişekilde kanal listesinide yapıcam usbde , senin dediğin şey ayarlarda ben eleman kurarken gördüm birincil 2.cil sesi türkçe yaptı altyazı ing, o ayarlardadır bi kurcala bulursun illaki

avi. de çalışıyor sen bi update yap ona. 1029 olması lazım sürümü 1034e çıkacak..

updadetein bi kısmını yaptı explore 3d de uzun süre kalınca kapamak zorunda kaldım bi ara güncelliyicem , usbden denedim oldu ama avi formatı ,

• beyler 1080 p filmler, flac, mp3, avi tüm formatları oynatmakta degil mi bir de bu güncelleme sonrası çıkan sorunlar nedir allah aşkına yaw , tam bir tv beğendim alacam ki bütçemi de aşıyor bu güncelleme sıkıntısı oluyor :(

neyse ben sorularımı sorayim cevaplayan olursa cok sevinirim

1- beyler 1080 p filmler, 3d filmler , flac, mp3, avi tüm formatları oynatmakta degil mi , turkce altyazı yada karakter sorunu var mi

(yerel ag üzerinden hdd gorup film okutmakta sıkıntı olmaz zannedersem )

2- usb 2 -3 tüm flash bellekleri desteklemekte mi ?

3- kablo tv 'im var acaba bu kablo tv 'nin girişlerini destekliyor mu (düz kablotv var bir süre kullanirim sonra hd 'ye geçerim herhalde)

4- tv altligi sabit mi oynayan & hareketli cinsten mi bir de ben duvara da monte edebilirim sizce bir sıkıntı çıkar mı dersiniz

5- digiturkweb tv hesabim var acaba bunu en mantıklı yolla nasıl tv 'ye aktarabilirim yada tv 'de digiturkweb tv sayfasına erisip direk izleyebilir miyim ? ( kablosuz baglanti ve router mevcut)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streamin -- 19 Haziran 2013; 19:30:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: streamin

beyler 1080 p filmler, flac, mp3, avi tüm formatları oynatmakta degil mi bir de bu güncelleme sonrası çıkan sorunlar nedir allah aşkına yaw , tam bir tv beğendim alacam ki bütçemi de aşıyor bu güncelleme sıkıntısı oluyor :(

neyse ben sorularımı sorayim cevaplayan olursa cok sevinirim

1- beyler 1080 p filmler, 3d filmler , flac, mp3, avi tüm formatları oynatmakta degil mi , turkce altyazı yada karakter sorunu var mi

(yerel ag üzerinden hdd gorup film okutmakta sıkıntı olmaz zannedersem )

2- usb 2 -3 tüm flash bellekleri desteklemekte mi ?

3- kablo tv 'im var acaba bu kablo tv 'nin girişlerini destekliyor mu (düz kablotv var bir süre kullanirim sonra hd 'ye geçerim herhalde)

4- tv altligi sabit mi oynayan & hareketli cinsten mi bir de ben duvara da monte edebilirim sizce bir sıkıntı çıkar mı dersiniz

5- digiturkweb tv hesabim var acaba bunu en mantıklı yolla nasıl tv 'ye aktarabilirim yada tv 'de digiturkweb tv sayfasına erisip direk izleyebilir miyim ? ( kablosuz baglanti ve router mevcut)

1- Her türlü format oynatıyor.Altyazılarda karakter sorunu yok.İlk ayarlarında altyazı dili Avrupa seçili TR seçtiğiniz anda sıkıntı ortadan kalkar.
    2- Destekler.
    3- Normal uydum var.Çanaktan gelen kablo direk takıyorsunuz iş bitiyor.Kablolu tv girişi nasıl bilmiyorum.
    4- Ayaklarının üstünde sağa sola dönüyor.Sabit değil.Duvara monte sevmiyorum taktırmadım.
    5- Muhtemelen web üzeinden halledersiniz.

• bende 750 ve 1tblık hdd var bunları direk tvye takığımda görüyomu yoksa biraz zaman alıyormu ve hdd boyutuna göre filmde aksaklık vs. oluyormu
  • Orijinalden alıntı: d001

bende 750 ve 1tblık hdd var bunları direk tvye takığımda görüyomu yoksa biraz zaman alıyormu ve hdd boyutuna göre filmde aksaklık vs. oluyormu

adaptörlü ise dostum herhangibir sıkıntı olmaz yok degil sadece enerjiyi usb'den alıyorsa sıkıntı çıkabilir benim anladığım bu ..sen ne de karar kıldın daha üst bir seriyi mi alacaksın yoksa 6340 mi ..

