Şimdi Ara

samsung corby pro! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.499
Cevap
4
Favori
234.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3gp haric hiçbir vidyoyu oynatamadim telefonda 720p divx oynattıgını söyleyen arkadaş nasıl yaptı bana da yardımcı olur mu acaba
  • Bu shield dediğiniz koruyucu şeffaf jelatinse corby için buldum ama corbyde ön kamera olmadığı için kamerada kapanacaktı jelatinle hem görüntüyü bozabilir hemde şişme yapar diye almadım biraz daha bekleyeyim dedim illaki corby pro içinde çıkar ;)
  • ben shield için mail attım en kısa zamanda temin edeceklermiş, bence ne kadar çok mail atılırsa o kadar çabuk gelir, telefonlarımız çizilmeden yetişir.
    http://www.shield.com.tr/iletisim.php

exchange activesync ayarları nasıl yapılıyor acaba kullanan varmı.
  • teli yeni aldım bende shield arıyorum :S yok arkadaş pöfff .

internette corby pro ile ilgili bişey yok anca tanıtıyolar ne tema ne program
  • sadece arka kapak değşiyo kamerası flashsız onun dısında alabilirsin msj yazmak keyifli

beleş wireless ve internet keyfi fena değil:)

denemeye değer ben memnunum
  • Gps le ilgili yanlış bilgilendirmeler olmuş. Telefonda GPS bulunmakta arkadaşlar. Cihaz uydularla bağlantı kurarak yerinizi tam olarak göstermekte. Denemek için öncelikle wifi bağlantınızı kullanarak google maps haritasında bir miktar gezin ve bir miktar haritanın belleğe yerleşmesini sağlayın, ayarlardan telefon ayarlarına ve gps e girin. Gps+ ayarlarından verileri indiri seçin, işlem bittikten sonra gps konumunu ve uydu durumunu seçip telefonunuzu cam kenarına koyun. İlk seferde bağlantı kurması uzun sürecektir, 10-15 dk sonra gps konumuna geri dönün. Konum bilgileriniz ekranda görünüyorsa maps uygulamasını açın. Konum ikonuna dokunduğunuzda yeriniz tam olarak saptanacaktır. İşlemleri yaparken uydu bağlantısının kesilmemesi için cam kenarından uzaklaşmayın. Önceden maps uygulamasının belleğine bir miktar harita kaydolmuştu, şimdi sokağa çıkıp dolaşsanız bile wifi bağlantınız olmadan uydu harita üzerinde konumunuzu gösterecektir. Nasıl çalıştığını anladıktan sonra pratik kullanımı size kalmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nexit

Gps le ilgili yanlış bilgilendirmeler olmuş. Telefonda GPS bulunmakta arkadaşlar. Cihaz uydularla bağlantı kurarak yerinizi tam olarak göstermekte. Denemek için öncelikle wifi bağlantınızı kullanarak google maps haritasında bir miktar gezin ve bir miktar haritanın belleğe yerleşmesini sağlayın, ayarlardan telefon ayarlarına ve gps e girin. Gps+ ayarlarından verileri indiri seçin, işlem bittikten sonra gps konumunu ve uydu durumunu seçip telefonunuzu cam kenarına koyun. İlk seferde bağlantı kurması uzun sürecektir, 10-15 dk sonra gps konumuna geri dönün. Konum bilgileriniz ekranda görünüyorsa maps uygulamasını açın. Konum ikonuna dokunduğunuzda yeriniz tam olarak saptanacaktır. İşlemleri yaparken uydu bağlantısının kesilmemesi için cam kenarından uzaklaşmayın. Önceden maps uygulamasının belleğine bir miktar harita kaydolmuştu, şimdi sokağa çıkıp dolaşsanız bile wifi bağlantınız olmadan uydu harita üzerinde konumunuzu gösterecektir. Nasıl çalıştığını anladıktan sonra pratik kullanımı size kalmış.

