Şimdi Ara

Samsung Dex Kullanıcılar Külübü(Dex Nedir,Ne İşe Yarar) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
795
Cevap
68
Favori
58.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ganyotcu66

Hocam bu cihazı 3.5mm girişi olan monitör bağlayıp monitorede hoparlör bağlasak sesi hoparlörden verir mi ?

Verir.

Bende aoc g2460 var monitore aktariyor gerisi zaten monitorun kabiliyeti 3.5 m den ses verebiliyorsa herturlu ses alirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oreo ile dex'e ekran çözünürlükleri gelecekmiş.Bu sevindirici haber şuan betada 3 çözünürlük sunuluyor;

1600x900 (HD+),

1920x1080 (FHD/1080p),

2560x1440 (WQHD/2k)

Nihai sürümde bunlar artar mı göreceğiz benim kullandığım mönitör 1600x1200 mesela şuanda çözünürlük ayarında 16:9 ekranlar üzerinde çalışıyor samsung

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 20 Kasım 2017; 23:15:36 >
  • arkadaşlar 2 adet olduğundan biri satılık...samsung tr garantili kullanılmadı...250 tl....
    samsung hızlı şarj destekleyen kablosuz şarj ile takas olabilr...
  • Ben kendi adıma genel kullanım açısından çok memnun kaldım. Benim kullanım alışkanlıklarımda PC alma/değiştirme gerekliliğini ortadan kaldırmış durumda. Ofiste kullan çık için biçilmiş kaftan. Ancak keşke ofiste sürekli olan laptopum uzaktan bağlanıp windows kullansam... team viewer çalışmıyor malum, chrome uzakmasaüstü üstü de bir miktar sıkıntılı (en başta çözünürlük), Microsoft remote desktop uygulaması ile ilgilenecek ve araştırarak kuracak vaktim olmadı. bu nedenle biraz kenarda kaldı cihaz. o sorunu da aşabilirsem, ofiste masamda (hatta belki ilerde evde 2. dex de olur) sadece dex kalacak. gerek oldukça windowsa geçiş yaparım. bu konuda çözüm önerisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.
  • arkadaşlar digiturk playde tam ekran yapsada küçük video ile karşılaşanlar ben şu şekilde çözdüm. dex max kullanmıyorum. dexi developer modda kullanıyorum. telefonun ekran çözünürlüğünü wqhd+ olarak ayarlayın. kendiliğinden çözüldü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: divv

arkadaşlar digiturk playde tam ekran yapsada küçük video ile karşılaşanlar ben şu şekilde çözdüm. dex max kullanmıyorum. dexi developer modda kullanıyorum. telefonun ekran çözünürlüğünü wqhd+ olarak ayarlayın. kendiliğinden çözüldü.

Anasayfaya ekleyelim hocam bunu :)

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    Marrussia iyi aksamlar, dex ve note 8 kullaniyorum, ne yaptiysam monitorden veya tvden goruntu alamadim. Hdmi de degistirdim, sarjim orjinal fast charge, kablolar orjinal, olmadi.

Tavsiye edebilecegin guncelleme veya bir cozum olabilir mi?

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brutbeton

Marrussia iyi aksamlar, dex ve note 8 kullaniyorum, ne yaptiysam monitorden veya tvden goruntu alamadim. Hdmi de degistirdim, sarjim orjinal fast charge, kablolar orjinal, olmadi.

Tavsiye edebilecegin guncelleme veya bir cozum olabilir mi?

Kolay gelsin.

Ayarlar-Baglantilar-Daha fazla baglantilar-Hdmi Mod-Dex'demi bir kontrol edin.

3.parti programlarla uygulama devre disi birakti iseniz kontrol edin.

Onun disinda direk goruntunun gelmesi lazim ekstra birsey yapmiyorsunuz tv'den hdmi'yi secmek disinda

• Tesekkur ederim, deneyecegim simdi.

Tekrar tesekkurler, fakat dex, hdmi modda screen mirror kabul ediyor, dex masa üstüne geçince siyah ekran veriyor.

Dex takiliyken onoff ve ses kisma tusu ile ekran goruntusu aldigimda tv siyah olmasina ragmen galeride sonradan masa ustu görüyorum. 5 saattir ugrasiyorum. Format mi atsam acaba?