1- Her türlü format oynatıyor.Altyazılarda karakter sorunu yok.İlk ayarlarında altyazı dili Avrupa seçili TR seçtiğiniz anda sıkıntı ortadan kalkar.
    2- Destekler.
    3- Normal uydum var.Çanaktan gelen kablo direk takıyorsunuz iş bitiyor.Kablolu tv girişi nasıl bilmiyorum.
    4- Ayaklarının üstünde sağa sola dönüyor.Sabit değil.Duvara monte sevmiyorum taktırmadım.

bilgilendirme için sağok dıostum dediklerini dikkate alıcam.duvara monte bende etttirmem herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streamin -- 21 Haziran 2013; 9:52:25 >

• Orijinalden alıntı: streamin

Orijinalden alıntı: d001

bende 750 ve 1tblık hdd var bunları direk tvye takığımda görüyomu yoksa biraz zaman alıyormu ve hdd boyutuna göre filmde aksaklık vs. oluyormu

adaptörlü ise dostum herhangibir sıkıntı olmaz yok degil sadece enerjiyi usb'den alıyorsa sıkıntı çıkabilir benim anladığım bu ..sen ne de karar kıldın daha üst bir seriyi mi alacaksın yoksa 6340 mi ..

2- Destekler.

bilgilendirme için sağok dıostum dediklerini dikkate alıcam.duvara monte bende etttirmem herhalde.

ben aldım bile ama bendeki hddler 2.5" yani adaptörsüz hem o hemde wirelles klavye aldım bunların usbleri tvde olsa herangi ısınma vs. sorun olurmu daha hddyi denemedim öyle 750gb 1tb lık deneyen varmı

• o halde onları tv 'ye takma dostum ilerde sıkıntı çıkmasın naçizane önerim keza tv 'den yeterince güç alamıyor o tip hdd'ler ..onları wireless üzerinden (yerel ağ) laptop/desktop pc üzerinden de paylaştırabilirsin yada küçük usb3 50 gb'a kadar bir flash bellek alıp onu kullan derim ben böle yapıcam.

Bu arada madem aldın dostum ilk izlenimlerin nedir , özellikler renkler, malzeme kalitesi, 200 hz 'nin avantajları yada smart tv ve dlna sistemini denedin mi , tv pc 'ni yada yerel ağdaki diger cihazlari rahatlıkla görebiliyor mu ?
  • hocam aldığım ev yarı tadilatlı o yüzden tam özelliklere bakmadım yaptıklarımı söyliyim

öncelikle videoyu belgerim videoalra attım avi formatı güncellemeden dolayımıdır bilmem desteklemedi , usbden çalıştırdım oldu ,

büyük ihtimallede 32veya 64 gb lık ufak flash bellek alıcam rahat olması açısından

görüntü olarak hd kanallar iyi ama sd kanallar haliyle okadar iyi olmuyor led tvde daha doğrusu genelde digiturkde izlediklerim hd olduğu için sdler bana garip gelmiş olabilir

2. renkler gayet iyi bikaç hd kanal vardı trtde var trt1 değil galiba ama hd görüntüsü gayet iyi

dediğim gibi smart tvye fazla bakamadım dlna dediğinizde pcyi tvden görme galiba ama yine mkv filmleride deneyecem , aklıma takılan olrusa yazarım buraya
  • dostum benim merak ettiklerim dedigim gibi mesela digiturkwebtv 'yi direk acip ligtv yayınını izleyebilecek miyiz ..diğer merak ettiğimde yerel ağ üzerinden pc yada laptoptaki belge (resim, video..vb) gorup direk oynatabilecek miyiz ..( daha doğrusu performansi ..vb nasıl )

onun disinda bende usb3 flash bellek + kablosuz klavye mouse seti alıcam ..dolar da artti bakalım en son 1600 tl civar idi haftasonu kampanyasi bekliyorum ama bir sürpriz fiyat artabilir de.
  • pcden oynatabiliyosun ama haliyle bu internet hızına bağlı yani görüntüde öyle oluyo galiba ben daha denemedin işte ,
  • dostum durum direk router ve tv'nin çekim gücü ile alakalı ..yani sende kablosuz internet varsa tv 'De çok rahat denersin dediğimi ..Standart olarak router'lar 54 mbps 'i destekler tv bunu 15-20 mbps olarak görse bile hdtv film ve diziler için yeter tabi full hd filmler (30-40 gb lik kayipsiz filmler) icin ne olur onu bilemiyorum ancak 1.5 gb - 7 gb arasındaki 1080p ve 720p filmlerde sorun olmaz ..İşte denemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: streamin

dostum benim merak ettiklerim dedigim gibi mesela digiturkwebtv 'yi direk acip ligtv yayınını izleyebilecek miyiz ..diğer merak ettiğimde yerel ağ üzerinden pc yada laptoptaki belge (resim, video..vb) gorup direk oynatabilecek miyiz ..( daha doğrusu performansi ..vb nasıl )

onun disinda bende usb3 flash bellek + kablosuz klavye mouse seti alıcam ..dolar da artti bakalım en son 1600 tl civar idi haftasonu kampanyasi bekliyorum ama bir sürpriz fiyat artabilir de.

