Şimdi Ara

Samsung'dan yeni bir çevre dostu telefon daha; S5500E Lydford

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• İlk kez şubat ayında teknoloji severlerin huzuruna çıkarılan S7750 Blue Earth konseptiyle çevreye duyarlı bir firma olduğunu kanıtlamaya çalışan Samsung'un geçtiğimiz günlerde GT-S5500E Lydford modeli kameralara yakalandı.

Belirtilenlere göre S5500E Lydford ile kutu içeriği çevreye duyarlı materyallerden tasarlanmış ve telefonda özel bir alarma yer verilmiş. Telefonun bataryası tamamen şarj olduktan sonra alarm çalmaya başlıyor. Bu durum enerji tasarrufuna yönelik ufak da olsa katkı sağlıyor. Telefonun bilinen özellikleri arasında 2.2 inç 240x320 piksel ekran, HSDPA desteği, 3 megapiksel çözünürlüğünde kamera bulunmakta.

S5500E Lydford'un ne zaman piyasaya sürüleceği ve fiyatı belirsizliğini koruyor. Her yıl onbinlerce cep telefonunun çöpe atıldığı ve telefonlardaki malzemelerin çevreye zarar verdiği göz önünde bulundurulursa diğer üreticilerden de benzer hamleleri beklemekteyiz.

• Türkiye'de telefonlar çöpe gitmez 10 lira da verse 2. elden satılır.
  • ''Telefonun bataryası tamamen şarj olduktan sonra alarm çalmaya başlıyor.'' Bu özelliği çok hoşuma gitti beklenilenden daha faydalı olabilir sanırım...
  • güzel tasarım
  • valla samsungu kutlarım çevreyi düşünüyor ama diğer şirketlerinde düşünmediği sölenemez kendimden biliyorum nokia 5800larda şarj olduktan sonra fişi prizden çekin yazıyor
  • çoğu nokia modeli şarj plduktan sonra akımı kesiyor zaten fişten akım çekmiyor...
  • 1-2 kişinin bu telefonu almasıyla çevrecilik olmaz diyedüşünüyorum...
  • yapılan malzeme mi çevreciymiş? alar özelliği pek bir şey ifade etmiyor çünkü.
  • ben samsung'u hiç sevmem sürrekli nokia kullanırım.Kammeraları hep berbat oluyorrr....bu çevreci olmuş ne farkeder.hem mantıken yeşil olması gerekmiyomuydu ki ????
  • omnia hd kulan bıdaha nokiayı kulanmassın
  • quote:

Orijinalden alıntı: airogi

valla samsungu kutlarım çevreyi düşünüyor ama diğer şirketlerinde düşünmediği sölenemez kendimden biliyorum nokia 5800larda şarj olduktan sonra fişi prizden çekin yazıyor

Yazıyor yazıyorda acaba kaç kişi telefonun şarjı dolar dolmaz prizden çıkarıyor şarj aletini, bende dahil çoğu insan şarj'a koyup unutuyordur telefonu, hem adamlar güzel bir girişim başlatmışlar, belki gelecekte dahada doğa dostu telefonlar çıkar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniztoyota

çoğu nokia modeli şarj plduktan sonra akımı kesiyor zaten fişten akım çekmiyor...

Bunu ilk defa duyuyorum doğru olduğuna eminmisin arkadaşım, böyle bir özelliği olsaydı eminim reklamını yapardı nokiave sanırım sadece nokiada değil diğer telefonlardada yoktur bu özellik.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.