Altta telefon screenshot var, ama ekran siyah.(kablo ve monitoru test ettim)

Kolay gelsin

Samsung Dex Kullanıcılar Külübü(Dex Nedir,Ne İşe Yarar)

• quote:

Tekrar tesekkurler, fakat dex, hdmi modda screen mirror kabul ediyor, dex masa üstüne geçince siyah ekran veriyor.

Dex takiliyken onoff ve ses kisma tusu ile ekran goruntusu aldigimda tv siyah olmasina ragmen galeride sonradan masa ustu görüyorum. 5 saattir ugrasiyorum. Format mi atsam acaba?

Altta telefon screenshot var, ama ekran siyah.(kablo ve monitoru test ettim)

Kolay gelsin

Samsung Dex Kullanıcılar Külübü(Dex Nedir,Ne İşe Yarar)

Ilk defa sizde duydum boyle bir durumu goruntu aktariminda sorun olsa dex masaustu moda gecmez.Ekrana goruntu gelmemesi cok ilginc

Eger herseyi denediyseniz format atmanizda fayda var.

Sagol yinede tesekkurler... format atip bilgi veririm, belki birinin isine yarar...

• quote:

Sagol yinede tesekkurler... format atip bilgi veririm, belki birinin isine yarar...

mutlaka yarar googledan gelende oluyor anasayfaya ekleriz hatta

• Cloud Gaming hakkında önemli bilgiler vereceğim yakın zamanda şuanda test aşamasındayım hem cloud gaming hemde Oreo dex arayüzünü deneyimliyorum haftasonu konuyu şöyle derleyip toparlayacağım yepyeni bir konu arayüzü ile birlikte :)

• Merhaba iyi gunler dex kullanmaya yeni başladım aat bir takm sorunlar ile karsilastim. oncelikle mk220 klavyem ile bir turlu turkce karakterler ile yazamadim. dil ayarlarindan turkce yaptim ama olmadi. Daha soneasinda tvye bagladim ses telefondan geliyor sesi tvye aktarmanin yolu var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: polkol

Merhaba iyi gunler dex kullanmaya yeni başladım aat bir takm sorunlar ile karsilastim. oncelikle mk220 klavyem ile bir turlu turkce karakterler ile yazamadim. dil ayarlarindan turkce yaptim ama olmadi. Daha soneasinda tvye bagladim ses telefondan geliyor sesi tvye aktarmanin yolu var mi

Samsung Connect açık olsun.Status bara audio output ile değiştirebilirsiniz.

Screen Mirroring'alın sonra tekrar dex daha sonra klavye dilini ayarlayın

• ► Vortex Cloud Gaming ◄

Herkeze merhabalar;

Öncelikle konu yanlış yerde farkındayım ama nereye açaçağımı bilemedim PC bölümüne mi açsam yoksa Android telefon bölümüne mi hiçbiri tam olarak uymuyor bende buraya konu açmayı düşündüm.Doğru yere adminler taşır umarım :)

Bu yazıyı aslında Google'da arama yapıpta gelenleri göz önünde bulundurarak yazıcam mesajın altına yorum gelmiş vs çok umrumda değil belki birileri merak eder bulut oyunculuğu ve bu mesajı görür.Adam akıllı Türkçe içerik malesef yok.

Yavaştan konuya girmek gerekirse Vortex Cloud Gaming üzerinde deneyimledim.Vortex Google Play'den Ios App Store'dan yada Browserdan erişebileceğiniz bir bulut oyun sistemi.Bu sistemde 100+ oyun var.İndirme yapmadan direk play now diyerek oyunlara ulaşıyorsunuz.Oyunlar Lisans İsteyen(Steam kütüphanenizde olması gerekir) yada Linans istemeyen oyunlar olarak 2'ye ayrılıyor.Oyunlara bakmak isterseniz Vortex uygulamasını indirip detaylı bakabilirsiniz.

