Şimdi Ara

Samsung Cihazlarda Yaşadığınız sorunlar Genel Başlık (Yetkili Teknisyenim) (SSS)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
2
Favori
1.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul Şişli/Mecideyköy Samsung (Rebel)'de tekrardan teknisyenliğe başladım.

Cihazlarınızı Rebel'e getirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emirhan Terzi -- 10 Haziran 2018; 1:25:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazılımsal anlamda yaşadığım ve bir daha samsung tercih etmeme kararıma vesile olan sorunumu aynen yazıyorum. Çözüm filan da istemiyorum,çünkü zaten çözdüm

Samsung Galaxy Tab 2 (10.1) kullanıyorum,bu cihazın Türkiye ile Lüksemburg için yayınlan yazılımıyla dağlar kadar fark var

-Cihaz normalde 1 GB RAM'a sahip,ama yazılımla 768MB gösteriyor. Lüksemburg gibi avrupa romlarında 1 GB

-Lüksemburg için 4.2.2 varken Türkiye için 4.0.4 var

https://www.sammobile.com/firmwares/gt-p5110/GT-P5110/TUR/

https://www.sammobile.com/firmwares/gt-p5110/GT-P5110/LUX/

-Türkiye yazılımı inanılmaz derecede yavaş

Derdimi anlatabilmişimdir umarım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AI Programmer

Yazılımsal anlamda yaşadığım ve bir daha samsung tercih etmeme kararıma vesile olan sorunumu aynen yazıyorum. Çözüm filan da istemiyorum,çünkü zaten çözdüm

Samsung Galaxy Tab 2 (10.1) kullanıyorum,bu cihazın Türkiye ile Lüksemburg için yayınlan yazılımıyla dağlar kadar fark var

-Cihaz normalde 1 GB RAM'a sahip,ama yazılımla 768MB gösteriyor. Lüksemburg gibi avrupa romlarında 1 GB

-Lüksemburg için 4.2.2 varken Türkiye için 4.0.4 var

https://www.sammobile.com/firmwares/gt-p5110/GT-P5110/TUR/

https://www.sammobile.com/firmwares/gt-p5110/GT-P5110/LUX/

-Türkiye yazılımı inanılmaz derecede yavaş

Derdimi anlatabilmişimdir umarım
    Bunun bizle ne alakası var onu anlayamadım hocam Samsung gönderiyor yazılımı sonuçta biz yapmıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emirhan Terzi

Bunun bizle ne alakası var onu anlayamadım hocam Samsung gönderiyor yazılımı sonuçta biz yapmıyoruz.

Alıntıları Göster
    Bunu ben yazdım zaten dimi

quote:

teknik ve yazılımsal anlamda yaşadığınız sorunları bu başlık altında belirtirseniz yardımcı olabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: AI Programmer

Bunu ben yazdım zaten dimi

quote:

teknik ve yazılımsal anlamda yaşadığınız sorunları bu başlık altında belirtirseniz yardımcı olabilirim.

Alıntıları Göster
    Yazılımsal anlamda = apk çökmeleri, cihaz ısınması, kamera netleme problemi, çekmeme problemi vs tümünü içermektedir bilginiz olsun :)

Yardımcı olabileceğim farklı bir husus var ise belirtiniz, teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emirhan Terzi -- 19 Nisan 2018; 12:59:29 >
  • Merhabalar hocam, konuyu açtığınız için teşekkürler.
    Benim merak ettiğim konu, zaman zaman bazı servislerde kronik olduğu ayyuka çıkmış sorunlarda bile garanti kapsamında kabul etmeme yaklaşımları oluyor. Güncel bir örnek, s7lerdeki pembe ekran sorununda olmuştu forumda servis servis gezen arkadaşlar oldu garantiden yaptırabilmek için.

Bu tarz yaklaşımların sebebi nedir acaba? Servis ekranı garanti kapsamında değiştirdiğinde, servise ne gibi bir zararı var? Ya da garanti dışı değişim yaptığında bir karı var mı? Biraz genel kapsamlı bir soru oldu, ve kesinlikle sizin servisi itham ederek söylemiyorum bunu. Sadece genel anlamda neden böyle yaklaşımlar takınan servisler olduğunu merak ediyorum.