Pc den browser açıp digiturk uyeliğini girip nasıl izleyebiliyorsan TV dende izlersin çünkü sonuçta TV de de browser var.PC deki video ve resimlerin performansını sormussun.TTNET 8mbps ye kadar kullanıyorum ve kotayı aştığım için şu an 3e düştü.Bunun yanında evde 2 laptop ve 1 masaüstü aynı anda aralıksız şekilde kullanılırken (tabi video izlemeyip ve download yapılmayıp) TV den dediğin gibi 720 ve 1080 lerde 3gb-5gb-7gb ortalamalı boyutları denedim veya riplenmiş olanlarını izledim.Hiç bir şekilde donma takılma tarzı sorun yok pc den açıp izliyormuş gibi oluyor.Gayet seri şekilde çalışıyor.Aynı şekilde telefonuda görüyor ve onun üzerindende aynı şekilde çalışıyor.Çok yüksek boyutluları denemedim ve denememde zaten gerek yok.20-40gb arası olanlar için.Bunlar yeterince keyif veriyor zaten.Hatta riplenmiş filmleride deneyebilirsiniz eminim buda iyiymiş dersiniz.Yoksa kota yetişmiyor

• KANAL listelerini karıştırdım. sonra bir daha düzeltemedim.
    (smart tuşu, kanal, tools, kanalın yerini seç= bundan bahsetmiyorum bunu yapabiliyorum)

Kanalların tamamı gözükmüyor, yüzlerce RADYO/FM kanalı var TV kanallarının çoğu yok.
    Uydu listelerine bakıyorum TÜRKSAT 3 denen uydu da yok.

BİR DE: frekansları elle girerek kanalları çıkartmak istiyorum, frekans değerleri nereden girebiliriz bulamadım.
  • dostum çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim de benim anlamadığım yerel ağda izlemiş oldugun film için senin kotandan neden yesin ? Senin internet'ini değil routerin yada modemin yaratmis oldugu yerel ağı kullanıyor ..yoksa tv filmi direk kendi bulut sistemine mi kaydediyor (burada buna benzer bir şey denmiştiki inanilmaz anlamsız bir olay eğer öleyse)

Yani zaten pc 'de inmiş olan dosyalar için yerel ağda izlediklerin kotadan yemez ama samsung 'un smart ekraninda da ben 1-2 kanal gördüm işte filmlerle ilgili oradan izlersen evet kotayı yer ama 2 farklı olaydan bahsediyoruz ..Birisi ''YEREL AĞ '' diğeri ''internet''
  • Arkadaşlar dizi sitelerinden dizi izlerken ortasında falan Bellek hatası tarzı bir şey geliyor. Neden yahu bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stationary Traveller

Arkadaşlar dizi sitelerinden dizi izlerken ortasında falan Bellek hatası tarzı bir şey geliyor. Neden yahu bu?

dostum benim anladığım bu tip indirilen şeyleri 1 gb'lik bellegine alıyor tabi o bellek zaten 300-400 mb kadar kendi uygulamalari ile dolu ve pek online olarak dizi - film izlemeye boşlık kalmıyor .

Malesef bu arada bu samsung smart tv 'lerde genel bir sorunmuş 1000'lerce tl'ye tv satıp bu devirde 1 gb boş alan veren kafa zaten bu sorunu çözemez ..Yapsana şu belleği 8-20 gb arası ne kaybedersin ?

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1719204/samsung-smart-tv-bellek-hatasi

http://forum.donanimhaber.com/m_74099419/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_70597560/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_67440389/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_49232957/tm.htm

quote:

Bu arada samsung 'un konu ile ilgili belki de tek resmi cevabı arkadaşlar

Soru bu :
    smart tv de youtubeden video izlerken bellek dolu diyerek videoyu kapatıyor tv de program yüklü değil yani hafızası boş

Verdikleri cevap

Ürününüzde almış oldugunuz bellek dolu uyarısı televizyon içerisinde bulunan web tarayıcısı (Web Browser); bilgisayar için optimize edilmiş olup video servisi sunan web sitelerindeki videoları oynatamayacaktır. Çünkü televizyon web tarayıcısı, bilgisayar tarayıcısı gibi çalışmamaktadır. Bilgisayarların içerisinde destekleyici bir çok video uygulaması, donanım ve program bulunurken, televizyonlarımız da bilgisayarlar gibi gelişmiş işletim sistemi bulunmamaktadır.Size önerimiz, video izlemek için video uygulamalarını kullanmanız veya web tarayıcısında daha kısa süreli video izlemenizdir.

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

http://answers.tr.samsung.com/answers/7463-tr_tr/product/UE40ES6140WXTK-support/samsung-ue40es6140w-questions-answers/questions.htm?page=2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streamin -- 21 Haziran 2013; 19:51:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: infileXible

KANAL listelerini karıştırdım. sonra bir daha düzeltemedim.
    (smart tuşu, kanal, tools, kanalın yerini seç= bundan bahsetmiyorum bunu yapabiliyorum)

Kanalların tamamı gözükmüyor, yüzlerce RADYO/FM kanalı var TV kanallarının çoğu yok.
    Uydu listelerine bakıyorum TÜRKSAT 3 denen uydu da yok.

BİR DE: frekansları elle girerek kanalları çıkartmak istiyorum, frekans değerleri nereden girebiliriz bulamadım.

Menu-Kanal-Manuel ayarlamaya bir bak.Önce uydunu tarar sonra en alta gelip elle girersin değerleri.

3A dene uydu 42E dir zaten.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.