AGPS

http://www.samsung.com/in/consumer/mobile-phone/mobile-phone/touch-phone/GT-B5310RRAINS/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=spec&fullspec=F

• facebookdaki videoları oynatamadım. bir bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nexit

Gps le ilgili yanlış bilgilendirmeler olmuş. Telefonda GPS bulunmakta arkadaşlar. Cihaz uydularla bağlantı kurarak yerinizi tam olarak göstermekte. Denemek için öncelikle wifi bağlantınızı kullanarak google maps haritasında bir miktar gezin ve bir miktar haritanın belleğe yerleşmesini sağlayın, ayarlardan telefon ayarlarına ve gps e girin. Gps+ ayarlarından verileri indiri seçin, işlem bittikten sonra gps konumunu ve uydu durumunu seçip telefonunuzu cam kenarına koyun. İlk seferde bağlantı kurması uzun sürecektir, 10-15 dk sonra gps konumuna geri dönün. Konum bilgileriniz ekranda görünüyorsa maps uygulamasını açın. Konum ikonuna dokunduğunuzda yeriniz tam olarak saptanacaktır. İşlemleri yaparken uydu bağlantısının kesilmemesi için cam kenarından uzaklaşmayın. Önceden maps uygulamasının belleğine bir miktar harita kaydolmuştu, şimdi sokağa çıkıp dolaşsanız bile wifi bağlantınız olmadan uydu harita üzerinde konumunuzu gösterecektir. Nasıl çalıştığını anladıktan sonra pratik kullanımı size kalmış.

Şimdi böyle senin dediğin gibi kullanınca telefonda GPS olmuşmu oluyo?
    Yine farklı bi yöntem denemekte yarar var ama bu GPS değil bunda hemfikir olmamız lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkangsk -- 27 Şubat 2010; 1:30:25 >

• telefonda agps var
  • bende almayı düşünüyorum hayırlısı
  • arkadaşlar bende corby pro aldım çok memnunum ama
    birincisi, gps programı yukleyın dıyor
    dahılı gps varmı
    ikincisi kutuan kılıf cıkmadı, uygun kılıf alabılecegım bır magaza yada sıte bılen varmı tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: onetoy

facebookdaki videoları oynatamadım. bir bilgisi olan var mı?

bolt isimli bir tarayıcı var.. onu indir.. youtube videolarını da izleyebilirsin ayrıca.. ben kullanıyorum, sorunsuz çalışıyor.. facebooktaki videolarda çalışır mı bilmem, ama denemekte fayda var ;) dosya yüklemeyi bilseydim yüklerdim buraya, ama maalesef yükleyemiyorum.. :S
  • agps, uyduların saptanmasını hızlandıran gelişmiş bir gps sistemidir. gps olmadan agps olmaz.
  • arkadaslar bi kac foto ornegi yuklermısınız?

• agps in uyduyla bir alakası yoktur, baz istasyonları aracılığıyla yer saptanır agps te. asisted gps dir hatta adı da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaLLoW

agps in uyduyla bir alakası yoktur, baz istasyonları aracılığıyla yer saptanır agps te. asisted gps dir hatta adı da.

Son zamanlarda cep telefonlarında görmeye alıştığımız GPS özelliğinin ne anlama geldiğini nasıl işlediğini yazacağım.

Öncelikle GPS'in anlamı; Global Positioning System, Küresel Yer Belirleme sistemi diye geçen GPS bulunduğunuz yerin koordinatlarını uydu aracılığı ile size vermesidir. Böylece kaybolduğunuzda yada işiniz için gerekli olduğunda en doğru bilgiyi sizlere vermektedir.
    Bizi ilgilendiren kısım cep telefonları olduğu için biz bu kısmı yazacağız. Gelişen teknoloji ile birlikte GPS hizmeti de cep telefonlarına girmiştir. Eskiden milyarlık cihazların sunduğu bu hizmeti artık cep telefonlarımızda sunmaya başladı. Özellikle Türkiye gibi büyük ülkelerde yaşayanların tercih ettiği bu sistemle nereye giderseniz gidin sizlere bulunduğunuz yeri uydular aracılığı ile vermektedir. Bu hizmet GMS operatörlerine bağlı olmadığı için sizin için eksta bir ücret değildir. Yani istediğiniz zaman istediğiniz yerde hatta dağların doruklarında bile bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Uydular aracılığı ile hizmet verdiği için içiniz rahat olsun.

