Şimdi Ara

SAMSUNG DIGIMAX A400 , lütfen yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu sıralar 4.0 megapiksel, orta halli bi foto. makinesi almayı düşünüyorum.
    Tam Kodak 7430 almaya karar vermiştim ki bu alete rastladim.
    Bu makinayı kullanan ve hakkında bilgisi olan var mı???
    simdiden teşekkürler..

KODAK CX 7430 vs SAMSUNG A400 ???

SAMSUNG DIGIMAX A400 , lütfen yardım...

Özellikler

Ağırlık: 140g
    Bağlantı: USB 1.1
    Bellek: 16MB Dahili+SD/MMC Kart Yuvası
    Beyaz Ayarı: Auto, Daylight , Cloudy, Sunset, Fluorescent(H), Fluorescent (L), Tungsten, Custom
    Boyut: 109 x 56.5 x 34mm
    Çözünürlük: 4.1 Mega pixels
    Dosya Uzantıları: JPEG (DCF), DPOF,AVI (MJPEG),WAV
    Efekt: Normal , B&W, Sepia, RGB
    Flash: Var
    Fokus: Normal: 80cm ~ infinity Macro : 5cm~80cm(Wide) , 39cm ~ 80cm(Tele)
    Hareketli Kayıt: Var
    ISO/ASA Ayarı: Auto, 100, 200, 400
    Keskinlik: Soft, Normal, Vivid
    LCD: 2.0" TFT LCD
    Lens: SHD lens f= 6.2 ~ 17.4mm F 2.9 ~F4.8
    Otomatik Çekim: 10 sec, 2sec, Double self (10/2sec.)
    Perde Hızı: 2~ 1/1000 sec (8~1/1000 sec. Night Scene mode)
    Resim Boyutu: 2272x1704 pixels,1120x840 pixels,544x408 pixels,2272x1504 pixels
    Resim kapasitesi: 640x480 çözünürlükte 183 adet
    Video Modu: NTSC, PAL
    Zoom: 2.8x optik, 4x dijital

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kotiledon -- 15 Ağustos 2005, 6:14:32 >

• bencede rastlamak ile çok iyi yapmışsın kodakın yerine gözü kapalı tercih edilebilecek bir makine son derece hızlı ve yeterli üzerinde ufak tefek manuel ayarlarıda barındıran bir makinedir. olağan çekimler için fazlasıyla yeterli. kodak ürünleri fazla tercih edilmemekle birlikte artık dijital sektörüne yetişemdiini düşündüğüm bir firmadır. ve arızalanan makineleri oldukça yüksek tamir masraflarıyla müşterilerine sıkıntı yaratıyor.
  • a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melangee -- 15 Ağustos 2005, 20:00:38 >
  • samsung fotograf makinesi sektöründe nasıldır bilemiyorum ama bu makinenin özeelikleri kodak tan çok zayıf gözüküyor. manuel ayarlar konusunda da kodak 7430 a göre baya az seçeneği var.kodak ın 7430 modeli harikadır fiyatına göre. bazı arkadaşların da söylediği gibi öyle zırt pırt arızalanma olayı da yok. türkiyenin en çok satan makinelerinden biridir ve şikayetçi olan bir kişi bulamazsın.ben bu makinayı almak için canon A510 u sattım. ve de pişman değilim. A510 dan ettiğim 150 YTL zarar hariç tabii
  • quote:

Orijinalinden alıntı: ersoy1905

samsung fotograf makinesi sektöründe nasıldır bilemiyorum ama bu makinenin özeelikleri kodak tan çok zayıf gözüküyor. manuel ayarlar konusunda da kodak 7430 a göre baya az seçeneği var.

Kardes şu özelliğinin az olması olayını biraz açarmısın. Ben foto. makinesi olayindan fazla anlamam ama
    bu makinede 2.0" ekran var, 5 cm'e kadar makro cekim yapıyo...
    Kodak 7430'un bu makinadan artısı nedir ????
  • quote:

Orijinalinden alıntı: Kotiledon

quote:

Orijinalinden alıntı: ersoy1905

samsung fotograf makinesi sektöründe nasıldır bilemiyorum ama bu makinenin özeelikleri kodak tan çok zayıf gözüküyor. manuel ayarlar konusunda da kodak 7430 a göre baya az seçeneği var.

Kardes şu özelliğinin az olması olayını biraz açarmısın. Ben foto. makinesi olayindan fazla anlamam ama
    bu makinede 2.0" ekran var, 5 cm'e kadar makro cekim yapıyo...
    Kodak 7430'un bu makinadan artısı nedir ????

kardeş kusura bakma biraz sert mi yazmışım ne? birine sinirlenmiştim biraz. dediğim gibi samsung kullanmadım hiç,kullanan da görmedim. kodaktan zayıf özellikleri olarak shutter speed in en düşük 1/1000 olması,biraz da zoomunun yetersiz olması var. artı özellikleri 2 " ekran,çözünürlüğünün yüksek olması ve dediğin gibi makro mesafesi var.(artısı daha mı fazla ne?) ama şu da unutulmamalı,mesela 5 cm makro demek bu makinenin kodaktan daha kaliteli makrolar çekeceğini göstermez. sadece çok yakın mesafeleri de fokuslayabilirsin demektir bu. bazı arkadaşlar makinenin teknik özelliklerine kağıt üzerinde bakıyorlar ve yorum yapıyorlar. ben 200 YTL ye dandik bi marka gördüm ama 2,5"ekran,10 cm makro,manuel focus,15 sn. shutter speed vs.vs bir sürü şey saymış. bu onu iyi makine yapmaz yani anlayacağın. neyse işin aslı ben kodak kullanıyorum memnunum.samsungu alırsan da pişman olmazsın tahminim. sonuçta o da güvenilir bir marka. neyse. saygılar

• quote:

kardeş kusura bakma biraz sert mi yazmışım ne? birine sinirlenmiştim biraz. dediğim gibi samsung kullanmadım hiç,kullanan da görmedim. kodaktan zayıf özellikleri olarak shutter speed in en düşük 1/1000 olması,biraz da zoomunun yetersiz olması var. artı özellikleri 2 " ekran,çözünürlüğünün yüksek olması ve dediğin gibi makro mesafesi var.(artısı daha mı fazla ne?) ama şu da unutulmamalı,mesela 5 cm makro demek bu makinenin kodaktan daha kaliteli makrolar çekeceğini göstermez. sadece çok yakın mesafeleri de fokuslayabilirsin demektir bu. bazı arkadaşlar makinenin teknik özelliklerine kağıt üzerinde bakıyorlar ve yorum yapıyorlar. ben 200 YTL ye dandik bi marka gördüm ama 2,5"ekran,10 cm makro,manuel focus,15 sn. shutter speed vs.vs bir sürü şey saymış. bu onu iyi makine yapmaz yani anlayacağın. neyse işin aslı ben kodak kullanıyorum memnunum.samsungu alırsan da pişman olmazsın tahminim. sonuçta o da güvenilir bir marka. neyse. saygılar

Valla cok haklısın, özelliklere aldanıp da yanlış yapmamak gerek, onun için ben de makinayı kullanmış birinden yorum almak için açtım bu konuyu.
    Yorumların için sagol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kotiledon -- 16 Ağustos 2005, 13:22:21 >

• ama dediğim gibi samsung un bu modelini gözüm tuttu. o paraya alınır gibi. ama kodak'ın da fiyat/performans canavarını olduğunu unutma saygılar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.