Şimdi Ara

Samsung'dan 40' inch OLED TV olarak pazarlanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 20
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 160 gün 18 saat 58 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • S_O_N_Y (2 mesaj) someone74 (1 mesaj) aLLyC (1 mesaj) RaDReS (1 mesaj) bugaboo (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Samsung'dan 40' inch OLED TV olarak pazarlanacak
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    8274 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Dünyanın çoğu alanında teknoloji liderliğine soyunan Samsung geleceğin en önemli teknolojilerinden birisi olarak görülen OLED'lerde 100 Ekran TV boyutunda bir ekran yapmayı başardı. Düşük gecikme zamanlı (1 ms civarında paneller bekleniyor), arkadan aydınlatma gerektirmeyen (enerji tüketimi çok düşüyor), renk skalası yüksek (renklerin %80'i) ve her açıdan görülebilen bir teknoloji. Ayrıca muhteşem 5000:1 kontrast oranıda bahsedilmiyecek gibi değil. Çözünürlüğü 1280x800 piksel iken parlaklığı 600 nit. Firma daha önce daha ufak boyutta olan 21" lik fakat 1920x1080 piksellik bir panelde tanıtmıştı.

Ancak bu teknolojinin gelişmesinde bir çok sorun olduğu için şimdiye kadar pazara giremiyordu. Samsung ucuz üretim tekniği ve geniş büyüklüklere ulaşabileceği için çok karlı olan büyük ekran TV'de bu teknolojiyi kullanacak. TV'nin tüm ince ekranlara göre inanılmaz bir fark yaratacağı kesin. Üstelik teknik olarak çok üstün olduğu halde arka aydınlatmalar gerekmediğinden sadece 3 cm kalınlığında bir kasaya sığacağı tahmin ediliyor. Samsung'un a-Si (Amorf Silikon) tekniği kullanması sayesinde bu paneller normal LCD üretim hatlarında üretilebilecek.

Sayfanın Linki : http://www.pcworld.com/news/article/0,aid,120921,00.asp

|
    |

• Binbaşı
    1277 Mesaj
    Denizden samsung çıksa yerim abi.
    |
    |
    4812 Mesaj
    çok şeker hatunmuş
    |
    |
    |
    |
    <<<22" iiYAMA VM PRO 514(1600x1200-100hz)==DFI LANPARTY ULTRA-D==AMD ATHLON 64 VENICE 3200+==2X256TWINMOSS==MSI NX GEFORCE 6600GT PCI-E==120GB SEAGATE SATA HDD==AOPEN H600A==FSP BLUE STORM 500 WATT==SKYSTAR2 v2.6C==CREATIVE AUDIGY 2 ZS==CREATIVE MEGAWORKS 550 THX 5.1==NEC 3500AG 16X DVD WRITER ==TOSHIBA 16X DVDROM==GEEK PRO-MAX UE1 256K >>>
  • Teğmen
    189 Mesaj
    abi samsung bir dünya markası bunu biliyoz bunu da bekşiyoduk da zaten de bu cihaz dünyanın parası acaba diyom o kızıda verirlermi yanın da beeee
    |
    |
    4934 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: HYDRA

işte bu alınır lcd ye hiç ısınamadım ama bu bambaşka

Bencede
    |
    |
  • Yarbay
    9809 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: sarpuli

quote:

Orjinalden alıntı: HYDRA

işte bu alınır lcd ye hiç ısınamadım ama bu bambaşka

Bencede

aynen katılıyom
    ama bu ne zaman ülkemize gelir ve$$$$$$$$$$

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demircibu -- 29 Mayıs 2005, 0:46:56 >
    |
    |
    432 Mesaj
    Samsung adı yeter, ayrıca ben bu ürüne bayıldım...
    En iyisi dua etmek; "inşallaaah tez zamanda, seri üretime geçileee ve fiyatları 200 USD nin altına ineee ve Türkiye de kum gibi olaaa... mmm bidee yanındaki hatunda kutu içeriğine ekleneee!!!
    Amiiiiinnnnn.
    |
    |
    Hatunu almasak yaninda indirim yaparlar mi acaba...
    |
    |
    allah hepimize 1er tane koreli kız versin

çeyiz olarak bu monütörlerden getirsinler yeter
    |
    |
    |
    |
    CPU: İ5 3570K 3.40GHZ (Cooler Master TPC 812 SX) VGA: Asus GTX 760 DirectCU II OC RAM: GSKILL 16GB (4x4) RIPJAWSZ DDR3 1600Mhz CL9 1.5V Mainboard: Asus P8Z77-V LX Intel Z77 1155 DDR3 2400Mhz(OC) Audio Card: Creative X-Fi Extreme Music CASE: Thermaltake Level 10 GT Battle Edition PSU: EVGA 1000 GQ SSD: Samsung 860 EVO 256Gb HDD: WD20EARX Monitor: Asus 24'' MX239H Keyboard Set: Logitech K520 Headset: Sennheiser HD280 Pro 64? Sound System: Logitech X530 Printer: LaserJet M1132 MFP Modem: Asus DSL-N17U OS: Win10 Pro 64Bit Yarabbi Şükür daha ne olsun?
  • Binbaşı
    1540 Mesaj
    evet doğru kırmızı renk 40000 saat kullanım ömrü var ama mavi rengin ise sadece 3000 saat ömrünün olduğunu bi yerden okumuştum.Herhalde bu sorunuçözmüşlerdir yoksa 40 inç lik monitör üretmezlerdi herhal.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
  • Yüzbaşı
    291 Mesaj
    ARKADAŞLAR KABUL ETMEK GEREKİRKİ GERÇEKTENDE BU PLAZMA VE LCD PİYASINDA SAMSUNGUN ÖNEMLİ BİR YER İŞGAL ETTİĞİ VE BÜYÜK İŞLER YAPTIĞI BİR GERÇEK YANİ AMA RAKİPLER BUNJA NE DİYECEK KİMBİLİR BOŞ DURMUYACAKLARI KESİN EN ÖNEMLİSİDE NEC,SONY,PANASONİC,VE LG BU SAMSUNG ARKADAŞIMIZI HER NE KADAR ZORLMAYA ÇALIŞSADA SAMSUNG DİRENECEĞİ KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR ŞU ANKİ TEKNOLOJİYLE BU PİYASADA LİDER PANASONİC SAMSUNG LG VE SONYNİN
    |
    |
    philips`ide unutmamak gerekir tabi phlips son günlerde pls 2 teknolojisiyle benzersiz müşteriye bir görüntü sunmakla bereber izleyenin göznüde yormayan bir teknloji gerçekten pihlipsi bu çalışmasından dolayı kutlamak gerekir
    |
    |
    oled ekranlar guzel ama kullanıslı dııl cok ısınırlar ve cok az renk olayı var... en ıyısı her zaman ıcın lcd ama oda 82 ekranla sınırlı kalıyor 82 ekrandan sonra tumu plazma olarak adlandırılıyor... tercıhım en son oled olurdu.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: S_O_N_Y

philips`ide unutmamak gerekir tabi

Philips'le LG aynı zaten, panelleri ortak üretiyorlar.
    |
    |
  • Yarbay
    2906 Mesaj
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Gülüş Tasarımı
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar

Sohbet Canlı Tv izle Cancer Clinical Trials Gülüş Tasarımı
Radyo Dinle SEO kripto para haberleri
Bu sayfanın mobil sürümü / mini sürümü

Version: 1.2.1039

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.