Şimdi Ara

Samsung CFG73 QLED (Quantum Dot) 144 Hz. Monitör İncelemesi (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
20.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: imfatalty

Işık sızması olduğundan şüphelendim amazon'a yazdım.
    İlk önce samsung.com.tr ile görüşün dediler.
    Görüştüm uluslararası garantisi yok dediler, tekrar amazon'a yazdım (amazon.co.uk) Color bleeding var dedi, yenisini yolluyorlar.

kaça geldi acaba size
  • dOmi D kullanıcısına yanıt
    Hocam mesajınıza denk gelmem harika oldu bende monitör arıyorum fakat gözle hiç kavisli monitör bulamıyorum ankarada olmama rağmen deneyemedim bu yazıların okunmaması kabirden mi kaynaklı ? Birde bu ayarda 23 24 monitör arıyorum ne almalıyım bilemedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

Hocam mesajınıza denk gelmem harika oldu bende monitör arıyorum fakat gözle hiç kavisli monitör bulamıyorum ankarada olmama rağmen deneyemedim bu yazıların okunmaması kabirden mi kaynaklı ? Birde bu ayarda 23 24 monitör arıyorum ne almalıyım bilemedim
    VA panelin piksel yapısı mı ne bilemediğim nedeniyle 27 inçte 1080p çok kötü oluyor yazılarda, tn ve ips gibi değil.

şuan ips panel kullanıyorum, renkler va'ya göre bambaşka... alıp almamak kişisel tercihtir.

bu arada belirteyim, 1ms dediği griden griye, aynı renkten aynı renge, aslında oyun ortamında bu response süreleri 13-25 arasında değişmekte, 5ms diye lanse edilenler de 17-25 arasında değişmekte.

yani aslında 1ms ile 5ms monitör arasındaki fark 4 katı değil ona takılmayın.
  • Ben 2018 mart ayında kargo vergi dahil 1100 tl'ye aldım.
    Açılmamış gelen sıfırını 2k almak için muhtemelen satarım.
  • Merhabalar şuan n11 de 1679 satılıyor ne dersiniz
    şununla arasında kaldım msi optix mag241c bu da indirimde 1500 küsür
  • n11 üzerinden gameekstradan 24" modelini aldım 1 adet ölü piksel çıktı , gameekstra ile görüştüm yollayın dediler hatta daha hızlı olması için samsung monitörlere bakan destek bilişime gönderin dediler , gönderdim 12 gün oldu dün samsung dan arıyorum diye bir bayan aradı, ellerinde bu modelden olmadığını istersem aynı modelin 27" olanını fiyat farkı olmadan göndereceğini söyledi bende olur dedim.
    Aslında 27" almaya niyetim yoktu ama teklif iyi geldi,

24" 1 günlük kullanım sonucu çoğu kişinin hissettiği yazıların bulanıklığını ben hissedemedim. bakalım 27" gelsin detaylı bir videosunu hazırlayacağım.
    24" de kutu açılımı videosu burda

• çok iyi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oLgan

bu modelde g-sync problemli çalıştığını belirtmiştim, g-sync açtıktan sonra bir oyuna girildiğinde menüden ekran çıkış seçeneği değiştirdiğimiz zaman otomatikman hdmi kaynağına geçip kaynak bulamayınca displayporta geri dönecek. bu sayede gsync düzgün çalışmaya başlıyor. sorun şu ki bunu her monitörü açışınızda tekrar etmek zorundasınız. samsung veya nvidia düzeltir mi ne zaman düzeltir bilinmez. CRU programıyla freesync range düşürenler de varmış onu da test edicem.