Faydalı bir başlık olacağına eminim,tekrar teşekkürler.
  • Telefon bataryasının ömrünün çabuk yememesi için nasıl şarj etmeliyiz bize böyle bilgiler lazım hocam.
  • Merhabalar.. Eşimin J7 2016 cihazında Smart Manager uygululamasının witgetini ne yaptıysam masaüstüne atamadım. Widgetlarda görünmüyor yok. Uygulamanın farklı versiyonlarınıda denedim cihaza formatta attım ama durum aynı. Birde kendi cihazımın twrp dosyasını bulamıyorum. Root atmak istiyorum ama bu yüzden atamadım. Cihazım J5 2016.. Yardımcı olursanız sevinirim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. J5 prime telefonumuz var, otomatik olarak güncelleme yapmış fakat telefona kayıtlı olan e-mail adresini hatırlamıyoruz. Faturası ile beraber servise göndersek garanti dahilinde destek veriliyor mu? Ya da bizim bu sorunu çözebileceğimiz bir yöntem var mı? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

• Note 5 telefonumun hem hoparlöründen hem de kulaklık takınca kulaklıktan cızırtı geliyor. Kulaklık sağlam pcde de kullaniyorum. Ses kartı tarzında birsey mi bozulmuş cihazda sizce? Tamir olabilen bir şey mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Telefon bataryasının ömrünün çabuk yememesi için nasıl şarj etmeliyiz bize böyle bilgiler lazım hocam.
    Güzel soru umarım cevaplanır

• Oled ekran yanmalari garanti dahilinde midir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Note 8 telefonumda 2 gündür şarj olmama sorunu var.Şöyle ki şark kablosunu takıyorum şarj ibaresi yanıyor ama ne kadar süre geçerse geçsin sarj olmuyor.Tekrar söküp takınca olmaya başlıyor ama hızlı şarj aktif olmuyor.Bugün de durduk yere prize bile bağlı değilken prizden çıkartın nem uyarısı dedi.

Şuan kablosuz şarj aleti ile şarj etmeye çalışıyorum neyse ki onla oluyor.Sıvı teması yok ayarlardan ön belleği temizleyerek denedim gene uyarı devam ediyor.En son yazılım güncellemesin den sonra olduğu için benim aklıma ilk o geldi sıkıntı ne olabilir ?
  • Garantisi bitmiş S6'ya parasıyla S7 pili takabiliyor musunuz?
  • S8 telefonum bu sabahtan itibaren kendi kendine restart atmaya başladı. İşin garibi telefonun ekranı açık vaziyette iken atmıyor ama ekran kapandıktan sonra 1 2 dakika içinde hemen restart atıyor. Reset atıp sıfırladım sorun çözülmedi güvenli modda açıp denedim yine çözülmedi. Ne tarz bir sıkıntı vardır acaba bir de servise versem tahmini ne kadar sürede geri alabilirim çünkü iş için sürekli aktif kullanım gerektiriyor ve yedek bir telefonum bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bangez -- 24 Nisan 2018; 17:46:2 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wade96

Merhabalar hocam, konuyu açtığınız için teşekkürler.
    Benim merak ettiğim konu, zaman zaman bazı servislerde kronik olduğu ayyuka çıkmış sorunlarda bile garanti kapsamında kabul etmeme yaklaşımları oluyor. Güncel bir örnek, s7lerdeki pembe ekran sorununda olmuştu forumda servis servis gezen arkadaşlar oldu garantiden yaptırabilmek için.

Bu tarz yaklaşımların sebebi nedir acaba? Servis ekranı garanti kapsamında değiştirdiğinde, servise ne gibi bir zararı var? Ya da garanti dışı değişim yaptığında bir karı var mı? Biraz genel kapsamlı bir soru oldu, ve kesinlikle sizin servisi itham ederek söylemiyorum bunu. Sadece genel anlamda neden böyle yaklaşımlar takınan servisler olduğunu merak ediyorum.

Faydalı bir başlık olacağına eminim,tekrar teşekkürler.
    Kasada darbe vs yoksa S7 edge pembe çizgi sorunu ücretsiz şekilde ekran değişimi yapıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Telefon bataryasının ömrünün çabuk yememesi için nasıl şarj etmeliyiz bize böyle bilgiler lazım hocam.
    %20'de şarja takılacak , şarjda iken kullanılmayacak, %100 olunca şarjda kesinlikle tutulmayacak prizden çekilecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: psychô

Merhabalar. J5 prime telefonumuz var, otomatik olarak güncelleme yapmış fakat telefona kayıtlı olan e-mail adresini hatırlamıyoruz. Faturası ile beraber servise göndersek garanti dahilinde destek veriliyor mu? Ya da bizim bu sorunu çözebileceğimiz bir yöntem var mı? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
    Faturası ile bize getirirseniz 10 dakikalık bir işlem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chengineer

Note 5 telefonumun hem hoparlöründen hem de kulaklık takınca kulaklıktan cızırtı geliyor. Kulaklık sağlam pcde de kullaniyorum. Ses kartı tarzında birsey mi bozulmuş cihazda sizce? Tamir olabilen bir şey mi?
    Birden fazla sebep olabilir. Ana kart üzerinde hoporlöre temas eden ses pinleri var ondan kaynaklı olabilir, kulaklık girişnde sorun olabilir , bir yere kısa devre yapıyor olabilir. İncelemek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevelationS16

Oled ekran yanmalari garanti dahilinde midir?
    Kasada darve yoksa, yanma aşırıya kaçmadıysa, 3.parti uygulama yanığı (oyunlar vs) yoksa evet.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.