A-GPS nedir: Assisted GPS yani yardımlı GPS hizmeti anlamına gelmektedir. Burada amaç GSM operatörlerin baz istasyonları aracılığı ile sizi bir an evvel en yakın uyduya bağlamasıdır. A-GPS olmayan sadece GPS yazan telefonlarda ise normal GPS cihazları gibi kendi kendine uyduyu bulmaktadır.
    Bunun avantajları ve dezavantajları nedir?
    - A-GPS yani yardımcı GPS in avantajı sizi en kısa sürede en çabuk yolla en yakın uyduya bağlamasıdır ve hızlı bir şekilde veri almanızı sağlamaktır.
    - Baz istasyonlarından faydalandığı için uyduları bulması çok kısa sürmektedir.
    - Koordinatları belirlerken faydalandığı baz istasyonları sayesinde daha doğru ve hızlı veri elde etmektedir.
    Dezavantajlarına bakacak olursak:
    - A-GPS hizmetinin pek fazla dezavantajı yok çünkü normal GPS hizmetinin bir üst versiyonu olduğu için daha kalitelidir ve Sizlere daha fazla yardımcı olmaktadır.
    - Yukarıda belirttiğimiz gibi sizlere bilgileri çabuk verirken baz istasyonlarından faydalanıyor demiştik. Bu istasyonlara GPRS yada 3G üzerinden bağlanmaktadır buda doğal olarak operatörünüzün durumuna göre ücretlendirilmektedir. Yani telefonunuz uyduya bağlanıncaya kadar geçen süre kadar baz istasyonlarından faydalandığı için bu sürede harcadığı kadar kb veri ücretlendirilmektedir. Yani diyelim Uyduyu bulması 1 dakika mı sürdü bu bir dakikalık GPRS ücreti demektir. Bağlandıktan sonra GPRS bağlantısını kesil GPS bağlantısına geçmektedir yani sürekli olarak sizlere GPRS bağlantısı yapmıyor.

Normal GPS hizmetinin sizlere dezavantajı baz istasyonlarından faydalanmadığı için uyduları kendi anteni ile sinyal yoluyla bulduğu için buda uzun süre beklemenize neden olacaktır. Tüm uyduların yerini tespit ettikten sonra buralardan alacağı veriler ile sizlere konumunuzu verecektir buda yeri geldiğinde en az 10-15 dakika sizi bekleteceği hatta kimi yerlerde daha fazla süre bekleteceği anlamına gelir.

Kaynak: mobildepo.com

• aşırı şekilde rica ederim o zaman bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: psycho38

quote:

Orijinalden alıntı: ewren2910

quote:

Orijinalden alıntı: HaLLoW

agps in uyduyla bir alakası yoktur, baz istasyonları aracılığıyla yer saptanır agps te. asisted gps dir hatta adı da.

Son zamanlarda cep telefonlarında görmeye alıştığımız GPS özelliğinin ne anlama geldiğini nasıl işlediğini yazacağım.