örnek video;
    https://www.youtube.com/watch?v=0oTUtcnERlQ
    merhaba;

bu monitörü almayı düşünüyorum va panel olmasından dolayı ama curved soru işareti bende. siz halen kullanıuyor musunuz?

msi optix mag24c1 mi, yoksa asus 258Q tn panel mi alsam, TN panelde ev kullanıcısı olacağım, arda cs oynarım, renkler o kadar kötümüdür.? ne almamı önerirsiniz 144 hz ileriye dönük 24 inç düşünüyorum eve.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakLEE -- 21 Temmuz 2019; 13:14:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakLEE

merhaba;

bu monitörü almayı düşünüyorum va panel olmasından dolayı ama curved soru işareti bende. siz halen kullanıuyor musunuz?

msi optix mag24c1 mi, yoksa asus 258Q tn panel mi alsam, TN panelde ev kullanıcısı olacağım, arda cs oynarım, renkler o kadar kötümüdür.? ne almamı önerirsiniz 144 hz ileriye dönük 24 inç düşünüyorum eve.

Alıntıları Göster
    Evet kullanıyorum, bozulana kadar da kullanırım. Curved ekrana alışmak 1 gün sürüyor ve artık curved olduğunu anlamıyorsunuz bile düz monitör gibi geliyor insana. VA panelin renklerini ve görüş açısını sevdim, eski TN monitörüme göre çok daha keyifli. Tek sorunum monitörün nvidia gsync compatible olmaması fazla oyun oynamıyorum, bir eksikliğini de hissetmedim gsyncnin yırtılma titreme gibi bir sorun yaşamadım ancak insan o kadar para verdik, senelerce kullanacağız en azından destekleseydi diyor tabi.

Aşırı takıntılı oyuncu değilseniz TN panel almayın bence. VA panel tam olarak ortaya karışık bir panel. Oyun, internet, film, klip oldukça keyifli oluyor TN panelin renk problemleri ve görüş açısı problemlerinden sonra VA panel + 144hz (ortlama bir ekran kartı ile) çağ atlatır.

msi optix konusunda tecrübem yok eğer kronik sorunları yoksa samsung yerine tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oLgan -- 24 Temmuz 2019; 5:13:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oLgan

Evet kullanıyorum, bozulana kadar da kullanırım. Curved ekrana alışmak 1 gün sürüyor ve artık curved olduğunu anlamıyorsunuz bile düz monitör gibi geliyor insana. VA panelin renklerini ve görüş açısını sevdim, eski TN monitörüme göre çok daha keyifli. Tek sorunum monitörün nvidia gsync compatible olmaması fazla oyun oynamıyorum, bir eksikliğini de hissetmedim gsyncnin yırtılma titreme gibi bir sorun yaşamadım ancak insan o kadar para verdik, senelerce kullanacağız en azından destekleseydi diyor tabi.

Aşırı takıntılı oyuncu değilseniz TN panel almayın bence. VA panel tam olarak ortaya karışık bir panel. Oyun, internet, film, klip oldukça keyifli oluyor TN panelin renk problemleri ve görüş açısı problemlerinden sonra VA panel + 144hz (ortlama bir ekran kartı ile) çağ atlatır.

msi optix konusunda tecrübem yok eğer kronik sorunları yoksa samsung yerine tercih edilebilir.

Alıntıları Göster
    teşekkürler. haftasonu vatanda kapalı kutudan açıp baktırdım. inanın tn panel asus, aoc ile bunun 3 kat renk canlılığı farkı var. sanırım bundan alacağım. ama önceki sayfalardaki color blending, ölü piksel vs tüm testleri yaparak veriyoruz dedi vatan bilgisayardaki arkadaş . açıkçası 27 inç bana büyük geldi nette gezerken. sanırım bundan alacağım. daha uygun fiyatlı https://www.vatanbilgisayar.com/asus-23-6-vp247qg-1ms-75hz-full-hd-freesync-gaming-monitor.html alacağım. arada 900 tl fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakLEE -- 6 Ağustos 2019; 9:21:4 >
  • İtopya'dan sparişi verdim bugün, bakalım ne zaman gelecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dell002