Vortex ücretli bir uygulama 34,99 Liraya 100 saat oyun hizmeti sunuyor.Buda günde 3.3 Saate denk geliyor.2 yıl kesintisiz alsanız bu hizmeti 700-800 Lira gibi mebla'ya gelir ki.Gayet ucuz böyle bakarsak 700 liraya Browser'a giren PC bile alamazsınız :)

Ufaktan deneyim'e gelicek olursak internetim 25 Mbit Superonline ama AKK dolduğu için 16 Mbit ve Dex'e Ethernet kablosu ile bağlı.Burda bilinmesi gereken nokta 2.4 Ghz Wifi ile oyun oynayamazsınız.Hem geçikme oluyor hemde görüntüde pikselleşme hele Türkiye gibi şartlarda tam bir hayal bu.5 Ghz bandı yada ethernet kablosu şart kesinlikle.

Vortex'in sunucuları Fransada benim Vortex'e bağlantı geçikmem 20-28 MS(Ethernet Kablosu) örneğin Roket Lig ise Vortex sunucusunda 8-16 Ms geçikme ile bağlantı sağlıyor.

Bu noktada bağlantı stabilitenizde önemli tabiki benim konum Ataşehir/Superonline fiber maksimum alabildiğim 100 Mbit fakat tarifem 25 Mbit.Bu teknik konularda çokta detaya girmeye gerek yok.

Ben konu'nun devamına Dex üzerinden devam edeceğim.Dex'e Xbox Controller bağlarsanız Vortex'de oyunları gamepad ile oynarsınız yada dex'e direksiyon bağlarsanız direksiyonla PCars2,Ets2 gibi oyunları oynarsınız.Samsung bu konuda dersine iyi çalışmış telefon herşeyi sorunsuz tanıyor.

Ben genelde gamepad ile oynuyorum.Kalite şeçenekleri yine var 1 mpbs'den 20 mbps'e kadar şeçenek var.Görüntüsü 8 Mbps ve üzerinde gayet tatmin edici.Ben genelde 10-12 Mbit Streamde oynuyorum.4 mbitti boşta bırakıyorum ki pikselleşme vs olmaması için.Buda hemen hemen 720P bi tık daha üst bir görüntü elde etmem demek.

Gamepad ile oynanan oyunlarda peki sorun yok herşey güzel FPS oyunları nasıl;işte bu konu sıkıntılı bir konu ben açıkcası oynayamadım.Video'da zaten görebilirsiniz.

Vortex'in eksisi yok mu tabiki var steam'deki tüm oyunlarınızı oynayamıyorsunuz :(

Sadece Vortex'de olan oyunları oynayabilirsiniz.Örneğin Liquid Sky'da istediğiniz oyunu oynarsınız fakat onun istediği fiyat çok yüksek15 Dolar 25 saat sadece.80 saat ise 25 dolar.Vortex bu anlamda Tam bir F/P canavarı.

Ben ufak bir deneyim video'su çektim.Altta linkini koyacağım.Tabi gayet Amatör bir video oldu fakat geçikmeyi vs daha detaylı görebilirsiniz :)

Dex Station'da Project Linda'da gelecek yok diyenler kesinlikle bunları bilmeyenler.Telefonu PC'ye çevirme bir Konsept değil gayet kullanışlı birşey fakat yaygınlaşması lazım gelistiricilerin daha fazla desteklemesi lazım burada Samsung'a/Huawei'ye bu konsepti deneyen firmalarada çok büyük iş düşüyor haliyle.

Daha fazla detaylı soru sormak isteyen bu konu altına olur PM ile olur istediğini sorabilir.

Teşekkürler eve geçince bir deneyelim bakalım

Teşekkürler denedim ve sorunlar çözüldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polkol -- 20 Ocak 2018; 23:2:59 >
    Bunuda onlive gibi yaşatmazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raven

Bunuda onlive gibi yaşatmazlar.

https://liquidsky.com

Hocam mesela bunda partnerlere baktimizda Microsoft,Samsung,IBM,Nvidia,Amd gozukuyor.

Liquid Sky'daki dememelerimide mart-nisan gibi yapacagim.

DeX,Project Linda,Huawei Miui Desktop gibi seyler yayginlastikca bu tip seylere gereksinim olacak bence.Ve bunlar hala beta'dalar bitmis projeler uygulamalar degiller.Ilerleyen zamanlarda akibetleri belli olur.

Bu kanali tavsiye ediyorum bende buradan gormustum zaten :D

https://www.youtube.com/channel/UCQMC5RAva8Wzwv_GS9jTpJw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 23 Ocak 2018; 1:8:42 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.