Öncelikle GPS'in anlamı; Global Positioning System, Küresel Yer Belirleme sistemi diye geçen GPS bulunduğunuz yerin koordinatlarını uydu aracılığı ile size vermesidir. Böylece kaybolduğunuzda yada işiniz için gerekli olduğunda en doğru bilgiyi sizlere vermektedir.
    Bizi ilgilendiren kısım cep telefonları olduğu için biz bu kısmı yazacağız. Gelişen teknoloji ile birlikte GPS hizmeti de cep telefonlarına girmiştir. Eskiden milyarlık cihazların sunduğu bu hizmeti artık cep telefonlarımızda sunmaya başladı. Özellikle Türkiye gibi büyük ülkelerde yaşayanların tercih ettiği bu sistemle nereye giderseniz gidin sizlere bulunduğunuz yeri uydular aracılığı ile vermektedir. Bu hizmet GMS operatörlerine bağlı olmadığı için sizin için eksta bir ücret değildir. Yani istediğiniz zaman istediğiniz yerde hatta dağların doruklarında bile bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Uydular aracılığı ile hizmet verdiği için içiniz rahat olsun.

A-GPS nedir: Assisted GPS yani yardımlı GPS hizmeti anlamına gelmektedir. Burada amaç GSM operatörlerin baz istasyonları aracılığı ile sizi bir an evvel en yakın uyduya bağlamasıdır. A-GPS olmayan sadece GPS yazan telefonlarda ise normal GPS cihazları gibi kendi kendine uyduyu bulmaktadır.
    Bunun avantajları ve dezavantajları nedir?
    - A-GPS yani yardımcı GPS in avantajı sizi en kısa sürede en çabuk yolla en yakın uyduya bağlamasıdır ve hızlı bir şekilde veri almanızı sağlamaktır.
    - Baz istasyonlarından faydalandığı için uyduları bulması çok kısa sürmektedir.
    - Koordinatları belirlerken faydalandığı baz istasyonları sayesinde daha doğru ve hızlı veri elde etmektedir.
    Dezavantajlarına bakacak olursak:
    - A-GPS hizmetinin pek fazla dezavantajı yok çünkü normal GPS hizmetinin bir üst versiyonu olduğu için daha kalitelidir ve Sizlere daha fazla yardımcı olmaktadır.
    - Yukarıda belirttiğimiz gibi sizlere bilgileri çabuk verirken baz istasyonlarından faydalanıyor demiştik. Bu istasyonlara GPRS yada 3G üzerinden bağlanmaktadır buda doğal olarak operatörünüzün durumuna göre ücretlendirilmektedir. Yani telefonunuz uyduya bağlanıncaya kadar geçen süre kadar baz istasyonlarından faydalandığı için bu sürede harcadığı kadar kb veri ücretlendirilmektedir. Yani diyelim Uyduyu bulması 1 dakika mı sürdü bu bir dakikalık GPRS ücreti demektir. Bağlandıktan sonra GPRS bağlantısını kesil GPS bağlantısına geçmektedir yani sürekli olarak sizlere GPRS bağlantısı yapmıyor.

Normal GPS hizmetinin sizlere dezavantajı baz istasyonlarından faydalanmadığı için uyduları kendi anteni ile sinyal yoluyla bulduğu için buda uzun süre beklemenize neden olacaktır. Tüm uyduların yerini tespit ettikten sonra buralardan alacağı veriler ile sizlere konumunuzu verecektir buda yeri geldiğinde en az 10-15 dakika sizi bekleteceği hatta kimi yerlerde daha fazla süre bekleteceği anlamına gelir.

Kaynak: mobildepo.com

bu konuya açıklık getirdiğin için aşırı şekilde teşekkür ederim

Valla geçtiğimiz sayfalardan birinde bende bunu kendi dilimce açıklamıştım ama bu sitedeki bu yorum tamamiyle taraflı.. Çok daha kullanışlı randımanlı ve bu işin babası olan GPSi kötü gösterip A-GPS sanki ondan daha iyiymiş gibi lanse edilmişki bu gerçekten çok komik bi şey.. Kontör harcayıp yüzde yüz doğru bilgiyi veremeyen yol iz tarif edemeyen bir sistemi asıl bu işin "gerçeği" olan ve ücretsiz olan GPSten iyi gibi göstermek tamamiyle saçmalık..
    Sonuçta telefonumuzda GPS yok A-GPS var hiç yoktan iyidir ama tabiki herkes GPSi tercih ederdi sanırım

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.