İtopya'dan sparişi verdim bugün, bakalım ne zaman gelecek
    geldi mi hocam, memnun musun ?
  • takipteyim csgo için düşünüyorum deneyimleyen var mı? curved değl sanırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Akıcılık ve renk olarak ben çok beğendim.Daha önce philips 248e va panel ve aoc g2460pf modelini kullandım.Renk olarak o fiyat bandındaki ips ler biraz hikaye vatan bilgisayara gidip canlı canlı ips monitörle kıyaslayın ne demek istediğimi anlarsınız zaten. ama aoc g2460pf de olan parlaklığı aramıyorum değil. csgo da kimse gözümden kaçmazdı şimdi evde lambaları kapatıyorum :) Diğer va panellere göre daha parlak evet ama tepkime ve parlaklık olarak tn e yaklaşamaz. Bu arada daha önceki philips 248e monitörüm curved ekrandı,144hz e geçmek için g2460pf modelini aldım ama baya baya bocaladım düz ekran olunca. oyüzden satıp tekrardan curved aldım. alıştıktan sonra düz ekran kullanmak çok zor, balık gözü olarak görüyordum herşeyi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PinTos1 -- 25 Ekim 2019; 0:11:11 >
  • 1199₺'den aldığım monitör geldi, henüz deneyimleme aşamasındayım. Renkleri güzel, sıcak. 2K MSI monitörümden daha doygun renk veriyor. Siyah dengesi ve tepki süresi de MSI Optix'lerden daha başarılı. Olumsuz olarak gözüme çarpan, keskinlik & netlik durumu. Bir türlü doğru keskinliği yakalayamadım. Biraz yakından kullananlar için can sıkıcı olabilir. Anlamsız bir blur'luk daha doğrusu tam net olamama durumu var ve ayar yaparak düzeltilemiyor. 2K'dan 1080P'ye düştüğüm için mi bana böyle geliyor emin değilim, araştıracağım. Yanıt (tepki) süresini ayarlayınca parlaklığın değiştirilemiyor olması da bir eksi.
  • Merhabalar, bu ürünü kullanıyorum ama bios ekranına giriş görüntüsü monitöre gelmiyor. Çözümü nedir?
  • 27 Samsung yanında kayboldu bu
    (Enerji sınıfı C çıktı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 30 Haziran 2020; 14:55:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimde amazon üzerinden aldığım ürün elime ulaştı. Açılmamış kutu ve ürün geldi. 2018 12. ay üretim gözüküyor etiketlerde. Ilk izlenimim monitor gayet parkak ve güzel evdeki xe9305 tv den sonra çok sırıtmadı. Genelde geceleri kullandığım için ve gri tonda siyah istemediğimden dolayı özellikle va panel arayışında idim. Işık sızması panelin üst kısmında mevcut fakat kabul edilebilir seviyede. Yazılarda yorumlarda bahsedilgiği gibi fluluk mevcut ben bunu curved/va olmasına yordum fakat ayarları biraz kurcalayınca (keskinlik, clear type vs.) makul seviyeye yaklaştı fakat yine mükemmel değil tabi bu seviye kişiden kişiye değişebilir. Autocadde çizim yapan biriyim, mesela o fluluğu çizimlerde göremedim sadece textlerde mevcut. Sadece 1 adet ölü piksel var, iade edersem bundan dolayı ederim.
  • Arkadaşlar video daha sonra ekleyeceğim şöyle bir problemim var. 24” olanını aldım. Rx580/ryzen 3600x ile kullanıyorum. Kutudan çıkan dp kablo ile bağlantı kurdum. Freesync ı süper motor - en üst seviye adından emin değilim - getirdiğimde fifada pembe arka plandayken köşelerde pırpır ettiğini gördüm. Bozuk florasan gibi yani ama o kadar çok belirgin değil tabiki simsiyah olmuyor. Freesync ı bir alt seviyeye getirdiğimde neredeyse yok oldu bu pırpır ama çok dikkatli bakınca yine olduğunu farkettim. Oyundandır diye düşünerek freesync demosu indirdim onda da aynısı oldu. Bu monitörle ilgili bir problem midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim ekranında sağ tarafında 1 cm genişliğinde dikey şeritte beyazlar hafif mavi tona çalıyor, monitör çok hoşuma gitti aslında yazı olayıda rahatsız etmedi 144hz olayı ve siyah tonları çok iyi fakat o mavilik gözüme çok battı ve iade ettim
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.